Leon

Leon

Professional, The

Leon: The Professional

Thriller / Krimi / Drama

Francie, 1994, 110 min (Director's cut: 133 min)

Po Magicke hlubine nejlepsi Bessonuv film - a navic objevil pro film Natalii Portmanovou.(30.5.2002)

Po přečtení všech komentářů a vzhledem k tomu, že se film nachází v žebříčku dokonce např. před Americkou krásou, jsem od toho čekal asi trochu moc. Film sice moje očekávání zcela nenaplnil, ale dávám 4 hvězdičky, což taky neni zrovna málo. Jean Reno je tady perfektní a konec je opravdu skvělá podívaná, nicméně jako celek mě to až tak nezaujalo.(14.3.2007)

• flanker.27

Nevim, jak je to možný, ale někdy vidím z nějakýho filmu minutu a už vim, že mě nasere. Takovej film pak většinou nejsem schopnej nikdy vidět najednou celej. Léon je pro mě, podobně jako Tarantinovy exkrementy, jedním z nich. Jsem člověk, kterej nikdy nedokáže převzít zornej úhel filmu, kterej se odlišuje od reality, od mýho pohledu na svět, od základních pravidel mýho uvažování. A troufám si tvrdit, že nikdo (možná kromě pár masochistů) v znovu vidět, v zájmu vlastní integrity.(4.5.2012)

SMRT JE DNES VRTOŠIVÁ. Chvíli jsem litoval, že nevidím režisérský sestřih, ale po přečtení zajímavostí jsem tuto svou pošetilost vzal zpět. Méně je někdy více, člověk nemusí o vztahu dívky a zabijáka vědět všechno, více si domýšlí a zbude mu i prostor pro vlastní představivost.(22.8.2016)

• monolog

A to jen Jeanu Renovi a Gary Oldmanovi, protože hrají opravdu skvěle. Jinak to pro mě byl neuvěřitelně nudnej zážitek. Možná trochu moc roztahaný (nevadí mi dlouhý filmy, spíš se v nich vyžívám, ale musí být trochu spádovitý). Je to zvláštní, ale zjišťuju, že Lucu Bessonovi nějak nikde nedokážu přijít na chuť, ať už to je Magická hlubina, Brutální Nikita, Leon nebo i ten už kultovní Pátý element. O Johance z Arku nemluvě. Nějak mě nikde prostě nedokáže chytnout. Zpracování může být skvělý, ale nikdy nemám po shlédnutí okamžitou potřebu vidět ten film znovu a pokud možno ihned. Vlastně mám spíš potřebu ten film už nikdy víc nevidět, nebo aspoň ještě hodně dlouho ne. Je to škoda, chtěl bych, aby se mi jeho filmy líbily jako většině ostatních, jako "nejlepší filmový zážitek", protože patrně o něco přicházím. Ale nejsem schopen říct, o co, protože to jsou podle mě nudný bláboly.(24.12.2005)