poster

K2

 • Velká Británie

  K2

 • slovenský

  K2

 • anglický

  K2: The Ultimate High

  (neoficiální název)

Dobrodružný / Drama

Velká Británie / Japonsko / USA, 1991, 102 min (SE: 111 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Frajerský výlez na barák, dych berúce bivakovanie pod previsom, krásy Karakoramu a bombastická Zimmerova hudba. Originálny príbeh už potom ani netreba :)(11.4.2002)

 • tron
  ***

  Anglický režisér Franc Roddam (v neskorších rokoch zaujal zbytočnou drzosťou – televízny remake BIELEJ VEĽRYBY) dal v britsko-japonsko-americkej koprodukcii dohromady solídny príbeh dvoch mužov, ktorých stvárnili spoľahliví herci Michael Biehn (desiatnik Dwayne Hicks z VOTRELCOV) a Matt Craven (to je ten, ktorý je vám vždy povedomý, ale nikdy si ani nespomeniete, z ČOHO)... "Horské trilery" (PREŽIŤ, PÁD DO TICHA) nie sú moja káva.(23.6.2007)

 • Pejpr
  ****

  Přesně ten typ filmu, kdy nemáte čas přemýšlet (zaplať pánbůh) nad tím, jestli je to všechno skutečně možné. Jak dlouho člověk vydrží v -20 °C s jedním pytlíkem polívky? :P(27.2.2009)

 • Aluska88
  ***

  Pokud někdo dokáže vylézt vlastním úsilím do okna několika patrového baráku a potom ještě zdolá cestu tam a zpět na K2, pak jedině Kyle Reese:) K2 je podařeným snímkem o výstup na jednu z nejslavnějších hor světa. Zároveň trochu i zasahuje do žánru "Best Buddies Movies." "Ká dvojka" má výborný scénář i herce, snímek mi rychle uběhl. Přesto jsem však neměla pocit, že bych zhlédla něco, z čeho bych si odnesla jakkoli silný zážitek. Snímek má své kvality, ty se však pohybují spíše v průměrných vodách. Ale tak jako u každého filmu, záleží na divákovi. "Jaký to je, být za hrdinu?" - "Lepší, než být za pitomce."(20.2.2016)

 • salahadin
  ****

  K2 je prý nejnebezpečnější hora na zemi, ještě nebezpečnější než Hora osudu i tetička Etna (když spinká). Everest je sice o dvě hlavy vyšší, ale zato hodnější. A dva hrdinové - jeden poseroutka a druhý sebejistý holkař, se jí chtějí dostat na zoubek. Oklosální plocha tohoto velkého zoubku rostoucího z huby Himalájí je zrádná, proto nepřekvapí, že kdejaký kaz (horolezec) hupsne dolů. Dezinfekce je nezbytná, ale ne dokonalá. Proto občas nějaký ten kázek přežije. A jak dopadla tahle sympatická dvojka? Podívejte se sami. K2 není nějaký dokonalý film, ale nabízí slušnou horolezeckou podívanou se sympatickými hrdiny - a to je co říct. "Harolde, ta noha... ta noha je v prdeli."(1.1.2010)

 • - Vrchol K2 ve skutečnosti není viditelný z žádného obydleného místa, pro jeho záběry je nutné se dostat do vyšších nadmořských výšek. (cheyene)

 • - Postava Michaela Biehna si čte Sun Tzuovo "Umění války". Biehn hrál vedle Wesleyho Snipese v Umění boje (2000). (džanik)

 • - Natáčelo se v Britské Kolumbii a v pákistánském Kašmíru. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace