Karlos80

Velmi dobrá taliánská zločinecká gangsterka z dob americké prohibice v 30. letech minulého století. Příběh se odehrává někde v Západní Virginii a nutno podotknout, že lokalita je pro film dobře zvolena, o atraktivitu prostředí se tedy bát nemusíte. Chyběla mi sice nějaká přímočařejší akce, nicméně o násilní a různé druhy mučení zde opravdu nouze není, to mě celkem i překvapilo. Film je vyloženě zlý (různé výprasky, střílení, brutální vraždy, mučení - viz třeba žiletku). Prvních 15 minut je ukázkových jak z filmů černé série, na film se příjemně kouká, stále se něco děje a vy se místy nepřestáváte chvět. Finále sice nebylo úplně podle mého gusta (vůbec jsem nepochopil vztah Anthony+Papas), nicméně místy silné bylo a nechybělo i nějaké to překvápko. Obsazení bylo vynikající - Celi, Anthony, Papas, škoda jen Standera a Conteho, že zde neměli více prostoru, o Conteho konci se rozhodlo v jedné minutě filmu, veterán Stander hrál jen menší roli kamaráda Anthonyho. Nejsilnější scéna-y? Když opomenu tu úplně první a zanedlouho tu pohřební, tak to byla zcela jistě a po právu tvrdá scéna v drtičce kamene. Já bych film doporučil, co bohužel doporučit sám za sebe nemůžu, tak to byl opravdu otřesný a úplně nevhodný aj dab. některých osob, především Celiho a první herečky (Papas), která svou poněkud cáklou roli zvládla jinak velmi dobře. Obraz, hudba, příběh 3*. Podobné filmy : St. Valentine's Day Massacre, Kmotr 1-2, Al Capone, Capone atd.. ()