Halloween 2

Halloween II

Horor / Thriller

USA, 1981, 92 min (Director's cut: 90 min)

• HellFire

"John Carpenter natočil za malý peníz hororovou klasiku a vydělal na tom balík!" "Musíme kout železo, dokud je žhavé!" Tohle si určitě řekli hollywoodští producenti a pustili na svět jednu z nejdelších filmových sérií. Co na tom, že nestojí za nic.... Jedna z věcí, kterou filmu nikdy neprominu je nelogičnost a té tady nalézám dost.(25.4.2009)

Příjemnější atmosféra oproti jedničce, dobrá hudba. ( Hodnocení: 7/10 )(13.3.2012)

Dvojce chybí reálnější prostředí, zatímco v jedničce nadpřirozený Michael Myers rozehrál svou vražednou hru v naprosto přirozeném prostředí malého města, dvojka se smrskla na jednu nemocnici, která je nepřirozeně prázdná,co se pacientů i personálu týče, ale novorozenců je tam dost, asi proto, aby byl Michael strašidelnější...no nic(27.7.2009)

Film zaujímavo nadväzuje na udalosti z prvej časti a rozpráva príbeh, ktorý pokračuje presne tam, kde prvý diel skončil. Trojročnou pauzou sa ale vytratilo viac než len meno režiséra. Vytratila sa tá stopercentne skľučujúca atmosféra, horrorová naivita si tu našla svoje miesto, herci prežívali svoje úlohy ako pri antickej tragédii a režisér tiež veľmi nepresvedčil. Skrátka film spadol do priemeru, čo je voči prvej časti veľké sklamanie, na druhej strane stále v rámci žánru pozerateľný počin. 60%.(7.10.2013)

Je to mierne nadpriemerný horor, ktorý je priamym pokračovaním kultovej jednotky. Má dosť dobrý príbeh, ktorý pokračuje presne tam, kde skončila jednotka, Michaelova sestra, ktorá prežila krvavú noc je prevezená do nemocnice, zatiaľ, čo polícia prehľadáva celé mesto, ale Michyel Myers už prenikol do nemocnice, kde ho pred hľadaním sestry nič nezastaví. Spracovanie je ale len úplne obyčajné, oceňujem, že dej sa väčšinou týka centru diania, takže nejaké zbytočné scény, ktoré by mohli nudiť tu nie sú, ale filmu úplne chýba dynamika a tak sa to tiahne viac, ako by bolo vhodné, hlavne v strede filmu sa toho moc zaujímavého neudeje. Zabíjania je tu celkom dosť a pozerá sa na to dobre. Vraždy sú krvavé len minimálne, ale poteší ich rozmanitosť, no hlavne situácie, ktoré im predchádzajú sú pomerne zaujímavé. Najviac sa mi páči celé finále, alebo zaujímavá zrážka s autom. O hereckom obsadení platí to isté, čo aj v jednotke, potešia Jamie Lee Curtis a Donald Pleasence, ale zvyšok už moc nezaujme. Réžia je len obyčajná, na nej sa toho dalo ešte dosť vylepšovať, ale aspoň technická stránka nesklame. A Michyel Myers je na tom rovnako dobre, ako vždy. Toto pokračovanie mi sadlo o niečo viac ako jednotka, ale aj tak je tu toho stále moc na vylepšenie. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 58%.(22.10.2011)