Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 6 h 30 min (Minutáž: 124x22 min)

Stejně je zajímavý, kolik fanoušků si to získalo, ač to u nás nikdy neběželo.(27.12.2005)

Po dlouhé, předlouhé přestávce, kterou naštěstí aspon trochu zacelily ty dost povedené 4 filmy, začala 6. série a já jsem si konečně mohl znovu osvěžit, proč mám tenhle seriál tak rád. Taková smršt absurdního humoru, zábavných nápadů a velmi dobrých dějových kliček a zvratů se prostě jen tak nevidí. O výběru písniček nemluvě. Groening je génius a lepší vizi 3. tisíciletí nikdo už nikdy nevytvoří. Tak komplexní, precizní a propracované, že z toho přechází zrak a v jádru věci tak primitivní a jednoduché, přičemž to, co vytváří tu atmosféru geniality a zábavnosti jsou jen a jen neskutečné nápady pánů od Simpsonových. Spolu se Simpsons dva seriály, které utvářejí dějiny našeho světa a bezesporu jsou nejkultovnější věcí, jaká kdy byla vytvořena. Bender a Fry rulez(8.2.2011)

Pět sérií zkonzumováno během čtyř bezesných (a kvalitně strávených) nocí. Dvě poslední sérky jsou sice už trochu horší a seriálové postavy mě postupně čím dál častěji nasíraly svýma blbostma (jen se Zoidbergem to bylo naopak), ale i tak - dobrý. /Billy West je prostě geniální/(15.1.2008)

Futuramu milujem, môžem sa na ňu dívať znova a znova. A môj favorit spomedzi postáv? No predsa silná ženská hrdinka Leela ;-) Ale samozrejme aj všetci ostatní - a každý osobitne - majú takisto špeciálne miesto v mojom srdci. Či už moták Fry, senil Profesor, úžasný cynik Bender alebo nenapodobiteľný ego-megaloman Zap Brannigan :-)(13.1.2006)

Miluju Futuramu, miluju svět ve kterém se tento příběh odehrává, miluju tvůrce, kteří se dokázali od Simpsonů oprostit a nakreslili (zatím) 5 sérií něčeho, co mě dokázalo zabavit na hodně dlouhou dobu. Přesto mi postupem času začalo něco chybět. Vypěstoval jsem si návyk, návyk na to, že některé postavy nenávidím (tím pádem díly s nimi za moc nestojí viz. Santa atd.) a naopak postavy, které zbožňuju . Předně je to Bender, robot a identický opak Homera. Chlastá, kouří, spí s děfkama. To je právě to, co mě tak baví sledovat. Zajímavé je, že právě to se začíná postupem času vytrácet a přestává to být tak zábavné. Což neznamená, že taková čtvrtá a pátá série za nic nestojí. Doufám jen, že se tvůrci jednou k pokračování odhodlají, byla by toho nesmírná škoda. (8/10)(16.7.2006)