Zlatá sedmdesátá (TV seriál)

That '70s Show

Tie roky sedemdesiate...

Komedie

USA, 1998, 201x22 min

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark, Tommy Chong, Lisa Robin Kelly, Christina Moore, Joseph Gordon-Levitt, Rachel Bilson, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, Lindsay Lohan, Sarah Lancaster, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Jamison Jones, Kavan Reece, Matt Battaglia, Erin Cardillo, Eric Allan Kramer, Marnette Patterson, Jamie Anderson, Neil Flynn, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Shonda Farr, Megalyn Echikunwoke, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Jennifer Alden, Estella Warren, Ernie Lively, Melissa Joan Hart, Sarah Christine Smith, Joe Flaherty, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Michele Nordin, Jim Holmes, Cazzy Golomb, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Betty White, Jim Beaver, Don Perry, Nectar Rose, Ethan Peck, Chris Elliott, Jim Gaffigan, Nicholas Gonzalez, Marion Ross, Colleen Haskell, Eliza Dushku, David Jeremiah, Megan Paul, Alyson Hannigan, Aria Wallace, Bruce Willis, Barry Williams, Pamela Sue Martin, Wayne Pére, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Mitch Pileggi, Chris McKenna, Don Knotts, Leigh-Allyn Baker, Samantha Raddock, Allison Munn, Alicia Ziegler, Scott Holroyd, Brandon Molale, Caitlin Crosby, Thomas Downey, Jud Tylor, Jim Rash, Leslie David Baker, Luke Wilson, John Ratzenberger, Suzanne Ford, Al Leong, Melinda Sward, Dwayne Johnson, Katey Sagal, Matt Cedeño, Shirley Jones, Scott Whyte, Shannon Elizabeth, Eve Plumb, Mac Davis, Jamie Farr, Tim Reid, Mary Tyler Moore, Brooke Shields, Seth Green, Fred Willard, Tom Poston, Alice Frank, Melissa Reneé Martin, Ben Ziff, Rozonda 'Chilli' Thomas, Jack Riley, Jeff Hardy, Joanna Canton, Richard Kline, James Avery, Gavin MacLeod, Nick Bakay, Shae D'lyn, Jackie Debatin, Gloria Gaynor, Mitch Hedberg, Josh Meyers, Danny Bonaduce, Marisa Brown, Jennifer Ann Massey, Ron Roggé, Jennifer Lyons, Lyle Waggoner, Natalia Cigliuti, Carol Ann Susi, Jerry Lambert, Jay Johnson, Sam McMurray, Connie Sawyer, Pat Finn, Lisa Robins, Steffani Brass, Adrienne Frantz, Markus Flanagan, Steve Ireland, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Dave Florek, Jeanne Bates, Mo Gaffney, Francis Guinan, Matt Winston, Myra Turley, Gene LeBell, Chip Heller, Jim Piddock, Matt Hardy, Chancellor Miller, Jack Lindine

Další pěkný sitcom mám za sebou a zase to bylo smutné loučení. Výhodou je, že je tenhle seriál alespoň pěkně ukončený finálem. Tenhle seriál sice není úplně ten top, ale i přesto dokáže velmi dobře konkurovat ostatním sitcomům. Hlavní předností, kterou se odlišuje od ostatních byl "kroužek", ve kterém byla většinou parta zhulená a vymejšlela bejkárny. Největší škoda byla absence dvou hlavních aktérů v poslední sérii, bez nich už to prostě nebylo ono a tak bylo nejlepší to ukončit. :-)(25.9.2014)

Drsná 70ková sranda. Ashton Kutcher dokazuje, že komedie jsou jeho parketa, ale tahounem seriálu je stejně Danny Masterson jako Hyde. Škoda jen, že se tenhle seriál nedostal i k nám, ale pro naši TV Novu je holt asi přece jen moc "inteligentní" a není zaměřen na nejčastější cílovou diváckou skupinu ženy 35-55. "Přátelé" ze 70. let(12.6.2005)

Přátelé sedmdesátek natočili Přátele ze sedmdesátek. Dobová atmosféra je tu vším - až na to, že ji jaksi nepoznáte z ničeho krom oblečení a "spotřební techniky". I tak je to díky velmi sympatickému castingu záležitost, kterou můžete zabíjet svůj čas dle libosti - v zásadě se nic vážného neřeší, ani se to celkem vzato moc neposouvá vpřed, je to jen "nic proti ničemu" zábava. A kdo by se rád nepodíval na Milu Kunis a Lauru Prepon, kdykoliv je k tomu příležitost, že?;) BTW Laura má v českém dabingu opravdu HODNĚ tuctovější hlas než ve skutečnosti. Ashton Kutcher tu hraje retarda ála Joey, takže (mu) to funguje, ale herectví tomu prosím neříkejme;) Vítězi v tomhle ohledu jsou jednoznačně Kurtwood Smith a Debra Jo Rupp, jejich hlášky i výrazivo převyšují ostatní nejméně o třídu. Je mi záhadou jak tenhle seriál mohl ustát osm sezón, ale je to kvalitně odvedená, na nic si nehrající sitcomová práce, která si drží svoji úroveň. Takže ano, proč ne, 80%.(3.10.2014)

Sedemdesiate roky mali svoju atmosféru, svoje špecifiká a tu je oboje vyťažené, smerom k pobaveniu, maximálne. Partička v tom čase neznámych hercov dokázala vytvoriť pestrú a zábavnú grupu. Rebel Hyde, kráska Jackie, nedostupná Donna, trhlý a večne nadržaný Fez, totálne vypatlaný šampón Kelso, nesmelý Eric, neústupčivý Red, pošahaná Kitty, afroman Bob, dokonalá mrcha Laurie a veľa ďalších spestrujúcich postáv. Väčšinou sa tu na prvý pohľad nedeje nič zásadné, ale práve vďaka spomínaným postávam sa tento seriál nedá nezbožňovat. Tak sa pohodlne usaďte a užite si príjemný čas pri časoch minulých.(4.10.2009)

Jednoduché a velmi zábavné. Jediné, co mi trochu kazí dojmy je postava Donny a hlavně její představitelka Laura Prepon. Vůbec mi nesedí její charakter a k tomu všemu mi velmi vadí její herecké vystupování. Přijde mi jako podle šablony o herectví. No a ke Kutcherovi se nemá cenu ani vyjadřovat. Ale báječná Debra Jo Rupp umí. A zejména Topher Grace je geniální herec. Škoda, že zatím moc neprorazil.. vážně mě baví:)(9.3.2011)