Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

V pořadí třetí počin trojce Zucker, Abrahams, Zucker své tvůrce rozhodně nezapře. Přestože vptipy jsou zde servírovány pořádně až v druhé polovině filmu a pořád ne s takovou frekvencí, jako třeba u "Airplane!", jedná se stále o skvělou a vtipnou parodii. 4*.(12.8.2013)

Takhle úžasně jsem se zasmál naposledy u Lásky nebeské. Totální nával vtipů, které se objeví přesně ve chvíli, kdy je nečekáte. Se všemi těmi gagy se někdo setsakra vyhrál. Hodina a půl opravdu celá nabitá vtipem, to se jen tak nevidí. Navíc si ani nestačíte všímat všech těch vtipů v pozadí. Pro mě je tento film naprosto bez chybičky.(26.11.2008)

Ne, tak známé jako jiné ZAZ filmy a překvapivě velice málo zábavné. Po většinu času se jedná o podívanou plnou prostoduchých a dalo by se říci trapných fórků, (tanec, přestřelka) kde se najde jen pramálo vyjímek. Naštěstí jich ale pár je a těch pár fórů je vskutku povedených a Val Kilmer je podobně sympatický jako známý hrdinové legendárních parodií jako Frank Drebin nebo Topper Harvey.(25.8.2009)

V poslednom čase mám veľké šťastie na neznáme a vynikajúce paródie, na ktoré natrafím čisto náhodou. Pomaly si začínam tento podradný žáner obľubovať ako zdroj skvelej zábavy a zisťovať, že aj v rámci neho sa dá nájsť pár originálnych a NAOZAJ vtipných kusov - len treba zapátrať (ale rozhodne sa to vypláca, slzy smiechu sú toho dôkazom)(12.4.2005)

V tomto filmu je jasně viditelný rukopis pánů (mistrů) Zuckerů a Abrahamse. Jsou vyjímeční také tím, že do záběrů zakomponovávají věci, které nejsou na první pohled vidět, ale když si jich všimnete, zaručeně vás dostanou. Při každém jejich filmu napjatě čekám na chvíli, kdy přijde první GAG. Jak bude asi vypadat? Kdo dostane do nosu tentokrát? Jelikož je pravidlem, že první vtípek vás buď naprosto odradí, nebo se smíchem navnadí na další. V tomto případě byl onen GAG zvolen naprosto geniálně. Zápas s nezničitelným "náckem" je opravdu pamětihodný:) Zbytek filmu se nese ve stejném duchu bez špetky trapnosti. Pro některé typy lidí, kteří by nemuseli zvládnout takovýto nekonečný příval vtipů, jsou ve filmu ROCK´n rollové vložky, které dokáží vynést z apatie každého. Další jasný důkaz toho, že k parodii nutně nemusí patřit sprostá slova či fekálie.(11.2.2008)