Hlava v oblacích

Juegos de Mujer

Hlava v oblakoch

Drama / Romantický / Válečný

USA / Velká Británie / Španělsko / Kanada, 2004, 132 min

Milostný trojúhelník na pozadí válečného šílenství druhé světové války. První polovina byla na můj vkus přece jenom trochu moc "ukecaná". Životní cesty tří přátel se rozdělují a zdá se, že to bude navždy...Obsazení výborné, herecké výkony taktéž. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Uvidíme při dalším shlédnutí!(23.1.2008)

Atmosféra 30.rokov je zobrazená celkom dobre. Vojnových scén tu nie je veľa a ani ničim neohúria slúži len na dokreslenie príbehu. CH.Theron opäť dokazuje,že je nielen veľmi pekná, ale aj veľmi talentovaná herečka. Ja osobne som tento film požičal kvôli sympatickému nemeckému hercovi T.Kretschmannovi, ktorému úlohy nemeckých dôstojníkov sedia ako uliate. Spomeniem Pianistu, Pád tretej ríše, V rukách nepriateľa. Práve scéna jeho ....... skrz okno je ako z iného filmu. Nečakane drsná a realistická. Na pozretie celkom fajn.60%.(11.2.2009)

Rozporuplné pocity... Na jedné straně mě uchvacovala krásná kamera, výborně udělaná výprava a kostýmy a skvostné herecké výkony, na druhé straně mi celý ten příběh připadal strašně nepravděpodoný. Film "a la teze" se tomu tuším říká. Nejprve někdo dostane nápad, že by bylo dobré ukázat různé přístupy k životu a taky, jak do toho zamontovat opakovačku z dějepisu, protože zoufale neinformovaní teenageři by přece měli něco vědět o historii, pak se k tomu přimíchá hodně sexuálního napětí (protože to mají mazlíčkové rádi), samozřejmě hodně cudně natočeného (protože kdybychom "to" přepískli, mohlo by to dostat "ekonomicky nevýhodný" rating) a nakonec už stačí jenom vybrat vhodné herce a navléct je do správných kostýmů. Tenhle kalkul z toho vane na míle daleko a nelogičnosti se vrší jedna na druhou. Kromě toho, ani čistě "filmově" nepřináší "Hlava v Oblacích" absolutně nic nového. Všechno už tu v nějaké podobě bylo. Ne, že by tvůrci snad vysloveně vykrádali jiné filmy, oni se prostě jen tak trochu jen vlamují do otevřených dveří a zvěstují myšlenky, které už někdo jiný nějak jinak formuloval jinde a za pomoci záběrů, které už někdo jiný někde jinde natočil ... Čtvrtá hvězdička je za ten konec, za prvé za nedopovězenost, za druhé za jeho trudnost... Celkový dojem: 75%(12.2.2010)

• Fiftis

Tento film ma vôbec nedostal. Film o láske, radosti, vášni, ale aj o vojne a osude. Ukážka toho, že v akejkoľvek dobe i cez rozdielnosť pováh môže medzi ľuďmi existovať neskutočné osudové puto. Charlize Theron aj Penélope Cruz boli síce sympatické, ale to je tak všetko. Dej je veľmi nudný, nezaujímalo ma to ani ako to skončí, ale nie som ten typ, čo film nedopozerá.(5.1.2015)

Charlize Theron i Stuart Townsend byli oba v pohodě. Cruz toho prostoru moc neměla, ale taky se celkem dala (na rozdíl od jinejch filmů, kde hrála). Nejdřív mě zaujal ten hýřivej život, jakej Gilda (Theron) vedla a pak byla aji zajímavá část, když se válčilo. Myslím, že nebudu zuřit, když mě někdy někdo připoutá k židli a bude mě nutit, abych se na to koukl ještě jednou. Ale dobrovolně bych si s tím dal asi tak 5 let pauzu.(10.6.2007)