Druhé já

Temná polovica

Horor / Mysteriózní

USA, 1993, 122 min

• klerik

Hlavným heslom producentov pri kingovi je nechať obal a už len škrtať. Atmosféra šla na prechádzku, herci asi štrajkovali, no aspoň že tie digitálne vtáky ma prekvapili. A je tam aj nejaký zhnité mäsko, čo viac od Romera chcieť... Iba ak zombíkov. PS taky Kubrick dokatoval scenar k OSVIETENIU oveľa viac, ale on je pán režisér a Romero len béčkar, ALE zato kultový, údajne...(24.4.2005)

• PetrPan

Hororový B-klasik George A. Romero se pustil do adaptace knihy Stephena Kinga a vyšel mu z toho jakýsi guláš kategorie AB, chvílemi nudné pasáže se střídají s napínavými momenty, bohužel toho druhého je pomálu, Dark Half není odpad, stačí však na jedno zhlédnutí(18.10.2004)

• Campbell

Tak bohužel nejhorší Romero a jedna z nejnudnějších Kingovek co jsem viděl, fakt jsem se nebetyčně nudil a to jsem se tak těšil protože spojení těhle dvou jmen muselo prostě vyjít. Už od začátku jsem věděl že něco není v pořádku. Je rpavda že operace byla pěkná ale pak se celej film strašně utlumil a přešel do neuvěřitelně nudných keců který mě nebavily, občas nějakej pokus o napětí moc nevyšel. Herci odvedly kvalitní práci a i hudba od Younga byla dobrá leč několikrát Young ukázal že má navíc, ale poslouchat se to dalo v pohodě. Konec byl též dost dobrej ale bohužel film trvá 2 hodiny a já se z toho více jak polovinu nudil, škoda mohlo to dopadnout daleko lépe.(26.5.2012)

V tomto případě jsem rád, že jsem před filmem četl knižní předlohu od S.Kinga, která mi přišla jako celkově lepší než samotný film, Film nemá žádné velké odlety od předlohy, což si cením, Teda B., Goerge Starka i šerifa Alana P. jsem si představoval úplně jinak pří čtení knížky, ale s obsazení mi asi jako jediný trochu vadil právě šerif. George A.Romero je dobrý režisér, ale mohl film trochu oživit, za tu dobu co trvá, má pár hluchých míst. Filmová adaptace mé oblíbené knížky dopadla průměrně, ale i tak sem rád, že jsem tento snímek viděl. 6/10*(17.3.2008)

• choze

Knižní předloha podle mě měla nakročeno k tomu stát se skutečnou hororovou klasikou, protože schizofrenický námět tématizující samotný proces tvůrčího psaní a obecně umělecké tvorby, je velmi silný, kniha je plná dobrých nápadů (pohlcené dvojče, vydírání spisovatele, falešný pohřeb alter ega, nejasné telepatické propojení Tada a Starka, úryvky z knížek Starka i Tada) a "high toned son of a bitch" alias "hajzl par excelance" Stark mě fascinoval. Bohužel něco knize k onomu statutu klasiky chybí a sám nevím přesně co. Filmová adaptace je předloze sice mimořádně věrná, ale je trestuhodně odfláknutá, unylá a působí televizním dojmem, což je dost smutné s ohledem na to, že pod ní není podčmrknutý nějaký televizní nýmand, ale Romero (podle mě stejně jeden z nejpřeceňovanějších hororových režisérů). Hutton je jako Tad fajn, ale Stark je v jeho podání jen karikatura a Rooker si jako šerif Pangborn vystačí s koženými xichty. Super plakát se Starkem držícím si před tváří břitvu.(25.6.2013)

• - John Hurt byl zvažován do hlavní role. (Chatterer)

• - V Německu film vyšel pod názvem "Stark". (Chatterer)

• - Jméno padoucha ve filmu, George Stark, je poctou neslavnému sériovému vrahovi Charlesu Starkweatherovi. (Chatterer)