Pohádky z mechu a kapradí (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1968, 39x8 min

Zdeněk Smetana

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Anna Jurásková

Jiřina Bohdalová (vyp.)

Křemílek s Vochomůrkou, a samozřejmě s Jiřinou Bohdalovou, to je jednoduše další česká animovaná klasika. Od úvodní melodie, kdy se začínají rýsovat kontury pařezové chaloupky, až po závěrečné titulky upoutají příběhy z mechu a kapradí nejen malé diváky.(31.1.2009)

Sice jsem to už nějakou dobu neviděl, ale kdykoliv to dávají, tak i to s chutí pustím. Skvělý věčerníček, plný skvělých hlášek: "Vstávej semínko, holala, bude z Tebe fiala....", "Kazbunďáku, nestrkej nám do komína", "Je vosí róóóójeníííí..." a tak dále a tak dále. Zdeněk Smetana byl jeden z nejlepších (a nejzasloužilejších) režisérů animovaných seriálů u nás, Václav Čtvrtek nejlepší tvůrce dětské tvorby pod sluncem a rozmezí hlasových poloh Jiřiny Bohdalové je prostě neodolatelné.... Čistokrevná stovka....(22.1.2010)

Predevsim dabing dela z tohoto vecernicku legendu. A z hlasivek pani Bohdalove si dela pan doktor hlavu. . .(21.7.2009)

Nádhera! Svojí atmosférou to umělo moc zpříjemnit podzim všem dětem, co obyčejně prožívají hlavně prázdniny, pak mají černou díru a až Vánoce. Navíc to byla vážně legrace, hlavně tchoř Šuperka... a pak přišla aféra s vejcem... Teda alespoň v knížce, ta mi asi ještě víc uvízla v hlavě(21.10.2003)

Nedokážu si představit, kdyby tenhle večerníček mluvil někdo jiný než paní Bohdalová, skvělý večerníček.(24.12.2008)

• - Seriál vznikol z nápadu spisovateľa Václava Čtvrtka. (kacer4)

• - Kolorování jednoho dílu trvalo tři měsíce. Prvních 13 dílů byl natočeno černobíle. (Zdroj: časopis televize) (M.B)