poster

K2

 • Velká Británie

  K2

 • slovenský

  K2

 • anglický

  K2: The Ultimate High

  (neoficiální název)

Dobrodružný / Drama

Velká Británie / Japonsko / USA, 1991, 102 min (SE: 111 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bassator
  **

  Viděno 3x cca - 45%(2.2.2009)

 • 5150
  ****

  Napínavých snímků z vysokohorského prostředí není zas tak mnoho, abychom mohli K2 hodit jen tak za hlavu. Tak se teple oblečte a vydejte se s Taylorem a Haroldem na horu smrti.(15.8.2006)

 • salahadin
  ****

  K2 je prý nejnebezpečnější hora na zemi, ještě nebezpečnější než Hora osudu i tetička Etna (když spinká). Everest je sice o dvě hlavy vyšší, ale zato hodnější. A dva hrdinové - jeden poseroutka a druhý sebejistý holkař, se jí chtějí dostat na zoubek. Oklosální plocha tohoto velkého zoubku rostoucího z huby Himalájí je zrádná, proto nepřekvapí, že kdejaký kaz (horolezec) hupsne dolů. Dezinfekce je nezbytná, ale ne dokonalá. Proto občas nějaký ten kázek přežije. A jak dopadla tahle sympatická dvojka? Podívejte se sami. K2 není nějaký dokonalý film, ale nabízí slušnou horolezeckou podívanou se sympatickými hrdiny - a to je co říct. "Harolde, ta noha... ta noha je v prdeli."(1.1.2010)

 • Lima
  ***

  Dokud se horolezci jen tak procházejí po náhorních planinách Tibetu, nemám větších výhrad. Ale když přichází do tuhého a herci předstírají fyzické úsilí ve smrtonosných výškách, jsou oni a okolní exteriéry velmi nepřesvědčiví. Ale pořád je to stokrát lepší, než např. parodie na horolezectví v podání VERTICAL LIMITu.(11.5.2003)

 • Faidra
  **

  "Seš tak blbej, že ti realita nebrání v úspěchu." A nové motto "horolezeckých" filmů je na světě. Bůh ví, že dívat se na tohle tak brzy po smrti Standy Šilhána opravdu nebyl nejchytřejší nápad, jaký jsem kdy dostala, ale díky jeho pomyslné přítomnosti po mém boku (Standy, Bůh by to se mnou nevydržel) odpadlo nutné rvaní vlasů při zástupu obvyklých kiksů, protože to bych díky všem těm odvázaným prohlášením "lezu bez jištění" (načež v následujícím záběru vidíte jištění v celé kráse), vedení konverzace s odhaleným hrudníkem nad hranicí věčného sněhu, veselému pobíhání ve výškách, kde i trénovaný člověk zpravidla dělá všechno pro to, aby si šetřil dech, a komentování odchodu nosičů slovy, že bez vybavení nás teď už nic nebude zdržovat, protože potřebujeme především sami sebe, byla plešatá ještě předtím, než se celý film aspoň trochu rozjel. Jak říkám, šlo to, protože takhle se i křiklavý pokus dokazovat, že parta, která by svorně nedokázala zdolat ani Kunětickou horu, se vysápe na druhý nejvyšší vrchol světa, neškodně rozmázl o představu, kterak Vagón krotí tu sebranku, která co chvíli vykřikuje něco o týmovém duchu, přičemž má o týmovosti asi stejnou představu jako já o konstrukci vesmírných lodí, jediným pohledem a větou: "Děcka, teď jděte pěkně domů a až dospějete, tak se vraťte," tudíž jsem neroztřískala nic v dosahu a spíš se tiše bavila. Jenže na blbost scénáristickou jsou i ti nejlepší z nás krátcí a na zkrocení sebranky scénáristické, které už tolik let prochází rvaní stále stejných typů, situací a proslovů do stále stejných, jen jinak se jmenujících filmů, je zkrátka zapotřebí někoho jiného, jen netuším koho. Vedle rvačky s manželkami beze změny papouškujícími "buď já nebo hory/koně/práce/ona/cokoli," sobeckými šmejdy, kteří se tváří v tvář drsné síle přírody obrodí ve fajn kluky, a kamarády, kteří věrně visí na svých druzích, kteří na nich celoživotně štípou ne dříví, ale žulu, totiž zápolení s Čhogori, která si pro sebe jen za letošní rok vybrala jedenáctiživotovou daň, vypadá jako neškodná legrace. P.S. Není náhodou dehydratace potenciálně smrtelná kdykoli a kdekoli, nejen nad šest tisíc metrů?(27.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace