Druhé já

Temná polovica

Horor / Mysteriózní

USA, 1993, 122 min

• Chrustyn

King v té nejčistší podobě, bohužel ve slabší režii George Romera, kterému více slučí jeho oblíbení zombící.(19.9.2012)

• klerik

Hlavným heslom producentov pri kingovi je nechať obal a už len škrtať. Atmosféra šla na prechádzku, herci asi štrajkovali, no aspoň že tie digitálne vtáky ma prekvapili. A je tam aj nejaký zhnité mäsko, čo viac od Romera chcieť... Iba ak zombíkov. PS taky Kubrick dokatoval scenar k OSVIETENIU oveľa viac, ale on je pán režisér a Romero len béčkar, ALE zato kultový, údajne...(24.4.2005)

• Rob Roy

Tentokrát na kingovskou adaptaci nebudu přehnaně nadávat, ani kniha není žádný zázrak. Film se poměrně drží předlohy, ale to opět nestačí. Špatní herci, místy prkenné dialogy, napětí skoro nikde.(13.4.2004)

• Phobia

"Temná polovina" nepatří zrovna k tomu nejlepšímu, co Stephen King napsal, ale stejně z béčkového námětu dokázal vytvořit mírně nadprůměrný román. Zkrátka to umí se slovy, dokáže nechat čtenáře nahlédnout až na samé dno duše vystupujících postav. Zprostředkovat podobnou psychologickou hloubku ve filmu je obtížné, pokud ne přímo nemožné. Filmová "Temná polovina" tedy působí jen jako tuctový, nepříliš strašidelný horor se slabou zápletkou, průměrným hereckým obaszením, průměrným úplně vším. Tohle na mě jednoduše nezapůsobilo. 45%(17.4.2009)

Priemerná adaptácia inak vynikajúcej knihy Stephena Kinga. Romero je dobrý hororový režisér, ale v tomto filme nedokázal vytvoriť patričnú atmosféru a napätie. Kniha bola omnoho zaujímavejšia a hlavne napínavejšia. Skrátka, existujú aj lepšie Kingove hororové (filmové) adaptácie...(16.7.2006)

• - Podle George A. Romera bylo docela obtížné pracovat s Timothy Huttonem, který dokonce na pár dní odešel z natáčení. (facojurka)

• - V Německu film vyšel pod názvem "Stark". (Chatterer)

• - Film byl natočen už v roce 1991, ale do kin uvolněn až 1993. (Chatterer)