Zvláštní dny

Strange Days

Zvláštne dni

Sci-Fi / Mysteriózní / Akční / Krimi

USA, 1995, 145 min

Výborný téměř cyberpunkový thriller promíchaný s noirovou detektivkou, který se pomalu rozjíždí, ale s přibývajícími minutami diváka víc a víc vtahuje do děje. Škoda, že cca první hodina je jen takový úvod, který je potřeba počkat, než se pořádně začne něco dít. Pak to dostane docela grády, ale kvalita příběhu neuvěřitelně kolísá mezi nadšením a pocitem, že to velké odhalení není nakonec zas tak velké...(11.6.2010)

Zvláštní dny. Docela i zvláštní téma. Mohl to být zvláštní film. Nepovedlo se. Škoda i toho hloupého rozuzlení. Navíc to euroatlantické milénium opravdu neskončilo 31. 12. 1999, že hlupáčkové :-P - - - Prostě Hollywoodština pro hlupáčky...(17.9.2005)

veľmi mi to pripomínalo Johnyho Mnemonica, samozrejme trochu viac sa to držalo pri zemi aj po stránke sci-fi aj po stránke akčnej, čiže je to také distingvovanejšie, keby to bolo o pol hodinku kratšie a ten záver neuhrali do takého amerického happyendu ale udržalo si to tú znepokojivo poloapokalzptickú atmosféru, ktorá sa buduje počas celého filmu, dal by som hodnotenie vyššie; zachrípnutý wincott bol pekne slizký, postava (ako aj výkon) fiennesa akési rozpačité, k nahej lewisovej sa nevyjadrujem - telíčko nádherné, ale to dievča, nehľadiac na jej herecké schopnosti, mi nie je veľmi sympatické;(24.1.2008)

Klenot sci-fi thrillerů. 94%(1.8.2011)

Pěkné kyber krimi scifíčko ze stejného šuplete jako Johnny Mnemonic, jen o trochu současnější. Dnes už je to zřejmě realita:-)(24.4.2010)

• - Podle Matthew F. Leonettiho byla velká většina filmu točena v noci a to 77 nocí z 80 naplánovaných natáčecích dní. (CliffLee)

• - Ve filmu zazní píseň „Three Little Birds“ od Boba Marleyho, čímž chtěla reřisérka Kathryn Bigelow vzdát poctu jejímu nejoblíbenějšímu zpěvákovi. (Beckett51)

• - Juliette Lewis zpívala všechny své písně sama. (CliffLee)