Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Takhle úžasně jsem se zasmál naposledy u Lásky nebeské. Totální nával vtipů, které se objeví přesně ve chvíli, kdy je nečekáte. Se všemi těmi gagy se někdo setsakra vyhrál. Hodina a půl opravdu celá nabitá vtipem, to se jen tak nevidí. Navíc si ani nestačíte všímat všech těch vtipů v pozadí. Pro mě je tento film naprosto bez chybičky.(26.11.2008)

Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět.(11.4.2003)

Moc dobrá, i když ne tak známá parodie na špionážní filmy, která proti náckům staví amerického beach-popového zpěváka! Tenhle kousek gagy - v naprosté většině dobré kvality - doslova přetéká a člověk má co dělat, aby některé z nich (třeba ty v druhém plánu) vůbec pochytal.(10.12.2002)

Rock´n´Roll se valí vlakem do NDR. Neochvějný leader amerických hitparád Nick Rivers má tajné poslání, při kterém musí zneuctít režim, splašit jízdní kola, čárkovat si minuty strávené ve vězení, přežít šílený koňský zpěv i zradu francouzského odbojáře. Komu nevadí prvoplánovitý, druhoplánovitý a třeťoplánovitý úlet, ten se dobře pobaví.(29.11.2008)

Vysoká očekávání, průměrný výsledek. Přestože Val Kilmer docela válí a pár momentů je opravdu vynikajících (scéna pozpátku, vlak), tak celkově působí Přísně tajné! velmi nevyrovnaným dojmem a jen omezenou zásobou geniality. Škoda, téma si zasloužilo více, než Pacmana a Elvise. Frank Drebin proto startuje svou starou káru, aby mi přijel spravit chuť. Ale jeho šéf, už je na místě...(23.3.2011)