„Babičky dobíjejte přesně!“

Sci-Fi / Komedie

Československo, 1983, 82 min

• Flyer

Takové české "Číslo 5 žije." Ač to jako vlastenec nerad uznávám, výše jmenovaný film je mnohem zábavnější a celkově vydařenejší, než tento sci-fi paskvil, kde roboty představují důchodkyně :-).(30.12.2004)

• Mr.Hawkeye

Pro milovníky opravdu špatných filmů lahůdka, pro normálního diváka asi šok. Na druhou starnu, když zapojíte představivost a vybavíte si robotického Yula Brynnera z Westworldu... třeba v duelu s pekelnou babičkou Libuše Havelkové... hmm, docela švanda.(13.1.2008)

• Socraates

Musel jsem si připomenout, kdy přesně byl natočenej Terminator. Zejména závěrečnej souboj babiček v týhle český komedii totiž mohl bejt pro Camerona slušnou inspirací. :-)(27.4.2013)

• kagemush

,,Laskavý výraz paní Havelkové bude soudruzi ostře kontrastovat s její zlou mechanickou duší a my z toho uděláme filmovou bombu.Snad na to budou chodit i ti mladí,něco utržíme a plán pětiletky směle splníme.Amen."(27.5.2009)

"Mám vás ráda!" Kdo by si pomyslel, že tato nevinná sentence, zurčící na rtech dobrotivé babičky, může znít stejně zlověstně jako "Hasta la Vista, baby!" Inu, je to tak. Babičky dobíjejte přesně je velmi výstřední film a jakožto takový neměl u nás velkou naději na úspěch (viz třeba Happy End). Zato je přesnětím druhem filmu, kterému se říká kultovní.Velmi úzká skupinka lidí si ho velmi oblíbí. Například já. :-) Babky mají docela chytrý scénář (Jiří Just napsal např. stylovou pohádku S čerty nejsou žerty), GE-NI-ÁL-NÍ obsazení (And Oscar goes to... Libuše Havelková!) a není to žádná "hřejivá čecháčkovská člověčinka", ale chvílemi docela psycho. Budete si asi ťukat na čelo, ale jediný český film, u nějž cítím duchovní spřízněnost, je Choking Hazard. Báby jsou ale lepší. 80%(24.11.2005)