Nemám rád švestky! Tohle je podle mě, silně nedoceněná klasika. Jeden z nejlepších vězeňských filmů vůbec a že jich bylo natočeno požehnaně a ne ledajakých (namátkou - Frajer Luke (1967), Motýlek (1973), Útěk z Alcatrazu (1979), Kriminál (1989), Shawshank (1994) či Zelená míle (1999) atd.). Robert Redford je jako charakterní a spravedlivý ředitel věznice naprosto fantastický a scéna, ve které vězni vykopávají na polích mrtvoly, je opravdu silná a nezapomenutelná, stejně jako netradiční a dojemný závěr. Ovšem bez patosu. Jinak - hudba Lalo Schifrina opět za jedna.(1.12.2009)

Uchcaný Limonádový Shawshank se může jít bodnout, Freeman měl zůstat u tohoto filmu a ne pronášet v Shawshanku tunu slzokýčopudný keců. Brubaker s Redfordem strčí tento magnum shitus do kapsy. Parádní atmosféra a myšlenky (pár hajzlíků si dělá z věznice výhodný byznys a když jim chce někdo típnout to rozkouřený cigáro, začne jim to hodně vadit). Redford ve vrcholné kondici.(6.1.2013)

Od Brubakera jsem očekávala silné vězeňské drama a dostala "jen" lehce nadprůměrný solidní snímek. Myslela jsem, že děj bude více propracovanější, drsnější, napěchován emotivními okamžiky. Přišlo mi to jaksi rezervované, chladné. Emočně se mě to téměř nedotklo. Jedná se o kvalitní snímek, který však patří k těm, od nichž jsem díky zdejšímu hodnocení čekala více.(19.9.2012)

Další skvělý film z vězeňského prostředí, jehož hlavním hrdinou tentokrát není trestanec, ale ředitel věznice. Potom, co ale ve Wakefieldu vykoná pořádek a vězni se tam stmelej a žijou si líp, sem z toho měl takovej ten podobně správňáckej pocit jako u Vykoupení z Věznice Shawshank, se kterým bych Brubakera kvalitativně směle srovnával. Plus zatim asi nejlepší výkon Roberta Redforda (zatim s nim nemám nakoukáno vše). 9/10.(14.11.2013)

Jeden z nejsilnějších filmových zážitků, který mi zprostředkovala československá televize 80. let... Poměry v amerických věznicích nebo obecněji poměry ve věznicích, tedy místech, kde jsou z nějakého důvodu okleštěna práva jedince na důstojný život a kde je nejvíce zranitelný člověk-prvek dysfunkčního systému... Strhující herecký výkon Roberta Redforda...(16.7.2007)

• - Motion Picture Sound udělil filmu cenu Golden Reel za nejlepší zvuk. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve věznici Junction City a na dalších místech Ohia. (Terva)

• - Pre nakrúcanie bola použitá v tej dobe čerstvo zatvorená väznica neďaleko Columbusu, štát Ohio. Medzi tisíckami komparzistov (filmárom sa prihlásilo celkovo 6500 záujemcov) boli i miestni, nedávno prepustení dozorci. (classic)