Halloween 2

Halloween II

Horor / Thriller

USA, 1981, 92 min (Director's cut: 90 min)

Dosť dobré pokračovanie prveho dielu. Mychael Myers má zas chuť niekoho sejmut a aký je deň?.....No predsa halloween. Ale jednička bola lepšia. Ale ten Mychael je riadny bujak. 6 ran z revolveru a on sebe normalne ujde. Aj ja by som tak chcel. Tá jeho nesmrtelnost mi tu trošička vadí totiž mohli to natočiť trocha reálnejšie. Ale keďže to má byť aj tak vymyslený a hlavne "horor" tak nech je po vašom.(31.8.2008)

vhupli sme do osemdesiatych a teda: klavír v hlavnom hudobnom motíve sa zmenil na synťák, pribudol celkový počet vrážd a zmenila sa aj ich kvalita - už sú to vraždy rôznorodé, sem-tam sa objaví aj nejaký ten maskérsky efekt a pokocháme sa aj fajnovými cickami... stále si to však uchovalo atmosféru prvého dielu a tu treba produkcii ia réžii pochváliť výsledok a síce, že po troch rokoch dokázali znova vierohodne oživiť tú istú noc - 31.10.1978: pozeral som jednotku a dvojku po sebe a je to teda naozaj na nerozoznanie. najlepšia je zrejme tá desivá atmosféra prázdnej nočnej nemocnice a samotná figúra mikea myersa, nezničiteľného, nepriestrelného, azbestového - až pri tomto dieli som si uvedomil, ako veľmi je celý jason vorhees lacná, béčková kópia svojho staršieho brata s haddonfieldu.(29.9.2013)

O poznanie béčkovejšie, s kopou scenáristických hlúpostí (napr. jedna postava ešte ani nevie, že Laurie sa stratila a už navrhuje, aby ju hľadali). Myers je však stále pôsobivý a film má atmosféru. Osobne mi vadilo, že Michael menil pričasto zbrane a jeho pobehovanie so skalpelom bolo na pokraji úsmevnosti. Keby som mal povedať prečo konkrétne je táto vyvražďovačka pozerateľná, vlastne ani neviem. Ale na mňa fungovala...(29.10.2014)

Všeobecne sa považujem za priaznivca horrorovej tvorby. Či už literárnej alebo filmovej. Preto si viem meno Michael Meyrs ihneď zaradiť do kategórie chladnokrvných slasher hrdinov. Kult osobnosti tohto tichého, mentálne narušeného zabijaka sa zrodil v roku 1978, kedy natočil americký režisér John Carpenter úvodný film. O tri roky neskôr sa vydal Michael na ďaľšiu vražednú púť v pokračovaní, pod ktorým je podpísaný Rick Rosenthal. Oproti prvému dielu je to o poznanie slabšie, ale aj tak sa jedná o pomerne kvalitný vyvražďovací horror. V ďaľších pokračovaniach to išlo zo sériou "Halloween“ už prudko z kopca. ***(6.11.2010)

Druhý díl nejlepšího horroru všech dob.A se svým předchůdcem si v ničem nezadá,Myers je opět oním nezničitelným strojem na zabíjení a nutno přiznat,že mordy v jeho podání nemají chybu.Ryzí napětí.(28.1.2003)

• - Natáčelo se v nemocnici Morningside Hospital v Los Angeles, která již byla uzavřena a připravena k demolici. (HellFire)

• - Při úvodní scéně, která se opakuje ze závěru filmu Halloween (1981), když vyběhne ven Dr. Sam Loomis (Malcolm McDowell) ujstit se, že Michael (Tyler Mane) je pryč, je vidět, že obrys těla je vytlačen v hustém trávníku. Přičemž na konci prvního dílu je místo dopadu Michaela Myerse pokryté především hlínou. (sQelle)

• - Hlas kamarádky Alice (který slyšíme přes telefon) patří Nancy Kyes, která si v prvním díle zahrála Annie. (HellFire)