poster

Tichá noc (TV film)

 • Kanada

  Silent Night

Drama / Válečný

Kanada, 2002, 100 min

Režie:

Rodney Gibbons

Kamera:

Eric Cayla

Hudba:

James Gelfand

Producenti:

Irene Litinsky
(další profese)
 • Aky
  ****

  4*, ale je to tak 90%. K páté hvězdě mi na filmu přebývá jeho neorganický začátek a konec. Kdyby příběh začal přímo ve čtyřiačtyřicátém a tam také skončil, vyzněl by určitě daleko silněji. Místo toho však, zejména v závěru, na ukončené vyprávění roubuje jakýsi přílepek, nesrovnatelně nezajímavjší než film sám; dovypravuje cosi za pointou, co už po značně silném zážitku člověka zajímá mnohem méně, téměř vůbec. Samotný film je však výtečný. Má napětí, herci jsou ve svých rolích jako doma, jednotlivé sekvence jsou umně vypointovány tak, že přecházejí z napětí do pohody a úsměvu zpět do napětí. Příjemné nejen vánoční překvapení.(23.12.2009)

 • Diamant
  *****

  Krásny film podľa skutočnej udalosti, ktorá sa odohrala na štedrý večer počas druhej svetovej vojny. Sila sviatku Narodenia Pána a dobrá vôľa šíria pokoj a lásku aj v tých najnepriaznivejších podmienkach... Vynikajúce výkony hercov a vôbec celá umelecká stránka filmu spôsobuje, že ste úplne vtiahnutí do deja...(3.1.2007)

 • LiVentura
  ****

  Kouzlo Vánoc je někdy čarovné a vyvolá nevyvolatelné, chvilkový mír mezi nepřáteli, doba, kdy se lidé stávají opět lidmi i v těch nejtíživějších situacích..! Ovšem nic netrvá věčně.(24.10.2011)

 • Thomassi
  ****

  V tomto ani ne tak válečném filmu je krásně vidět, že i v době strašné války, se najdou vojáci, kteří ctí vánoční tradice. Celé je to vyprávění tenkrát 12-letého Fritze. Během ofenzívy v Ardenách v roce 1944 se náhodou potkají americká a německá jednotka u přístřešku místní ženy (Linda Hamilton známá z Terminátora). Splečně pak stráví Štědrý večer u vánočního stolu aby pak na druhý den znovu vzali zbraně a vrátili se do války. Prostě na ten jeden den zahodí svoje vojenské povinnosti za hlavu a snaží si vše užít tak, jak kdyby byli se svými rodinami. Je to velmi realistické a napínavé, protože nevíte, co se může stát v dalším okamžiku a má to skutečně takovou tu vánoční a příjemnou atmosféru. Velmi pěkné a 75%.(19.3.2010)

 • nash.
  ****

  Vánoce zase trochu jinak. Napínavé, působivé a v několika momentech i dojemné televizní drama, skvěle rozehrané v prostoru dvou místností, ve kterém pochyby o jeho věrohodnosti nabourává fakt, že je natočen podle skutečné události, byť pochopitelně s jistou dávkou filmařské licence (třeba skutečná Elisabeth neuměla anglicky). Zdánlivě obyčejný, přesto silný a strhující příběh, podtrhující nesmyslnost války, oslavující sílu mateřské lásky, naději i obyčejnou lidskost.(13.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace