Sliz

• slovenský

Vraždiaci sliz

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Výborný horor, oceňuju obrovskou originalitu materiálu. Triky jsou sice z dnešního pohledu spíše úsměvné, ale například jedna z prvních obětí Paul, jehož slizká fotka zdobí originální obal je perfektní. Na scénáři je hoooodně znát že se na měm podílel vynikající Frank Darabont, který se společně s režisérem Chuckem Russellem podepsal i pod, dle mého soudu, nejlepší díl Noční můry v Elm Street. Především charaktery postav a spousta scén jsou vybudovány perfektně. Pro mě je Sliz ukázkou nízkorozpočtové hororové geniality.(5.10.2007)

Chuck Russell a Frank Darabont poriadne upgradeovali pôvodný scenár a Chuck Russell na vrchole svojich režijných síl ukuchtil eňo ňuňo béčko ako sa na daný film s názvom Sliz patrý. I keď originál mám rád, šantenie tohto slizu medzi výborne napísanými a obsadenými postavami je radikálne efektnejšie a atmosferickejšie.(23.4.2010)

Takový ten americký vědeckofiktivní horrrůůrek, průměrný film se stokrát obehranými klišé v zaběhaných šablonkách - a jen ten slizák tomu dává lehce šmrnc. A za všechno může NASA a CIA a USARMY a VOJPRŮMKOMPLEX jak jsme tomu tenkrát říkali a jsou osmdesátky a to je asi tak všechno... . . . Nelogičnosti v ději, nesmyslné chování hrdinů v ohrožení, nějaké ty efekty a výbuchy... Prostě kdo má rád tenhle typ filmů, ten se pobaví a ví a já tyhle filmy docela i rád tak trochu poťouchle mám, protože mě prostě jenom pobaví a víc nic. I když ten konec - s šíleným reverendem... :-)) No, přidejme si k výše zmiňovaným SLIZOTVŮRCŮM ještě ty, co myslí že mají BOHA pevně v rukou... ;-P Halelujah... - - - P.S. ...a dávejte si pánové i dámy raděj pozor, čím že si to natíráte hlavy, rosolovatí prý po tom TO cosi v nich... :-)(25.9.2005)

Skvostný remake filmu z konce padesátých. Možná jsem si ho užil trochu jinak, protože jsem včera viděl originál, takže spousta citací mně roztáhla úsměv od ucha k uchu. Trochu se tu hraje i s formou, vedení postav ani známější tváře nenasvědčují, kdo bude oběť. Takhle se to má dělat :)(30.9.2012)

Již podle názvu jsem nečekal nic světoborného, ale ejhle! Narazil jsem na kvalitní béčko se skvělými efekty.(19.4.2009)