Halloween 2

Halloween II

Horor / Thriller

USA, 1981, 92 min (Director's cut: 90 min)

Tady červenou neproleju. Přímé pokračování jedničky je už opravdu regulérním béčkem se vším všudy, ale postrádá jak napětí Carpenterova originálu, tak zábavnost H20. Slabší 3 z úcty k Michaelovi.(5.1.2009)

Napětím lepší než první díl..akorát Jamie tam skoro celý film se valí v posteli zatím co Myers vyvražduje nemocnici. Mr. Sandman potěšil soundtrack opět výborný.(20.6.2012)

Je to mierne nadpriemerný horor, ktorý je priamym pokračovaním kultovej jednotky. Má dosť dobrý príbeh, ktorý pokračuje presne tam, kde skončila jednotka, Michaelova sestra, ktorá prežila krvavú noc je prevezená do nemocnice, zatiaľ, čo polícia prehľadáva celé mesto, ale Michyel Myers už prenikol do nemocnice, kde ho pred hľadaním sestry nič nezastaví. Spracovanie je ale len úplne obyčajné, oceňujem, že dej sa väčšinou týka centru diania, takže nejaké zbytočné scény, ktoré by mohli nudiť tu nie sú, ale filmu úplne chýba dynamika a tak sa to tiahne viac, ako by bolo vhodné, hlavne v strede filmu sa toho moc zaujímavého neudeje. Zabíjania je tu celkom dosť a pozerá sa na to dobre. Vraždy sú krvavé len minimálne, ale poteší ich rozmanitosť, no hlavne situácie, ktoré im predchádzajú sú pomerne zaujímavé. Najviac sa mi páči celé finále, alebo zaujímavá zrážka s autom. O hereckom obsadení platí to isté, čo aj v jednotke, potešia Jamie Lee Curtis a Donald Pleasence, ale zvyšok už moc nezaujme. Réžia je len obyčajná, na nej sa toho dalo ešte dosť vylepšovať, ale aspoň technická stránka nesklame. A Michyel Myers je na tom rovnako dobre, ako vždy. Toto pokračovanie mi sadlo o niečo viac ako jednotka, ale aj tak je tu toho stále moc na vylepšenie. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 58%.(22.10.2011)

Můj nejoblíbenější díl. Navazuje bezprostředně na skvělou jedničku, ale kromě precizně vystavěné atmosféry tentokrát přináší i víc zabíjení navíc všechno se odehrává ve specifickém a velmi depresivním prostředí potemnělé nemocnice. Zakončení filmu je pak přímo geniální. skoro si troufám tvrdit, že už další Haloween prostě neměl být i když pár dobrých dílů vzniklo. Tady to rozsekli hustě. Maximální spokojenost.95%(21.9.2014)

Druhý díl nejlepšího horroru všech dob.A se svým předchůdcem si v ničem nezadá,Myers je opět oním nezničitelným strojem na zabíjení a nutno přiznat,že mordy v jeho podání nemají chybu.Ryzí napětí.(28.1.2003)