Brutální Nikita

Femme Nikita, La

Nikita

Akční / Thriller

Francie / Itálie, 1990, 117 min

Moje tehdy první "setkání" s Bessonem se změnilo v okamžitý obdiv,který přetrvává dodnes...drsný a syrový akční thriller se vším všudy a Anne Parillaud věřím káždý nádech....scény v restauraci,v koupelně a samozřejmně Viktor jsou nezapomenutelné!(8.8.2010)

Anne Parillaud jako ošklivé a moc nebezpečné kačátko v nečekaně poetickém, magickém a pohádkovém filmu. Jedny z nejkonsistentnějších a nejúčelovějších akčních pasáží, v nichž se Nikitina znásilněná jemnost projevuje možná i čitelněji než v lyričtějších fázích snímku.(15.8.2005)

Jeden z nejlepších filmů tohoto typu. Luc Besson je prostě fakt hustej režisér to je bez debat. Nejvíc mě bavily Nikitiny mise, jejich různorodost to bylo fakt dobře vymyšlený. No a samozřejmě se dočkáme pár záběrů, kterýma se úspěšně podařilo zbořit pár klišé. No a kdo jednou viděl Jeana Rena v tomhle filmu, už na něj nikdy nezapomene. Jeho postava čističe je naprosto geniální, megacool profesionální killer kterej oddělá každýho vždy a všude a když utíká z místa činu tak projede zdí. Ostatní herecké výkony jsou také výborné, Anne Parillaud přeměnu svojí postavy zvládla fakt dobře a Tchéky Karyo tu měl dost divnou roli (ztvárnil jí dobře ale byl divnej) , ale Jean Reno prostě válí.(11.12.2005)

Nikita. Taky vás někdy napadá, proč musí troubové z ditribučních firem prznit názvy filmů? Výborný thriller i bez brutálních přídavků k názvu. Takový celý EVROPSKÝ. Vynikající film, řekl bych až za čtyři a půl evropské hvězdičky...(4.9.2005)

Začátek byl dost drsnej, pak se to trošku uklidnilo. Čistič Viktor v podání Jeana Reno ale udělal hodně slušnou čáru přes rozpočet. Nikita je legendární film. Přijde mi, jak kdyby se Luc Besson od tohoto filmu odrazil a nikdy ho už nepřekonal. Vždyť i Leon se tímhle filmem inspiruje. Anne Parillaud se z ušmudlané feťačky rázem stala překrásná baba. Takovou brutální filmovou proměnu jsem předtím nikdy neviděl. Plnej počet tak nedávám jenom proto, že tenhle film je někdy až moc střelenej. Je to taková poctivá francouzská kriminálka, ale občas střihnutá nějakou ujetou scénkou, aby byla řádně dynamická. Někdy ale možná až moc.(18.10.2014)