Hlava v oblacích

Juegos de Mujer

Hlava v oblakoch

Drama / Romantický / Válečný

USA / Velká Británie / Španělsko / Kanada, 2004, 132 min

Neskutečně krásný zajímavý a určitě i dojemný příběh. Perfektní hlavní trojka tvořená, alespoň pro mě, dvěma známými herečkami za to naprosto neznámým hercem. A musím říct, že si mě S.Townsend získal. Zdá se mi to, nebo opravdu filmy, kde se na produkci podílí více zemí jsou v podstatě až na výjimky výrazně lepší než jen když je země původu jediná? No takže krásný a příjemný trojúhelník v podmanivém prostředí především Paříže se zajímavým podtextem jejich životů a příběhem, který se mezi nimi i kolem nich odehrává. Dávám 4,5*, ale na těch 5 mi tam furt něco chybělo...možná mi vadilo to, že to hodně apeluje na city diváka...nevím.(30.10.2012)

Hudba: Terry Frewer ; jednu hvězdu navíc dávám pouze Charlie Theron, bez které by tento snímek byl jen jeden z mnoha nevýrazných a nepříliš zajímavých snímků.(27.9.2012)

Bezcílné bloumání plnokrevných postav nedokrveným světem začíná teprve v poslední třetině nést vnější znaky nějakého příběhu. Příliš pozdě na spásu barvotiskové story o pařížských snobech, kteří byli před druhou světovou válkou stejně sebestřední jako dnes. Výborná Charlize Theron, ani zajímavý Stuart Townsed, který má hlavu spíš mezi jejíma nohama než v oblacích, film před zaslouženou videodistribucí zachránit nedokázali. 60% Zajímavé komentáře: pshimi, jojinecko, Wormboy(21.11.2008)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $3,356,352(6.7.2008)

Příběh Gildy, ani Guye mě nijak nezaujal. Rozhodně to nemusím vidět znovu, přestože Theron to moc slušelo a Cruz konečně předvedla něco, čemu se dá říkat herectví.(20.1.2008)

• - Film sa natáčal okrem francúzskeho Paríža aj v britskom Londýne a Cambridge, na viacerých miestach v Anglicku a v kanadskom meste Montreal. (MikaelSVK)

• - Vo filme možno počuť okrem anglického aj španielsky, francúzsky či nemecký jazyk. (MikaelSVK)