Pohádky z mechu a kapradí (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1968, 39x8 min

Zdeněk Smetana

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Anna Jurásková

Pamatuju si, že tenhle večerníček byl na mě až příliš poetický a umělecký, něco, co jsem tehdá jako malý prostě ocenit nemohl a styl animace nebyl už vůbec moje kafe (teda limonáda). A protože u večerníčků dávám hodnocení zcela neobjektivně podle mých dětských zážitků a vzpomínek, nemůžu jinak, ale nechci tím srážet jeho kvalitu.(12.6.2005)

• MikeCool

Krátkometrážní TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 55% (2*) |(21.7.2013)

Kolik generací už na nich vyrostlo? K několikaminutové pohádce na dobrou noc usedají každý večer tisíce dětí. Místy kouzelné zpracování ano, ale cílovým divákem je dítě, především předškolního věku. Leckdy se tak OBECNĚ nedá přehlédnout ona drásavá hudba a depresivní nálada, která z každého druhého dílu vyzařuje. Ostatně, s odstupem času, si každý musí všimnout, že u nás vzniklo velké množství Večerníčků, kde hlavní postava snad v každé epizodě brečí, fňuká, kňourá.(9.1.2015)

Určite z toho nějak zvlášť neteču, ale je to klasika mezi Večerníčky. Zvlášť jemná, uspokojující, začáteční melodie, která je nadherná. Přece jen, ale je to až moc dětský z porovnáním z některýma jinýma Večerníčkama.(12.9.2011)

Na Křemílka a Vochomůrku se prostě nezapomíná...(10.8.2008)