poster

El Mariachi

 • český

  Mariachi

 • USA

  Mariachi, El

 • slovenský

  Mariachi

Akční / Thriller / Krimi / Western / Drama

USA, 1992, 81 min

Scénář:

Robert Rodriguez
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  ***

  rozpočet : $ 7000 tržby americke : $2,040,920(21.12.2006)

 • Niktorius
  ***

  Co bych vám nalhával, El Mariachi je snímek vhodný spíše pro věrné fanoušky Roberta Rodrigueze, kteří už jsou obeznámeni s jeho pozdější tvorbou a rádi by věděli, jak tento talentovaný režisér kdysi - s minimem prostředků - začínal (a nakolik dnes režisérské finesy ze svého debutu stále úspěšně používá)... Je vidět, že experimentální léky, které Rodriguez v té době dobrovolně testoval, aby si vydělal na natáčení, byly kvalitní a v negativním smyslu neovlivnily jeho mysl, poněvadž režijně je příběh toulavé hudebníka na špatném místě a ve špatném čase skutečně na úrovni a s kamerou Robert rovněž nezachází špatně. Jenomže co je to platné, když je to natočeno podle velice řídkého scénáře, jemuž chybí pořádný rytmus, více nadsázky, více akce a údernějš dialogy - tedy veškeré nosné prvky pozdějšího Desperada, jenž z El Mariachiho převzal jen ten nejhrubější syžet a dále jej rozvedl. Nechci tvrdit, že byste měli úvod do Rodriguezovy režisérské dráhy záměrně opomíjet, jen varuji, abyste náhodou nečekali takového nezávislého Desperada bez Banderase, neboť tyto dva filmy k sobě mají opravdu dál, než by si někdo mohl myslet.(11.4.2008)

 • Madsbender
  ****

  Také slušné po všetkých stránkach priamočiare čistokrvné mexické béčko vo westernovom háve. Gallardo bol so zbraňami ešte lepší ako ten pravý zabijak (Reinol Martinez).(11.7.2013)

 • Jossie
  ****

  Ono to vlastně celou dobu je jen docela zajímavý příběh, bez toho charismatu, jaké má Desperado, navíc ti herci jsou takoví vyloženě nijací, ale ten závěr to povyšuje o celou hvězdičku nahoru.(4.7.2008)

 • swamp
  ****

  Ještě před filmy Desperado a Once upon a time in Mexico natočil Robert Rodriguez snímek, který by se k těmto dvěma filmům dal přiřadit, respektive ho připojit před ně. Vzniká tak trilogie, která je nenavazující, ale drží se jednoho tématu, či jedné osoby chcete-li. Tou je el mariachi, muž s pouzdrem na kytaru proklatě nízko..(23.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace