Leon

The Professional

• Nový Zéland

Leon: The Professional

Thriller / Krimi / Drama

Francie, 1994, 110 min (Director's cut: 133 min)

::::::::::::::::::::::: Krásný film. Z tohodle filmu je mi vždy smutno. Proč musel sakra tak špatně skončit ? Proč ? Výtečně zahraný film ! Za zmíňku stojí hlavně Natalie Portman a Gary Oldman. Když jsem byl ještě dítě, tenhle film mi naháněl husí kůži. Skvěle natočený snímek. Vždycky jsem si představoval, že jsem se vrátil v čase do minulosti a jsem spolu se štábem na place. Po natočení všech scén jsem seděl spolu s Natalii, jenom já a ona, v nějakém bistru, klábosili jsme, popíjeli colu a nahlas se smáli. No jo, dětské sny. Byl to a pořád je film mého, nejen dětského srdce, na který nikdy nezapomenu. Mám tento film moc rád a v mém srdci je pořád. Možná se mi jednou můj dětský sen vyplní a já budu s Natalii sedět v bistru, ale na tom přeci nesejde.Tento film mi něco dal, něco cenného, krásného........ ::::::::::::::::::::::::(19.11.2007)

"Tohle je od Matildy." Napínavé a dojemné. Úžasný Jean Reno a úchvatná Natalie Portman. Křehké city mezi italským zabijákem s andělskou duší a dvanáctiletou princeznou s ďáblem v těle. Nezapomenutelný zážitek.(19.2.2009)

Slova nemohou vystihnout moje pocity - na jedné straně ohledně výkonů Jeana Reno a Garyho Oldmana a s nimi spojený respekt až strach, po nehynoucí lásku k Natalii Portman, která už navždy zůstane v našich srdcích.(20.1.2003)

rozpočet : ? tržby americke : $19,501,238(26.1.2007)

Velice originální téma. Vztah nájemného vraha a mladé holky, která příjde o celou rodinu je skvěle vykreslen a právě herecké výkony ústřední trojice jsou tím důvodem, proč je film tady tak vysoko. Sám Leon je stylová a originální postava, kterých je ve světě filmu jako šafránu.(3.1.2010)

• - Při konkurzu na film si Natalie změnila příjmení Herschlag na dívčí jméno své babičky Portman. Málem odešla z castingu s nepořízenou, ale nakonec rozhodl sám režisér Besson a obsadil ji do hlavní role Mathildy. (Roman.Ticka)

• - Natalii Portman pro roli Mathildy původně kvůli nízkému věku odmítli, ale vrátila se na zkoušku a předvedla výborný výkon. (don corleone)

• - Spoiler: Kvůli vysokým nákladům vznikala většina záběrů v Evropě. Z New Yorku si zahrálo jen několik exteriérů a chodba před Leonovými (Jean Reno) dveřmi. Pro dokonalou iluzi nechal dokonce Besson přivézt z Ameriky na dvě tuny rekvizit včetně telefonů, zásuvek nebo televizorů. Když tedy Mathilda (Natalie Portman) v New Yorku žadoní, ať ji Leon pustí do bytu, ten reaguje za týmiž dveřmi, ale o půl roku později a v Paříži. (Divočák)