poster

Zvláštní dny

 • USA

  Strange Days

 • Slovensko

  Zvláštne dni

Sci-Fi / Mysteriózní / Akční / Krimi

USA, 1995, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: James Cameron, Jay Cocks .. Y2K Paranoia je jenom realita na vyšší úrovni.. Zvláštní film. Kathryn Bigelow s každým snímkem nasedá do jiného žánrového mixéru a tento příběh, podle Cameronova vizionářského příběhu, má rozhodně určité kouzlo, které bohužel s přechodem do jednadvacátého století lehce ztrácí význam. Nějak mi nevynikl dopad pouličních nepokojů a také kriminálně laděný příběh ke konci hrubě ztrácel dech, jenž tuctové akční rozuzlení takřka srazilo na kolena. Ještě že herecké obsazení bylo výtečné a režie, kořeněná ostřejší hudební složkou, dostatečně působivá. 70%.(3.1.2008)

 • paascha
  ****

  Pěkné kyber krimi scifíčko ze stejného šuplete jako Johnny Mnemonic, jen o trochu současnější. Dnes už je to zřejmě realita:-)(24.4.2010)

 • Shakers
  ****

  Zaujímavý a dobrý film, ale mohol by byť ešte lepší keby James Cameron neprenechal tento zaujímavý námet svojej bývalej. Prvej polovici chýba väčší spád a tempo, čo je asi najväčšie mínus, ale potom ako sa rozbehnú naplno prvky skromnej sci-fi kriminálky to naberá grády. Ralph Fiennes a Angela Bassett v pohodičke utiahnú film a dobré im sekundujú aj Tom Sizemore či večný záporák 90tých Michael Wincott. Poteší aj kamera a záver je v celku luxusný, škoda pomalého úvodu. 80% - 4*(31.7.2016)

 • Webb
  ****

  V průběhu filmu jsem si o tomto temném námětu v ulicích New Yorku říkal, že je jak od Camerona (jednoduše mi k němu výrazně seděl) a až později po zhlédnutí přišlo zjištění, že tomu tak skutečně je. Zpracování Kathryn Bigelow se povedlo, režie byla sice slabší než kdyby se jí ujal Cameron, ale také nebyla špatná, atmosféra tu byla vybudovaná a herci vhodně dosaženi do svých rolí. Temná a působivá hudba dokreslovala atmosféru a potěšily tu také sarkastické dialogy, což se u většiny filmů moc nevidí, nebo first-person kamerové zaběry. 70%(22.3.2010)

 • Rex Mundi
  ***

  Paranoia is just reality on a finer scale.... Pre mňa je už len sledovať film s Ralphom Fiennesom v hlavnej roli hotové blaho. Angelu Bassett si v úlohách drsných dievčat takisto vychutnávam. Juliette Lewis tiež nikdy neodmietnem a Michael Wincott aj so svojím hlasom je jeden z najlepších záporákov, akých Hollywood kedy mal. Zaujímavý nápad, slušné spracovanie a byť to menej klišovité, zaslúžil by si takýto poctivý sci-fi akčňák aj 4 hviezdičky - a s Cameronovou réžiou by bol možno aj za 5. Dobrý film, niekoľko nezabudnuteľných výrokov, ale žiaden zázrak - avšak musím poznamenať jednu vec na záver: Tento film uzaviera jedna z najsilnejších katarzií, aké som vo filme zaznamenala... posledné scény, keď začne znieť While the Earth Sleeps od P.Gabriela a Deep Forest, majú neopísateľný emocionálny náboj. Aj keď to končí, ako to končí, aj keď je celý film za tri a pol hviezdičky, ten záver stál za to. Vďaka tej piesni, vďaka jej presnému načasovaniu a záverečnej scéne je to ako vynorenie sa z vody s hlbokým extatickým nádychom...(18.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace