• SK název

Akční / Thriller / Krimi

USA / Mexiko, 1995, 104 min

Tak tuhle záležitost můžu úplně pořád... Banderasovo charisma prýští do všech směrů, Buscemi válí, Salmička Hájků se pohupuje a Robert Rodriguez šije velice chytrou a zábavnou jehlou. Na první pohled je Desperado pouze přemrštěným akčňákem, na pohled druhý je ale všemožně prošpikováno neustálým spikleneckým pomrkáváním - v čele se stále stejnou dvojicí kaskadérů, přes vystřílený bar (a scénu s hledáním nabité zbraně :), černý humor pod podrážkou a Tarantinův branicový dloubák jako třešničku navrh. Ačkoliv vůbec nemusím Spy Kids, za tohle Rodriguezovi jednou vytesám sochu...(8.12.2002)

První polovina je skvělá, ve vysokým tempu se tu střídá jedna řežba za druhou. Navíc Quentinovo cameo i s jeho fórkem velmi potěší. Ale od půlky to začne povážlivě skřípat, tempo se zadrhne a jediné, co snad uspokojí, je pohled do výstřihu Salmy Hayek :o))(28.9.2003)

Souhlasím se zdejšími názory, že první polovina je skvělá, ale bohužel také souhlasím s tím, že druhá ztrácí tempo, akci, hlášky, prostě všechno to, co bylo na první části tak bombastické. Moje hodnocení je výsledkem toho, že se bez tohohle typu filmů docela i obejdu, takže ode mě poctivých 70% a pokud milujete střílečky, přidejte si směle 20% navrch a jděte se bavit.(28.12.2005)

Cancion del Mariachi, ole. Přesně takový je rytmus filmu. Jedna přestřelka střídá druhou, černým humorem by se daly tapetovat márnice. Steve Buscemi a Danny Trejo se tu sice jen mihnou, ale předvedou skvělé věci. Salmita opět září jako žhavé mexické slunce, ale divácky nejvděčnější role náleží Campovi, Quinnovi, Cristosovi (to je ten, co si kvůli němu jeden mladej už nezatancuje) a hlavně Quentinu Tarantinovi, jehož podání vtipu "o ptákovi a sklenici" je geniální a neopakovatelný. Jen bych se přimlouval, aby ho už NIKDY, NIKDY, ale opravdu NIKDY nedaboval Petr Rychlý, kterej ten vtip ve svojí verzi dabingu opět neskutečným způsobem zbodal!!!!!! Cuba Libre :) P.S. V Českým Krumlově na Starým městě je dobrá diskoška jménem Tarasco Bar:)))(26.1.2003)

Slyším-li slovo Desperado, okamžitě se mi vybaví asi nejznámější záběr z tohoto filmu, kdy Antonio Banderas ruku v ruce se Salmou Hayek odcházejí od ohnivého inferna, které zaplňuje snad celé pozadí záběru. Ani vlastně nevím proč se mi tenhle film tak líbí, když mě akční žánr zase tak moc nebere. Ale je to fakt pecka. Salma je k sežrání, Banderas je působivě mstivý a Quentin Tarantino se svým vtipem z hospody je neuvěřitelný. Málem jsem umřel smíchy při jeho interpretaci.(31.7.2002)

Šmrncovní western s cool hláškami a spoustou krve. 80% Zajímavé komentáře: Gemini, Vitason, kitano(22.12.2005)

Pokračování El Mariachi.... Banderas v nejlepší formě a kráska Salma Hayek v co nejmenším množství oblečení. Do toho cameo Quentina a příjemný nezávislák Steve Buscemi. Režiesér Rodriguez našel své dítě a opět ho pozvedl.(25.1.2005)

Spanelsky herecky kral Antonio Banderas si zde s chuti vystrihl postavu, ktera jakoby vypadla z nejakeho krvaveho asijskeho bijaku.(31.7.2002)

Stalo se přesně to, čeho jsem se obával. Desperado je totiž klasická, nesmyslně natočená blbost připomínající jatka, která má pár naprosto perfektních scén, jako například ta s Quntinem Tarantinem, ale tak 70 procent filmu se u něj prostě hrozně nudím a čekám, co Desperado svede dál. Tohle mě hrozně štve. Vím, že Rodriguez s Tarantinem mají hrozně rádi filmy a neberu jím to. Dokáží natočit scény, které se mi z hlavy nesmažou, scény, které napětím donutí diváka nedejchat a nedivil bych se, kdyby v světě zaznamenali případ člověka, který se u Desperada udusil. Jenže na to měl z celkového času tak 20-25 minut. Zbytek mi přišel jak nastavovaná kaše. Každopádně jsem rád, že jsem Desperada nakonec viděl. Můžu si totiž konečně odškrtnout další film, který má na hrudi napsáno...kultovní.(5.11.2011)

Antonio, snad poprvé pro mě předvedl co v něm je. Akční scény bylo mimořádně dobře děláný sice někdy uplně "mimo" , no prostě jak říkám mimořádně dobrý. Humor filmu nechyběl, -- vždyť se obtěžoval nám říci jeden vtip sám velký Tarantino. A kdo by snad s pánů váhal s hvězdičkama, tak vzpomeňte na Salmičku a máte dost dobrej důvod. Dámy jistě také nemusí váhat s hvězdičkami jen místo Salmičky, zřejmě zvolí Antonia při svých vzpomínkách.(23.6.2006)

Tenhle tequilla western si vždycky užívám. Užívám si minivystoupení Quentina Tarantina i jeho gloriózní konec, jako vždy výtečného Steva Buscemiho, horkorevnou hudbu a mexikánsky divokou akci. Rodriguez podává na režisérské sesli dost možná nejlepší výkon kariéry a El Mariachi v podání Antonia Banderase má grácii velkých hrdinů-mstitelů. Desperado není vlastně ničím víc než klišovitou střílečkou se zápletkou tradičních westernů. Fórek je v tom, že si to dobře uvědomuje a v mnohých citacích je až kousavě parodický. Na jednu stranu švanda, na druhou stranu brilantní a napínavý akční film o kytaristovi, který své fláky provozuje v komorních aranžích pro dvě brokovnice... To můžu!(18.7.2004)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $25,405,445Tržby Celosvetovo $57,605,445/80%/(7.6.2005)

Jedna z mála rolí Banderase, kterou mám opravdu upřímně ráda.(26.5.2008)

rozpočet : ? tržby americke : $25,405,445(21.12.2006)

Soundtrack Los Lobos: 1. Canción del Mariachi (Morena de Mi Corazón) ,2. Six Blade Knife ,3. Jack the Ripper ,4. Manifold de Amour ,5. Forever Night Shade Mary ,6. Pass the Hatchet ,7. Bar Fight ,8. Strange Face of Love ,9. Bucho's Garcias/Navajas Attacks ,10. Bulletproof ,11. Bella ,12. Quedate Aqui ,13. Rooftop Action ,14. Phone Call ,15. White Train (Showdown) ,16. Back to the House That Love Built ,17. Let Love Reign ,18. Mariachi Suite ,(9.5.2011)

„Pivo ako šťanky, obsluha nahovno... a furt sem niekto lezie.“ DESPERADO je po nezávislom EL MARIACHIM a pred VTEDY V MEXIKU prostredným - a najlepším? – dielom Rodriguezovej „dolárovej trilógie“. Tajomne mlčanlivý opálený a sexuálne urastený gitarista (174-cm vysoký Antonio Banderas), prichádza do zaspatého mexického mestečka, ovládaného mocným drogovým dílerom, s ktorým má nevybavené účty... Práve príliš jednoduchý scenár láme väz v prvej polovičke výborne rozbehnutej akčnej smršti s vtipnými komediálnymi scénkami, mastnými dialógmi a šťavnatými roličkami (Trejo, Buscemi, Tarantino). Ku koncu snímka šumí do prázdna a napriek monumentálnej akcii a finálnemu zvratu nudí a nepomôže ani príchod ďalších pomstiteľov. Napriek tomu výsledok môžeme pokladať za nadpriemernú záležitosť a plus mínus za jeden z dvadsiatich najlepších akčných filmov 90. rokov. Výborný Banderas, posteľová scéna á la „Denníky červených črievičiek“ a neopakovateľná pesnička od Los Lobos. To je v skratke DESPERADO. "He he, barmana nikdy nezastřelej."(20.10.2004)

Slušný nářez akce a hlášek. Nejvíce mě dostal vtípek Quentina Tarantina :-).Kdyby se celý film odehrával v tempu první hodiny tak bych neváhal dát o hvězdičku víc, ale druhou polovinu zachraňuje jen překrásná Salma........(21.12.2007)

Mistrovske dilo Roberta Rodrigueze, kez by se vykaslal na blbosti typu Spy Kids a dal tocil podobne filmy. Se Sin City to nejlepsi, co kdy natocil, i kdyz se v podstate jedna jen o takovej remake / pokracovani puvodniho El Mariachiho. Pribeh je pekelne sviznej a kdyz tempo polevi, tak je to opravdu jen na okamzik. Navic Antonio Banderas a Salma Hayek jsou pekelne vostry. A nesmim zapomenout na skvelyho Steva Buscemiho s jeho peknou historkou a hlavne na nejlepsi scenu filmu - Tarantinovo vtipek a taky na jednoho z nejlepsich zaporaku a zaroven pekne odpornyho Dannyho Treja, ta jeho postava, to je parada. Do toho hraje skvela hudba, spousta prestrelek a male cameo puvodniho El Mariachiho. Nemam co vytknout, tohle nema chybu.(20.7.2006)

Pro Roberta Rodrigueze je Desperado tím, čím Pulp Fiction pro Quentina Tarantina. Ať už v budoucnu natočí velkolepější či skvostnější filmy, tak jeho mistrovský kus bude navždy Desperado. Pamatuji si z něj skoro každou repliku a každou druhou scénu bych z fleku dokázal odehrát. Takový kult to byl tenkrát. Teď už je to sice jen vzpomínka a nastalgie, ale set sakra zábavná nostalgie.(20.7.2010)

Po letech mě Desperado baví tak nějak víc. Banderas neskutečně cool, Salma k sežrání a zbytek pěkně uvolněná... blbost. Potěšilo. Nicméně jednou už by Rodriguez mohl natočit film podle opravdu dobrého scénáře.(15.8.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28