Johanka z Arku

Posol: Príbeh Johanky z Arku

The Messenger: The Story of Joan of Arc

Drama / Válečný / Historický / Životopisný / Dobrodružný

Francie, 1999, 152 min

Hihihi. Když muž se ženou točí... Nebo že by ona s ním? Že by bůh zrovna odpočíval? Mám rád filmy Luca Bessona. Nejvíc ty staré. Dernier combat. Magická hlubina... Toto až tak zase moc ne.(4.9.2005)

• Brouk

Nejslabší Bessonův film s nepřesvědčivou M.Jovovichovou v hlavní roli. Tenhle film mě hodně zklamal. Skvělý námět, skvělí herci, skvělý režisér a tak špatný výsledek. Těšil jsem se, až bude konec filmu. Ty dvě hvězdičky jsou s přimhouřením obou očí. Ach jo, Lucu polepši se.(11.2.2004)

No tady je to koukám samej hysterik ... pardon, vlastně historik! Milej film, i přes většinu času komickou Millu v roli panický Johanky.(29.12.2013)

Můžu se podepsat pod zklamané komentáře. Byla jsem ohromně natěšená: historický velkofilm, Luc Besson, Milla Jovovich - čekala jsem "Statečné srdce" v sukni... moment, Mel Gibson byl taky v sukni... to je fuk. Každopádně očekávání zase dalece předčilo výsledek - dobrá výprava, pár zajímavých scén a jinak nuda, náboženské blábolení, křeč a hysterie vyšinuté Johanky. Třeba to tak mělo být realističtější, osobně bych za takovou zmatenou šmudlou do boje nešla - vzbuzovala ve mně chuť střelit jí pár facek, nikoliv fanatické válečné odhodlání:-). Možná tomu ještě někdy dám šanci, prozatím však zůstávám v zástupu zklamaných. 55% EDIT: Opakované shlédnutí v podstatě potvrdilo předchozí dojem, ale přece jen přidám 10% - bez přehnaných očekávání jsem se bavila lépe. Charakter Johanky mě stále iritoval; nevím, nakolik se na tom podílel dabing s protivně plačtivým podtónem při projevech hlavní hrdinky, ale prostě mě srala (ikdyž to Mille fakt seklo). 65%(19.3.2009)

• A_FISH

Mílo, strašnej trapas, takhle to přece ve skutečnosti nemohlo bejt! ;)(26.7.2008)

• - Bojové scény z filmu sa natáčali na Bruntálsku, kde bola v tom čase najväčšia nezamestnanosť. Českí komparzisti tak presvedčivo bojovali, že každodenné natáčanie sa nezaobišlo bez veľa zranených komparzistov. (andykovac)

• - Film se mimo jiné natáčel i v okolí přehrady Slezká Harta, kde vyrostly kulisy Orleánu. Filmaři bohužel po natáčení všechny rozebrali a tak po nich dnes není ani stopy. (Czernozub)

• - Poslední film Josepha O'Conora (vrchní inkvizitor). (Karlos80)