poster

Bod zlomu

 • USA

  Point Break

 • slovenský

  Bod zlomu

Akční / Krimi / Thriller

USA / Japonsko, 1991, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  Krásný film. No co já Vám mám psát víc. Tohle je prostě krásný film. Ze začátku se tváří tak, že si o něm člověk neví, co si má myslet. Nicméně Keanu Reeves okamžitě nahodí atmosféru vostrýho zelenáče a do svého případu se obuje se vší vervou. Všecko to na tom pobřeží ubíhá svým volným tempem dokud nepřijdou scény, u kterých jsem nevěřil, že je ve filmu někdy potkám. Enšpígl to řekl krásně. Prostor pro svobodu lidského ducha je tu opravdu dost. Nechá se poslouchat a ještě víc se dokáže prožít, když se do filmu opravdu dostanete. Já doteď mám v hlavě scény, které z hlavy snad už asi nikdy nevypudím a už teď se těším, až se na film podívám znova. Když už nic jiného, tak ten závěr je jako z jiného světa. A pokud někdo bude tvrdit něco jiného, tak je prostě divnej…(25.4.2013)

 • castor
  ****

  Pro mě tak trochu kultovní záležitost. Sic to byl první skutečný předěl v Reevesově herecké kariéře, kupříkladu starší filmové časopisy o něm nepsaly. Pak Bod zlomu, alespoň u nás, začala často reprízovat televize a tenhle kriminální kousek z prostředí divokých vln a ještě divočejších (a tempo neztrácejících) honiček si začal získávat zástupy fanoušků. Strhující atmosférická lahůdka a vedle (herecky tehdy ne úplně spolehlivého) Reevese jeden z vrcholů kariéry bohužel zesnulého Patricka Swayzeho!! Syrová testosteronová akce se musí líbit, surfování je v podání těchhle hošanů neskonale cool, tvůrci si pohlídali vztahy mezi jednotlivými postavami, které nejsou triviální. Reevesův vládní agent a ambiciózní zelenáč Johnny Utah se infiltruje do losangeleské surfařské komunity, aby se důkladně mrkl na to, kdo stojí za bankovními loupežemi, které parta vtipálků provádí v maskách amerických prezidentů. I kvůli charismatickému králi mořských vln Bodhimu ve svém poslání znejistí a podléhá až anarchistické svobodě. A Kathryn Bigelow pod producentským dohledem Jamese Camerona jednoznačně dokazuje, že na chlapská témata rozhodně má!!(7.12.2005)

 • ClintEastwood
  *****

  Parádní akční podívaná se skvělým Patrickem Swayzeem a Keanu Reevesem. Bod zlomu je prostě bomba. Parta surfařů, kteří v létě vykrádají v maskách amerických ex-prezidentů banky, aby mohli z lehce nabitých peněz financovat své další adrenalinové radovánky a proti nim nic netušící policista, který se snaží proniknout do tajů jejich neobyčejného a vzrušujícího života. Scéna ve které se Swayze v masce Ronalda Reagana ohlíží za Reevesem, který ho zradil - je špičková. Každý čeká na svou osudovou vlnu...(5.12.2009)

 • Boss321
  ****

  Skvělá akční adrenalinová podívaná a obrovský hit začátku 90. let. Nejdříve jsem myslel, že to bude další tuctovej akčňák, ale nakonec se z toho vyklubala kvalitní podívaná. Patrick Swayze, Keanu Reeves a Gary Busey jsou opravdu vynikající. Kathryn Bigelow odvedla na režisérském postu výborný kus práce.(30.12.2007)

 • molotov
  ***

  Nadprůměrný akční film s fajn scénou se sekačkou. Víc si po těch letech nejsem schopen vybavit.(5.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace