Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Cival

Ubohá křeč Luca Bessona, který po několika skvělých filmech dopřál svým filmařským schopnostem dovolenou. Akce nemá švih ani nápad, dialogy jsou nezajímavé a zdlouhavé, a když do toho Besson navíc občas přisype pár videoklipových prvků je se všemi nadějemi na vznik dobrého historického dramatu konec. Navíc Milla Jovovich hraje špatně jak Simona Chytrová. ()

Lima

První dvě třetiny má film spád a Johančiny přestavy setkání s Bohem jsou brilantně výtvarně stylizovány. Mila Jovovich dokazuje, že není dobrá herečka a silně přehrává. Její pojetí Johanky - spíše než zbožná dívka vypadá jako hysterická kráva. Toho času zasnoubená s Bessonem, při výběru hlavní role chudák neměl asi na vybranou, jinak by mu svatá Johanka doma asi pěkně zatopila. Bitevní scény jsou zvládnuty slušně, ale poslední třetina se nechutně vleče. Celkově silnější trojka. ()

Galadriel

Tak tohle pro mě bylo jedno z největších filmových zklamání, co jsem kdy viděla. Čekala jsem opravdu skvělý historický film a navíc od Bessona, který natočil předtím takovou genialitu, jakou pro mě je Pátý element. Celkově vzato to nebylo až zas tak hrozný, ale svůj podíl na mém hodnocení má určitě to, že jsem opravdu čekala víc, o hoooooooodně víc. Film místy strašně nudil, při dost vysoké stopáži prostě nedokázal udržet tempo a to neodčiní ani některá vydařená místa. ()

Enšpígl

Když začala Johanka před tou branou hysterčit, že se tam nemůže dostat, asi nejeden chlap vstal a šel vysypat odpadky, protože si myslel, že na něj křičí jeho žena. Samozřejmě film sám o sobě posloužil jen Lucu Bessonovi, aby dokázal své tehdejší partnerce Mille Jovovic jak moc jí miluje a že když zůstane v jeho posteli bude moci si zahrát nejspíš i americkýho prezidenta. Škoda jen, že s tímhle důkazem lásky vyšel na veřejnost. ()

Radyo

Zklamání apokalyptických rozměrů. Tak neskutečně rozbředlý, nudný a nevýrazný děj jsem v hollywoodském velkofilmu neviděl snad ještě nikdy. Doslova děsivě na mě zapůsobila i Milla Jovovich v hlavní roli.Její neskutečné přehrávání mě zvedalo z křesla, a když k tomu připočtu ještě ÚDĚSNÝ dabing v podání Táni Vilhelmové, málem jsem v sobě neudržel večeři. Vilhelmová ji nadabovala tak hystericky, až to působilo chvílemi směšně a trapně zároveň. Výprava filmu byla sice bohatá, herci ve vedlejších rolích také neselhali, celkově to ale stačilo jen na jednu hvězdičku. Luc Besson si u mě tímhle filmem dost poškodil svůj jinak velmi vysoký kredit. ()

Djkoma

Luc Besson byl ve své době opravdu skvělý režisér, který svou rozlučkou, na dlouhých 6 let, uzavřel období svého vrcholu. Filmy jako Leon, Magická hlubina a Brutální Nikita jsou navždy zapsané minimálně ve francouzské kinematografii, ale Johance v Arku toto postavení pravděpodobně nebude dopřáno. Problematické téma, v kterém hraje prim manželka režiséra Milla Jovovich a celá její víra v Boha, je i pro Luca Bessona příliš. Jen několik akčních částí nutí režiséra ukázat svoje neakční já a to se mu daří slušně i přes fakt, že scénář mu nedává moc možností. Zbytek obsazení je překvapivě kvalitní, kdy třeba Dustin Hoffman je přímo famózní a jen škoda malého prostoru pro Johna Malkoviche a Faye Dunaway. Další skutečností je, že délka 160 minut je na historický velkofilm o Bohu a vyvolené služebnici opravdu moc. Ale aspoň si Besson pravděpodobně splnil jeden ze svých snů... ()

Radek99

Historicky hodně sporný a kontroverzní film (jak bychom třeba my Češi dnes natočili film o Janu Žižkovi? Jako adoraci či kritický pohled?!), filmařsky docela povedený a velmi, velmi vizuální (to už ale je charakteristika filmů Luca Bessona), nad průměr ho tahá hlavně scéna vězeňského rozhovoru (vnitřního monologu?) uvězněné Johanky s Ďáblem? Bohem? Svědomím? Vnitřním hlasem?... Velmi silný okamžik i jeden z vrcholů filmu a především sugestivní Dustin Hoffman... Hodně povedený, byť historicky kontroverzní film... ()

