Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

Dvaja pátrači: Spy Kids 2

Spy Kids 2: Ostrov stratených snov

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Rodinný

USA, 2002, 99 min

Mám rád Rodrigueze, mám rád Buscemiho a začíná se mi líbit Alexa Vega, takže není co řešit.(5.11.2005)

Ne úplně špatné pokračování. Děti už trochu vyrostly. A ten ostrov je plný roztomilých potvůrek.(27.1.2013)

Kupodivu je dvojka stejně dobrá jako první díl. Jak zjistíme, Alexa Vega umí dokonce i zpívat. ~(4,2)~(11.2.2009)

Dětské publikum se baví a to je u filmu pro děti asi prvořadé. Jinak myslím netřeba hledat žádnou logiku nebo naopak chyby.(23.1.2005)

„Ty si asi myslíš, že sme neschopní starci.“ – „... Hm.“ Človeče, to je bohovský maglajz a mám vtieravý pocit, že ako jednotka, tak dvojka by si zaslúžila skôr 80%, pretože napriek všetkej tej „prehustenosti“ som nemal ani raz (no dobre, možno raz) pocit, že „toto už bolo troška príliš, Robert“. 80% by si však zaslúžila skôr dvojka, pretože síce kráča v zdanlivo nudnej charakteristike „všetkého z originálu minimálne dvakrát viac", ale práve takéto zatlačenie na pílu (od Harryhausena cez lietajúce prezidentské limuzíny až po Stevea Buscemiho, Dannyho Treja, baletné predstavenie alebo tancovanie s desiatimi tajnými agentmi) predsa len skromný originál potreboval. Budem sa ale držať pri zemi a dám len 60%, no s tým, že hoci sa hovorí o Rodriguezovej "detskej filmografii“, že stojí za..., minimálne o prvých dvoch SPY KIDS to neplatí. Má to nákazlivú radosť zo života.(18.10.2009)

• - V závěrečných titulcích běží písnička zpívaná Carmen (Alexa Vega ), za ní následují nepovedené záběry a poslední scéna zahrnuje vlastníka zábavního parku (Bill Paxton) a Romera (Steve Buscemi ). (HappySmile)

• - Druhý film natočený kompletně na digitální kameru s progresivním skenováním ve vysokém rozlišení. Režisér Robert Rodriguez koupil 2 digitální kamery potom, co porovnal výhody digitální kamery oproti filmu. (HappySmile)

• - Juniho celé jméno zní Juni Rocket Racer Rebel Cortez. Rocket, Racer a Rebel jsou jména 3 synů Roberta Rodrigueze. (HappySmile)