Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem… (Bontonfilm)

EllienPM

Klára Miklasová má velmi vadný "dar", který by žádná herečka mít neměla - její rychlost hlasového projevu, spolu se špatnou artikulací, způsobuje, že tu holku prostě nenávidíte, že jí není rozumět. Dost velký problém současných rádoby herců. Nepochopili, že nejsou placeni od slova a umění mluvit patří v herecké branži mezi Královské disciplíny a je vhodné jej trénovat, cvičit a zdokonalovat. Problém je, že tahle holka tu hraje hlavní roli. Zvukově příšerné dílo. Píchatelní Jaromír Nosek a Paul Louis Harrell dodávají přežitelnost a člověk to dokouká. Ale scény na farmě - nuda jako prase, a to jsem farmář. Ostatní je hrozně slabé. Rádoby. Chce to propracovat motivy, souvislosti. Ale k tomu člověk musí mít životní zkušenosti a věk... Škoda. Ani, když jsem to zkouknul 3x, což na Primě není problém, dávají to během víkendu 4x na 3 stanicích a pak to celé ještě jednou, tak jsem neocenil nic víc, než pár dobrých rozjezdů, které ale bohužel skončily dřív, než začaly - hlavně scény s Janou Šulcovou. Ta tady vyloženě potěšila. ()

Matty

Netuším, jaký počítačový program vygeneroval zápletku tohohle noirového thrilleru/mind game filmu, ale doufám, že jej čeští filmaři budou používat častěji, protože takhle dobře jsem se nebavil od Bláznivé střely. Posuďte sami: čerstvě dostudovaný psychiatr Marek, který stále žije s matkou, se seznámí s magistrou farmacie Dariou Černou, která se svým saténovým povlečením vždycky zakrývá tak, aby jí bylo vidět levé ňadro. Daria po rande zmizí. Po pěti dnech hrdina zjišťuje, že skončila na bohnickém Neklidu, kde shodou okolností (tohle slovní spojení ještě párkrát použiju) pracuje jako primářka jeho matka. Matka synovi vysvětluje, že když někdo polije barový pult slivovicí a pak jej zapálí, jde o „klasický případ manické ataky“. ___ Darii se zdá noční můra, ve které ji znásilňuje démon (protože tohle se podle tvůrců lidem v Bohnicích děje, pokud zrovna v pyžamech nepobíhají po areálu léčebny a nechytají se při tom za hlavu). Démon se ve filmu víckrát neobjeví. Marek přichází domů. Jeho matka vaří guláš. Marek ji upozorňuje, že v týdnu už jednou guláš vařila. Matka se zarazí a dá synovi za pravdu. Guláš ve filmu víckrát nikdo nevaří.___Krátce poté, co jí Marek přinese pomeranč a řekne „ty nevypadáš jako blázen“, je Daria z Bohnic propuštěna, protože jí zřejmě nic nebylo (ale možná taky jo). Po návratu domů ji v jejím bytě špehují různí muži. Marek vymyslí plán, jak Dariu dostat do bezpečí. Vymyslí jej se svým kamarádem Tazem (jehož přezdívka má zřejmě odkazovat k tasmánskému čertovi z Looney Tunes), který se shodou okolností nedávno stal jeho sousedem a protože jej jednou zmlátili v tramvaji a pochází z Jižního Města, má podobné zabijácké schopnosti jako Liam Neeson v 96 hodinách. Jak moc velký je Taz drsňák, má prozrazovat i jeho slovník, bohatý na výrazy jako „gejm ovr“, „gut“ nebo „oukej“.___Dál čtěte pouze v případě, že vám nevadí SPOILERY. ___ Taz zaveze Dariu a Marka ke svému šéfovi, mafiánovi Schwartzovi. Ze Schwartze se shodou okolností vyklube Dariin otec, což Marka hodně překvapí, protože nevěděl, že dcera může mít jiné příjmení než její otec. Útočištěm dvojice se stává odlehlá biofarma, v jejímž podzemí parta steampunkerů vyrábí steampunkové věci. Na stejné farmě se shodou okolností schovává Jiří Schmitzer hrající šíleného „experta na biochemii a farmacii“, který vykřikuje slova jako „selektivní herbicidy“. Do toho jsou náhodně vsazovány scény, které nic nesdělují a nevysvětlují: Taz jde po železničním mostě, je snímán z podhledu a tváří se drsně; Daria a Marek spolu mají nejvíc cringe sex u hořícího krbu v historii cringe sexu u hořícího krbu apod. ___V Praze se mezitím Dariu a Marka snaží vypátrat zlý muž v kabátě, který Markovu matku mučí dlouhým monologem, ve kterém jí vysvětluje, co je to SWOT analýza. Zlý muž v kabátě hledá, slovy Marka, „pojebaný počmáraný“ papír, který by u sebe měla mít Daria a na kterém je (zřejmě) vysvětleno, jak vyléčit rakovinu. Daria má papír opravdu u sebe, protože se shodou okolností nachází zrovná v té knize, kterou si odnesla od otce… o pár shod okolností později, zřejmě poté, co tvůrcům došly nápady, nebo peníze (nebo obojí), přichází vrchol filmu – cimrmanovská scéna, ve které Norbert Lichý coby vyšetřovatel z odboru hospodářské kriminality protagonistovi (a divákovi) polopaticky vysvětluje, co se vlastně stalo (všechno totiž bylo úplně jinak, pokud to nebyl jenom sen), a škodolibě se u toho směje. Radostných 20% () (méně) (více)

mnx

A mně se tenhle český noir líbil, včetně mindfucku na konci. Dokonce tak, že zdejší hodnocení moc nechápu, protože herecké výkony i atmosféra odpovídaly na mnohem víc, než zdejších 36%. Navíc podobných filmů v našich končinách moc nevzniká, takže to bylo i vítané zpestření od všech těch rádoby komedií, kterých máme zase až moc.Včetně rádoby vtipných komentářů zde na čsfd ;) ()

zette

Tohle je skutecny bizar, urceny jen pro divaky, co uz maji neco nakoukano.-). Tezce uveritelny scenar, vlastne uplna hloupost, ktere nasadi korunu fakt dechberouci dialogy... Nez bych ale tento film uplne zavrhnul... Pokud to cele berou jako hranou "komiksovku", cemuz by odpovidaly i uvodni a zaverecne titulky, pak musim byt u hodnoceni hodny. Protoze mozna radeji takovy film, nez dalsi cesky vztahovy film, ktere u nas rostou jako houby po desti, a porad jsme se je nejak nenaucili tocit. Za zminku stoji kamera, ta ma nekolik opravdu zajimavych a dobrych zaberu... Nerikam, ze dobre, Daria je ale natolik jiny a osobity snimek, ze proste nejakym zpusobem musi zaujmout kazdeho. Aspon necim.-). ()

slunicko2

Vyrobila Brigáda socialistické práce Psychiatrické léčebny Bohnice. 1)  Film tvořily mladé duše. A vskutku, režisérovi Matěji Pichlerovi je 32 let a Daria je jeho celovečerní prvotina. Scénáristovi Danielu Miňovskému, autoru hudby Patriku Kettnerovi a dalším bude tak nějak podobně (přesný věk jsem nezjistil). Pojem mladá duše používám v karmickém smyslu. Tyto zde očividně čeká ještě mnohé převtělení._____ 2)  Snímku nevěřím - ani ději, postavám, jejich motivacím, pseudofilosofickým kecům, ekologické angažovanosti, prostě ničemu. Ale své diváky si určitě najde, přinejmenším mezi paranoiky. Protože, jak je všeobecně známo přinejmenším od doby Kurta Cobaina, to, že mě nesledují, neznamená, že po mně nejdou._____ 3)  42letý Jaromír Nosek (psychiatr Marek) má sice příjemné klackovitý projev, ale přece jen na studenta medicíny, byť třeba v postgraduálu, je kapku přestárlý. Totéž platí i o 73leté Janě Šulcové (Markova matka)._____ 4)  Zaznamenal jsem další pěkné kluky: Paula Louise Harrella (rváč Taz) nezjištěného věku a 28letého Tomáše Havlínka (nadšený blázen)._____ 5)  Výstižný koment Mattyho* vás provede dílem s pochopením až intimním, což je po sledování filmu (pro některé možná i před zhlédnutím) velmi úlevné. Prozkoumáte spletitá zákoutí scénáře a výrazně zvýšíte přínos filmu pro svůj další duchovní růst. ()

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (více)