poster

Sliz

 • USA

  Blob, The

 • slovenský

  Sliz

 • slovenský

  Vraždiaci sliz

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mr.Apache
  *****

  Vtipný a napínavý sci-fi horror; určitě jeden z těch lepších zástupců daného žánru. Jde sice jen o zábavu, ale Chuck Russel, který už měl tenkrát na kontě třetí (a velice vydařený) díl série Nightmare On Elm Street, je zárukou, že jde o zábavu kvalitní - pokud tedy filmu odpustíme nějaká ta klišé. Kdyby The Blob nebyl remakem stejnojmenného (a mnohem slabšího) snímku z 50. let, klidně by mohlo jít o zdařilou adaptaci nějaké povídky Stephena Kinga. Film jako stvořený pro nostalgické pamětníky a příznivce horrorů 80. let. Svým způsobem jej lze brát dokonce i za jakýsi „definitive 80´s horror movie“.(30.8.2005)

 • Darth Sidious
  *****

  Tenhle horor každopádně děsivý je. Nápad udělat z vesmírného slizu nemilosrdného zabijáka je dokonalý. Chvíle, kdy sliz požíral své oběti neměl chybu. hrůza a napětí. to je správný horor.(29.7.2010)

 • Xmilden
  ****

  Výborný horor, oceňuju obrovskou originalitu materiálu. Triky jsou sice z dnešního pohledu spíše úsměvné, ale například jedna z prvních obětí Paul, jehož slizká fotka zdobí originální obal je perfektní. Na scénáři je hoooodně znát že se na měm podílel vynikající Frank Darabont, který se společně s režisérem Chuckem Russellem podepsal i pod, dle mého soudu, nejlepší díl Noční můry v Elm Street. Především charaktery postav a spousta scén jsou vybudovány perfektně. Pro mě je Sliz ukázkou nízkorozpočtové hororové geniality.(5.10.2007)

 • Pilda17
  ***

  Na rok 1988 není Bloom vůbec špatný, ale na mě až moc umělý. Efekty nejsou moc dobré a akce jak z komedie. Rozhodně jsem se docela bavil. Bohužel viděno s českým dabingem a ten je namluvený strašně... 5/10 = 55%(27.9.2011)

 • choze
  ***

  Jako malý jsem ve videopůčovně kolem tohohle filmu chodil obloukem, ten obal se řvoucím xichtem uvězněným v slizu mě upřímně děsil. Když jsem konečně sebral odvahu a skoukl to, musel jsem se pousmát... SLIZ je větším rozpočtem opatřená předělávka drive-innové klasiky z 50. let do průměrného béčkového hororu let osmdesátých. Americké maloměsto (ovšem s velkoměstskou kanalizací :), sexuchtivá mládež v čele s panenskou roztleskávačkou (bohužel po většinu času v civilních šatech), úsměvné monstrum, armádní jednotka v bílých skafandrech, která toho ale moc nezmůže, finální velký výbuch a samozřejmě otevřený konec (až na to maloměsto a mládež prakticky identický koncept jako v C.H.U.D.). Triky už dneska mají bohužel po záruce, ale masky jsou dobré (i když marná sláva, ve VĚCI, kterou mnohdy připomenou, byly lepší) a zabíjení slizem taky, hlavně telefonní budka.(10.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace