Brutální Nikita

Femme Nikita, La

Nikita

Akční / Thriller

Francie / Itálie, 1990, 117 min

Film jako víno.V podstatě banální příběh se díky skvělému scénáři a ještě lepším hercům ( nemluvě o režii Luca Bessona ) přeměnil v kultovní dílo.Pověstnou třešinkou na dortu je zjevení Jeana Rena,které mi opravdu vyrazilo dech...(19.8.2003)

„Ty už si strieľala?“ – „Na papier ešte nie.“ Panebože, Luc Besson ale bol! Podarilo sa mu stvoriť takú životaschopnú zápletku, že si vystačila na jeden americký remake a mnohosezónny kanadský seriál. A to, čo predvádzajú Karyo, Parillaudová, Moreauová a Anglade, to je miestami (napriek brakovému scenáru) herecký koncert.(12.7.2006)

Jeden z nejlepších filmů tohoto typu. Luc Besson je prostě fakt hustej režisér to je bez debat. Nejvíc mě bavily Nikitiny mise, jejich různorodost to bylo fakt dobře vymyšlený. No a samozřejmě se dočkáme pár záběrů, kterýma se úspěšně podařilo zbořit pár klišé. No a kdo jednou viděl Jeana Rena v tomhle filmu, už na něj nikdy nezapomene. Jeho postava čističe je naprosto geniální, megacool profesionální killer kterej oddělá každýho vždy a všude a když utíká z místa činu tak projede zdí. Ostatní herecké výkony jsou také výborné, Anne Parillaud přeměnu svojí postavy zvládla fakt dobře a Tchéky Karyo tu měl dost divnou roli (ztvárnil jí dobře ale byl divnej) , ale Jean Reno prostě válí.(11.12.2005)

"Viktor. Čistič." Leon přijde!(27.6.2006)

Luc Besson pouze naznačil to co neuvěřitelně rozevřel a poodkryl ve svém arcidíle Leon. Tím pádem se Viktor Čistič stává nej zabijákem jakého si vůbec lze představit. Kdo mě ale upřímně uhranul nejvíce je postava málo mluvného Boba, kterého si švihnul Tchéky Karyo.(21.3.2008)