El Mariachi

Mariachi

Akční / Thriller

USA, 1992, 81 min

Robert Rodriguez

Laciná výprava, kamera, akční scény ale na druhou stranu neuvěřitelné nadšení ze strany tvůrců a to hlavně scénaristy a režiséra Rodrigueze. Na filmu je opravdu vidět, že si ho režisér vychutnával a udělal všechno pro to aby mohl vzniknout. Při sledování jsem si nejednou vzpoměl na staré splattery Petera Jacksona, jelikož toto je takřka to samé jen to není horor ale akčňák. To, že byl tento film dělán "na kolenou" je znát z každého záběru neprofesionální kamery, která dělá neústálé detailní nájezdy na tváře herců nebo na různé objekty. Co se týká akčních scén tak těch je zde minimum a rozhodně nejsou nikterak výbušné nebo efektní. Zvláštní je ale fakt, že i přes tyhle negativa film dokáže parádně pobavit a velice rychle uteče. Jde jen o to uvědomit si na co, že se to vlastně dívám. Jako rozcvička před Desperadem se film povedl velice dobře.(21.11.2008)

Velice průměrný a nezávislý předobraz Desperada. Jako debut celkem ucházející, ale znám i lepší...(21.11.2008)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Poloamatérský film El Mariachi je předzvěstí svého dokonalejšího slavného remaku Desperado vytvořeného stejným režisérem. Dělí je od sebe 3 roky, pár miliónů dolarů, nahrazení neznámých jmen známými herci a mnohem dokonalejší řemeslo. Ale i tak je El Mariachi velmi dobrý a hlavně zábavný film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=c8gYxguwLvc(27.1.2009)

"Co je ti, Mariachi ?? Vypil jsi moc limonády ??" - "Zabil jsem čtyři muže.." ;)(17.5.2014)

Tak konečne sa mi tento film dostal do rúk a musím povedať, že som milo prekvapený. Dobre prekombinované a vymyslené, veľmi dobrý filmík aj keď so závanom amatérčiny, akcia, humor, bez ktorého by samotný Banderasov 'Desperado' nebol nič, pretože by nemal na čom stavať. 75%.(24.4.2006)

• - Mnoho střelných zbraní použitých ve filmu jsou skutečné zbraně zapůjčené z místní policejní stanice. Režisér Rodriguez také zmínil,  že byl často problém vypálit z nich více jak jednu ránu, než se zasekly. (HectorHagman)

• - Robert Rodriguez natočil film s přátely, proto byl tak levný. (cariada)

• - Režijní debut Roberta Rodrigueze byl původně plánován jen pro Mexický trh domácího videa, ale společnosti Columbia Pictures se snímek natolik líbil, že odkoupila vysílací práva pro USA. (Terva)