Amerika 3000 (festivalový název)

America 3000

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 84 min

David Engelbach

David Gurfinkel

Jako dítě jsem dokázal na videokazetě otočit tenhle film i čtyřikrát za weekend. Dnes, téměř po patnácti letech, už pro mě poněkud ztratil na lesku. Viděl bych to tak na tři hvězdy, ale jednu přidám za super opičáka. Je to něco mi Žvejkem a Yetim.(31.1.2008)

První co mě napadlo, že je to mix mezi Planetou opic a Xenou. Je 9 století po nukleární válce, lidstvo bylo vybombardováno do doby kamenné (a to včetně změn v řeči), z žen se staly amazonky a z mužů lovná zvěř, která je využívána jako otroci nebo oplodňovači. Když jeden z mužů nachází bunkr z doby války a v něm pár věciček (kombinéza, laserová puška, granáty, kazeťák), situace se mění. Musím uznat, že ač jsem tomu béčku nedával moc, nakonec mě to totálně strhlo a ve finální řeži jsem měl sto chutí zařvat "vyserte se na to". Ale nakonec to (relativně) dobře dopadlo a já si užil jedno moc pěkné postapo béčko.(19.1.2016)

Tohle prostě nemůžu hodnotit objektivně, když sem to viděl v němčině, předabovaný brutálně jednohlasným českým dabingem a když se děj točí okolo žen, který se po jaderný katastrofě staly vládkyně planety a z můžu se stali tupý, neandrtálský hračky na hraní a nebo otroci, či inseminátoři. Tohle se fakt jen tak nevidí, neskutečný béčko, který se prostě musí vidět, i když to je vlastně šílená debilita. No a ještě ty hlášky - Ty mizerná buchto, já ti ukážu!, prostě 5*, jinak to nejde.(27.4.2009)

• Chrustyn

Když jsem se na to díval, po celou dobu jsem si říkal, kde jsem to vyhrabal a proč na to vlastně čumím. Neskutečný "osmdesátkový" patvar, kde není vážně míněná jediná vteřina.(20.3.2013)

Pro osmdesátokové úchylárny mám slabost. Zvlášť pro ty postapokalyptické a genderově vyhrocené. A jak jsem tak skenovala, v roce 3000, po velkém bombení, zřejmě ze světa zmizelo skoro všechno, ovšem laku na vlasy zůstalo (díkybohu) dosti. Pětihvězdičková genialita snímku umocněna desetihvězdičkovým simultánním překladem, který film povznáší do naprosto netušených dimenzí! Ať žije oldschool a velký Zeeeeman!(10.3.2013)