poster

Sliz

 • USA

  Blob, The

 • slovenský

  Sliz

 • slovenský

  Vraždiaci sliz

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ****

  Keď som tento horor videl ako malý fagan na VHS , nemohol som zaspať a strašne som sa bál. Je naozaj zaujímavé pozrieť si tento film s odstupom nejakých 10 rokov:) Sliz je pre mňa určite jedným z najlepších "klasických" béčkových hororov ôsmej dekády a vôbec nevadí, že často krát sa namiesto zimomriaviek objaví úsmev na tvári:) Kto by odolal smrtonosnému slizu (nápad jak hovado!!!:)) priamo z vesmíru, ktorý ničí všetko živé v jednej americkej dedine??? Zvlášť keď na scenári spolupracoval tvorca takých filmov ako Vykúpenie z väznice Shawshank a Zelená Míla:)(22.8.2006)

 • Mr.Apache
  *****

  Vtipný a napínavý sci-fi horror; určitě jeden z těch lepších zástupců daného žánru. Jde sice jen o zábavu, ale Chuck Russel, který už měl tenkrát na kontě třetí (a velice vydařený) díl série Nightmare On Elm Street, je zárukou, že jde o zábavu kvalitní - pokud tedy filmu odpustíme nějaká ta klišé. Kdyby The Blob nebyl remakem stejnojmenného (a mnohem slabšího) snímku z 50. let, klidně by mohlo jít o zdařilou adaptaci nějaké povídky Stephena Kinga. Film jako stvořený pro nostalgické pamětníky a příznivce horrorů 80. let. Svým způsobem jej lze brát dokonce i za jakýsi „definitive 80´s horror movie“.(30.8.2005)

 • Pilda17
  ***

  Na rok 1988 není Bloom vůbec špatný, ale na mě až moc umělý. Efekty nejsou moc dobré a akce jak z komedie. Rozhodně jsem se docela bavil. Bohužel viděno s českým dabingem a ten je namluvený strašně... 5/10 = 55%(27.9.2011)

 • HellFire
  ****

  Již podle názvu jsem nečekal nic světoborného, ale ejhle! Narazil jsem na kvalitní béčko se skvělými efekty.(19.4.2009)

 • darkrobyk
  *****

  ,,Normální nebo dráždivý?" ,,Dráždivý..." I po letech stále film, na který se dá dobře dívat. Napínavý příběh, padouši, ohrožené městečko a mimozemská hmota, která je stále při chuti. Původní film z roku 1958 je dnes opravdu k pousmání, zaujme snad jen hlavním hrdinou v podání S.McQueena. Remake se ovšem neobvykle vydařil ( jako se například povedla Cronenbergova Moucha). Triky i dnes stále úžasné ( nojo, má stálá slabost pro mechanické efekty) mají na svědomí L.Conway, T.Gardner a Dream Quest Images. Chvílemi připomínají Carpenterovu Věc, hlavně když se objeví chapadýlka či sledujeme torzo zmítající se lapené oběti. Sama hmota není obyčejným slizem, ale připomíná surrealistické klubko vnitřností, které je nadáno neobvyklou rychlostí. Divák je vystaven řadě brutálních scén, kdy vtahnutí dospělého muže do vodovodního odpadu skrze malou kruhovou výpusť je jen jednou z nich. Zábavný film, který předkládá řadu osvědčených klišé, ale při tom nenudí...(2.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace