Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Galadriel

Naprosto skvělá parodie plná originálních vtipů, narážek a drobností u kterých se směju vždycky a pokaždé najdu ve filmu nějaký nový štíp. Není to asi moc známý film, ale je to škoda, protože opravdu pobaví. ()

Enšpígl

Trio ZAZ si dělá prdel ze všeho ,ale tenhle film je evidetně jejich nejslabší, samozřejmě místy se zasmějete,ale to při televizních novinách taky.Ale,abych jen nehanobil některé narážky jsou velmi povedené. ()

Djkoma

Vysoká očekávání, průměrný výsledek. Přestože Val Kilmer docela válí a pár momentů je opravdu vynikajících (scéna pozpátku, vlak), tak celkově působí Přísně tajné! velmi nevyrovnaným dojmem a jen omezenou zásobou geniality. Škoda, téma si zasloužilo více, než Pacmana a Elvise. Frank Drebin proto startuje svou starou káru, aby mi přijel spravit chuť. Ale jeho šéf, už je na místě... ()

EvilPhoEniX

Slušná parodie s náckama se sympatickým Val Kilmerem, kde první hodinu k žádným velkým záchvatům smíchu nedochází, ale finální 20 minutovka je slušný masakr, škoda, že nepřišlo dříve. 6.5/10: ()

B!shop

Tak tahle dneska uz asi kultovni parodie me teda nejak zvlast neoslovila. Ne ze by si vybrali tvurci spatnej typ filmu k sparodovani, bondovky, spionazni filmy a podobne, to je dobry tema, jenze i kdyz tu je forku dost, tak na ty skutecne vtipny si clovek musi vzdy chvily pockat. Precejen uz to je par let, co tenhle film vznikl a je to krapet znat, cely je to drobet vycpely, lehce se to tahne, zadnej originalni gag se moc nekona a navic Kilmer moc komickej potencial nema. Nicmene stejne je to lepsi nez spousta soucasnejch parodii, protoze tohle ma dostacujici pribeh a neni to jen sled scenek. Tak pri druhym skouknuti, kdy jsem vedel, do ceho jdu, jsem se bavil vic, takze 4*. ()

Oskar

Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zkusil jsem všechno. Ambasádu, Německou vládu, konzulát i velvyslance při OSN ... a marně. Nemůžu svoji ženu přivést k orgasmu." A zkusil jsi Anal Intrudera? Ten patrně vyřeší všechno i v zemi, kde nádraží přijíždí k vlaku, stromy předbíhají vlak, z cely vedou propojený únikový cesty, tažní poníci zpívají árie, krávy nosí holinky, pěstní bitky probíhají v barech na dně řek a střeleckej hit Skeet Surfin snad ani nevede hitparádu. Tak to je Východní Německo dle mýho gusta. Tolik kravin a narážek se prostě na tak malým časovém prostoru urodí málokdy. ()

EdaS

Příjemná vzpomínka na doby, kdy se ještě točily dobré parodie. Budu se muset podívat i po Připoutejte se, prosím! ()

Skejpr

Todle byl hodně velký úlet. Viděl sem ho jako HODNĚ malej, ale vím, že se mi to líbilo.Parodine na Modrou lagunu sem sice tenkrát neocenil, a ani Bondovky jsem v té době neznal, ale o to víc mne už tenkrát pobavila parafráze na Velkou Vlakovou Loupež. ()

Bebacek

Tak geniálně jsem se už dlouho nepobavila. Val Kilmer je zlatíčko. Celou dobu jsem přemýšlela, kolik drog, alkoholu a halucinogenů tvůrci během psaní scénáře a realizace požili. :D ()

BadoXXII

Nicku, zkoušel jsem všechno - ambasádu, německou vládu, konzulát. Mluvil jsem i s americkým velvyslancem. Je to na nic. Prostě svou ženu nepřivedu k orgasmu. Jedna z najlepších paródií vôbec! Trio Z-A-Z bolo proste geniálne. Kam sa hrabú dnešné otrasne nechutné a humorom trápne paródie? Tak neuveriteľný nadhľad, neskutočný počet všemožných srandičiek a detailov. Hudobné čísla premakané. Jedna scéna lepšia ako druhá. Je to proste na neuverenie, koľko kvalitných nápadov sa vošlo do jedného filmu. Radosť pozerať. Mojím vrcholom paródie je trilógia Naked Gun, ale toto od toho veru nemá ďaleko. Naší chirurgové dělali co mohli, ale trvalo jim dvě hodiny, než z jeho tváře zmizel úsměv. A táto hláška z filmu asi najlepšie vystihuje moje pocity po dopozeraní. 85% ()

choze

"JÁ VÍM. ZNÍ TO JAKO ZE ŠPATNÉHO FILMU." Raná ZAZ parodie na špionské filmy z druhé světové, střílející si ze všech možných filmových klišé (telefon v popředí byl boží) i řady konkrétních titulů (CASABLANCA, MODRÁ LAGUNA, VELKÝ ÚTĚK, ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ...) a s řadou filmařských vychytávek (scéna v knihkupectví natočená pozpátku nebo podvodní barová bitka). Obzvlášť mi uvízly jazykové hrátky jako kurz němčiny ("LAJNTUCHY A ŠNUPTYCHLY MÁŠ VE ŠPAJZU" ) a jména partyzánů odvozená z přejatých francouzských slov (Montáž, Etáž, Revanš, Croissant, Souffle, Avant Garde a Deja Vu). "LATRINO!" ()

Sarkastic

„To je nemocnice, generále.“ – „Jaký je stav seržanta Krugera? Rozumím. Dejte mi vědět, kdyby se jeho stav změnil. Je mrtvý!“ ZAZ tentokrát na poli špionážní parodie. Znovu jde o parádní a nápaditou zábavu, Přísně tajné! nabízí spoustu vtipných, v některých případech nezapomenutelných scén: ozbrojení Američani, členky olympijského výběru, východoněmecká hymna, místní tance, poslední zpověď, souboj francouzských odbojářů s Němci (zvláště piškvorky, nerozbitné okno), pizzerie, načrtnutý plán, nešustící listí, tunel či podvodní bitka. Těch situací je opravdu hodně, i když nutno přiznat, že mezi nimi divák narazí i na slabší chvilky (podobně je na tom poněkud zdlouhavý rozjezd), někdy si tvůrci „odskočí“ k parodování dalších žánrů (čímž pak film lehce ztrácí na soudržnosti) a některé postavy (včetně Nicka) mi nepřišly zrovna nejsympatičtější. Na druhou stranu byla moc fajn hudba a potěšilo i rýpání do vlastních řad (zvlášť se „zemí, kde můžou zvolit herce prezidentem“). Ale vzhledem k tomu, že pravděpodobně ne všechno jsem napoprvé pobral (včetně narážek na osobnosti), k filmu se rád v budoucnu vrátím, prozatím to budou solidní 4*. „Chci ti to vysvětlit.“ – „Co je tady k vysvětlovaní?“ – „Chci jen říct...“ – „No tak, nejsem první muž, jenž se zamiloval do dívky, jež potkal v restauraci, a z níž se vyklubala dcera uneseného vědce, která se pak vrátí k milenci, jehož naposledy viděla na pustém ostrově, a který je pak o 15 let později vůdcem francouzského podzemí.“ ()

genetique

Nezničiteľné trio a ich prvá podarená paródia, ktorá nesie všetky prvky kvalitného humoru. Zabudnite na samotný film, či dej, hlavne netreba hľadať komplexnosť, ale užívať si jednotlivé skeče a to, ako ich títo magori dokázali vtesnať do necelých 90minút tak, aby to nevyznelo totálne gýčovito. Kombinácia moderného západu s pozabudnutým Východným Nemeckom je totálne absurdná a ponúka množstvo skvelých nápadov, keď k tomu primiešate nacistov, Frantíkov a rock'n'roll, je o zábavu postarané. Škoda, že tvorcovia si viac nepreštudovali historické súvislosti, možno by bol film ešte o niečo zábavnejší, ale to neznamená, že ma tento sprostý, blbý film nebavil. 80%. ()

Hellboy

Val Kilmer je boží. Snad budu mít časem víc sil, abych napsal nějaký smysluplnější komentář:) Tento film jsem hledal neuvěřitelně dlouho, určitě víc než deset let a jsem neuvěřitelně rád, že jsem ho objevil. Jeden z nejzábavnějších od ZAZ. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí