poster

Leon

 • Francie

  Léon

 • Slovensko

  Leon

 • USA

  The Professional

 • Nový Zéland

  Leon: The Professional

Thriller / Krimi / Drama

Francie, 1994, 110 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mr.Apache
  *****

  Jeden asi z 50 nejlepších filmů, co jsem v životě viděl. Gary Oldman má roli, na kterou se nezapomíná, ostatní herci v hlavních úlohách do jednoho skvělí. Děj je zcela nepředvídatelný. Na tenhle nebývale životný a těžce nadstandardní thriller se podívám určitě ještě mnohokrát. [Jen tak na okraj: Nemám rád dabing, ale tady mám pocit, že dokonce překonává originál.](28.7.2006)

 • Cival
  ****

  Hooodně zajímavě pojatá gangsterka s příliš sladkobolným motivem tichošlápek - holčička. Já osobně bych Bessonovi tu jednu hvězdičku přihodil, když by přeci jen trochu víc zatlačil na pilu a nenechal Leona jen pomalu plynout vstříc čitelnému závěru.(26.5.2003)

 • kiddo
  *****

  Takhle by to asi vypadalo, kdyby se Tarantino rozhodl natočit milostnou romanci :-). Neskutečně originální a emocionálně vypjatý příběh, který ukazuje, že nájemný vrah může být závislý na mléku, milovat kytku a žehlit si košili. Říkejte si, co chcete, ale Leon je o několik světelných let před Victorem čističem z Nikity. Skutečnou živoucí postavou ho dělá jeho vztah k Mathildě, která je v podání Natalie Portman nádherně smyslnou Lolitou. Stansfield Garyho Oldmana je prostě k sežrání ("Říkal, že máte zalézt." ___"Připomíná mi to Beethovena." ____ "Podívej se, cos udělal!"). Hudba je jednoduše úchvatná a dokonale spoluvytváří Leonův svět. Jeden z mála soundtracků, které se spokojují "jen" s podbarvením děje na plátně, nestrhávají na sebe pozornost a přitom dokonale souzní. Český dabing je mimořádně špatný, jelikož se mu podařilo mistrovsky přebít veškeré podtóny v projevech herců, o stylizaci Mathildy do malé ukňourané holčičky nemluvě. Milostná linie velmi zručně balancuje, takže nejste naprosto schopni určit, jestli je vztah Mathildy a Leona spíše milenecký nebo otcovský, a konec s kytkou a nádhernou závěrečnou písní mě vždycky spolehlivě uzemní. "Myslím, že tady nám bude dobře, Leone." Vzlyk.(8.4.2005)

 • movie
  *****

  Výborný Bessonův snímek.Jean Reno a Natalia Portman zde podávají naprosto oslňující herecké výkony a samotné finále filmu je naprostoúžasné.(4.6.2002)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Naprostéj nářez ! Besson září,Reno září, Oldman září, Natalií září ! Viscerální a inteligentní Thriller našlápnutéj od začátku do konce bez žádného hluchého místa. Vše,co v správném thrilleru být má, je zde nadmíru skvěle obsaženo.Bavil jsem se skvěle ! 95%(5.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace