Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  *****

  Tomuto filmu není možné něco vytknout. Dokonce ani ten závěr, jehož obdoba v jiných filmech působě značně limonádově a tudíž uleptaně. Sem ten závěr patřil. A že idealista dostal po držce a hlavně přes své ideály, to je přece jasné. A ničím novým pod sluncem není ani to, že ze srovnání, kdo je slušnější, vyšli jako jednoznační vítězové vězni před politiky. Velmi kvalitní příběh je umocněn perfektními hereckými výkony. A dělá z Brubakera jeden z hodně těžko zapomenutelných zážitků. Sakra, jak je to možné, že Američané dokázali před více jak čtvrtstoletím točit takové filmy? Tehdy byli na vrcholu herecké hvězdy typu Redforda a Newmana. Dnes je vystřídali neumětelové typu Cruise. Takže se vlastně není čemu divit, že současné americké filmy z valné většiny nestojí ani za použitý toaletní papír.(16.7.2011)

 • Flego
  *****

  Veľmi dobrý film. Záverečná scéna potlesku väzňov hovorí za všetko.(17.2.2007)

 • Radyo
  *****

  Robert Redford je v téhle své roli nezapomenutelný. Jedná se o jeden z jeho nejlepších filmů (herecky) a určitě tento psychologicky silný snímek stojí i za opakované shlédnutí.(23.7.2002)

 • Crocuta
  *****

  Pro mne spolu s "Frajerem Lukem" nejlepší a rozhodně nejautentičtější film z vězeňského prostředí. Celkově bezútěšná a syrová atmosféra celého snímku dokonale ladí s životem lidí za mřížemi, kteří jsou pro většinu společnosti pouhým odpadem a podle toho se s nimi jedná. Příběh ze světa, v němž idealisté předem prohrávají.(19.8.2007)

 • Kimon
  *****

  Jak proniknout do tajů dění ve věznici, gangu nebo třeba i firmy? Jednoduchý recept. Infiltrace. Máš šéfovat něčemu o čem nevíš, jak vlastně funguje? Na to má recept Robert Redford v tomto zajímavém snímku z roku 1980. Říkáte si "starý"? Věřte, že mizerné levárny byly tenkrát a dějí se i dnes. Tedy film stále aktuální. Přejme si, aby takových Brubakerů bylo ve společnosti víc. Tedy i "starý" film nám má dnes co říct. .... vážně moc, ... moc dobrý snímek. Žádnej průměr.(21.8.2007)

 • - Bob Rafelson byl uprostřed natáčení nahrazen Stuartem Rosenbergem. (D3VIL)

 • - Natočeno dle skutečného příběhu Thomase O. Murtona, který na natáčení dohlížel. (D3VIL)

 • - Motion Picture Sound udělil filmu cenu Golden Reel za nejlepší zvuk. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace