Sliz

• slovenský

Vraždiaci sliz

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Skvostný remake filmu z konce padesátých. Možná jsem si ho užil trochu jinak, protože jsem včera viděl originál, takže spousta citací mně roztáhla úsměv od ucha k uchu. Trochu se tu hraje i s formou, vedení postav ani známější tváře nenasvědčují, kdo bude oběť. Takhle se to má dělat :)(30.9.2012)

Původní verzi jsem neviděl a abych pravdu řek, tak po tom ani nějak netoužim, ale tohle je skvělej, zábavnej béčkovej horor, kterej celkem hodně vyniká v nápaditosti i v provedení gore, kdy ten sliz, kterej je něco jako žíravina, dělá s lidma docela solidní krvavý kreace, nicméně tady platí přímá úměra, že čim je sliz větší, tak tim jsou triky horší, ale to u tohohle osmdesátkovýho hororu nevadi a zábava to je po celou dobu fakt skvělá(5.2.2009)

Opravdu lituju toho, že jsem tohle neviděl jako malý, určitě bych si ho zařadil mezi mé oblíbené horory. Podobně jako Věc vyniká nechutnými scénami, které jsou na svou dobu výborné. Režisér Russell co také natočil Noční můru 3, měl i zde po ruce skvělé pracanty. Škoda že nenatočil více hororových filmů.(20.4.2014)

Mám slabosť pre americkú horrorovú tvorbu z obdobia osemdesiatych rokov minulého storočia. Páčia sa mi všetky tie Nočné múry, Piatky trinásteho, Halloweeny, Návraty oživlých mŕtvol, Lesný duchovia, Votrelci, Crittersovia, Poltergeisti... No nie len tieto známe série, ale i mnohé iné sólo tituly sa mi hlboko vryli do pamäti a tak formovali môj filmový vkus. Jedným z takých filmov je i snímok o agresívnej plazme z vesmíru, ktorý sa volá "Sliz". Je to pre mňa obľúbená, silne nostalgická, horrorová klasika. ****(15.11.2014)

Keď som tento horor videl ako malý fagan na VHS , nemohol som zaspať a strašne som sa bál. Je naozaj zaujímavé pozrieť si tento film s odstupom nejakých 10 rokov:) Sliz je pre mňa určite jedným z najlepších "klasických" béčkových hororov ôsmej dekády a vôbec nevadí, že často krát sa namiesto zimomriaviek objaví úsmev na tvári:) Kto by odolal smrtonosnému slizu (nápad jak hovado!!!:)) priamo z vesmíru, ktorý ničí všetko živé v jednej americkej dedine??? Zvlášť keď na scenári spolupracoval tvorca takých filmov ako Vykúpenie z väznice Shawshank a Zelená Míla:)(22.8.2006)