Leon

Leon

Professional, The

Leon: The Professional

Thriller / Krimi / Drama

Francie, 1994, 110 min (Director's cut: 133 min)

"This is for... Mathilda." ♥♥♥ Velmi nerada zpětně říkám, že toto je první a poslední film, kde mě Natalie Portman přesvědčila jako herečka. Jinak tohle je film, který si představím, když se řekne kultovní, už jen pro tu skvělou hudbu a stylovost, ať už Jeanovu nebo tu Garyho.(20.12.2007)

Scénář: Luc Besson .. Majstrštyk Bessona a rozhodně jeho nejlepší film! Sonda do života negramotného mafiánského "čističe", malé holčičky a zkorumpovaného poldy, které "osud" svede dohromady a pro každého přichystá tragické následky. Výborně zahraná, hodně citlivá a drsná (zajímavá kombinace) podívaná s excelentním závěrem!! Director's cut rulez.(20.3.2005)

Po Magicke hlubine nejlepsi Bessonuv film - a navic objevil pro film Natalii Portmanovou.(30.5.2002)

Jeden asi z 50 nejlepších filmů, co jsem v životě viděl. Gary Oldman má roli, na kterou se nezapomíná, ostatní herci v hlavních úlohách do jednoho skvělí. Děj je zcela nepředvídatelný. Na tenhle nebývale životný a těžce nadstandardní thriller se podívám určitě ještě mnohokrát. [Jen tak na okraj: Nemám rád dabing, ale tady mám pocit, že dokonce překonává originál.](28.7.2006)

Bez vzletných frází a jedním slovem VYNIKAJÍCÍ. Od režie, přes kameru, k hereckým výkonům (bez vyjímek). Na té holce už tenkrát něco bylo :-)(16.1.2003)