poster

Zvláštní dny

 • USA

  Strange Days

 • Slovensko

  Zvláštne dni

Sci-Fi / Mysteriózní / Akční / Krimi

USA, 1995, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Hustý sci-fi/nesci-fi, který mi trošku připomělo eXistenZ, tim jak to je udělaný a použitím podobnýho nápadu s virtuální realitou, která je tady hodně zajímavá, ať už kvůli nápadu ukládání vzpomínek na disky a možnosti neustálýho znovuprožívání se všim všudy a nebo díky geníální firstperson kameře. Nicméně příběhu by určitě neuškodilo měnší zkrácení stopáže, jako ne že by to nějak nudilo, ale trošku mi přišlo, že to v určitých okamžicích postrádá tempo a spád ,což je celkem škoda, protože jinak je to super, včetně drsný Angely Bassett, která hodně zastiňuje 80% filmu chudáčkojidního Ralpha Finnese, kterej ale taky rozhodně neni špatnej(29.2.2008)

 • Radyo
  ****

  Příjemné překvapení jak po dějové, tak po herecké stránce mi připravil tenhle film. Velmi dobrý scénář se zajímavou zápletkou daly možnost rozehrát zajímavou hereckou partii, v níž samozřejmě nejvíce vynikají Ralph Fiennes a Michael Wincott. Jejich herecké partnerky ale o mnoho nezaostávají.(7.5.2003)

 • Jordan
  ***

  veľmi mi to pripomínalo Johnyho Mnemonica, samozrejme trochu viac sa to držalo pri zemi aj po stránke sci-fi aj po stránke akčnej, čiže je to také distingvovanejšie, keby to bolo o pol hodinku kratšie a ten záver neuhrali do takého amerického happyendu ale udržalo si to tú znepokojivo poloapokalzptickú atmosféru, ktorá sa buduje počas celého filmu, dal by som hodnotenie vyššie; zachrípnutý wincott bol pekne slizký, postava (ako aj výkon) fiennesa akési rozpačité, k nahej lewisovej sa nevyjadrujem - telíčko nádherné, ale to dievča, nehľadiac na jej herecké schopnosti, mi nie je veľmi sympatické;(24.1.2008)

 • Falko
  ***

  70%. Zvlastne dni je jednoducho zvlastny film a aj cela ta spolocnost plna nasilia, kde je strielanie po ludoch akymsi konickom. Namet je skutocne skvely, v tom predsa len vidiet Cameronovo meno, ale ten scenar bol na mna trosku komplikovany a nepochopil som uplne vsetkemu, ale to je asi jedno, pretoze atmosfera a napätie filmu zvitazila u mna tak na 70%. Podla mna tam bolo az prilis vela postav, najviac ma iritovali ti dvaja zakerni policajti, pri ktorich som nechapal, o co im vlastne ide, ale to je uz asi jedno... Tento film by som odporucil fanusikom Nolanovych filmov... 16.08.2010 _______ Ralph Fiennes - (Lenny Nero) +++ Angela Bassett - (Lornette ´Mace´ Mason) +++ Juliette Lewis - (Faith Justin) +++ Tom Sizemore - (Max Peltier) +++ Michael Wincott - (Philo Gant) +++ Vincent D´Onofrio - (Burton Steckler) +++ Glenn Plummer - (Jericho One) +++ Brigitte Bako - (Iris) +++ William Fichtner - (Dwayne Engelman) +++ Josef Sommer - (Palmer Strickland) +++ Produkcia: James Cameron +++ Hudba: Graeme Revell +++ Nemecka Cinema - 100%(16.8.2010)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $42 million tržby americke : $7,959,291(13.1.2007)

 • - Postava náčelníka LAPD Strickland je založen na skutečném náčelníkovi LAPD Darylu Gatesovi. (CliffLee)

 • - Ve filmu zazní píseň „Three Little Birds“ od Boba Marleyho, čímž chtěla reřisérka Kathryn Bigelow vzdát poctu jejímu nejoblíbenějšímu zpěvákovi. (Beckett51)

 • - Juliette Lewis zpívala všechny své písně sama. (CliffLee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace