• slovenský

K2: The Ultimate High

(neoficiální název)

Dobrodružný / Drama

Velká Británie / Japonsko / USA, 1991, 102 min (SE: 111 min)

KáDvojka není žádným horolezeckým velkofilmem či něčím extra přínosným, ale na rozdíl některých hovadin podobného ražení je to film s přehledem uvěřitelný a dívatelný. Dnes už se dá najít spousta lepších. 60%(27.1.2013)

• bassator

Viděno 3x cca - 45%(2.2.2009)

Jestliže nějaký film o horolezectví tak určitě tady a teď. Zapomeň na Clifhangera, tohle je realita a né horolezecká exhibice, kde se horolezec drží výklenku dvěma prsty. Příběh o odhodlanosti jen někam vylézt. Pár tisíc metrů nad moře. Určitě to musí být zážitek stát nahoře na hoře, ale...no ale jo. Užite si to kluci, ikdyž jak na konec sami vidíte nahoru to jde, ale dolů je to horší.(20.10.2011)

Čtvrtá hvězdička za mého někdejšího oblíbence Michaela Biehna a verzi filmu v původním znění. Jinak jde o lehounce nadprůměrné drama z horolezeckého prostředí, oproti mladšímu bratříčkovi "Vertical limit" je to střízlivější, komornější a ne tak třeskutě hollyshitské... chci říct hollywoodské, efekty takřka nulové a tedy jaksi bližší realitě. Pozornost je kromě zdolávání vrcholů věnována především lidským charakterům - přátelství správného chlapa, průměrného horolezce, se schopnějším, ovšem sebestředným šmejdem. 70% (objektivně tak 60%, ale nikdo mě nenutí být objektivní - nebo jo?)(13.10.2010)

Zajímavý film o lezení na druhou největší a podle mnoha úplně nejtěžší horu světa. V porovnání s novějším Vertical limitem je možná více dramaticky založený.(21.12.2004)