poster

Frajer Luke

 • USA

  Cool Hand Luke

 • slovenský

  Frajer Luke

Drama / Krimi

USA, 1967, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *****

  Frajer Luke je největším frajírkem filmových dějin. Už v úvodní scéně nám dává jasně najevo, že se nenechá jen tak zlomit a před nikým se neskloní. Vajíčko u snídaně nějaký čas vynechám. Každopádně opět jedna z nezapomenutelných Newmanových filmových postav.(26.1.2011)

 • Davies182
  ****

  Nadějným aspirantem v kategorii "nejnudnějších úvodních 40 minut v historii filmu" se stává počin Stuarta Rosenberga. Nuda, nuda a zase nuda. Nic jiného jsem si do scény, ve které k Lukeovi přijíždí na návštěvu matka, neříkal. Jestliže je v popisku k filmu zmíněno, že "dny plynou jednotvárně kupředu", tak režisérovi se tyto dny podařilo natočit se zarážející autentičností a já si kvůli tomu musel Frajera Lukea rozdělit na dvě části. Film jsem dokoukal po cca třítýdenní pauze, a to se mi snad ještě nikdy nepodařilo... Po dojemné rozmluvě s rodičem se však atmosféra promění, a začne nejpromakanější prison break v dějinách. Přiznám se, že jsem hrdinovo chování (až na útěky) nechápal, a celá pointa mi došla až pět minut po skončení snímku - asi jsem neměl svůj den - a o to více mne pak odzbrojila. Závěrečná hodina dělá v mých očích z filmu nevyvážený art, a mé pocity jsou tudíž rozporuplné. I tak ale nakonec po těch čtyřech hvězdičkách sáhnu... You´ve been warned.(21.12.2009)

 • Aluska88
  ***

  Zase jeden film, od něhož jsem s hodnocením 89% čekala mnohem více. Od zpracování příběhu jsem předpokládala, že bude záživnější a více rozjetý. K tomu mi však nepostačí děj, v podstatě celý se sestávající z bandy vězňů denně pracující na vytváření příkopu, hrající karty a vedoucí nepodstatné řeči o všem možném. A pod pojmem kultovní postavy, v tomto případě frajera Luka, si nepředstavuji tu, která po celý film skoro nepromluví, sice sní padesát vajec a párkrát uteče, ale to je vše. Luke je možná frajer, ale na mě prostě nezapůsobil. A čtvrtou hvězdičku nemůžu udělit ani kvůli Paulu Newmanovi, jehož projev mě nijak nezasáhl. Velký herec to samozřejmě je, ale zde mě příliš nedostal. Zhruba po hodině a půl sledování jsem začínala být lehce unavena stále monotónním dějem a už jsem nějak i přestala očekávat jeho jiný vývoj. Takže Frajer Luke pro mě není zase až tolik "frajerský."(22.3.2011)

 • Falko
  ****

  Skvely Paul Newman vo filme z väzenskeho prostredia, ktory mal viacej odvahy ako rozumu a preto dopadol tak, ako dopadol. Nebolo treba tu ukazovat ziadnych nerealnych hrdinov a aj tak si film udrzal skvelu dynamiku a normalne som Lukeovi prial, aby usiel takym sposobom, aby ho nikdy nechytili. Inac z tych 50 vajec, ktore Luke zjedol do 60 minut, by mi urcite bolo poriadne zle :-) Len nejako som nikde nespoznal Dennisa Hoppera. ___________ Paul Newman - (Luke) +++ George Kennedy - (Dragline) +++ Lou Antonio - (Koko) +++ Jo Van Fleet - (Arletta) +++ Dennis Hopper - (Babalugats) +++ Harry Dean Stanton - (Tramp) +++ Joe Don Baker - (Fixer) +++(26.7.2008)

 • nunka
  *****

  Bez toho, že by mal podmanivo modrooký Luke v ruke fľašu, v ústach cigaretu a fuckoval by na všetko a všetkých je frajerom. Nevyčerpateľná vôľa, nezdolnosť a rebélia proti šialene nastaveným normám robia z rádového väzenského odsúdenca prototyp zvláštneho hrdinu, kt. si sympatie okolia získava heroicky odvážnymi a tak trochu treštenými počinmi. Frajer Luke ma bavil, scenár, tempo, kamera, strih, hudba... Momenty, kde sa Luke nechal namlátiť a jeho odpoveďou bol šibalsky úškrn zostanú nezabudnuteľné. Paul Newman v najlepšej forme.(21.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace