poster

Johanka z Arku

 • Francie

  Jeanne d'Arc

 • Francie

  Joan of Arc

 • Slovensko

  Posol: Príbeh Johanky z Arku

 • USA

  The Messenger: The Story of Joan of Arc

Drama / Válečný / Historický / Životopisný / Dobrodružný

Francie, 1999, 152 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  ****

  Tak tohle musíte vidět minimálně dvakrát: poprvé totiž budete šokováni excentrickým herectvím Milly Jovovich, které balancuje na hranici trapnosti, což ještě více umocňuje hysterický a uřvaný dabing Taťány Vilhemové. Pokud se ale přinutíte podívat se na Johanku podruhé, pravděpodobně půjdete s hodnocením výrazně nahoru. Ono totiž i to Millino přehrávání má své opodstatnění. Postava Johanky je tu totiž na rozdíl od jiných adaptací podána jako duševně narušená, navíc takovým způsobem, že to už nějaké to přehrávání vyžaduje. Bitvy a stavba scén jsou úchvatné, Johančina setkání s Bohem působí mírně řečeno děsivě a závěrečných dvacet minut s Dustinem Hoffmanem jako Johančiným svědomím je vysloveně božských. To, jak Johance odhaluje pravdu a ukazuje nám ji jako pomýlenou a bláznivou osobu na scestí, která si jen našla záminku k pomstě, i Johančino uvědomění si této pravdy, by samo o sobě stačilo na mé výsledné hodnocení. Už samotné překonání historicky zažitého kultu totiž stojí za to, aby film vzbudil vaši pozornost.(8.4.2005)

 • Phobia
  ***

  Můžu se podepsat pod zklamané komentáře. Byla jsem ohromně natěšená: historický velkofilm, Luc Besson, Milla Jovovich - čekala jsem "Statečné srdce" v sukni... moment, Mel Gibson byl taky v sukni... to je fuk. Každopádně očekávání zase dalece předčilo výsledek - dobrá výprava, pár zajímavých scén a jinak nuda, náboženské blábolení, křeč a hysterie vyšinuté Johanky. Třeba to tak mělo být realističtější, osobně bych za takovou zmatenou šmudlou do boje nešla - vzbuzovala ve mně chuť střelit jí pár facek, nikoliv fanatické válečné odhodlání:-). Možná tomu ještě někdy dám šanci, prozatím však zůstávám v zástupu zklamaných. 55% EDIT: Opakované shlédnutí v podstatě potvrdilo předchozí dojem, ale přece jen přidám 10% - bez přehnaných očekávání jsem se bavila lépe. Charakter Johanky mě stále iritoval; nevím, nakolik se na tom podílel dabing s protivně plačtivým podtónem při projevech hlavní hrdinky, ale prostě mě srala (ikdyž to Mille fakt seklo). 65%(19.3.2009)

 • mandes
  **

  rozpocet $85 million trzby celosvetovo $66,976,317(6.11.2006)

 • movie
  ***

  Ke konci už trochu nuda (ale Hoffman rulez), ale nezapomenutelné bojové scény to vše vynahradí! 3 a půl *.(29.8.2002)

 • Ainy
  *****

  Úžasný herecký koncert Milly Jovovich(12.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace