Trojdielny film kombinuje scény z vojenského a súkromného života generála Dwighta Eisenhowera (prezývaného Ike) počas jeho pôsobenia vo funkcii najskôr vrchného veliteľa amerických vojsk a neskôr vrchného veliteľa Spojeneckých vojsk v Európe. Popisuje Ikeovu aféru s jeho vodičkou Key Summersbyovou, ale aj kritické okamihy v jeho vojenskej kariére či napätie medzi ním a poľným maršalom Montgomerym. (Volodimir2)

Volodimir2

Trojdielny televízny seriál o živote Dwinghta D. Eisenhowera kladie dôraz na dobu v Európe v priebehu 2. svetovej vojny, kde slúžil ako vrchný veliteľ amerických vojsk, neskôr ako veliteľ Spojeneckých vojsk. Podkladom pre scenár boli knihy Kay Summersbyovej „Eisenhower bol môj šéf (1948) a Pasca zabúdania (ktorá zmluvne vyšla až po smrti Eisenhowera v roku 1969). Z filmu najviac upútala nevraživosť s britským maršalom Montgomerym, či už vo vojnových operáciách po dobu 2. svetovej vojny, ale aj v dobe kedy robil Eisenhowerovi zástupcu, keď bol vrchným veliteľom ozbrojených síl NATO: ()