poster

K2

 • Velká Británie

  K2

 • slovenský

  K2

 • anglický

  K2: The Ultimate High

  (neoficiální název)

Dobrodružný / Drama

Velká Británie / Japonsko / USA, 1991, 102 min (SE: 111 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vojcl
  ****

  Hodně povedený dobrodružný thriller z prostředí horolezců. Řekl bych, že scénářem, kamerou i hereckými výkony výrazně převyšuje většinu filmů z daného žánru, například daleko nákladnější Vertical Limit..(2.12.2005)

 • Pepinec
  ****

  Mně se líbilo, jak si kluci vždycky v poledne řekli "jdeme na vrchol, do večera jsme zpátky" a vyrazili. Taková morálka by kdekomu stěží stačila na Milešovku a oni zmáknou Ká dvojku s cepínem v nose. Snad už tenhle film viděl Jaroš, aby věděl, jak taky může vypadat horolezectví. Jediný, kdo tady aspoň trochu připomínal horolezce (tzn. byl zadýchaný a kašlal) hned dostal edém, zbytek si tam poskakoval jak telata po jarní pastvě. No ale co, už se za mě trefně rozčílila Faidra, já to i přes tu lavinu hovadin beru jako motivaci do dalšího dobrodrůža. Snad nikde nepotkám Franca Roddama, protože bych ho na tuty musel zachraňovat.(4.10.2015)

 • Morien
  ***

  Taková dojemná dobová vyprávěnka o pravém mužském přátelství a síle přírodního živlu. Mého srdíčka se to vážně dotklo.(10.6.2013)

 • tron
  ***

  Anglický režisér Franc Roddam (v neskorších rokoch zaujal zbytočnou drzosťou – televízny remake BIELEJ VEĽRYBY) dal v britsko-japonsko-americkej koprodukcii dohromady solídny príbeh dvoch mužov, ktorých stvárnili spoľahliví herci Michael Biehn (desiatnik Dwayne Hicks z VOTRELCOV) a Matt Craven (to je ten, ktorý je vám vždy povedomý, ale nikdy si ani nespomeniete, z ČOHO)... "Horské trilery" (PREŽIŤ, PÁD DO TICHA) nie sú moja káva.(23.6.2007)

 • Lima
  ***

  Dokud se horolezci jen tak procházejí po náhorních planinách Tibetu, nemám větších výhrad. Ale když přichází do tuhého a herci předstírají fyzické úsilí ve smrtonosných výškách, jsou oni a okolní exteriéry velmi nepřesvědčiví. Ale pořád je to stokrát lepší, než např. parodie na horolezectví v podání VERTICAL LIMITu.(11.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace