Brutální Nikita

Femme Nikita, La

Nikita

Akční / Thriller

Francie / Itálie, 1990, 117 min

BESSON - SERRA - RENO - Smrtící kombinace. Tenhle film je geniální. Takhle by měl vypadat akční thriller. A.Parillaud je velmi.. velmi přesvědčivá(5.2.2004)

Nikitu mám z té Bessonovi "Svaté trojice" nejméně rád, ale i tak je to bezesporu naprosto brilantní dílo, které má tu smůlu, že je ve všech ohledech o třídu horší než-li Leon.(20.3.2005)

Nikitou se narodila, Marií se stala a jako Josephine vraždila, aby splatila svůj dluh společnosti. Jednou totiž pod vlivem drog zastřelila policistu, ale místo zaslouženého trestu dostala fotky ze svého pohřbu a nekompromisní nabídku od strýčka Boba: "Úředně jste zemřela v sobotu v pět hodin. Vězeňský lékař konstatoval, že jste spáchala sebevraždu předávkováním barbituráty. Jste pohřbena na zdejším hřbitově oddíl 8 hrob 30. Vláda se rozhodla, že vám dá ještě příležitost. - A co když nechci sloužit? - Oddíl 8 hrob 30." Nikita si přijde příliš mladá na polehávání na hřbitově a tak souhlasí se svou proměnou. Jenže zkuste předělat rebela v poslušný stroj. Není to jednoduché, ale v tomto případě se to podaří. Nikita se vrací do života, usazuje se, poznává lásku a jen telefonáty milého strýčka Boba s instrukcemi k další akci, ji stále víc otravují život. Dospělá žena však už ví, jak se svým životem naložit.(22.4.2009)

Hm, Bessona ma sakra rád, ale toto mi prekvapivo nesadlo. Čím to je ? To vážne netuším. Zaujal ma príbeh aj priebeh, ale hlavná postava aj keď bola zaujímavo napísaná mi moc nesadla. Možno by mi to sadlo viac keby, že ju hra iná herečka, pretože celý film sa točí pochopiteľne okolo nej. Napriek tomu Bessona chválim, za to čo vykúzlil. 70% - 3*(13.11.2015)

• WANDRWALL

Z kozla zahradník. Ale tahle zahradnice mi nesedla. Nepřesvědčila mě. Nezaujala. Vyumělkované, nepřirozené, podoně jako fyzické schopnosti ženy bojovnice v KILL BILL.(1.6.2010)