Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  I vězni mají svá práva, ovšem není lehké je prosadit jak v samotném vězení, tak v zažitém a korupcí prorostlém systému. Robert Redford je tu jednoznačně nejsympatičtější postava, své role se zhostil velmi dobře a celková stopáž je zvladatelná.(18.10.2009)

 • Hakha
  *****

  Silný psychologický film s vynikajícím Robertem Redfordem a jeden z mnoha špičkových vězeňských filmů vůbec. Že jsem zprvu na film neměl chuť už z důvodu roku vzniku, tak jsem rád, že jsem dostal odvahu se na tento film podívat, jelikož absolutně nic ze své kvality neztrácí a nabízí špičkovou podívanou, která i přes svou délku nepůsobí vůbec zdlouhavě. Výborné herecké obsazení, téma a závěr. Mé hodnocení silných 5 hvězdiček...(6.7.2008)

 • sud
  *****

  Rosenbergův návrat do vězeňského prostředí se nadmíru vydařil. Srovnání s "Frajerem Lukem" není naprosto na místě, protože oba filmy jsou úplně jiné a mají úplně jiný pohled na danou věc. "Brubaker" je dosti syrová a drsná podívaná ze špinavé a kruté věznice. V paměti zůstanou zejména scény jako vražda černocha Abrahama, vykopávání tajných hrobů a nejvíce pak závěr, který by byl v jiných filmech jiných režisérů patetický a klišoidní. V tomto případě je dokonale stylový, silný a skutečně dojemný. A za to patří Stuartu Rosenbergovi dík, že ani jediným prvkem nevykradl svůj o třináct let starší mistrovský kus a Robert Redford zahrál postavu sice tvrdého, ale idealistického Henryho Brubakera tak přesvědčivě, že se mu nechá jen a pouze věřit a držet pěsti. "Brubaker", coby film i hlavní postava je naprosto svůj, na nic si nehraje, nesbírá žádné velké ovace a proto si ho cením.(11.12.2006)

 • Gilmour93
  ****

  Ač zastávám názor, že vězni by se do nápravného zařízení neměli těšit, Brubaker měl něco do sebe. Zatímco zde tolikrát omílaný Shawshank se vydal po líbivé cestě filmové poetiky, on zvolil tu posetou výtluky syrového realismu. Obě dvě vedou do Říma lidskosti - i s tím připomenutím, že člověk může vyhrát proti jakémukoliv systému bitvu, ale nikdy ne válku. Nakonec je zvláštní, jak někdy můžou zásadovost, pevné postoje a charakterová přímost koketovat se sobectvím..(15.7.2013)

 • golfista
  ****

  Velmi silný snímek a poměrech v amerických věznicích se zaměřením na korupci v celém vězeňském systému. Vynikající Robert Redford v nezapomenutelné roli.(16.3.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace