„Babičky dobíjejte přesně!“

Sci-Fi / Komedie

Československo, 1983, 82 min

Ale co, na skouknutí to stačí. I když není už tak dokonalá a povedená jako klasické české komedie. 50%(3.11.2008)

No hodně divný pokus o scifi /horor ,ale spíš to celé vyznělo tak nák zvláštně. nestačím žasnout co všechno se tenkrát u nás natočilo za "skvosty"(10.11.2008)

Závěrečná scéna s kosou.(2.6.2012)

Absurdní reflexe role babiček v české normalizační společnosti, osmdesátkové syntetizátory a Lábus s motorkářským šmucik knírem - co chtít víc? Snad jen, aby vyprávění mělo méně unylé tempo. Ale i přes to jsou "Babičky" neprávem opomíjený 80's skvost.(1.11.2010)

V seriálu o českém filmu, tak bylo řečeno na tenhle film - co to bylo? Tak něco. Nechápal jsem to. Jen jedna zajímavost, dost klíčová. Hodně lidí si stěžuje, že nemá čas. A pokud by ten čas měli, tak by se věnovali tomu a onomu. Právě takovým člověkem je i postava, kterou ve filmu "Babičky dobíjejte přesně" ztvárňuje Jiří Lábus. Chce cvičit na housle, ale nemá na to čas a klid. Chce být lepší, ale odvolává se na životní podmínky, které mu to znemožňují. když si tedy koupí babičku, která vaří, pere, uklízí atd., tak babička vlává: Nyní půjdeme všichni dopředu, celá rodina! A dává dostatejk času Zdeňkovi (J.Lábus), aby jen cvičil a cvičil. Jeho to ale až tak nebaví. Ale babička mu s chladným a laskavým opakováním stále říká: Musíš cvičit, máš talent. A on už před ní utíká jako malý kluk, co musí chodit na housle. Zašívá se kde se dá. babička si ho najde, a zase ho nutí ke cvičení, neb přece má ten talent, takže nesmí ho nerozvíjet. Výsledně vzato jde přece o to, jak se lidi i na něco vymlouvají, jak se vzdalují od toho, čemu se kdysi chtěli věnovat, ale asi ne tak moc, aby proto udělali víc, než pro něco jiného, třeba pro svou pohodlnost, lenost atd. Svým způsobem je film "Babičky dobíjejte přesně" něco jako Terminátor II. po česku.(23.6.2010)

• - Vilová čtvrť se nachází v Radotíně. (Haniczka)

• - Na přehlídce babiček firmy Biotex stojí v čase 19:53 mezi zájemci i režisér filmu Ladislav Rychman. (Ganglion)