Amerika 3000 (festivalový název)

America 3000

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 84 min

David Engelbach

David Gurfinkel

Pro osmdesátokové úchylárny mám slabost. Zvlášť pro ty postapokalyptické a genderově vyhrocené. A jak jsem tak skenovala, v roce 3000, po velkém bombení, zřejmě ze světa zmizelo skoro všechno, ovšem laku na vlasy zůstalo (díkybohu) dosti. Pětihvězdičková genialita snímku umocněna desetihvězdičkovým simultánním překladem, který film povznáší do naprosto netušených dimenzí! Ať žije oldschool a velký Zeeeeman!(10.3.2013)

Jako dítě jsem dokázal na videokazetě otočit tenhle film i čtyřikrát za weekend. Dnes, téměř po patnácti letech, už pro mě poněkud ztratil na lesku. Viděl bych to tak na tři hvězdy, ale jednu přidám za super opičáka. Je to něco mi Žvejkem a Yetim.(31.1.2008)

• Cimr

Tak tohle je pořádná nálož amerického osumdesátkového nevkusu jak se sluší a patří: Všichni tu vypadají jako pornoherci, jsou navlečeni do zlatých kombinéz a skoro po celou stopáž hraje neuvěřitelně špatná disco hudba. Celý postapokalyptický svět je tu vytvořen tak mizerně, až to rozesmívá. Mě osobně nejvíc bavila ta jejich šílená hantýrka (zhruba ve stylu ,,Jdu skenovat, jestli nenajdu ňáký přísný žraso." = ,,Jdu se podívat, jestli nenajdu něco dobrého k jídlu."). Je to brak braků, ale samozřejmě - mohu doporučit jako půlnoční film na každou párty. Pořád je to větší sranda, než Babovřesky...(15.3.2013)

(hodnocení umocněné dvojhlasým simultánním překladem, Peťa jede!)(10.3.2013)

MDŽ(7.4.2013)