Leon

Leon

Professional, The

Leon: The Professional

Thriller / Krimi / Drama

Francie, 1994, 110 min (Director's cut: 133 min)

Naprostéj nářez ! Besson září,Reno září, Oldman září, Natalií září ! Viscerální a inteligentní Thriller našlápnutéj od začátku do konce bez žádného hluchého místa. Vše,co v správném thrilleru být má, je zde nadmíru skvěle obsaženo.Bavil jsem se skvěle ! 95%(5.12.2013)

Jeden asi z 50 nejlepších filmů, co jsem v životě viděl. Gary Oldman má roli, na kterou se nezapomíná, ostatní herci v hlavních úlohách do jednoho skvělí. Děj je zcela nepředvídatelný. Na tenhle nebývale životný a těžce nadstandardní thriller se podívám určitě ještě mnohokrát. [Jen tak na okraj: Nemám rád dabing, ale tady mám pocit, že dokonce překonává originál.](28.7.2006)

Lilotka Matylda (Natalie Portman), samotář Léon (Jean "Viktor" Reno), uklízení a nalézání blízkosti toho druhého v nemilosrdném opusu Luca Bessona.(4.8.2008)

9 / 10 Poetika filmu je skutočne nákazlivá, režijné spracovanie úchvatné, herecké výkony taktiež - sakra, dá sa tomuto filmu vôbec niečo vytknúť?(21.11.2005)

Natalie je tu opravdu dobrá. Jean do té role prostě pasuje, na milimetry. A Gary je prostě Gary, excelentní jako vždy. :-)Tenhle film o uklízení zřejmě má co říct.(1.5.2009)