Holky z kalendáře

Calendar Girls

Hore bez

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2003, 108 min

Průměrná komedie s trošku jiným obsazením..(2.10.2006)

Príjemná komédia, ktorá nenápadne spôsobí, že sa budete musieť zamyslieť nad vžitovu morálkou a predsudkami.(6.12.2008)

Calendar girls sa mohli stať klasikou, rovnako, ako chlapi, ktorí to skúsili so striptýzom, lenže bohužiaľ im škodí fakt, že ich 108 minútová stopáž mi pripadala aspoň o tretinu dlhšia. Takže režisér asi niekde urobil chybu. Je to škoda, pretože sledovať anglickú, skôr narodenú hereckú smotánku, ako sa pri natáčaní pred kamerou super baví, je fajn, ale malo by sa to preniesť aj na diváka. Vidieť znova to už určite nechcem.(15.12.2012)

Musím říct, že na tenhle film jsem se předem docela těšila, navíc jsem ten den měla akorát náladu na nějakou nenáročnou zábavu, navíc s kvalitním obsazením, což byla jen třešnička na dortu. Helen Mirren jsem kdysi nějak nevnímala, ale dnes je mi sympatická a je to prostě paní herečka! Film je to velice příjemný. Sem tam smutný, jindy zase hodně veselý, ale pořád jsem z něj cítila jakousi lehkost, lidskost. Příběh je to hezký, dojemný, pěkně to ubíhalo, nenudila jsem se ani trochu. Není to úplně čistých osmdesát procent, ale když to zaokrouhlím...(17.6.2013)

Zajímavej film, kámoši od toho odešli se slovy:"Nebudu koukat na kozy nějaký šedesátiletý rašple". Ale myslim si, že o tom to není. Je to spíš o tom entusiasmu k dané věci a tou je nafocení kalendáře napříč veškerým konvencím. Po hodině sledování filmu sem se ale začínal pomalu a jistě nudit a kdyby na konci nebylo "Podle skutečné události" bylo by to ještě o hvězdičku méně, protože si nedokážu představit, jak se tohle všechno semlelo mimo filmové plátno.(30.6.2006)

• - Skutečné „holky z kalendáře“ si mohli lidé poprvé pověsit na zeď v roce 2000. Tehdy se kalendáře prodalo přes dvě stě tisíc výtisků a časem k němu byly přidány čokolády, novoročenky nebo pohlednice, vše se stejnou tématikou. (Olík)

• - Hlavní zápletce byla za vzor skutečná nepříjemná událost, kdy se na kalendář nechaly zvěčit přítelkyně Britky Angely Bakerové, jejíž manžel zemřel na leukémii. Důvodem bylo získat prostředky na boj s touto chorobou. (Olík)

• - Produkt skutečných „holek z kalendáře“ je možné objednat a přispět tím na dobrou věc na www.shopcreator.com/mall/leukemiashop. (Olík)