Simpsonovi jsou legendou, Futurama jí zanedlouho bude taky, i když má o poznání méně dílů... Dle mého názoru je ještě o něco víc "dospělejší" (tj. ve smyslu "zaměřená na dospělejší publikum", ne umírněnější), navíc má neporovnatelně širší možnosti, co se ujetosti příběhu týče - autoři si do roku 3000 můžou dosadit prakticky cokoli co je napadne, přitom je i tenhle seriál satirou na dnešní společnost a její nešvary. Postavy jsou nezapomenutelné a různorodější než v Simpsonech - náhradou za Homera je typově obdobný Fry, Leela zaujímá umírňující ženský element - tj. Marge, k tomu je zde supereso jménem Bender, což je kleptomanský, arogantní robot-ohýbač, který chlastá, kouří, všechny kolem uráží a je prostě neodolatelný... z dalších členů týmu je tu Dr. Zoidberg (krabí doktor, trpící komplexem méněcennosti, kterého nikdo nemá rád-tj. kromě mě;-)), Profesor (160-letý potomek Frye), Amy (jeho naivní čínská pomocnice, jejíž rodiče jsou pravděpodobně nejbohatší obyvatelé vesmíru) a účetní Hermes (vegetariánský rastafarián, tlustý šampión v podlézání a úředník vesmírné společnosti, kde všichni pracují)... Z externistů ještě vypíchnout Zappa Branigana (egoistická, narcistická a neschopná verze kapitána Kirka), stovky na ložených hlav celebrit převážně z 20. století (jedna z nich - cholerický Nixon- je prezidentem Země)... mohl bych pokračovat dál, ale k vytvoření základního obrázku myslím stačí. Jestli máte rádi Simpsony, je to jasná volba, Futurama je podle mě ještě o kus lepší, pokud ne, stejně to zkuste, třeba tomu příjdete na chuť 100%(19.6.2006)

Good news, everyone! V době kdy to šlo se žlutou rodinkou od desíti k pěti se objevil tento seriál od stejného tvůrčího týmu. A má (dnes tedy již spíše měl) vzestupnou kvalitu. Hlavní rozdíl oproti Simpsonům je, že tam kde byli tvůrci limitováni určitými pravidly Země 20. toletí, tady mohli fantazii úplně popustit ze řetězu... a sakra se jim to povedlo.(14.11.2004)

Uznávám popularitu tohoto bezpochyby originálního, animovaného sci-fi sitcomu. Jenomže já nesdílím většinové nadšení, abych tomu dala pětihvězdu a šla s proudem. Viděla jsem několik dílů a nemůžu se zbavit dojmu, že jde jen o podobnou, méně humornou odnož známějšího seriálu Simpsonovi. Pro mě jsou příběhy ztřeštěné rodinky na prvním místě a Futurama až někde vzadu za nimi, kam už nesahá ani stín postaviček ze Springfieldu. Mrzí mě to, ale tady nějak necítím tu vtipnou jiskru, jenž by mi měla lechtat bránici. 2,5*(9.3.2015)

Právě končím s šestou sérií, ale to není vůbec důležité. Rozhodně ne pro vyjádření nějakého komentáře k seriálu Futurama. Tohle bych chtěl hodnotit i po prvním díle. Gejzír nápadů a jeden fór za druhým jako na běžícím pásu posouvá tuto futudrámu daleko na Olymp komediálních sci-fi. Tam k němu můžou vzhlížet Simpsonovi jak chtějí, ale svého méně známého bráchu z piedestalu nesundají ani omylem. Klidně na mě pošlete Benderova robotího bratra Flexu, ale je to tak. Enter.(24.4.2011)

Futuramu milujem, môžem sa na ňu dívať znova a znova. A môj favorit spomedzi postáv? No predsa silná ženská hrdinka Leela ;-) Ale samozrejme aj všetci ostatní - a každý osobitne - majú takisto špeciálne miesto v mojom srdci. Či už moták Fry, senil Profesor, úžasný cynik Bender alebo nenapodobiteľný ego-megaloman Zap Brannigan :-)(13.1.2006)