Hlava v oblacích

Juegos de Mujer

Hlava v oblakoch

Drama / Romantický / Válečný

USA / Velká Británie / Španělsko / Kanada, 2004, 132 min

Komorní snímek o osudovém poutě rozdílných povah. Povedená a decentní hudba Terryho Frewera a perfektní výběr herců vytáhl tento snímek v mé duši až na čtyři hvězdy.(16.7.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $398,278Tržby Celosvetovo $3,510,605║ Veru veľká škoda, že sa tu trošku scenárista nepohral s príbehom lebo stavať prevažne príbeh len cez milostnú rovinu nedokáže robiť pre film výstuž na celú vyše 2hodinovú minutáž. Občas sa tu nájde snaha o budovanie silného dramatického príbehu ale pre nedozretosť a slabú dejovú vykreslenosť, to spadá do stratena. Moc, moc tu spraví svojou postavou Charlize Theron, tá tu je takmer v každej scéne veľmi iskrivá, dobre sa na ňu pozerá. /60%/(25.6.2009)

Vojnová nepatetická nesentimantálna romanca o viac než kamarátskom trojuholníku, jednej osudovej žene a jednej nenaplnenej láske. Excelentná Charlize Theron a lá "femme fatale". John Duigan sa prejavil ako vynikajúci rozprávač, ktorý nás prevedie vývojom postáv od študenských čias, cez Španielsku občiansku vojnu až po 2.svetovú vojnu... Od Head in the Clouds som nič nečakal a dostal som emocionálne silný príbeh, ktorý ma fest prekvapil a "dostal", až sa sám sebe čudujem:) 4,5*/5(30.8.2006)

Duigan kdovíjaký režisér není, ale tohle se mu bez větších chyb povedlo. Móda 30. let se mi líbí, takže bezproblémová tříhvězda to je.(3.6.2009)

Rozporuplné pocity... Na jedné straně mě uchvacovala krásná kamera, výborně udělaná výprava a kostýmy a skvostné herecké výkony, na druhé straně mi celý ten příběh připadal strašně nepravděpodoný. Film "a la teze" se tomu tuším říká. Nejprve někdo dostane nápad, že by bylo dobré ukázat různé přístupy k životu a taky, jak do toho zamontovat opakovačku z dějepisu, protože zoufale neinformovaní teenageři by přece měli něco vědět o historii, pak se k tomu přimíchá hodně sexuálního napětí (protože to mají mazlíčkové rádi), samozřejmě hodně cudně natočeného (protože kdybychom "to" přepískli, mohlo by to dostat "ekonomicky nevýhodný" rating) a nakonec už stačí jenom vybrat vhodné herce a navléct je do správných kostýmů. Tenhle kalkul z toho vane na míle daleko a nelogičnosti se vrší jedna na druhou. Kromě toho, ani čistě "filmově" nepřináší "Hlava v Oblacích" absolutně nic nového. Všechno už tu v nějaké podobě bylo. Ne, že by tvůrci snad vysloveně vykrádali jiné filmy, oni se prostě jen tak trochu jen vlamují do otevřených dveří a zvěstují myšlenky, které už někdo jiný nějak jinak formuloval jinde a za pomoci záběrů, které už někdo jiný někde jinde natočil ... Čtvrtá hvězdička je za ten konec, za prvé za nedopovězenost, za druhé za jeho trudnost... Celkový dojem: 75%(12.2.2010)

• - Film sa natáčal okrem francúzskeho Paríža aj v britskom Londýne a Cambridge, na viacerých miestach v Anglicku a v kanadskom meste Montreal. (MikaelSVK)

• - Vo filme možno počuť okrem anglického aj španielsky, francúzsky či nemecký jazyk. (MikaelSVK)