poster

Leon

 • Francie

  Léon

 • Slovensko

  Leon

 • USA

  The Professional

 • Nový Zéland

  Leon: The Professional

Thriller / Krimi / Drama

Francie, 1994, 110 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  *****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Cigáro, mlíko a drogy; 12-ti letá cool sirota, profesionální negramotný čistič a zfetovaný zabiják z FBI; Mathilda, Leon a Stansfield; Natalie Portman, Jean Reno a Gary Oldman. K tomu v květináči pečlivě udržovaná kytka. Skvělý film Luca Bessona. "Je život pořád tak těžkej?" - "Pořád." Trailer: http://www.csfd.cz/film/773-leon/videa/(20.9.2009)

 • Rob Roy
  ****

  Jsem na vážkách. 90%. A čtyři dávám proto, že Leon má moc vysoké hodnocení -- Herecké výkony bez debat, režie bez debaty - dokonalé akční scény, božsky sestříhané, nasnímané ( kamera Thierryho Arbogasta je vážně nádherná, dobře vybraný filtr, elegantní pohyby, špičková práce s detaily ). Co mi vadilo? Balancování příběhu někde mezi vážnem a totální nadsázkou. A pak trochu malý prostor byl věnován vykreslení vztahu mezi Leonem a Mathildou. To se pak odrazilo v závěrečných emocích, které nebyly tak silné, jak bych si přál. Ale i tak to je filmový orgáč...(24.6.2005)

 • Lima
  *****

  Jemně vykreslený a přitom báječně zahraný vztah mezi Renem a Portmanovou nemá chybu. Besson ve svém prvním hollywoodském filmu zůstal svůj a Leon si tak zachoval francouzský esprit. Nezapomenutelná je kreace Garyho Oldmana coby psychopatického gaunera a milovníka klasiky. Eric Serra se rovněž překonal a stvořil půvabný soundtrack (v 5.elementu na to zase zapomněl).(13.4.2003)

 • tron
  *****

  „Zabili ste mi brata.“ – „A ty chceš ísť za ním?“ Výborná záležitosť Luca Bessona, v ktorej špičkovo skombinoval americký rozpočet s európskou atmosférickou svojráznosťou. To všetko v bizarnom milostnom (bez sexu... hoci, ktovie) trojuholníku zdrogovaný fízel (skvelý Gary Oldman), pedofilný nájomný čistič (skvelý Jean Reno) a psychopatická lolitovská nynfomanka (Natalie Portmanová). Strhujúce akčné scény (vo finále sa newyorská "talianska štvrť" mení na vojnu jedného muža proti presile desiatok špičkovo ozbrojených a vycvičených policajtov), silné emócie, jedinečná atmosféra, prekrásna kamera, humor (napodobňovanie hollywoodskych idolov), mlieko, kvetina, prasiatko... a koniec so Stingom a presádzaním.(14.12.2004)

 • Zíza
  ***

  Natalie je tu opravdu dobrá. Jean do té role prostě pasuje, na milimetry. A Gary je prostě Gary, excelentní jako vždy. :-)Tenhle film o uklízení zřejmě má co říct.(1.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace