• Itálie

• Francie

Krimi / Thriller / Drama

Itálie / Francie, 2015, 134 min

Já na bráchu, brácha ne mě. V luxusním, italském zpracování. Plném obrovské korupce, vražd, intrik a násilí. Není to sice zcela bezchybné, ale nemůžu neocenit ten jižanský zápal a tah na bránu. Líp mi ten letošní rok snad ani nemohl začít!(2.1.2016)

Ani nevím jak a přišel konec, tak to bylo strhující a napětím nervy drásající. Něco jako ruská ruleta - hlavní atrakce na drsné Sicílii, posunuté tak trochu na sever až někam k norským fjordům...Přestože oblíbený žánr, nemohu jít z důvodu až patologicky působícího zla výš, i když si to vysoká kvalita a prestiž provedení (ne)zasloužily.(11.3.2016)

Co bych k tomu mohla zrovná já říci? Byla jsem zpátky v milovaném Římě a v Ostii, jejich letovisku, od dob osídlení hlavního města. Viděla a cítila jsem ten tep života města, natočený bravurně, lehce, a přitom mě naléhavě šeptal do ucha - ale ano, ty to přeci víš, ty víš, jakými výkyvy a problémy prochází tahle krásná země, ty víš, že tohle se tam úplně klidně bude dít. A bylo mi to předestřeno dokonale, po všech stránkách, ten všudypřítomný tlak mafie, která hýbe i politikou, neboť politika ovlivňuje ekonomiku , a vytvoření herního a zábavního centra v Ostii, menšího Las Vegas, to vážně není zcela od věci a myšlenka pro obrovské kšefty takřka geniální.A ještě všude vliv církve, ten neviditelný vliv na události v pozadí, před nímž se občas koří i nejvyšší lumpové. No...nemalujme čerta na zeď, že jo. Tudíž - v tomhle výborném filmu jsem viděla mého oblíbeného Pierfrancesca Favina coby italského politika, který je vážený, ale pročpak by do kšeftíku s mafií občas nešel, jeho nadace pořád potřebuje nějaké to éčko. Navenek spořádaný muž, v noci v hotelu luxusní šlapky. Ale ouha, jedna zemře předávkováním, a tím se rozpoutá série událostí mezi klany, lemovaná občas nějakou mrtvolou. No, prostě Italové moc o problémech mnoho nediskutují, oni je rovnou řeší. Skvělý scénář, režijní práce výborná, kamera dobrá, soundtrack podtrhávající děj, celkově obrovská spokojenost. Myslím, že Damiano Damianni našel skvělého nástupce. Jo, a nikdy jsem neměla ráda pitbula, fakt ne. A jsem ráda, že konečně nějaká žena z jednala pořádek, byť diskutabilní.(29.1.2016)