Nastala chyba při přehrávání videa.
 • francis
  ****

  Podařený film, který objasňuje téměř archetypální otázku, může-li smysl pro spravedlnost, zdravý rozum a ocelový charakter zvítězit nad zištností, úplatností a bezcharakterností. (Neznáte odpověď? Podívejte se na Brubakera. Nebo ji znáte? Stejně se podívejte, je to dobrej film).(8.12.2006)

 • cheyene
  ****

  I vězni mají svá práva, ovšem není lehké je prosadit jak v samotném vězení, tak v zažitém a korupcí prorostlém systému. Robert Redford je tu jednoznačně nejsympatičtější postava, své role se zhostil velmi dobře a celková stopáž je zvladatelná.(18.10.2009)

 • Tomco
  ****

  tradicne spolahlivy a vynikajuci robert redford v ulohe premotivovaneho bojovnika za spravodlivost a reformy v skorumpovanych statnych vazniciach. okrem redforda je to hlavne o zaujimavom namete a vdacnom vazenskom prostredi na ktore sa vo filmoch vzdy dobre pozera. velsmi slubny zaciatok kinematografie rokov osemdesiatych.(8.12.2007)

 • monolog
  *****

  Prvních asi čtyřicet minut, než se Brubaker odhalí, je to to nejdrsnější vězeňský prostředí, jaký snad kdo kdy ve filmu zobrazil. Tak tvrdý a nepřátelský podmínky myslím nepanovaly ani na bojišti. Po seznámení se s okolnostmi a hlavními postavami se začne odvíjet samotný příběh. Brubaker je dost naivní a nekompromisní idealista, člověk, který si stojí za svým slovem, sny i zásadami a nehodlá se jim kvůli nikomu a ničemu zpronevěřit a to ani kdyby tím dosáhl svého původního cíle. Neubráním se srovnání s pozdějším Redfordovým snímkem Poslední pevnost, která vlastně pojednává o něčem dost podobným. Z pohledu člověka již znalého Brubakera mi přijde Pevnost jako trapná parodie, výsměch a možná až drzá snaha o rejžování z minulého úspěchu. Pravda, konečné zatleskání mi přišlo stejně dojímavé, jako i happyendové, ale to nic nemění na tom, že je Brubaker jedním z nejlepších, nejsyrovějších a nejreálnějších vězeňských dramat. Žádní hodní dozorci, žádní vězni, kteří se chtějí vzdělávat, skoro žádní vězni, kteří by nebyli křiví jako kosodřevina a o tom to je. O bláhových lidech a jejich snaze změnit svět a zlepšit ho. O Brubakerovi.(11.12.2006)

 • Xeelee
  *****

  Strhující a řekl bych stále aktuální kritika vězeňství. Něco tak drsnýho v realistickém ušmudlaném kabátku už dneska asi těžko někdo natočí. Na inkognito příjezd novýho ředitele se nedá zapomenout. Věznice patří pár vyvoleným vězňům a jejich zvrhlým praktikám. No a pak Brubaker začne bojovat proti větrným mlýnům a všudypřítomné korupci. Velmi působivé, obzvlášť poslední scéna.(14.9.2009)

 • - Jedná se o jeden ze dvou filmů Roberta Redforda, který vyšel v roce 1980 a byl nominován na Oscara. Brubaker, v němž hrál, byl nominován v kategorii nejlepší původní scénář, zatímco druhý film, Obyčejní lidé (1980), který režíroval, získal 6 nominací a z toho 4 proměnil, a to v kategoriích nejlepší film, režie, vedlejší herec a scénář. (Kritiq)

 • - Natáčení probíhalo ve věznici Junction City a na dalších místech Ohia. (Terva)

 • - Pre nakrúcanie bola použitá v tej dobe čerstvo zatvorená väznica neďaleko Columbusu, štát Ohio. Medzi tisíckami komparzistov (filmárom sa prihlásilo celkovo 6500 záujemcov) boli i miestni, nedávno prepustení dozorci. (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace