Griffinovi (TV seriál)

USA, 1999, 211x22 min

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Ralph Kaechele

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman, Lacey Chabert, Joey Slotnick, Carlos Alazraqui, Don LaFontaine, Tamera Mowry-Housley, Charles Durning, Adam Carolla, Fairuza Balk, Jay Mohr, Haley Joel Osment, Will Sasso, Jane Lynch, Frank Welker, Alex Rocco, Patrick Duffy, Victoria Principal, Dwight Schultz, Michael McKean, Will Ferrell, Candice Bergen, Faith Ford, Sam Waterston, Wallace Shawn, Shawn Pyfrom, Audrey Wasilewski, Fred Willard, Arif S. Kinchen, Nicole Sullivan, Carrie Fisher, Patrick Stewart, Lauren Graham, Gabrielle Union, Jessica Biel, Gene Simmons, Alexandra Breckenridge, Michael Chiklis, Josh Radnor, Kathleen Wilhoite, Patrick Warburton, Alec Sulkin, Lisa Wilhoit, Jessica Barth, Thomas Dekker, Hillary Tuck, Jackson Douglas, Wellesley Wild, Hugh M. Hefner, Chevy Chase, Samm Levine, Indigo, Melora Hardin, James Carville, Ben Stiller, Robert Downey Jr., Louis Gossett Jr., Don Most, Joe Flaherty, Mike Tyson, Stark Sands, Christa Campbell, Jimmy Kimmel, Bryce Dallas Howard, Betty White, Joanna Garcia Swisher, Drew Barrymore, Mark Hamill, Bill Goldberg, David Cross, Aimee Garcia, Marion Ross, Alex Fernandez, Cathy Cahlin Ryan, Audrina Patridge, Meredith Scott Lynn, R. Lee Ermey, Joe Regalbuto, Bobby Lee, Cynthia Watros, Ricardo Montalban, David Lynch, Hugh Laurie, Jonathan Frakes, Jeff Witzke, Keir Gilchrist, Abe Vigoda, Amanda Bynes, H. Jon Benjamin, Taylor Cole, Fred Savage, Ted McGinley, Nana Visitor, Beth Littleford, David Boreanaz, Tara Strong, Wentworth Miller, John Ross Bowie, Dwayne Johnson, Wally Wingert, Kat Foster, Brian Downey, Alexander Siddig, Jim Parsons, Johnny Galecki, Peter Frampton, Brent Spiner, Ellen Page, Michael Dorn, Julia Sweeney, D.C. Douglas, Rene Auberjonois, Dimitri Diatchenko, Marc Alaimo, Rainn Wilson, Amir Talai, Cate Blanchett, Sherman Hemsley, Martin Savage, Brody Hutzler, Phyllis Diller, Garrett Morris, Johnny Depp, Fiona Gubelmann, Colin Ford, Ioan Gruffudd, Anna Kendrick, Aaron Lustig, Charles Kimbrough, James Caan, Sean Flynn, Lauren Conrad, Natasha Melnick, Masam Holden, J.J. Abrams, Will Shadley, Gabriel Iglesias, Adam Levine, Brian Doyle-Murray, Arianna Huffington, Sherry Romito, Kat Purgal, Ariana Grande, Ginger Gonzaga, Paul Ganus, Max Burkholder, Jon Daly, Peter Chernin, Emma Roberts, Jonathan Morgan Heit, Mark Burnett, River Alexander, Jack Carter, Christina Milian, Mía Maestro, Josh Robert Thompson, Ricky Blitt, Julie Bowen, Max Charles, Danielle Panabaker, Ike Barinholtz, Keri Lynn Pratt, Carolyn Lawrence, Tim Gunn, Joshua Rush, Ellen Albertini Dow, Liam Neeson, Tom Brady, Mary Scheer, Diane Robin, Perez Hilton, Estelle Harris, Caitlyn Jenner, Jamie Denbo, Linda Porter, Gregory Jbara, Anthony Morris, Suzie Plakson, Scott 'Carrot Top' Thompson, Zachary Gordon, Debra Wilson, William Woodson, Bobby Slayton, Connie Britton, Mo Collins, Kevin Michael Richardson, Mary Hart, Omid Abtahi, Rhea Seehorn, Miriam Flynn, Jane Carr, Jim Breuer, Mark Borchardt, Mike Schank, Sara Fletcher, Isaac Hempstead-Wright, Dick Wolf, Rick Chambers, Patrick Bristow, Robert Romanus, Alan Shearman, Tico Wells, Stephanie Escajeda, Jeff Ross, Ty Simpkins, Mary Kay Bergman, Garrett Donovan, Gore Vidal, David A. Goodman, Kate McKinnon

Prvně jsem to na Primě Cool příliš nevnímal, ale později jsem na to narazil znovu a totálně mě to zazdilo. Hlavně za to teda může kamarád, ale jsem mu za to tak trošku i zavázán. Při nemoci není nic lepšího než takovéhle seriály, které se neztratí. Hlavně tedy nevím, co proti tomu jiní mají, ale podle mě ten dabing není vůbec špatný. Jasný, originál je lepší, ale to je skoro pořád. Tady jde pouze o to, na co si člověk zvykne. Možná mě jenom štve, že si Cool zve Rychlýho na dabování každýho druhýho seriálu, který tam vysílaj, ale popravdě mu všecky role co jsem tam viděl od něj dabovaný zatím sedly. Možná už trošičku ztrácí hodnotu dabování Joeyeho z Přátel, ale pokaždé tu postavu vidím trošku jinak. Ať už je to tady taťka Griffin nebo Earl z Jmenuju se Earl. Takže chce to víc dílů, vííííc dílů. To je oč to běží. Sice to nebude mít na Simpsonovi, ale občas to má narážky geniální. Jen ať to tomuhle seriálu vydrží co nejdýl. (8/10)(9.11.2009)

V posledních sériích se Homeru Simpsonovi vyčítá, že je až moc velké hovado a vlastně s ním není žádná legrace. Pokud jej vezmu jako měřítko kvality, Peter Griffin je neschopný a nesympatický idiot už od prvního dílu, a jelikož se vše točí právě kolem něj, dosledovat první sérii bylo nekonečné utrpení. Odvahu pro další sledování může dodat jedině malý Stewie. Edit: Právě jsem rozdíval třetí řadu a míra mého uspokojení začíná pomalu narůstat. Takže zvedám na tři a čekám, zda-li bude ta křivka i nadále růst.(31.12.2009)

Seriál, který jsem objevil poměrně nedávno (zhruba rok 2009) a naprosto mě odrovnal. Nedosahuje úplně úrovně Simpsonových, ale tyto seriály se ani nedají srovnávat. Přesto si myslím, že se GRIFFINOVI SVOU KVALITOU BLÍŽÍ POSLEDNÍM SÉRIÍM ŽLUTÉ RODINKY Z EVERGREEN TERRACE. Peter (dabérský vrchol Petra Rychlého) je nemehlo k pohledání a celá jeho povedená rodinka má něco do sebe. Nejradši mám však psa Briana, který mluví, pije alkohol, kouří doutníky, řídí taxík a nikomu nepřijde divné, že má rande s míšenkou. Vynikající zábava.(4.4.2016)

Smíchejte "obyčejnou" americkou rodinku ve stylu Simpsonových s humorem á la South Park se situační komikou z Futuramy a přidejte kapku ujetosti SpongeBoba a máte mlhavou představu, jak přibližně vypadá úchylný animovaný seriál pro dospělé v podání Family Guye. Ač to umí být vtipné a postavičky jsou zábavné (zvlášť rodinný psík, který je tak trochu alkoholik), tak se celou dobu nelze zbavit pocitu, že to vlastně jen vykrádá výše zmiňované a není to ani trochu své. K tomu je tu i dosti velká nevyrovnanost jednotlivých dílů. Ovšem ty nejlepší jsou naprosto odzbrojující, ovem je jich zoufale málo... Psáno po úvodních dvou sériích.(10.9.2005)

Moje parafa a razítko na komentář Toma Hardyho, děkuju pěkně... Abych nebyl za plagiátora, tak ještě přidám: některé gagy jsou samozřejmě vynikající, ale není jich tolik, aby vyžehlily totální absenci srdečního souznění s ansámblem. Takže za mě - ne, raději knihu... teda South Park. 60%(16.1.2008)

• - V neodvysílaném pilotním díle byla Meg nadabována MacFarlanovou dcera Rachael. (Martin_W)

• - Postava Niela Goldmana, chlapca, ktorému sa páči Meg, je pomenovaná po jednom zo scenáristov seriálu. (Vrtto)

• - Nepřátelství mezi Carterem Pewterschmidtem a Peterem Griffinem je založeno na nepřátelství mezi Louisem Creedem (Dale Midkiff) a Irwinem Goldmanem (Michael Lombard), kterého jsme mohli být diváky ve filmu Hřbitov domácích zvířátek (1987). (t.mon)