• Itálie

• Francie

Krimi / Thriller / Drama

Itálie / Francie, 2015, 134 min

Co máte všichni s tím soundtrackem? Něco podobnýho jsem slyšel naposled u nějakého dokumentu o snowboardu, dyť se to k tomu vubec nehodilo. Jinak se jedná o fajn gangsta film z Říma, ve kterým se proplétají cigánští mafoši, převaděčtí mafoši, gambl mafoši, vysocí politici a drahý kurvy. Mě osobně mrzí strojená killa pointa, která mě hlavně ve vztahu k politickým kuloárům vůbec neuspokojila, a to protože na tuto notu ladí úvod filmu. Na Itálii OK. 75%(1.1.2016)

Za mně vynikající mafiánský thriller. Zapleteni jsou tam všichni. Od luxusních prostitutek přes politiky, drogové dealery a uživatele, cikány až po církev. Všechno se samozřejmě točí kolem peněz, vlivu a moci. Zájemcům o mafii i o politiku určitě doporučuji.(10.2.2016)

Zase jedna nenaplněná očekávání. Možná jsem se moc těšil na soundtrack od M83. Ten sice skvěle dokresloval scény, ale v celku mě spíše rušil. Leda bych ty tracky předem neznal... Vůbec mi to přišlo, jestli se někdo nesnažil natočit dvouhodinový videoklip jako poctu M83. Nejčastěji zmiňovaným kladem filmu je atmosféra, a s tím souhlasím, ale opět, máte tu hudbu M83, k tomu šoupnete nějaké noční záběry města, neony, odlesky světel na silnicích po dešti, to se ta atmosféra dělá sama. Další věc z komentářů, se kterou souhlasím, jsou postavy. Chybí tu hlavní postava a hlavně chybí někdo, s kým bych se jako divák mohl identifikovat. Všichni tu jsou více méně zm**i nebo slaboši, nebo obojí dohromady. Pak jsem měl problém s ukotvením děje a jednáním postav. Nevěřím, nechci věřit, že by se ten film mohl někde (= ve vyspělé západní demokracii) opravdu odehrát, zároveň jsem proklínal hloupé jednání postav, kdy nejjednodušší rešení většiny situací by bylo "zajít na policii" - a nahlásit vydírání, krádež, požádat o policejní ochranu. Věci se dějí, aby se děly, ale celkový smysl mi nějak unikal. PS: FF (František Fuka) by dozajista ocenil, že se ve filmu vyskytne spousta FF (Full Frontal)(8.4.2016)

Dávno som nevidela tak "jednoduchý" a zároveň tak dobrý film...nedýchala som od začiatku až do konca. Proste paráda!(14.5.2016)

• Britrik

Jako zobrazení současného světa pohanských, hedonistických neznabohů, kteří co dravci chtějí urvat a pozřít co největší kus ještě chvějícího se masa "obyčejných" lidí, naprosto vynikající. Totální odcizení, bezvýchodnost, beznaděj a zbytečnost životů. Líbil se mi kontrast s poklidem vatikánských zdí. Žít uprostřed tohoto města, kde ďábel řve z plných plic, protože kníže vojska nebeského se již blíží s řetězem, na němž bude Nepřítel opět pověšen do bezedné propasti, musí být vysilující i pro Svatého otce. Odporný, nechutný, hnusný - apokalyptický film.(17.6.2016)