• moviesfan

Ulítlá, občas v některých momentech trochu trapnější komedie. U českých komedií to ale neřeším. Docela jsem se i bavil. Hodnocení: 30%(21.3.2008)

• Boss321

Nebýt Romana Skamene tak je to pro mě jasný odpad.....(16.12.2007)

Tahle komedie je tak krásně pitomá, že se ani na ni nemůžete zlobit. Amatérská režie zajímavý nápad s cestovkou doslova pohřbívá, ale herci si to užívají a z tupého scénáře přece jen několikrát vydolují vtipnou hlášku. Růžičková a spol rozdávají dobrou náladu a ještě se přitom projedete po celkem atraktivních destinacích. 60%(28.2.2009)

Film rodiny Růžičkové. Parodování zdejší dobové hlouposti. Není to sice jako scenář od scenáristy Papouška, ale ukazuje to českého člověka, jeho touhu po dobrodružství poté co se otevřely hranice, a i běžný lid mohl uskutečňovat po svém své podnikatelské vidění, převádět je do praxe.(26.8.2010)

• Tosim

Už jsem viděl i trapnější filmy, ve kterých se znemožnili naši známí herci. Tady bych řekl to není tak hrozné, jejich výkony jsou sice mdlé, ale film se (naštěsí - tady to myslím funguje) rozpadá na jednotlivé scénky, z nichž některé nejsou zase až tak špatné...(16.4.2003)

• - Helena Růžičková ke konci filmu říká: ,,Hynku, Viléme, Jarmilo." - odkazuje tak na báseň Máj od Karla Hynka Máchy. (vyfuk)

• - Film navštívilo v kinech 736 221 diváků a vydělal 12 220 454 Kč. (Pumiiix)

• - Ve scéně, kdy chce Jožin Karafiát (Jiří Růžička) zaplatit v hotelu za ubytování svých francouzských klientů, řekne pokladní 4 dvoulůžkové a jeden jednolůžkový pokoj. Francouzů však bylo deset. (Investman)