Leon

Leon

Professional, The

Leon: The Professional

Thriller / Krimi / Drama

Francie, 1994, 110 min (Director's cut: 133 min)

Tady není vůbec co řešit ... Jeden z nejlepších filmů všech dob!! (a jeden z mých nejkratších komentářů ...).(1.12.2008)

Slova nemohou vystihnout moje pocity - na jedné straně ohledně výkonů Jeana Reno a Garyho Oldmana a s nimi spojený respekt až strach, po nehynoucí lásku k Natalii Portman, která už navždy zůstane v našich srdcích.(20.1.2003)

Lilotka Matylda (Natalie Portman), samotář Léon (Jean "Viktor" Reno), uklízení a nalézání blízkosti toho druhého v nemilosrdném opusu Luca Bessona.(4.8.2008)

Bez vzletných frází a jedním slovem VYNIKAJÍCÍ. Od režie, přes kameru, k hereckým výkonům (bez vyjímek). Na té holce už tenkrát něco bylo :-)(16.1.2003)

Hooodně zajímavě pojatá gangsterka s příliš sladkobolným motivem tichošlápek - holčička. Já osobně bych Bessonovi tu jednu hvězdičku přihodil, když by přeci jen trochu víc zatlačil na pilu a nenechal Leona jen pomalu plynout vstříc čitelnému závěru.(26.5.2003)