Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 45 h 36 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey

Většina dílů je jen zábava a parodie a tak, málokdy člověk najde něco hlubšího, pokud nehledá Benderovy pokusy sehnat prachy skrz tucet sirotků. Ale díl, kterej se mě nejvíc dotkl (a taky se mi nejvíc líbil) je asi ten o Fryově psovi. Jak tam na něj čekal patnáct let a ten ho pak nenechá oživit. I ostatní se mi sakra líbily, ale tenhle mi jako jedinej pořádně zkazil náladu a dostane mě do depky jen si na to vzpomenu, protože tohle se nedělá, takhle té nevinné duši zničit život. Na tenhle díl se už asi nikdy nepodívám a všecko jenom kvůli tomu, že scénáristi chtěli udělat další krutou životní ironii. Jenomže těch mám v obyčejným životě ažaž!(2.1.2006)

Rovnako vtipné ale vzhľadom k menšiemu počtu sérií vyváženejšie a zároveň uletenejšie ako Simpsonovci aj vďaka slušivému sci-fi kabátu, vzhľadom ku ktorému tvorcovia mohli ešte viac popustiť uzdu svojej fantázii. A spôsob akým tak učinili nemá ďaleko od dokonalosti. Aj keď je stále možné zavadiť o slabší diel, posádku Planet Express je takmer nemožné si nezamilovať. A Bender Bending Rodriguez bude navždy môj súkromný (anti)hrdina.(25.11.2007)

Miluju Futuramu, miluju svět ve kterém se tento příběh odehrává, miluju tvůrce, kteří se dokázali od Simpsonů oprostit a nakreslili (zatím) 5 sérií něčeho, co mě dokázalo zabavit na hodně dlouhou dobu. Přesto mi postupem času začalo něco chybět. Vypěstoval jsem si návyk, návyk na to, že některé postavy nenávidím (tím pádem díly s nimi za moc nestojí viz. Santa atd.) a naopak postavy, které zbožňuju . Předně je to Bender, robot a identický opak Homera. Chlastá, kouří, spí s děfkama. To je právě to, co mě tak baví sledovat. Zajímavé je, že právě to se začíná postupem času vytrácet a přestává to být tak zábavné. Což neznamená, že taková čtvrtá a pátá série za nic nestojí. Doufám jen, že se tvůrci jednou k pokračování odhodlají, byla by toho nesmírná škoda. (8/10)(16.7.2006)

Právě končím s šestou sérií, ale to není vůbec důležité. Rozhodně ne pro vyjádření nějakého komentáře k seriálu Futurama. Tohle bych chtěl hodnotit i po prvním díle. Gejzír nápadů a jeden fór za druhým jako na běžícím pásu posouvá tuto futudrámu daleko na Olymp komediálních sci-fi. Tam k němu můžou vzhlížet Simpsonovi jak chtějí, ale svého méně známého bráchu z piedestalu nesundají ani omylem. Klidně na mě pošlete Benderova robotího bratra Flexu, ale je to tak. Enter.(24.4.2011)

Stejně je zajímavý, kolik fanoušků si to získalo, ač to u nás nikdy neběželo.(27.12.2005)

• - V seriálu je často zmiňována francouzština jako zaniklý jazyk, ačkoliv francouzská kultura přetrvává. Ve francouzském dabingu byla místo tohoto jazyku použita němčinu. (Fary)

• - Profesor Hubert J. Farnsworth se ani v jednom díle neobjeví bez brýlí. (BloodMax)

• - Spoiler: V 2. epizóde 5. série, pri pohľade naspäť do minulosti, je pred prepadnutím Frya do kryogenického zmrazovača vidieť v koši na odpadky Nibblera, ktorý sa do minulosti vrátil v nasledujúcom filme Futurama: Benderovo parádní terno (2007), aby následne Frya do kryogenického zmrazovača sotil a tým zaistil jeho cestovanie do budúcnosti, z čoho táto skutočnosť nadväzuje na podstatnú informáciu filmu. (belinko)