Bod zlomu

• slovenský

Bod zlomu

Akční / Krimi / Thriller

USA / Japonsko, 1991, 120 min

Pokud člověk někoho nebo něco miluje je vždy nesmírně těžké tyto pocity vyjádřit slovy. Ne, že by nebyla snaha, ale je otázka zda existují vůbec ty správný slova. Mohl bych tady psát desítky řádků o důvodech, proč je Bod zlomu moje srdeční záležitost, ale má to vůbec cenu ? Podle mě nemá a tak se o to ani snažit nebudu. V Bodu zlomu je strašně krásně zachycena podstata svobody ducha. Žádný film nikdy nedokázal vyjádřit mé vnitřní já, žádný, až na jeden........Bod zlomu.(3.8.2008)

Nepříliš přesvědčivý pan Anderson provádí infiltraci bandy bankovních lupičů, co ráda adrenalin, vlny a parašutismus, při kterém si můžete vykládat a padat nezvykle dlouho.. Paní Bigelow během své kariéry několikrát prokázala, že hry na vojáky, či policajty a zloděje ji nebyly v dětství cizí a hravě předčí některé své mužské kolegy, co asi tenkrát raději oblékali Barbíny, nicméně Point Break, jedna z nesmrtelných VHS klasik, je už v dnešní době i díky své naivitě hodně podemletá vlnami filmového času. Apropo, nemohu se dočkat připravovaného remaku. Gumové masky (ex)prezidentů Clintona, Obamy a Bushovic republikánského pokolení, K.Reeves hrající sám sebe, protože i po 20 letech vypadá pořád stejně a A.Kiedis ve větší, méně smažkovité roli. Jen s tím Swayzem bude z jistých důvodů problém, ale naštěstí je zde Grande Paolo. Ne nadarmo se traduje, že v Turíně každý týden u kadeřníka přilepil na zrcadlo žvýkačkou fotku surfaře Bodhieho a řekl: „Takhle!“(17.5.2011)

Čtyři chlápci, s gumovými maskami bývalých ředitelů zeměkoule nataženými přes vlastní tváře, již léta úspěšně přemísťují finance ze zbytečně zazobaného bankovního sektoru do svých kapes. Oproti policii, která jako celek v případu tápe, má detektiv Pappas jasno – pachatelé jsou surfaři. Pappas však, vzhledem ke své mírně zanedbané fyzické kondici, nemůže skočit na surf a vše objasnit. Proto mu přijde vhod nový kolega Johnny Utah, který je sportovně založený, čímž má jistou šanci zkrotit ve vlnách neposedné prkno a přitom najít mezi adrenalinovými šílenci ty, kteří si svůj koníček rádi financují s pistolí v ruce.(26.10.2009)

Rajcovný oldschool akčák, kt. ako už Kleopatra trefne napísala nemožno prerozprávať, treba vidieť a užiť si úchvatné zábery neskrotných vĺn a ešte neskrotnejších kalifornských surfistov.(25.8.2009)

Hodne pocitový akčný film. A to že adrenalín sa preniesol nie len z prepadnutí bánk ale hlavne z tých krásnych vĺn to sa len tak nevidí. Finálny zoskok bez padáku je WOW, v gatiach som mal nas.... a Keanu vôbec. Tak to je frajer. Ja by som to nerozdýchal. Kathryn Bigelow šup medzi obľúbených „režisérov“. Geniálna hudba: Mark Isham.(15.11.2004)

• - Masky ex-prezidentů představují Jimmyho Cartera, Richarda Nixona, Ronalda Reagana a Lyndona Johnsona. (Huntelaar)

• - Tyler vysvětluje Johnnymu, že postava Patricka Swayzea se jmenuje Bódhi, Bódhisattva. Bódhisattva je buddhistický termín, který je různě interpretován a obecně lze říci, že znamená toho, kdo dosáhl stavu předcházejícího stavu buddhy a dále usiluje o probuzení. Bódhi znamená "osvícení". (c.tucker)

• - "Bod zlomu" v surfařské terminologii označuje místo, kde vlny narážejí na výběžek nebo skálu. (Terva)