Podľa môjho názoru asi najlepšie spracovanie Johanky z Arcu, podporené skvelým výkonom M. Jovovich. Celkom súhlasím s názorom, že afektovanie a bláznivý prejav hlavnej postavy mal svoje opodstatnenie a bolo to namieste, asi tak si totiž Johanku predstavujem. A záver? Proste dokonalosť, to sa musí vidieť. Dustin Hoffman tam bol však rušivý element. Neviem prečo, ale v historických snímkoch mi akosi nesedí. 85/100(4.12.2013)

Můžu se podepsat pod zklamané komentáře. Byla jsem ohromně natěšená: historický velkofilm, Luc Besson, Milla Jovovich - čekala jsem "Statečné srdce" v sukni... moment, Mel Gibson byl taky v sukni... to je fuk. Každopádně očekávání zase dalece předčilo výsledek - dobrá výprava, pár zajímavých scén a jinak nuda, náboženské blábolení, křeč a hysterie vyšinuté Johanky. Třeba to tak mělo být realističtější, osobně bych za takovou zmatenou šmudlou do boje nešla - vzbuzovala ve mně chuť střelit jí pár facek, nikoliv fanatické válečné odhodlání:-). Možná tomu ještě někdy dám šanci, prozatím však zůstávám v zástupu zklamaných. 55% EDIT: Opakované shlédnutí v podstatě potvrdilo předchozí dojem, ale přece jen přidám 10% - bez přehnaných očekávání jsem se bavila lépe. Charakter Johanky mě stále iritoval; nevím, nakolik se na tom podílel dabing s protivně plačtivým podtónem při projevech hlavní hrdinky, ale prostě mě srala (ikdyž to Mille fakt seklo). 65%(19.3.2009)

No tady je to koukám samej hysterik ... pardon, vlastně historik! Milej film, i přes většinu času komickou Millu v roli panický Johanky.(29.12.2013)

No, je to sice lepší, než televizní konkurent, ale nebýt fantastické scény s Dustinem Hoffmanem, nevím nevím.(22.3.2006)

Ať už byla Johanka skutečně nunciem Božím nebo pouze duševně chorou, nehraje to z pohledu Stoleté války roli, vliv její osobnosti na okolí byl stejný. Vojáci (obrazně) vstávali z mrtvých, vojáci bojovali, vojáci vítězili. S kým to vlastně Johanka rozpráví při čekání na svou hranici? Je to svědomí, s nímž se musí ještě před koncem vyrovnat, nebo je to další zkouška její víry? V jistotě Božího poslání dokázala vítězit na bitevním poli, těžší boj však musela podstoupit až později, když ji Bůh zdánlivě opustil a čelí otázkám zpochybňujícím jeho samotnou existenci. Tady už zklamala. Besson se o historii příliš neopírá, ostatně v tvorbě psychologického Johančina profilu by mu stejně mnoho nepomohla; je to zkrátka jeho trochu svérázný pohled na tuhle dějinnou postavu. A rozhodně jde o pohled zajímavý. V jeho středu tedy pochopitělně stojí ona, resp. Milla Jovovich, na niž čekal ohromně obtížný úkol, ztvárnit postavu, jež dokázala hýbat lidmi i dějinami svým obrovským nadšením a odhodláním - nebo šílenstvím. Těžko její výkon hodnotit z hlediska realističnosti, ale na mě povětšinou působila přesvědčivě. Dobře zvládá přechody mezi chvílemi racionálního uvažování, projevy nezdolné víry a výbuchy zapálení pro své poslání. Nezapomenutelným momentem je, když při jednom takovém pronese větu „Já jsem klidná, to Bůh se hněvá!“. Dalšími jsou její vidiny, z nichž není dobře patrná jejich podstata a posilují tak žádoucí nejednoznačnost výkladu, jsou ale parádně zpracované a mrazí z nich v zádech. Výborný dojem trochu kazí průměrné (ale naštěstí nečetné) bitvy, obzvláště nešťastné (ale opět nečetné) zpomalené záběry a poněkud podivné vyšetřování inkvizičního tribunálu.(2.12.2007)

• - Naturálny boj občas prerástol do skutočných bitiek medzi komparzistami a stávalo sa, že kaskadéri museli pred rozzúrenými komparzistami chrániť aj hercov. Nezaobišlo sa to bez zranení. Sanitky a vrtuľníky boli priamo na pľaci, zašívalo sa rovno na mieste. (gogo76)

• - Keď bola Kathryn Bigelow oslovená režírovať film, jej zámerom bolo obsadiť Sinéad O'Connor do úlohy Johanky z Arku a Seana Conneryho ako svedomie. (misterz)

• - Bělouš Majáles, který je jedním z "domácích" aktérů filmu, pochází z českého chovu a jednalo se o anglického plnokrevníka, který po několika startech v rovinových dostizích přešel do všestranného jezdeckého sportu. Dosáhl stupně "T" v militari, "S" v parkuru a drezuře a v mnoha reprezentačních startech u nás i v zahraničí dělal čest naší zemi. Ve filmu Luca Bessona účinkoval v a osvědčil svůj vynikající charakter. V těžké plné zbroji absolvoval náročné kaskadérské výkony, a to pro filmařské účely i opakovaně. Později byl zařazen do chovu do akceleračního programu a mnoho jeho potomků se snaží dosáhnout kvalit svého otce. Koncem léta roku 2010 musel být ve věku více než 22 let utracen. (Bohemica)