Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

mcb

Rosenthal sice navazuje tam, kde Carpenter skončil, ale v jeho podání je druhý Halloween jen zdatné "nechtěné" béčko, které nejvíc těží z pocitů nastolených prvním dílem. Nepříjemné hudby (i když značně pozměněné) a vyprázdněných exteriérů se dočkáme stejně jako minule, jen už to není to pravé. Násilný přechod do nadpřirozena a přerod Michaela Myerse do podoby démona už bohužel přináší více logických děr ve scénáři, než je zdrávo. Nakonec všechno, co dělá tenhle druhý díl koukatelným a napínavým, je Rosenthalovo zdatné imitování Carpenterových propriet. Překvapivě se mu to ale daří. 7/10 ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný horor, ktorý je priamym pokračovaním kultovej jednotky. Má dosť dobrý príbeh, ktorý pokračuje presne tam, kde skončila jednotka, Michaelova sestra, ktorá prežila krvavú noc je prevezená do nemocnice, zatiaľ, čo polícia prehľadáva celé mesto, ale Michyel Myers už prenikol do nemocnice, kde ho pred hľadaním sestry nič nezastaví. Spracovanie je ale len úplne obyčajné, oceňujem, že dej sa väčšinou týka centru diania, takže nejaké zbytočné scény, ktoré by mohli nudiť tu nie sú, ale filmu úplne chýba dynamika a tak sa to tiahne viac, ako by bolo vhodné, hlavne v strede filmu sa toho moc zaujímavého neudeje. Zabíjania je tu celkom dosť a pozerá sa na to dobre. Vraždy sú krvavé len minimálne, ale poteší ich rozmanitosť, no hlavne situácie, ktoré im predchádzajú sú pomerne zaujímavé. Najviac sa mi páči celé finále, alebo zaujímavá zrážka s autom. O hereckom obsadení platí to isté, čo aj v jednotke, potešia Jamie Lee Curtis a Donald Pleasence, ale zvyšok už moc nezaujme. Réžia je len obyčajná, na nej sa toho dalo ešte dosť vylepšovať, ale aspoň technická stránka nesklame. A Michyel Myers je na tom rovnako dobre, ako vždy. Toto pokračovanie mi sadlo o niečo viac ako jednotka, ale aj tak je tu toho stále moc na vylepšenie. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 58%. ()

Claw

Dvojka jako by okamžitě navazovala na první díl a díky kvalitě ve všech ohledech tak tvoří alespoň pro mě první dva filmy ucelený "dvojfilm"... Dvojka je již tradiční slasher, Michael si od začátku nebere servítky, bodycount je proti prvnímu dílu značně vyšší. Ovšem i atmosféra a napětí se stále drží na velmi vysoké úrovni. Díky tomu se jedná o perfektní, mrazivý, ovšem již typicky americký slasher otvírající "umírněná" 80. hororová léta... /85%/ ()

tron

„Bol to dokonalý pacient. Nehýbal sa, nič nehovoril. Len trpezlivo čakal.“ Pravdupovediac vôbec netuším, ako mám Halloween 2 hodnotiť. Prvý raz som ho videl až v r. 2004. Vtedy mi pripadal ako nezmyslený, lacný a samoúčelný krvavý bitúnkový blábol s nulovými postavami, ktorý je na svete iba preto, lebo jednotka zarobila vzhľadom na mizivý rozpočet neskutočné prachy. V r. 2022 musím svoj postoj síce čiastočne poopraviť, ale napriek tomu nemôžem s čistým svedomím povedať, že dvojka je zázrak. Je pre mňa prekvapením, že podobný zmiešaný pocit z nej svojho času mali aj diváci: stála dva a pol milióna a na celom svete ich nezarobila ani 26, čo je samozrejme stále krásne číslo, ale oproti jednotke predstavuje prepad, o tom nesmie byť pochýb. Dvojka je v mnohom vynikajúca. Odohráva sa v podstate doslova okamžite po konci jednotky, čo je samo osebe zaujímavé a inovatívne. Obsahuje šokujúci rodinný twist, ktorý dnes berieme ako samozrejmosť, ale vtedy to bolo niečo, čo  všetko prevrátilo naruby. Mnohí si myslia, že to zaznelo už v jednotke, ale nie, objavilo sa to až v dvojke (na začiatku 80. rokov bol tento twist v móde, viď. Impérium vracia úder). Paradoxne ale až na samom konci, čo je divné, lebo ak by sa to objavilo na začiatku, vnímal by som tento film možno lepšie. Herci sa snažia, ale mimo Pleasenceho zbytočne, keďže majú „nijako“ napísané úlohy. Dokonca i Jamie Lee Curtis je úplne neviditeľná a nečudujem sa jej, že toho mala po krk a do série sa vrátila až v r. 1998 (!). Vo filme sa striedajú dve pasáže: jedna z vyľudnenej nemocnice a druhá z Haddonfieldu, ktorým blúdi Loomis so šerifovým zástupcom hľadajúc Myersa. Pasáže z nočného Haddonfieldu sú síce plné koledujúcich detí a tínedžerov, napriek tomu paradoxne pôsobia mrazivo „opustene“. Nemôžem povedať, že by ktorákoľvek z nich bola geniálna, ale môžem povedať, že z každej nepochybne sála kus zimomriavky vzbudzujúcej atmosféry. Je to ale hodné 4*? Asi nie. A iba dvoch? Tiež nie. Asi. Takže alibistické tri, OK? Na Halloweene 2 mi najviac vadí, že síce prehlbuje univerzum, ale zároveň práve jeho vinou sa na scéne objavuje nešvár typický pre neskoršie slashery (všadeprítomný vrah, jeho nesmrteľnosť, neschopnosť postáv doraziť ho, keď doslova leží na lopatkách alebo šialené, za vlasy pritiahnuté náhody a nepochopiteľné správanie postáv - skutočne by ste sa nakláňali nad telo masového vraha s hláškou, že veď určite je mŕtvy, nič mi neurobí?). S odstupom času je neuveriteľné, že už tu sa na konci nachádza nenápadná zmienka o Druidoch, z čoho následne ťažila päťka a najmä šestka a boli za to vysmiate a pritom to bolo v dvojke rovnakými fanúšikmi prijaté s nadšením resp. akceptovaním. ()

genetique

Film zaujímavo nadväzuje na udalosti z prvej časti a rozpráva príbeh, ktorý pokračuje presne tam, kde prvý diel skončil. Trojročnou pauzou sa ale vytratilo viac než len meno režiséra. Vytratila sa tá stopercentne skľučujúca atmosféra, horrorová naivita si tu našla svoje miesto, herci prežívali svoje úlohy ako pri antickej tragédii a režisér tiež veľmi nepresvedčil. Skrátka film spadol do priemeru, čo je voči prvej časti veľké sklamanie, na druhej strane stále v rámci žánru pozerateľný počin. 60%. ()

• V úvodní scéně, která je opakováním závěru filmu Halloween (1981), kdy vyběhne dr. Sam Loomis (Donald Pleasence) ven, aby se ujistil, že Michael (Dick Warlock) je pryč, je vidět, že obrys těla je vytlačen v hustém trávníku. Přičemž na konci prvního dílu je místo dopadu Michaela Myerse pokryté především hlínou. (sQelle)
  • Hlas kamarádky Alice (Anne Bruner) v telefonu patří Nancy Kyes. Ta v prvním díle hrála Annie. (HellFire)

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis