Amerika 3000 (festivalový název)

America 3000

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 84 min

David Engelbach

David Gurfinkel

MDŽ(7.4.2013)

Tohle prostě nemůžu hodnotit objektivně, když sem to viděl v němčině, předabovaný brutálně jednohlasným českým dabingem a když se děj točí okolo žen, který se po jaderný katastrofě staly vládkyně planety a z můžu se stali tupý, neandrtálský hračky na hraní a nebo otroci, či inseminátoři. Tohle se fakt jen tak nevidí, neskutečný béčko, který se prostě musí vidět, i když to je vlastně šílená debilita. No a ještě ty hlášky - Ty mizerná buchto, já ti ukážu!, prostě 5*, jinak to nejde.(27.4.2009)

První co mě napadlo, že je to mix mezi Planetou opic a Xenou. Je 9 století po nukleární válce, lidstvo bylo vybombardováno do doby kamenné (a to včetně změn v řeči), z žen se staly amazonky a z mužů lovná zvěř, která je využívána jako otroci nebo oplodňovači. Když jeden z mužů nachází bunkr z doby války a v něm pár věciček (kombinéza, laserová puška, granáty, kazeťák), situace se mění. Musím uznat, že ač jsem tomu béčku nedával moc, nakonec mě to totálně strhlo a ve finální řeži jsem měl sto chutí zařvat "vyserte se na to". Ale nakonec to (relativně) dobře dopadlo a já si užil jedno moc pěkné postapo béčko.(19.1.2016)

Přiznám se, že nevím jak tuhle totální zběsilost hodnotit. Je to krapet mimo standartní hodnotící meze, ale nějakým záhadným způsobem to má svoje kouzlo (nebo to jsou ty piva). Každopádně jsem se u toho docela bavil, ale velkou výtku bych měl, film je to na takový brak poněkud cudný a nejsou ani vidět žádné ženské vnady. Trocha to vynahrazují pekelné osmdesátkové trvalé zůčastněných ženských. Vidět to s českým rychlodabignem přes němčinu, asi bych přitlačil, leč nezadařilo se. Na druhou stranu i ta angličtina je hodně, hodně divoká.(6.4.2013)

• Cimr

Tak tohle je pořádná nálož amerického osumdesátkového nevkusu jak se sluší a patří: Všichni tu vypadají jako pornoherci, jsou navlečeni do zlatých kombinéz a skoro po celou stopáž hraje neuvěřitelně špatná disco hudba. Celý postapokalyptický svět je tu vytvořen tak mizerně, až to rozesmívá. Mě osobně nejvíc bavila ta jejich šílená hantýrka (zhruba ve stylu ,,Jdu skenovat, jestli nenajdu ňáký přísný žraso." = ,,Jdu se podívat, jestli nenajdu něco dobrého k jídlu."). Je to brak braků, ale samozřejmě - mohu doporučit jako půlnoční film na každou párty. Pořád je to větší sranda, než Babovřesky...(15.3.2013)