Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

Spy Kids 2: Ostrov stratených snov

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Rodinný

USA, 2002, 99 min

• Dever

Soundtrack Robert Rodriguez a John Debney: 1. The Juggler - Robert Rodriguez ,2. Spy Ballet - Robert Rodriguez ,3. Magna Men ,4. Treehouse ,5. R.A.L.P.H. ,6. Floop's Dream ,7. Escape from DragonSPY ,8. SpyPARENTS ,9. Island of Lost Dreams ,10. Donnagon's BIG Office / T ,11. Mysterious Volcano Island ,12. Romero's ZoO ToO ,13. Mothership / SpyGRANDPARE ,14. Magna Racers ,15. Aztec Treasure Room ,16. Skeletons ,17. Creature Battle ,18. Romero's Creatures / SpyB ,19. SpyDAD vs. SpyDAD / Romer ,20. Isle of Dreams, song (for the film Spy Kids 2) ,(14.5.2011)

Zajímavější i nápaditější než jednička, ale mnohem více nesmyslná a o něco méně zábavná. Už ne tolik osobitá a hlavně postaveno převážně na dětských hercích a úděsných animacích. Přesto stále slušně ubíhající rodinný filmek.(6.2.2011)

Co naplat, už to holt není ono, pokud jste viděli první díl a je vám víc než dvanáct. A to se může Antonio "Knírač" Banderas snažit jak chce. Zábava je to slušná, ve své třídě fantaskních rodinných akčňáků se drží velmi vysoko, takže ve chvílích kdy nečekáte víc než "jen" zábavu, plní dvojka Spy Kids svůj účel tak jak má. Jsem v pokušení přidělit čtvrtou hvězdu za titulkový výstup Alexy Vega, ale nakonec jsem se rozhodl, že ještě není čas na coming-out a odhalení nepřikrášlené pravdy o mém...mém...kde že jsem to byl než jsem začal blábolit nesmysly? Á, jo. To děvče má talent!!:) A je neuvěřitelné jak dokázala během toho roku, který uplynul mezi prvním a druhým dílem Spy Kids, dospět;)(5.11.2006)

„Ty si asi myslíš, že sme neschopní starci.“ – „... Hm.“ Človeče, to je bohovský maglajz a mám vtieravý pocit, že ako jednotka, tak dvojka by si zaslúžila skôr 80%, pretože napriek všetkej tej „prehustenosti“ som nemal ani raz (no dobre, možno raz) pocit, že „toto už bolo troška príliš, Robert“. 80% by si však zaslúžila skôr dvojka, pretože síce kráča v zdanlivo nudnej charakteristike „všetkého z originálu minimálne dvakrát viac", ale práve takéto zatlačenie na pílu (od Harryhausena cez lietajúce prezidentské limuzíny až po Stevea Buscemiho, Dannyho Treja, baletné predstavenie alebo tancovanie s desiatimi tajnými agentmi) predsa len skromný originál potreboval. Budem sa ale držať pri zemi a dám len 60%, no s tým, že hoci sa hovorí o Rodriguezovej "detskej filmografii“, že stojí za..., minimálne o prvých dvoch SPY KIDS to neplatí. Má to nákazlivú radosť zo života.(18.10.2009)

Dvojka je jednoznačně nejlepší díl této Rodriguezovy série.Jednička byla lehce nadprůměrná zábava,trojka už spadla hodně pod průměr,dvojka mě skvěle pobavila a jako oddychovka je to super.Nejspíš bych měl dát tři hvězdičky,ale za Steva Buscemiho a Antonia Banderase zvedám na čtyři.70 %(8.5.2009)

• - V závěrečných titulcích běží písnička zpívaná Carmen (Alexa Vega ), za ní následují nepovedené záběry a poslední scéna zahrnuje vlastníka zábavního parku (Bill Paxton) a Romera (Steve Buscemi ). (HappySmile)

• - Druhý film natočený kompletně na digitální kameru s progresivním skenováním ve vysokém rozlišení. Režisér Robert Rodriguez koupil 2 digitální kamery potom, co porovnal výhody digitální kamery oproti filmu. (HappySmile)

• - Když se na scéně objeví Dinky Winks, můžete za ním vidět horskou dráhu. Je to Titan - nejvyšší a nejrychlejší horská dráha v celém Texasu. (HappySmile)