Griffinovi (TV seriál)

Animovaný / Komedie

USA, 1999, 211x22 min

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman, Lacey Chabert, Joey Slotnick, Carlos Alazraqui, Don LaFontaine, Tamera Mowry-Housley, Charles Durning, Adam Carolla, Fairuza Balk, Jay Mohr, Haley Joel Osment, Will Sasso, Jane Lynch, Frank Welker, Alex Rocco, Patrick Duffy, Victoria Principal, Dwight Schultz, Michael McKean, Will Ferrell, Candice Bergen, Faith Ford, Sam Waterston, Wallace Shawn, Shawn Pyfrom, Audrey Wasilewski, Fred Willard, Arif S. Kinchen, Nicole Sullivan, Carrie Fisher, Patrick Stewart, Lauren Graham, Gabrielle Union, Jessica Biel, Gene Simmons, Alexandra Breckenridge, Michael Chiklis, Josh Radnor, Kathleen Wilhoite, Patrick Warburton, Alec Sulkin, Lisa Wilhoit, Jessica Barth, Thomas Dekker, Hillary Tuck, Jackson Douglas, Wellesley Wild, Hugh M. Hefner, Chevy Chase, Samm Levine, Indigo, Melora Hardin, James Carville, Ben Stiller, Robert Downey Jr., Louis Gossett Jr., Don Most, Joe Flaherty, Mike Tyson, Stark Sands, Christa Campbell, Jimmy Kimmel, Bryce Dallas Howard, Betty White, Joanna Garcia Swisher, Drew Barrymore, Mark Hamill, Bill Goldberg, David Cross, Aimee Garcia, Marion Ross, Alex Fernandez, Cathy Cahlin Ryan, Audrina Patridge, Meredith Scott Lynn, R. Lee Ermey, Joe Regalbuto, Bobby Lee, Cynthia Watros, Ricardo Montalban, David Lynch, Hugh Laurie, Jonathan Frakes, Jeff Witzke, Keir Gilchrist, Abe Vigoda, Amanda Bynes, H. Jon Benjamin, Taylor Cole, Fred Savage, Ted McGinley, Nana Visitor, Beth Littleford, David Boreanaz, Tara Strong, Wentworth Miller, John Ross Bowie, Dwayne Johnson, Wally Wingert, Kat Foster, Brian Downey, Alexander Siddig, Jim Parsons, Johnny Galecki, Peter Frampton, Brent Spiner, Ellen Page, Michael Dorn, Julia Sweeney, D.C. Douglas, Rene Auberjonois, Dimitri Diatchenko, Marc Alaimo, Rainn Wilson, Amir Talai, Cate Blanchett, Sherman Hemsley, Martin Savage, Brody Hutzler, Phyllis Diller, Garrett Morris, Johnny Depp, Fiona Gubelmann, Colin Ford, Ioan Gruffudd, Anna Kendrick, Aaron Lustig, Charles Kimbrough, James Caan, Sean Flynn, Lauren Conrad, Natasha Melnick, Masam Holden, J.J. Abrams, Will Shadley, Gabriel Iglesias, Adam Levine, Brian Doyle-Murray, Arianna Huffington, Sherry Romito, Kat Purgal, Ariana Grande, Ginger Gonzaga, Paul Ganus, Max Burkholder, Jon Daly, Peter Chernin, Emma Roberts, Jonathan Morgan Heit, Mark Burnett, River Alexander, Jack Carter, Christina Milian, Mía Maestro, Josh Robert Thompson, Ricky Blitt, Julie Bowen, Max Charles, Danielle Panabaker, Ike Barinholtz, Keri Lynn Pratt, Carolyn Lawrence, Tim Gunn, Joshua Rush, Ellen Albertini Dow, Liam Neeson, Tom Brady, Mary Scheer, Diane Robin, Perez Hilton, Estelle Harris, Caitlyn Jenner, Jamie Denbo, Linda Porter, Gregory Jbara, Anthony Morris, Suzie Plakson, Scott 'Carrot Top' Thompson, Zachary Gordon, Debra Wilson, William Woodson, Bobby Slayton, Connie Britton, Mo Collins, Kevin Michael Richardson, Mary Hart, Omid Abtahi, Rhea Seehorn, Miriam Flynn, Jane Carr, Jim Breuer, Mark Borchardt, Mike Schank, Sara Fletcher, Isaac Hempstead-Wright, Dick Wolf, Rick Chambers

Je několik druhů seriálů, stejně jako je několik druhů silnic. Tenhle jede po silnici plné samých odboček. Cesta je to veselá, ale ty odbočky, ať už jsou sebevtivnější nebo ne, tu cestu jaksi ruší. Nicméně se jedná o pravou křupanskou legraci, která se mnohým zdá odvážnější, než v Simpsonových a mnohým pouhou napodobeninou žlutého světa. Osobně shledám Simpsonovi často příliš mravokárné, takže svět tupých a sprostých Griffinů u mě jasně vede.(14.5.2012)

Dokonalé. Měl jsem za to, že tenhle druh humoru už je v západním světě trestný.(7.9.2009)

Hodnoceno po zhlédnutí pěti sérií. Poslední dobou jsem se čím dál častěji díval na YouTube na všelijaké krátké scénky z tohoto seriálu. No, a když už to bylo ve stádiu, že jsem jich většinu znal nazpaměť, tak jsem se rozhodl, že si tento seriál seženu a podívám se na něj. Teď jsem načal šestou sérii a můžu zatím říct, že je to opravdu vtipná, nekorektní jízda, která nepotřebuje nosný příběh, většina jeho vtípků se točí kolem slavných herců, zpěváků, sportovců, politiků, kteří tam jsou jakoby navíc. Ale zároveň pro tento styl humoru a chuť navážet se do všeho a všech jsem si tento seriál oblíbil. Uvidíme, jakých bude dalších šest sérií, každopádně já se zatím bavím u naprosté většiny dílů královsky. A možná ještě víc než u Simpsonových platí, že čím více se vyznáte v americké pop kultuře a událostech, které hýbaly Amerikou, tím více se pobavíte. 100 %.(14.12.2013)

Každá série skvělá, ale nejlepší byli stejně první dvě..(1.7.2011)

Seriál, který jsem objevil poměrně nedávno (komentář psán v roce 2009) a naprosto mě odrovnal. Nedosahuje úplně úrovně Simpsonových, ale tyto seriály se ani nedají srovnávat. Přesto si myslím, že GRIFFINOVI JASNĚ PŘEJEDOU POSLEDNÍ SÉRIE ŽLUTÉ RODINKY Z EVERGREEN TERRACE. Peter (dabérský vrchol Petra Rychlého) je nemehlo k pohledání a celá jeho povedená rodinka má něco do sebe. Nejradši mám však psa Briana, který mluví, pije alkohol, kouří doutníky, řídí taxík a nikomu nepřijde divné, že má rande s míšenkou. Vynikající zábava.(4.4.2016)