poster

Přísně tajné!

 • Velká Británie

  Top Secret!

 • Slovensko

  Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

 • Enšpígl
  ***

  Trio ZAZ si dělá prdel ze všeho ,ale tenhle film je evidetně jejich nejslabší, samozřejmě místy se zasmějete,ale to při televizních novinách taky.Ale,abych jen nehanobil některé narážky jsou velmi povedené.(22.9.2006)

 • MiiRA
  ****

  Val Kilmer svěží a špičkovní + pár luxusních scének, takže pobaví.(2.7.2012)

 • Oskar
  ***

  Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět.(11.4.2003)

 • Sarkastic
  ****

  „To je nemocnice, generále.“ – „Jaký je stav seržanta Krugera? Rozumím. Dejte mi vědět, kdyby se jeho stav změnil. Je mrtvý!“ ZAZ tentokrát na poli špionážní parodie. Znovu jde o parádní a nápaditou zábavu, Přísně tajné! nabízí spoustu vtipných, v některých případech nezapomenutelných scén: ozbrojení Američani, členky olympijského výběru, východoněmecká hymna, místní tance, poslední zpověď, souboj francouzských odbojářů s Němci (zvláště piškvorky, nerozbitné okno), pizzerie, načrtnutý plán, nešustící listí, tunel či podvodní bitka. Těch situací je opravdu hodně, i když nutno přiznat, že mezi nimi divák narazí i na slabší chvilky (podobně je na tom poněkud zdlouhavý rozjezd), někdy si tvůrci „odskočí“ k parodování dalších žánrů (čímž pak film lehce ztrácí na soudržnosti) a některé postavy (včetně Nicka) mi nepřišly zrovna nejsympatičtější. Na druhou stranu byla moc fajn hudba a potěšilo i rýpání do vlastních řad (zvlášť se „zemí, kde můžou zvolit herce prezidentem“). Ale vzhledem k tomu, že pravděpodobně ne všechno jsem napoprvé pobral (včetně narážek na osobnosti), k filmu se rád v budoucnu vrátím, prozatím to budou solidní 4*. „Chci ti to vysvětlit.“ – „Co je tady k vysvětlovaní?“ – „Chci jen říct...“ – „No tak, nejsem první muž, jenž se zamiloval do dívky, jež potkal v restauraci, a z níž se vyklubala dcera uneseného vědce, která se pak vrátí k milenci, jehož naposledy viděla na pustém ostrově, a který je pak o 15 let později vůdcem francouzského podzemí.“(25.8.2014)

 • predators
  ***

  Bláznivých fórků je dost a je fakt, že některé jsou opravdu ujeté. Konkurent Bláznivé střele nebo Žhavým výstřelům, které jsou ale o poznání lepší. Pravděpodobně by pomohlo obsazení lepšího komika, než je V. Kilmer. Ale zpívat umí...:-) Zajímavosti: Natáční probíhalo 4 roky, 5 měsíců a 42 dní. Tolik času trvalo profesorovi vykopání tunelu v německém vězení. / Původně měla být scéna s krávou a nadrženým býkem vystřižena. Pak se ale dobrovolně nabídne představitel Neidžla. / Scéna ve vězení, kdy se Nick pokouší o útěk a objevuje se v různých částech místnosti, je jen trik. :-) 60%(26.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace