El Mariachi

Mariachi

Akční / Thriller / Krimi / Western / Drama

USA, 1992, 81 min

Robert Rodriguez

Vůbec to neni skvělý film, ale nevím co mě tak okouzlilo. Jestli to, že i při tak málo postavách je to velice krásný film a městečko je krásně depresivní a přitom takové sladké a živé. Jistě, není zde tolik akce jako v dalších "pokračováních", ale taky je to ze začátku 90. let, takže se to musí trochu respektovat.(15.2.2005)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Poloamatérský film El Mariachi je předzvěstí svého dokonalejšího slavného remaku Desperado vytvořeného stejným režisérem. Dělí je od sebe 3 roky, pár miliónů dolarů, nahrazení neznámých jmen známými herci a mnohem dokonalejší řemeslo. Ale i tak je El Mariachi velmi dobrý a hlavně zábavný film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=c8gYxguwLvc(27.1.2009)

Ten film nenudí, spíše naopak. Ale moc mě nechytnul. Naštěstí mě taky neuspal, takže můžu říct, že ten konec je fakt povedený. Ale podruhý si to asi nepustím. Sorry, ale Desperado je o několik úrovní výš. A není to jen o penězích.(22.1.2009)

Ultralacný, no veľmi zábavný temperamentný akčňák z Mexika. Máte môj rešpekt, pán Rodriguez.(1.6.2007)

Na, to že film stál směšných 7 000 $, je tedy zatraceně dobrý. O pár let později Rodriguez potvrdil, že se slušným rozpočtem nám toho El Mariachi dokáže předvést ještě mnohem víc...(1.2.2009)