Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Naprosto skvělá parodie plná originálních vtipů, narážek a drobností u kterých se směju vždycky a pokaždé najdu ve filmu nějaký nový štíp. Není to asi moc známý film, ale je to škoda, protože opravdu pobaví.(13.7.2003)

Nicku, zkoušel jsem všechno - ambasádu, německou vládu, konzulát. Mluvil jsem i s americkým velvyslancem. Je to na nic. Prostě svou ženu nepřivedu k orgasmu. Jedna z najlepších paródií vôbec! Trio Z-A-Z bolo proste geniálne. Kam sa hrabú dnešné otrasne nechutné a humorom trápne paródie? Tak neuveriteľný nadhľad, neskutočný počet všemožných srandičiek a detailov. Hudobné čísla premakané. Jedna scéna lepšia ako druhá. Je to proste na neuverenie, koľko kvalitných nápadov sa vošlo do jedného filmu. Radosť pozerať. Mojím vrcholom paródie je trilógia Naked Gun, ale toto od toho veru nemá ďaleko. Naší chirurgové dělali co mohli, ale trvalo jim dvě hodiny, než z jeho tváře zmizel úsměv. A táto hláška z filmu asi najlepšie vystihuje moje pocity po dopozeraní. 85%(24.1.2009)

• RHK

Jedna z 18 nejlepších válečných komedií a satir - 18 Greatest Comedy / Satire War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.7.2010)

Celkem obstojná parodie ale bohužel jsem dříve viděl ty lepší jako Žhavé výstřely či Připoutejte se prosím! Takže tohle u mě padlo do podprůměru a to především díky strašně nevtipným hudbením číslům které měly celý film táhnout, mě spíše zklamaly. Humor je sice jednoduchej(zbran co podpírala strom mě dostala) ale o to více zábavnej, rozbíjení oken, či plížení bylo dokonalý a při tom strašně jednoduchý. Líbilo se mi jak to bouralo to klišé. A Kilmer je sympaťák. Ale jak jsem řekl film má i tak plno nedostatků. Takže za mě 3*.(10.6.2012)

Příjemná vzpomínka na doby, kdy se ještě točily dobré parodie. Budu se muset podívat i po Připoutejte se, prosím!(17.2.2008)

• - Číšník, který se Nicka ptá, jestli si přeje objednat, používá židovskou nadávku „běž se vysrat do oceánu.“ (HellFire)

• - V cele Nicka Rivery můžete na zdi zřetelně vidět obrázek Cher, se kterou v té době Val Kilmer chodil. (HellFire)

• - Když Nick se svým společníkem odjíždí z kontrolního stanoviště vlaku, říká hlas v pozadí "Der Zug der jetzt auf Gleis 3 steht.... hat uns alle überrascht!" což znamená "Vlak na kolejišti tři…to je ale překvapení!" (HellFire)