poster

Pohádky z mechu a kapradí (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1968, 39x8 min

Režie:

Zdeněk Smetana

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Scénář:

Anna Jurásková

Hrají:

Jiřina Bohdalová (vyp.)
(další profese)
 • triatlet
  *****

  Křemílek s Vochomůrkou, a samozřejmě s Jiřinou Bohdalovou, to je jednoduše další česká animovaná klasika. Od úvodní melodie, kdy se začínají rýsovat kontury pařezové chaloupky, až po závěrečné titulky upoutají příběhy z mechu a kapradí nejen malé diváky.(31.1.2009)

 • Ištván87
  *****

  Sice jsem to už nějakou dobu neviděl, ale kdykoliv to dávají, tak i to s chutí pustím. Skvělý věčerníček, plný skvělých hlášek: "Vstávej semínko, holala, bude z Tebe fiala....", "Kazbunďáku, nestrkej nám do komína", "Je vosí róóóójeníííí..." a tak dále a tak dále. Zdeněk Smetana byl jeden z nejlepších (a nejzasloužilejších) režisérů animovaných seriálů u nás, Václav Čtvrtek nejlepší tvůrce dětské tvorby pod sluncem a rozmezí hlasových poloh Jiřiny Bohdalové je prostě neodolatelné.... Čistokrevná stovka....(22.1.2010)

 • maverick10
  ****

  Predevsim dabing dela z tohoto vecernicku legendu. A z hlasivek pani Bohdalove si dela pan doktor hlavu. . .(21.7.2009)

 • Jeanne
  *****

  Nádhera! Svojí atmosférou to umělo moc zpříjemnit podzim všem dětem, co obyčejně prožívají hlavně prázdniny, pak mají černou díru a až Vánoce. Navíc to byla vážně legrace, hlavně tchoř Šuperka... a pak přišla aféra s vejcem... Teda alespoň v knížce, ta mi asi ještě víc uvízla v hlavě(21.10.2003)

 • Peetas
  *****

  Nedokážu si představit, kdyby tenhle večerníček mluvil někdo jiný než paní Bohdalová, skvělý večerníček.(24.12.2008)

 • - Seriál vznikol z nápadu spisovateľa Václava Čtvrtka. (kacer4)

 • - Kolorování jednoho dílu trvalo tři měsíce. Prvních 13 dílů byl natočeno černobíle. (Zdroj: časopis televize) (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace