Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Genero odpad!

Těšil jsem se na srdcervoucí historické drama, během kterého se platonicky zamiluji do křehké, nepochopené a zrazené Johanky a na konci při scéně jejího upálení zaslepen vlastními slzami ze zoufalství vyhodím bednu z okna. Místo toho jsem sledoval vyhublého buzíka s kastrůlkem na hlavě, jak se v bitevní vřavě kymácí jako oprýskaná marioneta přivázaná za kotníky ke svému valachovi. Navíc z Míly minulou noc Luc vyprstil veškeré zbytky už tak nepříliš rozvinutého hereckého talentu, takže legendární zachránkyně Francie hystericky vřeští na své vojsko cosi ze stodvacáté strany dominikánského breviáře, jako Iveta na Jirku, když jí ze šrajtofle vytáhl poslední padesátku. Nakonec se tedy můj původní předpoklad naplnil pouze z části a ze zoufalství jsem vyhodil bednu z okna. ()

m.krudenc

Vynikající Historický Film. Nic se mu nedá vytknout - je to dokonalé dílo - Bravo. Ať už byla Johanka skutečně nunciem Božím nebo pouze duševně chorou, nehraje to z pohledu Stoleté války roli, vliv její osobnosti na okolí byl stejný. Vojáci (obrazně) vstávali z mrtvých, vojáci bojovali, vojáci vítězili. S kým to vlastně Johanka rozpráví při čekání na svou hranici? Je to svědomí, s nímž se musí ještě před koncem vyrovnat, nebo je to další zkouška její víry? V jistotě Božího poslání dokázala vítězit na bitevním poli, těžší boj však musela podstoupit až později, když ji Bůh zdánlivě opustil a čelí otázkám zpochybňujícím jeho samotnou existenci. No prostě vynikající Historický film. Nic se mu nedá vytknout - je to dokonalé dílo - Bravo. ()

klerik

Besson dokázal natočiť veľkofilm bez veľkých peňazí. Realisticky zobrazené bitky prekonávajú aj VOJAKA RYANA a Johanka v podaní Milli Jovovich ma absolúptne presvedčila, že sedemnásťročné dievča sa za daných okolností nemohlo chovať normálnejšie. Dustin Hoffman je dokonalou čerešničkou na tomto veľdiele. Reklamný text "Najlepší film od Statočného srdca" výnimočne hovorí pravdu. Skvelí herci, hudba, výprava, réžia... ()

castor

Angličany srazila na kolena, jenže Francie ji nakonec zradila. Od dětství byla nabitá energií, bezstarostné veselí skončilo masakrem anglickými žoldáky v její vesnici, na což životem doplatila i její starší sestra. Pomstychtivost a výčitky k Bohu charismatickou dívku dovedly až do čela francouzské armády. Bessonovo zaujetí filmem bylo toho času dechberoucí. Vyprávěl obrazem, epicky, nápaditě. Svůj velký film rozdělil do tří jasně oddělených částí. Magický úvod ukazuje dívčino dětství, ve druhém dějství hraje hlavní roli ocel a obrovské množství komparzistů, kteří se ženou po krku nepříteli. A to po boku odvážné vůdkyně v chaosu padajících těl, která podává výborný herecký výkon. Vím, že leckdo měl s Millou Jovovich problém, její expresivní ztvárnění v druhé části je nicméně na jednu velkou poklonu. Ovšem zdá se, že se třetí dějství od inkvizičního soudu muselo natáčet snad s nějakou časovou prodlevou (nebo se projevily trhliny ve vztahu hlavní hvězdy a režiséra), protože výkon zoufalé a nechápající Milly slábne, stejně jako psychologicky koncipované pojetí této třetí části zdaleka nesedne každému. Nejen kvůli své utahanosti. Herci ve vedlejších rolích nicméně výrazně potěší, na casting se opravdu dbalo. Výprava, zvuk, kamera.. rovněž na jedničku. Překonání historicky zažitého kultu je na jinou diskusi. Samotný Besson se snaží skloubit výpravně-epické dobrodružství s komorním psychologickým dramatem, daří se mu to na lepší tři hvězdy. ()

misterz

Podľa môjho názoru asi najlepšie spracovanie Johanky z Arcu, podporené skvelým výkonom M. Jovovich. Celkom súhlasím s názorom, že afektovanie a bláznivý prejav hlavnej postavy mal svoje opodstatnenie a bolo to namieste, asi tak si totiž Johanku predstavujem. A záver? Proste dokonalosť, to sa musí vidieť. Dustin Hoffman tam bol však rušivý element. Neviem prečo, ale v historických snímkoch mi akosi nesedí. 85/100 ()

• Bělouš Majáles, který je jedním z "domácích" aktérů filmu, pochází z českého chovu a jednalo se o anglického plnokrevníka, který po několika startech v rovinových dostizích přešel do všestranného jezdeckého sportu. Dosáhl stupně "T" v militari, "S" v parkuru a drezuře a v mnoha reprezentačních startech u nás i v zahraničí dělal čest naší zemi. Ve filmu Luca Bessona účinkoval v a osvědčil svůj vynikající charakter. V těžké plné zbroji absolvoval náročné kaskadérské výkony, a to pro filmařské účely i opakovaně. Později byl zařazen do chovu do akceleračního programu a mnoho jeho potomků se snaží dosáhnout kvalit svého otce. Koncem léta roku 2010 musel být ve věku více než 22 let utracen. (Bohemica)
  • Najťažšie pre štáb bolo vycvičiť hercov na nosenie brnenia, používanie zbraní a jazdu na koňoch v plnej výstroji. Trvalo mesiac, kým si zvykli na kone. Brnenie navrhli a ručne vyrobili z hliníka štyria zbrojári. (Arsenal83)
  • Hned první den natáčení se smrtelně zranil osvětlovač Pierre Jouan Loyc. S motorovou šestikolkou narazil do stromu, přičemž utrpěl zranění, kterým následně v bruntálské nemocnici podlehl. (Mr.Hudson)

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis