Ale jo ve své době určitě akční klasika, dnes mě film už příliš nezasáhl. Reeves i Swayze jsou super, akce je celkem slušná, ale neoslovila mě problematika surfaření, to bych do akčního žánru vůbec nepletl. 65%(30.1.2015)

Solidní hit našich kin začátku 90.let. S trochou nadsázky řečeno, duchaplnější ´Pobřežní hlídka´se tu setkává s buddy kriminálkou typu ´Smrtonosná zbraň´- nádherný vlny, surfování, pocit nespoutanosti a svobody a kriminální zápletka v čele se dvěma hezouny s nezanedbatelným hereckým nadáním. To vše pod režijní taktovkou dámy, která dokazovala, že spolupráce s jejím manželem, slavným Jamesem Cameronem, tentokrát v roli výkonného producenta, jí náramně svědčila. Tady prostě nelze nepodlehnout tomu povrchnímu pocitu - spousta nádherných záběrů s divokým vlnobitím a odvážnými surfery si přímo říká o típnutí do kalendáře a spolu s parašutistickou scénou dokáže vyvolat i příjemné mrazení v zádech. Musím přiznat, že Swayzemu Bodhimu, hledajícímu volnost a spirituální stránku moře, jsem trochu i záviděl a na chvilku bych s ním i měnil. Potěší pak netradiční konec a obsazení známého představitele hajzlů všeho druhu Gary Buseyho do snad jediné bezvýhradně kladné role jeho kariéry a vůbec to nevypadá špatně! Suma sumárum spokojené 3*, na tu čtvrtou to pak definitivně zvedla zábavná minirolička grázlíka v podání Anthony Kiedise, frontmana ´Red Hot Chilli Peppers´ a jeho cool hláška "That would be a waste of time...".(17.9.2007)

Nepříliš přesvědčivý pan Anderson provádí infiltraci bandy bankovních lupičů, co ráda adrenalin, vlny a parašutismus, při kterém si můžete vykládat a padat nezvykle dlouho.. Paní Bigelow během své kariéry několikrát prokázala, že hry na vojáky, či policajty a zloděje ji nebyly v dětství cizí a hravě předčí některé své mužské kolegy, co asi tenkrát raději oblékali Barbíny, nicméně Point Break, jedna z nesmrtelných VHS klasik, je už v dnešní době i díky své naivitě hodně podemletá vlnami filmového času. Apropo, nemohu se dočkat připravovaného remaku. Gumové masky (ex)prezidentů Clintona, Obamy a Bushovic republikánského pokolení, K.Reeves hrající sám sebe, protože i po 20 letech vypadá pořád stejně a A.Kiedis ve větší, méně smažkovité roli. Jen s tím Swayzem bude z jistých důvodů problém, ale naštěstí je zde Grande Paolo. Ne nadarmo se traduje, že v Turíně každý týden u kadeřníka přilepil na zrcadlo žvýkačkou fotku surfaře Bodhieho a řekl: „Takhle!“(17.5.2011)

Tak jsem konecne tuhle akcni klasiku videl vcelku a s originalnim zvukem. Mam dojem, ze uz sem nekdy nejaky utrzky videl, ale asi nikdy ne celej film, az ted. No co k tomu rict, Bigelow ma proste koule, i kdyz to je zenska. Sice ma film znacne kolisavy tempo, takze jsou tu hodne adrenalinovy sceny, sceny se surfovani a sceny, kde se vlastne nic moc nedeje a kdyby mel film o pul hodiny min, asi by se nic nestalo, ale rozhodne to neznamena, ze by film nekdy nudil nebo se nejak moc tahnul. Pribeh sice neni nejoriginalnejsi, sceny, ktery tu jsou, uz od doby natoceni filmu natocil nekdo lip, ale i tak ma film svoje kouzlo. Navic perfektni herci, skvele hrajici zaporak Swayze, sympatak Reeves a hlavne super drzky Busey a McGinley. Celkove tak fajnova akcni pecka za 4*.(15.9.2011)

Exprezidenti, jsou surfaři!(19.5.2007)

• - Patrick Swayze je výborný parašutista a dokonce sám účinkoval v oné velké parašutistické scéně. (Karlos80)

• - Pláž, na které se hraje fotbal, je tatáž pláž z Karate Kida. (Huntelaar)

• - Slovo „fuck“ zazní ve filmu celkem 105krát. (Tygrys)