Johanka z Arku

The Messenger: The Story of Joan of Arc

Drama / Válečný / Historický / Životopisný / Dobrodružný

Francie, 1999, 152 min

• stilgar1

První náznak pádu režiséra, který dokázal natočit tak úžasné filmy, jakými byly např. Leon, Brutální Nikita či Pátý element. Při sledování nevíte, zda dříve brečet nad tragičností této události nebo nad katastrofálním ztvárnění tohoto historického příběhu. Největší tragédií ovšem je herecký výkon M. Jovovich, která se do této role nehodila stejně tak moc, jako se hodila do role v Pátém elementu. Jedno z největších filmových zklamání devadesátých let...(8.10.2006)

Úžasný herecký koncert Milly Jovovich(12.7.2012)

• Flipper

1. Hvizdička za Millu a 2. za Jovovitch. Inak prázdno a možno snovo-halucinačné prestrihy stoja za zmienku no určite nič čo sa vám vryje do pamäti.(27.9.2008)

• Faidra

Za tohle si Milla tu hranici fakt zasloužila. A Besson by zasloužil pohlavek, aby si vzpomněl na Magickou hlubinu, Leona a Pátý element a zastyděl se. Hloupost a patetičnost se dají prominout, nuda a nezábavnost, kterou zachraňují jen Hoffman s Dunawayovou, nikoli.(1.9.2007)

• sud

Celý film se mi zdál jako jedna velká histerie. Histerický střih, histerické herectví Milly Jovovich a k tomu v českém znění histerický dabing Táni Vilhelmové. Což o to, bitvy špatně natočené nejsou, ale co ten zbývající, takřka dvouhodinový čas? No, Hoffman, Malkovich a Karyo se hanit nedají. 37%.(27.7.2008)