Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 45 h 36 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey

Futuramu milujem, môžem sa na ňu dívať znova a znova. A môj favorit spomedzi postáv? No predsa silná ženská hrdinka Leela ;-) Ale samozrejme aj všetci ostatní - a každý osobitne - majú takisto špeciálne miesto v mojom srdci. Či už moták Fry, senil Profesor, úžasný cynik Bender alebo nenapodobiteľný ego-megaloman Zap Brannigan :-)(13.1.2006)

Pokud se o Simpsonech říká, že je to nejlepší kreslený seriál na celém světě, tak FUTURAMA je potom nejlepší kreslený seriál v celém vesmíru ;o) Bender NA HRAD !!!(7.12.2004)

Stejně je zajímavý, kolik fanoušků si to získalo, ač to u nás nikdy neběželo.(27.12.2005)

Opravdu nářez. Fars mi říkal, že když se mi líbilo BBS budu ze samotného seriálu nadšený (no možná to řekl trochu jinak, ale paměť už mi neslouží jako dřív) a měl pravdu. Zatím jsem nenašel jediný díl, který by se mi vysloveně nelíbil. - - Tak v polovině roku 2010 se dočkáme nových 26ti epizod. Doufám, že stejně kvalitních jako doposud. Ehm o tři roky později. Obnovení stálo za to, vedlejším efektem byla sice kvalitativní kolísavost, ale přesto jsem rád, že k tomu došlo. Geniální díly patřili především cestování časem. I poslední díl byl takový a Futurama tak znovu skončila na naprosté špici a málem ukápla i slza. Docela by mě zajímalo, jestli ji zase někdy obnoví.(19.1.2008)

Futuramu jsem poprvé viděl nedávno, dal jsem ji celou naráz a musím říct, že už se mi normálně stejská. Good news, everyone, asi si ji sjedu znova.-))(25.6.2007)

• - V epizodě "Krutá aplikace" má při rozhovoru Lelly s Fryem o zpívajícím bojláku v prvním záběru Lella výstřih plavek na břiše, ve druhé scéně má ale plavky bez výstřihu. Ve třetí pak výstřih opět má. (StrYke)

• - Nurse Ratchet a Dr. Perceptor nie sú len odkaz na film Prelet nad kukučím hniezdom (1975), ale aj na seriál Transformers (1984), kde boli roboti Ratchet a Perceptor zdravotníci a vedci. (Tescoformer)

• - V úvodní znělce seriálu jsou hlavní postavy v trubkovém přemisťovadle. (vyfuk)