Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Todle byl hodně velký úlet. Viděl sem ho jako HODNĚ malej, ale vím, že se mi to líbilo.Parodine na Modrou lagunu sem sice tenkrát neocenil, a ani Bondovky jsem v té době neznal, ale o to víc mne už tenkrát pobavila parafráze na Velkou Vlakovou Loupež.(8.5.2006)

Druhá polovina filmu opravdu nemá chybu. Škodá té rozvláčnější první části. Zasloužené čtyři hvězdy.(8.9.2008)

• WANDRWALL

Film si na sebe sotva vydělal, ale měřeno uživateli na čsfd, tak se při něm smáli až hanba.(23.7.2011)

Nevyvážené...druhá polovica značne lepšia a vtipnejšia. Pár naozaj podarených a skvelých vtípkov sa mixuje s tými trápnymi a zúfalo nevtipnými...ale ako pohodovka to samozrejme obstojí, hoci v rámci autorského tria 2xZucker&Abrahams asi najslabší film:)(27.2.2009)

Val Kilmer je boží. Snad budu mít časem víc sil, abych napsal nějaký smysluplnější komentář:) Tento film jsem hledal neuvěřitelně dlouho, určitě víc než deset let a jsem neuvěřitelně rád, že jsem ho objevil. Jeden z nejzábavnějších od ZAZ.(28.9.2009)

• - Jedna z knih ve Švédské knihovně nese název "Lesbické bary v Severní Karolíně". (Bakllazaan)

• - Jakmile jeden z německých důstojníků na začátku filmu dostane rozkaz, odpoví na to „"Ich liebe Dich, mein Schatz,“ což znamená „Miluji tě, zlato.“ (HellFire)

• - Režiséři byli velmi rádi, když Omar Shariff přijal roli ve filmu. Po dokončení všech jeho scén jej pozvali na večeři a Shariff s díky přijal. Byla přichystána speciální večeře, ale Shariff se neukázal. Později se došlo na to, že již opustil Anglii. Když se ho ptali, proč nepřišel, odpověděl, že v jeho kultuře je tradicí neodmítat. (HellFire)