Zlatá sedmdesátá (TV seriál)

That '70s Show

Tie roky sedemdesiate...

Komedie

USA, 1998, 201x22 min

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark, Tommy Chong, Lisa Robin Kelly, Christina Moore, Joseph Gordon-Levitt, Rachel Bilson, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, Lindsay Lohan, Sarah Lancaster, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Jamison Jones, Kavan Reece, Matt Battaglia, Erin Cardillo, Eric Allan Kramer, Marnette Patterson, Jamie Anderson, Neil Flynn, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Shonda Farr, Megalyn Echikunwoke, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Jennifer Alden, Estella Warren, Ernie Lively, Melissa Joan Hart, Sarah Christine Smith, Joe Flaherty, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Michele Nordin, Jim Holmes, Cazzy Golomb, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Betty White, Jim Beaver, Don Perry, Nectar Rose, Ethan Peck, Chris Elliott, Jim Gaffigan, Nicholas Gonzalez, Marion Ross, Colleen Haskell, Eliza Dushku, David Jeremiah, Megan Paul, Alyson Hannigan, Aria Wallace, Bruce Willis, Barry Williams, Pamela Sue Martin, Wayne Pére, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Mitch Pileggi, Chris McKenna, Don Knotts, Leigh-Allyn Baker, Samantha Raddock, Allison Munn, Alicia Ziegler, Scott Holroyd, Brandon Molale, Caitlin Crosby, Thomas Downey, Jud Tylor, Jim Rash, Leslie David Baker, Luke Wilson, John Ratzenberger, Suzanne Ford, Al Leong, Melinda Sward, Dwayne Johnson, Katey Sagal, Matt Cedeño, Shirley Jones, Scott Whyte, Shannon Elizabeth, Eve Plumb, Mac Davis, Jamie Farr, Tim Reid, Mary Tyler Moore, Brooke Shields, Seth Green, Fred Willard, Tom Poston, Alice Frank, Melissa Reneé Martin, Ben Ziff, Rozonda 'Chilli' Thomas, Jack Riley, Jeff Hardy, Joanna Canton, Richard Kline, James Avery, Gavin MacLeod, Nick Bakay, Shae D'lyn, Jackie Debatin, Gloria Gaynor, Mitch Hedberg, Josh Meyers, Danny Bonaduce, Marisa Brown, Jennifer Ann Massey, Ron Roggé, Jennifer Lyons, Lyle Waggoner, Natalia Cigliuti, Carol Ann Susi, Jerry Lambert, Jay Johnson, Sam McMurray, Connie Sawyer, Pat Finn, Lisa Robins, Steffani Brass, Adrienne Frantz, Markus Flanagan, Steve Ireland, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Dave Florek, Jeanne Bates, Mo Gaffney, Francis Guinan, Matt Winston, Myra Turley, Gene LeBell, Chip Heller, Jim Piddock, Matt Hardy, Chancellor Miller, Jack Lindine, Jordan Masterson, Candice T. Cain, Colette Freedman, Lara Everly, Robert Clotworthy

Tim Ryder

Kostýmy:

Melina Root

Pro svůj kulatý 800. komentář jsem se záměrně rozhodl zvolit si trochu netypicky seriál. Ale ne jen tak ledajaký seriál. Zlatá sedmdesátá, to je pro mě seriál, který není jen obyčejným sitcomem, ale je to něco víc, něco jako neprožitá nostalgie, něco jako seriál Báječná léta, akorát o pubertě, sexu, chlastu a hulení. Zkrátka taková dospělejší Báječná léta. A to přirovnání je opravdu na místě, protože těch kvalit tento seriál skutečně v mých očích dosahuje. A přitom jsem ho až do letoška, do roku 2010 vůbec neznal. Ale zčistajasna se v lednu 2010 objevil na HBO Comedy a já tomu propadl. Respektive ne od začátku, protože první díl byl v mých očích naprosto propadák, ničemu jsem nezasmál, nic mi tam nepřišlo vtipné, ale nevzdal jsem to. Pak přišel díl s Erikovou oslavou narozenin a já tomuto seriálu propadl. Ale pořád jsem nechápal, jak se tento seriál mohl dočkat osmi sérií a 200 dílů. Pochopil jsem to až o něco později, kdy na mě příběhy partičky šesti lidí ze sklepa začaly působit jako droga a já chtěl další a další díly. Ale bohužel vše jednou končí, a tak HBO před třemi dny odvysílalo po nějakých 5 a půl měsících poslední díl seriálu a mě nezbylo, než se s tímto seriálem rozloučit. Ovšem rozhodně ne na pořád, nahrál jsem si ho na DVD a určitě to bude ještě mnoho strávených chvil s tímto skvostem. Ale teď mohu říci jen jedno. Viděl jsem úplně všechny díly a bylo to krásných 5 a půl měsíce s Ericem, Michaelem, Jackie, Donnou, Fezem a Stevenem, ale i s Redem, Kitty, Laurie, Bobem či Leem. Zamiloval jsem si je a rád na ně budu vzpomínat a jejich příběhy si oživovat v mém domácím kině. Tenhle seriál byl, je a navždy bude něčím naprosto vynikajícím a bezchybně dokonalým, co budu vždy milovat a hlavní hrdinové budou mít vždy v mém obýváku dveře otevřené. Nyní mi nezbývá než poděkovat HBO za uvedení tohoto seriálu na českých obrazovkách s vynikajícím českým dabingem a udělit zcela po právu jednomu z nejlepších sitcomů celé historie naprosto zasloužených pět hvězd.(24.5.2010)

80%(8.7.2015)

Bol to naozaj dlhý čas čo som sa dopracoval k poslednej epizóde tohto nenápadného seriálu, ktorý ma nadchol a bavil niekoľko mesiacov. Tie roky 70 predstavujú ešte mladých hercov s ktorých väčšina prerazila aj do Hollywoodu - Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher. Do toho musíme prirátať obrovskú plejádu vtipov a vedlajších postavičiek, ktoré sú nám rovnako vo väčšej alebo menšej miere známe z televíznej obrazovky. Všetky tieto postavičky sa stretli a vytvorili na naozaj malom priestore ktorý zahŕňa kuchyňu, pivnicu, vežu, obývačku a izby hrdinov, prostredie dávno minulé. Každý jeden diel považujem za nadpriemerný a hlavne plnohodnotný, lebo sleduje vývin hlavných hrdinov, ktorý striedajú partnerov, stoja pred závažnými rozhodnutiami a riešia to všetko po svojom a so svojim vlastným osobitým štýlom. Hlavne Kelso Ashtona Kutchera je asi najlepšia postava z celého seriálu. Naozaj skvelá vec, pri ktorej som rád trávil čas a ktorá ma vedela zaručene rozosmiať. A tie dokonalé odkazy na hviezdne vojny!(22.7.2011)

Už to nesleduju, abych zjistila, co se na tom muže komu líbit, ale naopak - co se na tom muže někomu nelíbit? Debru Jo Rupp nezřízeně zbožňuju od začátku.(19.1.2010)

• korbitch22

Pokaždý, když jsem seděl u počítače a slyšel za zády tuhle dementní píčovinu jsem se jen nechápavě otáčel, na jaký sračky se to zase ta naše malá kouká.Vytrpěl jsem asi sedm dílů a přesvědčenej o hodnocení kolem 30% jsem to začal hledat na ČSFD, k mému zhnusení jsem zjistil, jak už je tenhle svět vážně totálně v prdeli, když může mít taková přebarvená, přeafektovaná ''komediální'' žumpa 81%.Iritující ubohost, u které se mi vždycky spolehlivě udělá doslova na zvracení.0%.(5.8.2015)

• - Jackie si stále dělá legraci z Feze, že je přistěhovalec. Ve skutečnosti se Wilmer Valderrama narodil v USA, zatímco Mila Kunis na Ukrajině. (Kulmon)

• - V 1.díle 4. sezóny se Kelso (Ashton Kutcher) představuje jako moderátor z Cedar Rapids. Ve skutečnosti je to rodné město tohoto herce ve státě Iowa. (monnie1063)

• - Dwayne Johnson, který se v době uvedení živil wrestlingem, ztvárnil jednu ze svých prvních seriálových rolí, když si v 15. dílu 1. řady „střihl“ roli wrestlera Rockyho Johnsona, svého skutečného otce. (IQ Tiqe)