poster

Amerika 3000 (festivalový název)

 • USA

  America 3000

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 84 min

Režie:

David Engelbach

Kamera:

David Gurfinkel
(další profese)
 • Pecival
  ***

  Přiznám se, že nevím jak tuhle totální zběsilost hodnotit. Je to krapet mimo standartní hodnotící meze, ale nějakým záhadným způsobem to má svoje kouzlo (nebo to jsou ty piva). Každopádně jsem se u toho docela bavil, ale velkou výtku bych měl, film je to na takový brak poněkud cudný a nejsou ani vidět žádné ženské vnady. Trocha to vynahrazují pekelné osmdesátkové trvalé zůčastněných ženských. Vidět to s českým rychlodabignem přes němčinu, asi bych přitlačil, leč nezadařilo se. Na druhou stranu i ta angličtina je hodně, hodně divoká.(6.4.2013)

 • hirnlego
  ****

  (hodnocení umocněné dvojhlasým simultánním překladem, Peťa jede!)(10.3.2013)

 • Han22
  ****

  První co mě napadlo, že je to mix mezi Planetou opic a Xenou. Je 9 století po nukleární válce, lidstvo bylo vybombardováno do doby kamenné (a to včetně změn v řeči), z žen se staly amazonky a z mužů lovná zvěř, která je využívána jako otroci nebo oplodňovači. Když jeden z mužů nachází bunkr z doby války a v něm pár věciček (kombinéza, laserová puška, granáty, kazeťák), situace se mění. Musím uznat, že ač jsem tomu béčku nedával moc, nakonec mě to totálně strhlo a ve finální řeži jsem měl sto chutí zařvat "vyserte se na to". Ale nakonec to (relativně) dobře dopadlo a já si užil jedno moc pěkné postapo béčko.(19.1.2016)

 • Shit
  *****

  Tohle prostě nemůžu hodnotit objektivně, když sem to viděl v němčině, předabovaný brutálně jednohlasným českým dabingem a když se děj točí okolo žen, který se po jaderný katastrofě staly vládkyně planety a z můžu se stali tupý, neandrtálský hračky na hraní a nebo otroci, či inseminátoři. Tohle se fakt jen tak nevidí, neskutečný béčko, který se prostě musí vidět, i když to je vlastně šílená debilita. No a ještě ty hlášky - Ty mizerná buchto, já ti ukážu!, prostě 5*, jinak to nejde.(27.4.2009)

 • Koly
  ****

  Jako dítě jsem dokázal na videokazetě otočit tenhle film i čtyřikrát za weekend. Dnes, téměř po patnácti letech, už pro mě poněkud ztratil na lesku. Viděl bych to tak na tři hvězdy, ale jednu přidám za super opičáka. Je to něco mi Žvejkem a Yetim.(31.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace