• Itálie

• Francie

Krimi / Thriller / Drama

Itálie / Francie, 2015, 134 min

Kdyby v dnešní době měli točit kmotra, přál bych si aby vypadat nějak takhle. Americké tempo je pryč, tohle je evropský art. Hraje se na dokonalost záběrů, dlouhých podotýkám. Prostředí musí být perfektní. Herci absolutně přesní a příběh a postavy musí do sebe krásně zaklapnout. Na téhle italské specialitě jsem si hodně pochutnal. Nejlepší postavou je pro mě cikánský boss. 90%(28.5.2016)

Tyhle opusy z podsvětí, kde ještě včera večer byl Tonda Jindřichův kamarád a o pár hodin později to koupí jeden z nich od druhého do zad, jsou vesměs poměrně atraktivní. Přepálená stopáž, mnohé nadbytečné scény, hodně postav, horší orientace, několik zbytečných linií. Neapolskou válku gangů z Gomory vystřídalo římské podsvětí plné zmetků chatrné morálky. Klid zbraní nevydrží dlouho, stačí malá záminka a nekompromisní násilí se znovu naplno dere mezi mafiány. Stírají se hranice mezi mocí a korupcí, velké ryby směle loví, malé si chtějí taky něco urvat a všichni, když jde do tuhého, neznají bratra. Pokud mi něco vadilo, tak pár okatě strojených sekvencí. O genialitě bych ani zdaleka nemluvil. Ale ve výsledku docela dobré. 70%(29.1.2016)

Sem tam se mi stane, že shlédnu film a nemám slov. V pozitivním slova smyslu mě totiž tak uhrane, že jsem jak opařenej. No a přesně tenhle pocit jsem měl po shlédnutí gangsterky současnosti s názvem Suburra. Kruté osudy různě postavených postaviček tu spojuje monstr výstavba budoucího komplexu s kasinem na kraji Říma tak kvalitně, že jsem doslova oněměl. Scénáristé umně zakomponovali zajímavé postavy do koloběhu dějin mafiánského světa a uzavřel tím jednu podstatnou kapitolu současného italského podsvětí. Některé scény byly více brutální, některé méně. U všech ale převládala neobvykle odporná ztráta lidskosti, kterou v celém filmu podporuje nadpozemsky zvláštní hudba francouzské kapely M83 a umocňuje tím celý příběh, který jak kdyby se odehrával na úplně jiné planetě.(8.8.2016)

• Britrik

Jako zobrazení současného světa pohanských, hedonistických neznabohů, kteří co dravci chtějí urvat a pozřít co největší kus ještě chvějícího se masa "obyčejných" lidí, naprosto vynikající. Totální odcizení, bezvýchodnost, beznaděj a zbytečnost životů. Líbil se mi kontrast s poklidem vatikánských zdí. Žít uprostřed tohoto města, kde ďábel řve z plných plic, protože kníže vojska nebeského se již blíží s řetězem, na němž bude Nepřítel opět pověšen do bezedné propasti, musí být vysilující i pro Svatého otce. Odporný, nechutný, hnusný - apokalyptický film.(17.6.2016)

Páčila sa mi hudba, páčilo sa mi, ako boli postupne predstavené dejové línie a ako sa pomaly začali prelínať. Bolo to chladnokrvné, možno až príliš.(1.1.2016)