• Kothy
  ****

  Úžasný Luděk Sobota a mladá Helena Vondráčková. Luděk je totiž schopný psát pouze ve stresu. A tak se mu o něj ostatní starají.(10.2.2013)

 • NinadeL
  ****

  "Funguje jako automat, vrazíš do něj šok a vypadne ti písnička." aneb ze Soboty na Šimka a nechybí ani génius Nárožný/Krampol a prkená zpěvandule Hela. I Menšík to být může. Nečakené překvapení, že nejde o běžnou normalizační srač--, ale svěží revue postavenou na nesmyslu, srovnatelnou s filmy Svěráka/Smoljaka.(24.2.2009)

 • kingik
  ***

  Strach je docela přirozená lidská reakce na nějaký nepříjemný podnět. Mladému skladateli z této komedie pomáhá k mimořádným výkonům při jeho tvorbě. A tak když je potřeba zapnout na plné obrátky, a přijít s top finálovou podobou chystaného muzikálu pro menší pražské divadlo, vyrukuje jeho šéf na skladatele s neotřelou a málo obvyklou metodou jež má zaručit optimální výsledek. Zkrátka vyděsit ho k smrti a pak se dílo podaří. Role je přímo psaná pro Ludka Sobotu, který předvedl sérii roztržitých výstupů pro jaké proslul. Jeho hudební skladatel je tradičně nesmělý, posléze zamilovaný do Vondráčkové alias Marcely Malé (počáteční písmeno M v ženském jméně má poslední dobou něco do sebe) a hrál tuhle roli stejně jako všechny své ostatní. Podobně laděný film nakonec v ničem příliš nepřekvapí. Rychman natočil tuto hudební komedii nejlépe jak to jen šlo, s dobrými herci, ale přesto by se dalo od ní očekávat více, zvláště v hudebních číslech a od scénáře, který je jednoduchý a to se odrazilo na výsledné podobě filmu. Pobavit se u toho ale dá. 60%(19.3.2012)

 • Terva
  ***

  Hudební komedie, která má velký potenciál, ale v rukách Ladislava Rychmana se proměnila jen v průměrné pokoukání.(30.9.2011)

 • sinp
  ***

  Název měl být spíše varovným apelem pro případné diváky. Luděk Sobota za časů slávy, ale už tehdy poznal, že jeho slavná role byla rolí jedinou a v nejlepším už jen opakovanou. Jinak totální pásovka sedmdesátých let -> umělecký přínos je nula, sázka na známé tváře a k tomu za zenitem dělající režisér. Touhu natočit skutečně poctivou komedii bych nevylučoval, ale je prázdná. Buď jak buď: Byť průměrná komedie, pro Sobotu v dalších letech už pouhá labutí píseň.(4.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace