poster

Mrtvý muž přichází

 • Velká Británie

  Dead Man Walking

 • Slovensko

  Mŕtvy muž prichádza

Krimi / Drama / Psychologický

Velká Británie / USA, 1995, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  Řekl bych, že za silný zážitek, hudbu, excelentní herecké výkony, sugestivní a emotivní konec musím dát plné hodnocení. Trest smrti je téma často diskutované a sám nemám zcela jednoznačný názor, když se podívám na zkorumpovaný a nespravedlivý svět, v němž žijeme. Na tomto snímku je dobré, že se dozvíme pravdu a jako diváci tak můžeme (ale také nemusíme) dojít naplnění. Překvapuje mě, že tvůrci neuvedli na začátku nebo na konci, že se jedná o příběh inspirovaný skutečnými událostmi.(23.10.2011)

 • Kulmon
  ****

  Dilema o trestu smrti. Jaký je rozdíl, když zabije vrah a jej poté jeho vláda? Výtečné herecké výkony Susan Sarandon a Seana Penna ještě prohloubí zážitek z celého filmum jehož téma je podobné jako Kieslowského Krátký film o zabíjení. Ovšem já dilema neměl, věděl bych naprosto jasně jak konat ...(27.8.2010)

 • packa
  ****

  Strhující výkon Seana Penna si budu pamatovat hooodně dlouho. Timu Robbinsovi se knižní předlohu podařilo zpracovat v silný a poutavý film, který leckoho utvrdí v názoru, že trest smrti do civilizované společnosti prostě nepatří.(11.7.2008)

 • golfista
  *****

  Oscarový výkon Suzan Sarandon jen prohloubil už tak intenzivní zážitek z tohohle vyjímečného a skvělého snímku Tima Robbinse. Opravdu silný film ...(5.2.2003)

 • Phobia
  ****

  Jeden z filmů, který na mě kdysi hluboce zapůsobil. Ale od té doby uběhlo dlouhých 13 let, člověk se mění a jeho vkus s ním - takže nebudu hodnotit nejvyšším počtem a ponechám si rezervu, dokud nebudu mít příležitost se na tohle drama s výbornou Susan Sarandon a Seanem Pennem podívat znovu. 85% EDIT: Tak jsem si po nějakých 15-ti letech "Dead Man Walking" omrkla znovu a musím konstatovat, že zkoušku časem neustál. Nejde o kvality filmu, tam není co vytýkat, od perfektních hereckých výkonů, přes hudbu, kameru, až po režii vysoce profesionální kousek. Ne, jsem to já, kdo se změnil. Už nejsem ta citlivá dívenka, už mi slzička neukápla; otravovalo mě náboženské žvatlání a pro Matta Ponseleta (a jemu podobné) bych měla jedině tuhle větu: "Ty ksindle hnusný, ty hajzle zasraný, doufám, že budeš chcípat v krutých bolestech a kdybys nastokrát litoval, nebe tě nečeká, šmejde, akorát se po zbytek věčnosti budeš škvařit v plamenech pekelných a povinně čumět na telenovely!" 70% s odřenými slechy a jen z piety k té dívence, kterou jsem bývala. "Že jsem syn Boží, to mi ještě nikdy nikdo neřekl... že jsem zkurvysyn, to říkali pořád..."(3.3.2009)

 • - Film bol pre režiséra Tima Robbinsa rodinnou záležitosťou. Obsadil do neho svojho otca, matku, sestru a svojich synov. Jeho brat skladal hudbu. (misterz)

 • - Při scéně se svíčkami se objeví v záběru skutečná sestra Helena, na základě jejíhož příběhu byl napsán scénář. Při filmování byla přítomna jako "dozor". (don corleone)

 • - Scéna znásilnění se natáčela celou noc, kvůli tomu, že se odehrává v bahně. Po každém záběru se museli herci osprchovat, znovu obléci do čistého a pokračovat. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace