Halloween 2

Halloween II

Horor / Thriller

USA, 1981, 92 min (Director's cut: 90 min)

Nevyvážené pokračování s několika okatými logickými lapsy (chápu, o jaký žánr tu běží) a překvapivě špatným vedením herců. Dialogy mnohdy nepříjemně skřípou a i „nadčlověk“ Michael dvakrát nepotěší – dokonce to zavání i uchichtáváním!! Mordy jsou víceméně nijaké, Rosenthal pokračuje v tom, co Carpenter načal a do idylické maloměstské atmosféry vnese další porci strachu. Pro mě ale málo..(19.2.2008)

• HellFire

"John Carpenter natočil za malý peníz hororovou klasiku a vydělal na tom balík!" "Musíme kout železo, dokud je žhavé!" Tohle si určitě řekli hollywoodští producenti a pustili na svět jednu z nejdelších filmových sérií. Co na tom, že nestojí za nic.... Jedna z věcí, kterou filmu nikdy neprominu je nelogičnost a té tady nalézám dost.(25.4.2009)

Mně vůbec nevadilo to stupidní chování některých postav. Zručnost režiséra, kamera a hudba snímek podtrhují tak dokonale, že nesmrtelný Myers, nelogicky uvažující doktor Loomis či hloupé sestřičky mi celkový dojem nemohli zkazit.(6.4.2010)

Super pokračovanie, má to švih, dozvedáme sa niečo viac o zabijákovi, prečo vlastne Michael chce zabiť Laurie. Naviac netušil som, že Cameron sa pri Terminátorovi (1984) celkom slušne inšpiroval Halloweenom 2 v scénke kde Michael Myers vychádza horiaci z plameňov, záber na Laurie, Michael padá na kolená, záber na horiacu roztápajúcu sa masku...(9.12.2006)

Příjemnější atmosféra oproti jedničce, dobrá hudba. ( Hodnocení: 7/10 )(13.3.2012)