Sliz

• slovenský

Vraždiaci sliz

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Na městečko Arborville spadl Kaplického blob, ale nebude tu knihovna - to zvětšující se syrové játro chce teror! Povedená žánrovka s na svůj ročník obstojnými triky, kde Kevin Dillon dokonale splňuje kritéria člověka s označením "liskací typ", ale zase na druhou stranu, není to něco, k čemu by se člověk s láskou vracel - vždyť ani Mitchův oranžový plovák E.Eleniak nestačil ukázat bóje.. „Soon, Madame, soon... the Lord will give me a sign.”(17.10.2012)

,,Normální nebo dráždivý?" ,,Dráždivý..." I po letech stále film, na který se dá dobře dívat. Napínavý příběh, padouši, ohrožené městečko a mimozemská hmota, která je stále při chuti. Původní film z roku 1958 je dnes opravdu k pousmání, zaujme snad jen hlavním hrdinou v podání S.McQueena. Remake se ovšem neobvykle vydařil ( jako se například povedla Cronenbergova Moucha). Triky i dnes stále úžasné ( nojo, má stálá slabost pro mechanické efekty) mají na svědomí L.Conway, T.Gardner a Dream Quest Images. Chvílemi připomínají Carpenterovu Věc, hlavně když se objeví chapadýlka či sledujeme torzo zmítající se lapené oběti. Sama hmota není obyčejným slizem, ale připomíná surrealistické klubko vnitřností, které je nadáno neobvyklou rychlostí. Divák je vystaven řadě brutálních scén, kdy vtahnutí dospělého muže do vodovodního odpadu skrze malou kruhovou výpusť je jen jednou z nich. Zábavný film, který předkládá řadu osvědčených klišé, ale při tom nenudí...(2.6.2011)

Utěsněte okna i dveře!! Nabubřelej "Slizouno-želatin" se na nějakej čásek odklonil ze svý dráhy, aby si udělal zastávečku na naší skromný Matičce. Vybere si k tomu jedno z mnoha tuctových amerických měst, kde se nic převratnýho neděje...zatím. :-) Jenže nastane pěkná mela, když nevítanej celulitiďák začne polykat všechny, co se mu připletou pod jeho chuchvalcovitý tělo. Jen u místního "recyklo-mana", udělá nevím proč.. vyjímku a rozleptá mu jen dolní část těla, nejspíš mu ani tolik nevadí smradlavý nohy, jako spíš, že má místo mozku "plechovku piva".. A proto, udělejte si taky pohodičku u rosolovitě-žbrďoláckýho sci-fíčka. :))(16.10.2009)

Výborný horor, oceňuju obrovskou originalitu materiálu. Triky jsou sice z dnešního pohledu spíše úsměvné, ale například jedna z prvních obětí Paul, jehož slizká fotka zdobí originální obal je perfektní. Na scénáři je hoooodně znát že se na měm podílel vynikající Frank Darabont, který se společně s režisérem Chuckem Russellem podepsal i pod, dle mého soudu, nejlepší díl Noční můry v Elm Street. Především charaktery postav a spousta scén jsou vybudovány perfektně. Pro mě je Sliz ukázkou nízkorozpočtové hororové geniality.(5.10.2007)

Opravdu lituju toho, že jsem tohle neviděl jako malý, určitě bych si ho zařadil mezi mé oblíbené horory. Podobně jako Věc vyniká nechutnými scénami, které jsou na svou dobu výborné. Režisér Russell co také natočil Noční můru 3, měl i zde po ruce skvělé pracanty. Škoda že nenatočil více hororových filmů.(20.4.2014)