Sliz

• slovenský

Vraždiaci sliz

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Poctivá osmdesátková klasika. Už si ten film moc nepamatuju. Někdy ho asi budu muset znovu shlédnout, ale vzpomínám si, že ten Sliz a efekty s ním byli fakt pěkný a poctivě natočený...70%(9.3.2015)

Generálna prehliadka toho lepšieho čo môže horor 80. rokov ponúknuť. Predovšetkým sú to skvelé masky, 80-tková atmosféra, réžia, prirodzení herci a k tomu síce strelený ale o to viac pútavý príbeh (Darabont sa nezaprie), ktorý nenudí ani jednu minútku. Stále sa tu niečo deje, sliz stále niekoho naháňa alebo konzumuje a keď narastie do väčších rozmerov, tak príde aj na komédiu. Milovník starej dobrej hororovej školy si určite príde na svoje, ale nielen ten. 80/100(17.6.2015)

• kingik

Rozhodně jsem čekal víc. Na tomhle hororu nebylo vůbec nic, co by mě výrazně zaujalo. Kevin Dillon, bratr slavnějšího Matta Dillona, se také nějak nepředvedl. Podprůměrný horor z kategorie B, na kterém je hodně znát, že vznikl v roce 1988.(29.7.2010)

Pomerne slušne pozerateľná hororová blbosť. Triky pôsobia solídne a aj keď podobných hororových blbostí vznikli tisícky, tento možno zaradiť k tomu lepšiemu. Mám horory rád, ale trochu iné. Strašidelné, tiesnivé, klaustrofobické, duchariny i krváky. Tu nemáme takmer nič z toho, ale predsa len sme v nejakom tom soft hororovom žánri. Druhý krát to už nepotrebujem vidieť, ale na slimáky a podobnú slizkú háveď si dám pozor. 60%.(22.9.2014)

Keď som tento horor videl ako malý fagan na VHS , nemohol som zaspať a strašne som sa bál. Je naozaj zaujímavé pozrieť si tento film s odstupom nejakých 10 rokov:) Sliz je pre mňa určite jedným z najlepších "klasických" béčkových hororov ôsmej dekády a vôbec nevadí, že často krát sa namiesto zimomriaviek objaví úsmev na tvári:) Kto by odolal smrtonosnému slizu (nápad jak hovado!!!:)) priamo z vesmíru, ktorý ničí všetko živé v jednej americkej dedine??? Zvlášť keď na scenári spolupracoval tvorca takých filmov ako Vykúpenie z väznice Shawshank a Zelená Míla:)(22.8.2006)