poster

Johanka z Arku

 • Francie

  Jeanne d'Arc

 • Francie

  Joan of Arc

 • Slovensko

  Posol: Príbeh Johanky z Arku

 • USA

  The Messenger: The Story of Joan of Arc

Drama / Válečný / Historický / Životopisný / Dobrodružný

Francie, 1999, 152 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  ***

  Vyloženě průšvih to podle mě není, je to pouze takové mdlé, dlouhé a historicky nepřesné až nad rámec magična. Milla Jovovich je duchem nepřítomná a posedlá božskou mocí a vypadá jako naprostý pomatenec. Otázka jestli to vážně tak mizerně hraje nebo je prostě tak toporná jako vždy. Kdysi jsem to měl na VHS a nejspíš jsem těch 150 minut nikdy nedokoukal, to až teď jsem se odvážil a nikdy víc už to vidět nepotřebuji...50%(3.1.2016)

 • Visáč
  ****

  Ďalší Bessonov triumf. Ak nie komerčne, tak umelecky určite. Obzvlášť, keď išlo v podstate o job na zakázku: režírovať mala pôvodne Kathryn Bigelow, Besson mal dohliadať na projekt z pozície producenta. Dejovo film začína strácať dych až v poslednom dejstve (po uväznení Johanky) a toľko očakávaná katarzia sa nedostaví v takej intenzite ako by si divák zaslúžil, čo považujem za jediný výrazný zápor. Dovtedy je to ale dynamická, slušne odsýpajúca historická jazda s výborne obsadenou hlavnou hrdinkou. Milla Jovovich predvádza jeden zo svojich top hereckých výkonov a jej kreácia je čisto v súlade s "fucked-up" charakterom Johanky, tak ako ju Besson chcel vykresliť. Kritizovať Millu je podobne irelevantné ako vyčítať Elizabeth Berkley, že je príšerne over the top v Showgirls, lebo plnila režisérove pokyny.(12.4.2016)

 • choze
  ****

  Odvážné pojetí Johanky jako otravné hysterky, které mě kupodivu neznechutilo, snad i proto, že ve finále Johanku její bludy působivě doženou. Výprava, casting, akce, vše velmi dobré. Místy záměrně karikaturní (smrt Johančiny sestry). Při scéně dobytí mostu, kdy je Johanka po triumfu šokována způsobeným masakrem, ze mě ten parchant Besson vyždímal i slzy.(19.9.2011)

 • LiVentura
  ***

  Kupodivu to nebylo až tolik špatné, než jsem čekal..(26.7.2008)

 • klerik
  *****

  Besson dokázal natočiť veľkofilm bez veľkých peňazí. Realisticky zobrazené bitky prekonávajú aj VOJAKA RYANA a Johanka v podaní Milli Jovovich ma absolúptne presvedčila, že sedemnásťročné dievča sa za daných okolností nemohlo chovať normálnejšie. Dustin Hoffman je dokonalou čerešničkou na tomto veľdiele. Reklamný text "Najlepší film od Statočného srdca" výnimočne hovorí pravdu. Skvelí herci, hudba, výprava, réžia...(21.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace