• BoPo

Sobota to s tým svojím prejavom preháňa a ako nežiadúci bonus hrajúca Vondráčková.(6.2.2010)

Povedená komedie s ústředním duem Sobota-Šimek. Některé scény velmi vtipné, jiné ne, ale jako celek mi to přišlo vtipné...(30.9.2007)

Hezká česká komedie, Sobota s Vondráčkovou-milá dvojka .(14.3.2010)

• D.Moore

Miluji semaforskou éru Miloslava Šimka, Luďka Soboty a Petra Nárožného... Doopravdy miluji. Tenhle film ale milovat nebudu. Je totiž velice znát, že Šimek ani Sobota (Nárožný moc nepřispíval ani do divadla) na scénáři nijak zvlášť nepracovali a nemohli mu vtisknout tu pravou osobitou drzost. A tak to smutně dopadlo. Humor občas je, ovšem pohříchu slabý, a to nejlepší přijde až v závěru s hořícím domem, kdy Helena Vondráčková zmizí z obrazu, Sobota v klidu piluje finální melodii a Šimek s Nárožným probíhají plameny s urvanou okapovou rourou. To jsou velmi divadelní a velmi "jejich" momenty. Kdybych měl vyzdvihnout ještě něco dalšího, pak snad jen hravý text druhé písně, který určitě napsal Jan Vodňanský ("Nemluvte za jízdy s řidičem, o ničem, o ničem, o ničem..."), a dialog ředitele Soukupa a jeho ženy pozorující skladatele Brabce: "Co vůbec dělá?" - "Sedí a čumí." - "Možná přemýšlí." - "Ten výraz tomu neodpovídá."(31.12.2014)

Tento film má u mne to privilegium, že ho řadím mezi filmová antidepresiva a těch je u mne jen pár vyvolených. A film, který má nade mnou takovou silnou moc, si prostě 5* zaslouží. Kdykoli mne hodí do pohody a do pozitivní nálady. Celková atmosféra je nabitá pozitivní energií, létem a sluncem. Miluji herecké výkony Vladimíra Menšíka, Miloslava Šimka a Petra Nárožného. Luděk Sobota je prostě Luděk Sobota - někdo ho má rád, jiný ne, on už jiný nebude.(18.3.2014)

• - Hudbu k filmu napsali Jiří Malásek a Jiří Bažant, texty Ivan Mládek, Jan Vodňanský, Pavel Kopta a Ivo Fischer. Ve filmu zazní celkem pět písniček. (M.B)

• - Lokomotiva byla pro natáčení půjčena z cukrovaru. (M.B)

• - Pro scény s hořícím domem posloužil objekt na Žižkově, který dva dny po natáčení zbourali. (M.B)