Halloween 2

Halloween II

Horor / Thriller

USA, 1981, 92 min (Director's cut: 90 min)

Dosť dobré pokračovanie prveho dielu. Mychael Myers má zas chuť niekoho sejmut a aký je deň?.....No predsa halloween. Ale jednička bola lepšia. Ale ten Mychael je riadny bujak. 6 ran z revolveru a on sebe normalne ujde. Aj ja by som tak chcel. Tá jeho nesmrtelnost mi tu trošička vadí totiž mohli to natočiť trocha reálnejšie. Ale keďže to má byť aj tak vymyslený a hlavne "horor" tak nech je po vašom.(31.8.2008)

Oživená genialita prvního dílu, tentokrát v "kouzelném" nemocničním prostředí. Splňuje všechna pravidla druhých pokračování :)(14.4.2003)

K tomuto jsem se vrátil již potřetí, možná počtvrté a je to čím dál lepší... Skvělý ústřední hudební motiv a atmosféra. Není nouze o napětí a zábavu... Potěší pak i řada dalších drobností - mj. film, který běží v telce, je NOC OŽIVLÝCH MRTVOL od Romera.(10.7.2007)

Můj nejoblíbenější díl. Navazuje bezprostředně na skvělou jedničku, ale kromě precizně vystavěné atmosféry tentokrát přináší i víc zabíjení navíc všechno se odehrává ve specifickém a velmi depresivním prostředí potemnělé nemocnice. Zakončení filmu je pak přímo geniální. skoro si troufám tvrdit, že už další Haloween prostě neměl být i když pár dobrých dílů vzniklo. Tady to rozsekli hustě. Maximální spokojenost.95%(21.9.2014)

Teraz keď už mám niečo odpozerané v tomto žánry, nemá to až taký efekt ako pri prvom dosť dávnom pozretí, keď som mal z tej atmosféry miernu triašku teda vtedy náležitý prirodzený strach s postavy Michaela Meyersa, tmavých miest a zákutí. Nuž je tam z môjho pohľadu vidieť jednoduchosť a to príbehová, dialógová plochosť a ten efekt strachu tam dohromady skoro nie je, vraždy spravené klasicky bez náznaku toho aby obeť mala možnosť akokoľvek zareagovať... takže dohromady nič nové ale ako taký priemer na roky 80. sa to dá zniesť. ║Rozpočet $2,5miliónovTržby USA $25,533,818Tržby Celosvetovo $25,893,767(30.6.2005)

• - Podle původního scénáře se měl děj Halloweenu 2 odehrávat ve výškové budově. (Chatterer)

• - Jamie Lee Curtis po prvním díle změnila účes, proto v tomto díle odehrála vše s parukou. (Chatterer)

• - V průběhu filmu se v televizi krátce objeví horor Noc oživlých mrtvol (1968). (Pumiiix)