• Itálie

• Francie

Krimi / Thriller / Drama

Itálie / Francie, 2015, 134 min

Řím, stejně jako kdysi, stále mocí opojené město neřesti, v každé době nevyhnutelně směřující k malé apokalypse. Velmi nehezký, ale současně i dostatečně strhující, pohled na několikadenní sled událostí propojujících nitkami korupce, pletich a násilí světy politiky, obchodu, salónního i pouličního zločinu, ale také, i když spíše jen náznakem, všeobjímající svaté matky církve. Stylové vyprávění nasadí od prvního okamžiku solidní míru napětí podpořenou zneklidňující elektronickou muzikou z dílny M83 a po krůčcích stupňovanou takřka až do posledního záběru. Výsledek je působivě realistický, až z toho místy v zádech mrazí. 100 %(6.3.2016)

Od obyčajného zlodejíčka až po najvyššiu politickú špičku. VIP šlapka, parlamentný poslanec, taliansky cigáň, vyhoretý mafián - veterán, títo všetci majú niečo spoločné a je fantastické sledovať, ako sa ich osudy pretínajú a preplietajú jeden cez druhý. Bez servítky podané spracovanie príbehov zopár obyvateľov Ríma počas niekoľkých dní je podčiarknuté skvelou symbolikou so samotným pápežom. Hudba Pasquala Catalana v kombinácii so skladbami od M83 famózne dopĺňa a dotvára atmosféru jednotlivý scén. Skvelý zážitok.(27.3.2016)

Taká tá nie zrovna sofistikovaná historka z podsvetia. Priamočiare, ploché a čisto pre efekt. A tiež totálna audiovizuálna pecka. V subžánri pivo & popcorn jeden z vrcholov roku(8.3.2016)

.......netrvalo to dlouho a máme tu kandidáta na film roku. Koukáš na film a chce se ti blejt, ne z toho filmu, ale z toho, že sleduješ realitu, že máš dojem, že takhle to přesně chodí, mafie + politici nad zákon, v Itálli, u nás, všude. Tvrdá bez servítek servírovaná mafiánka z reality dnešní doby. Výrazná hudební složka dává filmu takovej správnej drogovej opar, herci vedení "gomorovským" režisérem jsou přirozenost sama. Scény neslyšely o cenzuře ani z rychlíku, ale jejich smyslem není šokovat a uměle provokovat jediný jejich smysl je dokreslení asociálnosti lidí a krutosti světa ve kterým se pohybují. Tady není co vytknout, takže na film můžu s klidným svědomím aplikovat pětihvězdičkovou rovnici:,celková profesionální práce + vysoký emotivní zážitek = 5*(7.3.2016)

Kdyby v dnešní době měli točit kmotra, přál bych si aby vypadat nějak takhle. Americké tempo je pryč, tohle je evropský art. Hraje se na dokonalost záběrů, dlouhých podotýkám. Prostředí musí být perfektní. Herci absolutně přesní a příběh a postavy musí do sebe krásně zaklapnout. Na téhle italské specialitě jsem si hodně pochutnal. Nejlepší postavou je pro mě cikánský boss. 90%(28.5.2016)