Rimsy

Luc Besson mě tímto filmem velmi zklamal. Přesto dávám 3* za výborné výkony Milly Jovovich a Dustina Hoffmana, podle mě jedné z nejlépších božsko-satanských postav všech dob. Přesto jsou ostatní herci nevýrazní, ani John Malkovich nenaplnil svůj obvyklý standart. Scénář jak ukradený z učebnice dějepisu nedokázal ničím překvapit. Škoda, potenciál tento film orzhodně měl. ()

tron

„Čubka bláznivá. Neví ani že to má čelem vzad.“ Vôbec by som sa nečudoval, ak by to niektorí mali za najobľúbenejší film Luca Bessona. Je to dlhé, ale nie samoúčelne. Bojové scény sú veľkolepé a drsné, ale nie je to bitúnok á la Statočné srdce. Milla Jovovich je parádne vyšinutá, ale parádni sú i ostatní. Vlastne ani neviem, či ma viac bavil Malkovich, Dustin Hoffman, Dunaway, Tchéky Karyo či Vincent Cassel, u ktorého treba oceniť presvedčivú prácu s remdikmi. Živelné, divoké a skvelé. ()

movie

Ke konci už trochu nuda (ale Hoffman rulez), ale nezapomenutelné bojové scény to vše vynahradí! 3 a půl *. ()

Marius

Súdiac podľa ostatných komentárov som asi pozeral iný film. Film môjho TOP režiséra o francúzskej národnej hrdinke, o ktorej teológovia dodnes nevedia s istotou či bola cvok alebo posol boží a o ktorej historici tvrdia, že nebyť nej tak v Paríži nestojí Eiffleovka, ale druhý Tower bridge. Messenger splnil moje očakávania. Je výborne zrežírovaný, tematicky rozdelený do troch častí, z ktorých každá je iná, ale pre pochopenie Johankinho života a príbehu potrebná. Film je počnúc overovaním panenstva z hľadiska histórie až nepríjemne presný, napr. dopis anglickému kráľovi i Johankina obhajoba pred Cauchonom sú dodnes doslovne zachované. Kapitáni francúzskeho vojska sú síce vykreslení pozitívne ale so zachovaním vlastností, ktoré im historici skutočne pripisujú napr. Gilles De Railles Vincenta Cassela má ten správny heretický look ( Gilles bol niekoľko rokov na to usvedčený z kacírstva – vraždil deti). Čo by som filmu vytkol sú bojové scény, ktoré mohli byť malinko lepšie a čiernočierne zobrazenie angličanov. Milla môže niekomu pripadať hystericky, ale vážení uvedomte si, že Johanka verila že je tou, ktorá vyženie Angličanov z Francúzska a že je posol boží....z toho musí byť hysterický každý. Myslím si že v niektorých scénach má charizmu potrebnú na zblbnutie celého vojska (Let all those who love me follow me) a v niektorých pôsobí smiešne (ujačaná jazda na koni). Vrcholom filmu je proces a hovory so svedomím (Dustin ako vždy bravúrny). Ak to na niekoho pôsobí nudne, nech si pustí patetický Braveheart alebo limonádovú Tróju, prípadne pseudopsychologického Alexandra. 9/10 ()

Faidra

Za tohle si Milla tu hranici fakt zasloužila. A Besson by zasloužil pohlavek, aby si vzpomněl na Magickou hlubinu, Leona a Pátý element a zastyděl se. Hloupost a patetičnost se dají prominout, nuda a nezábavnost, kterou zachraňují jen Hoffman s Dunawayovou, nikoli. ()

igi B.

Hihihi. Když muž se ženou točí... Nebo že by ona s ním? Že by bůh zrovna odpočíval? Mám rád filmy Luca Bessona. Nejvíc ty staré. Dernier combat. Magická hlubina... Toto až tak zase moc ne. ()

Melies

8 / 10 Krásne prerozprávanie starej legendy, u ktorého poteší najmä to, že pod všetkou tou výpravnosťou sa nadobro nestratil Bessonov zmysel pre vizuálnu poetiku - fantaskné, snové výjavy striedajú panorámy na prekrásnu francúzsku krajinu a divák dostáva len málo príležitostí na to, aby mohol s pokojným svedomím odtrhnúť oči z obrazovky. Navyše, na svoje si prídu aj tí, ktorých viac ako reči bavia činy - bojov si tu užijete vskutku požehnane a režisér sa ani v tejto rovine nestráca. Stručne a jednoducho, tri hodiny sú pomerne veľa, ale mne utiekli ako voda. Prirátajte si k tomu nádhernú Millu a jej vyjukaný kukuč a je dosť možné, že si Príbeh Johanky z Arku užijete viac, ako by ste boli bývali čakali. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis