Hlava v oblacích

Juegos de Mujer

Hlava v oblakoch

Drama / Romantický / Válečný

USA / Velká Británie / Španělsko / Kanada, 2004, 132 min

Průměrný a průměrně odvedený film, jehož zápletka ani postavy mě nedokázaly nijak zvlášť strhnout.(26.8.2006)

Film se mi líbil, jenom jsem očekávala více děje z válečné doby. Ze 130 minut se děj filmu více soustředil na předválečnou dobu ve Francii a ta se situací nijak nelišila od života v ostatních evropských městech. Mohu říci, že mě místama i film nudil. Takže 80 minut filmu jsem jenom tušila co bude následovat. Válečná doba byla již zajímavější (trochu, ale nepatrně mi to připomělo "Černou knihu" ), jenže na můj vkus to mělo pomalý spád. Nechci zde popisovat jak který herec či herečka hráli. Bylo to dobré, ale na to, jak byla doba hrozná, bylo zde málo příhod a napětí.(6.12.2010)

Velmi dojemný a atmosférou přeplněný film, úžasné herecké výkony jsou na každém kroku, zcela jistě vévodí Charlize, která mě opravdu překvapuje film od filmu, ale nesmím opomenout ani Stuarta nebo Penélope, poměrně netradiční ztvárnění lásky ..(8.8.2007)

Komorní snímek o osudovém poutě rozdílných povah. Povedená a decentní hudba Terryho Frewera a perfektní výběr herců vytáhl tento snímek v mé duši až na čtyři hvězdy.(16.7.2011)

Povedená romantika, jejíž chybou není ani tak délka nebo závaží v podobě přízviska "romance," jako charaktery postav, který nemají moc co nabídnout, protože jedou podle prověřených pravidel. Penélope Cruz sice hraje dobře, ale její postava není vůbec zajímavá. Steward Townsend je na tom pravda trochu líp, herecky to taky zvládá, nepředvede ale nic, co by překročilo hranice klasicky románovýho hrdiny. Postava Charlize Theron mi svou podstatou kolikrát ani moc příjemná nebyla, ale Charlize jí propůjčila svou věhlasnou auru a šarm, takže i přes ty chyby si jí oblíbí asi každý. Příběh hladce klouže, podpořen skvělou výpravou, hudbou a retro atmosférou, ale ve finále mě nechal poněkud chladnou. Emočně bych to přirovnala ke Gejše, oproti který to má přece jen silnější myšlenku. 75%(12.3.2012)