The Endless Summer

Dokumentární / Sportovní

USA, 1966, 95 min

Bruce Brown (vyp.)

Bruce Brown

Nádherný dokument o dvojici amerických surfařů-pionýrů tohoto sportu, a jejich surfařskému tripu kolem světa, tedy o jednom nekonečně dlouhém létě. Představte si tu krásu, první bílý muž v Africe sjíždí úžasně se lámající vlny... V Senegalu je ale místo toho přivítal francouzský superluxusní hotel a ceny, které i pro Američany byly high. O pár kilometrů dál už ale byli jen černí rybáři a největší problém zněl - jak dostat prkna na střechu taxíku?:-) A pak dál - jižní Afrika, Indický oceán, Austrálie, Nový Zéland, Hawai... Úžasné vlny, pláže, pořád dokola... Nádherná cesta ještě z doby, kdy tohle dosud panenské sportovní odvětví, spíše ale životní styl, nezasáhla ta obrovská vlna komercializace. Jedno nekonečné léto.... Podobné filmy: Endless Summer 2, V zajetí vln, Bra Boys, Billabong Odyssey, Riding Giants, Bod zlomu, Osudové léto(26.8.2007)

Místy velice rasistický komentář :)(2.10.2012)

Velice podobné filmu Follow Me, který je jistě vlastně jen zdařilou nápodobou filmu tohoto, leč viděl jsem jej dříve. Tento film je trošku syrovější, autentičtější, však tam také nevystupuje žádná atraktivní slečna jako ve Follow Me. Jinak, krásné záběry surfařských kousků, pohodová muzika. Hezký střípek z optimistických let šedesátých.(9.2.2015)

Kdyby Hanzelka se Zikmundem namísto tatrovky vyfasovali longboard.(4.4.2015)

Slubny surfarsky film, ale nema to dejovu liniu. Vlnky su na urovni, ale samy o sebe nestacia : 60 %(24.5.2016)