Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Trio ZAZ si dělá prdel ze všeho ,ale tenhle film je evidetně jejich nejslabší, samozřejmě místy se zasmějete,ale to při televizních novinách taky.Ale,abych jen nehanobil některé narážky jsou velmi povedené.(22.9.2006)

Val Kilmer svěží a špičkovní + pár luxusních scének, takže pobaví.(2.7.2012)

Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět.(11.4.2003)

„To je nemocnice, generále.“ – „Jaký je stav seržanta Krugera? Rozumím. Dejte mi vědět, kdyby se jeho stav změnil. Je mrtvý!“ ZAZ tentokrát na poli špionážní parodie. Znovu jde o parádní a nápaditou zábavu, Přísně tajné! nabízí spoustu vtipných, v některých případech nezapomenutelných scén: ozbrojení Američani, členky olympijského výběru, východoněmecká hymna, místní tance, poslední zpověď, souboj francouzských odbojářů s Němci (zvláště piškvorky, nerozbitné okno), pizzerie, načrtnutý plán, nešustící listí, tunel či podvodní bitka. Těch situací je opravdu hodně, i když nutno přiznat, že mezi nimi divák narazí i na slabší chvilky (podobně je na tom poněkud zdlouhavý rozjezd), někdy si tvůrci „odskočí“ k parodování dalších žánrů (čímž pak film lehce ztrácí na soudržnosti) a některé postavy (včetně Nicka) mi nepřišly zrovna nejsympatičtější. Na druhou stranu byla moc fajn hudba a potěšilo i rýpání do vlastních řad (zvlášť se „zemí, kde můžou zvolit herce prezidentem“). Ale vzhledem k tomu, že pravděpodobně ne všechno jsem napoprvé pobral (včetně narážek na osobnosti), k filmu se rád v budoucnu vrátím, prozatím to budou solidní 4*. „Chci ti to vysvětlit.“ – „Co je tady k vysvětlovaní?“ – „Chci jen říct...“ – „No tak, nejsem první muž, jenž se zamiloval do dívky, jež potkal v restauraci, a z níž se vyklubala dcera uneseného vědce, která se pak vrátí k milenci, jehož naposledy viděla na pustém ostrově, a který je pak o 15 let později vůdcem francouzského podzemí.“(25.8.2014)

Bláznivých fórků je dost a je fakt, že některé jsou opravdu ujeté. Konkurent Bláznivé střele nebo Žhavým výstřelům, které jsou ale o poznání lepší. Pravděpodobně by pomohlo obsazení lepšího komika, než je V. Kilmer. Ale zpívat umí...:-) Zajímavosti: Natáční probíhalo 4 roky, 5 měsíců a 42 dní. Tolik času trvalo profesorovi vykopání tunelu v německém vězení. / Původně měla být scéna s krávou a nadrženým býkem vystřižena. Pak se ale dobrovolně nabídne představitel Neidžla. / Scéna ve vězení, kdy se Nick pokouší o útěk a objevuje se v různých částech místnosti, je jen trik. :-) 60%(26.12.2008)