poster

Zvláštní dny

 • USA

  Strange Days

 • Slovensko

  Zvláštne dni

Sci-Fi / Mysteriózní / Akční / Krimi

USA, 1995, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Naprosto dokonaly temny sci-fi. Pribeh je zasazenej do par dnu pred mileniem, coz je ted uz sice minulost, ale v roce 1995 a koneckoncu i tesne pred silvestrem se kazdej dohadoval, co se stane. A ten zmatek je tu natocenej skvele. Ty sceny z ulic bych krapet prirovnal k Potomkum lidi. Tady sice nejde o osud sveta, ale i tady ty sceny pusobi hodne realisticky a hodne drsne, vsude rvacky, pozary, rabovani a pritom se to odehrava jen na pozadi. Bigelow vytvorila naprosto dokonalou atmosferu, ktera vas spolu s drsnou hudbou od prvni minuty vtahne do deje. Sice by se film moh urcite krapet zkratit, o co de se prakticky dozvime az po nakejch 90 minutach a prvnich zhruba 30 minut jsou prehravany jen utrzky lidskej vzpominek, ale na druhou stranu, nezaradit do filmu ty vzpominky by byla skoda, je to jedna z nej veci na filmu. Co se tyce hercu, Ralph Fiennes tu predvadi jeden z nej vykonu a je fakt perfektni, potesi Sizemore a Juliette Lewis tady hraje vostrou devku jako ve vetsine filmu s tou vyjimkou, ze tady ukaze kozy. Prakticky si nemam na co stezovat, film me zaujal od prvni do posledni minuty.(17.4.2007)

 • Lima
  ****

  Neodolatelně temná atmosféra přelidněné metropole na sklonku tisíciletí, kdy se lidé citově baví nelegálními virtuálními projekcemi. Očekávání roku 2000 dává filmu jinou dimenzi, a i když dneska víme, že tak žhavý to s tím přelomem nebylo a že se toho tolik nezměnilo, jde o zajímavou fikci. Produkoval James Cameron.(11.5.2003)

 • genetique
  ****

  Skoro k piatim! Totálne precízne zobrazenie absolútneho chaosu v uliciach New Yorku v silvestrovskú noc. Obdivujem schopnosť zrežírovať takéto obrovské masy ľudí do posledného detailu, aby každý niečo robil. Film vyžaruje skvelým herectvom, čo sa na takýto typ filmu často nevidí a tak isto aj ohromným nápadom, mierne s chuťou sci-fi. Ono vlastne skoro pol filmu neviete o čo ide, čo ja osobne na filmoch nemám vždy rád, ale tu to dávalo presný a nenudiaci spád. 85%.(8.8.2006)

 • Enšpígl
  *

  Kathryn Bigelow miluju, ale tohle byl záser největšího kalibru. Uvažování hlavních postav bylo na úrovni pětiletý koaly. Nabouchaná černoška mě pro změnu připomínala UFO. Vždycky se z ničeho nic zjevila a pak zase zmizela, člověk ani něvěděl jestli si jí nakonec nevymyslel.(24.9.2010)

 • Tomco
  *****

  Mám rád dobré filmy, kto z Vás aj nie :). Toto je však jeden z tých (maximálne nadnesene povedané) pre ktoré sa doslova oplatí žiť. Skvelý námet - výborná realizácia. Chválim ženskú, ktorá spískala réžiu (klobúk dole Kathryn) a klaniam sa pred veľmi kvalitným castingom, ktorý tentoraz nie je len o (vždy) bezchybnom Fiennesovi, ale každá figúrka osadená na tejto šachovnici má do kvalít, čo povedať. 90%.(21.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace