Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 4 h 54 min (Minutáž: 124x22 min)

Futurama nejsou Simpsonovi. Naštěstí. Trochu jiný seriál, který využívá a neustále (někdy až moc) doslova recykluje několik málo sci-fi legend stále dokolečka (Soylent green, ST, SW apod hadr) a tím trochu ztrácí oproti očekávání. Přesto, jde o úžasnou směs humoru a neskutečného množství odkazů, které jsou někdy až nečitelné... Problémem vedle až přehnané recyklace toho nejlepšího byla nevyrovnanost epizod. Jednou se zasmějete 45x a všimnete si 86 filmů a 34 slovních říček, aby jste se příští díl pronudili. (Seriál viděn celý)(31.7.2009)

Kam se na Bendera a spol. hrabou Simpsonovi...(27.3.2008)

Stejně jako Simpsoni, i Futurama jde dolů, jen u Futuramy to nastalo mnohem dřív. Vše od Futurama filmů už je skutečně na dost nízké úrovni, za což jde hvězdička dolů. Přesto jde stále o můj oblíbený seriál.(9.9.2008)

"Ding, Ding....Ding, Ding." Ta znělka je jednoduše boží. Ta jednoduchá melodie se vryje pod kůži docela snadno, stejně jako další "kultovní" seriál z kuchyně Matta Groeninga. Jasně, Bender táhne celý seriál, ale postupem času se až moc začíná opakovat, a tak humor leží na bedrech jiných hrdinů, kteří bohužel už nejsou ti fenomenální Springfílďáci, jež jenom svojí účasti na televizní obrazovce vykouzlili nějaký ten úsměv na mé tváři. Ale, pane Fryi, neklesejte na mysli, mám za sebou pouze první řadu a rozhodně to nebude poslední sezóna.(4.9.2007)

Pokud se o Simpsonech říká, že je to nejlepší kreslený seriál na celém světě, tak FUTURAMA je potom nejlepší kreslený seriál v celém vesmíru ;o) Bender NA HRAD !!!(7.12.2004)

• - Celé jméno Bendera je Bender Bending Rodriguez, v překladu Bender Ohýbač Rodriguez. (Dawid199)

• - Šestá řada měla premiéru na ABC po sedmi letech dne 24.6.2010. (A.MacGyver)

• - Úvodní znělku k seriálu zkomponoval Christopher Tyng. Inspiroval se přitom písní „Psyché Rock“ od Pierra Henryho. Tuto píseň je možné slyšet mimo jiné ve 38. díle pořadu Televarieté (od r. 1970), kde na ni tančí sólisté baletu Státního divadla v Brně. (Fary)