Sága rodu Forsytů (TV seriál)

The Forsyte Saga

Sága rodu Forsytovcov

Drama / Romantický

Velká Británie, 2002, 8x54 min

• Jazzzz

Naprosto neskutečně nudný seriál, který sice nabízí skvělé dobové ztvárnění, ale to nemění nic na tom, že to je nuda. První díl jsem musel rychle přepnout, protože jsem intuitivně tušil o jaký bude brak, po shlédnutí pár záběrů z dílů dalších jsem poznal, že se má intuice nemílila. NUDA!!!(29.4.2006)

Anglická záležitost s dobovou atmosférou, noblesou, gentlemanstvím i zkostnatělostí, pomalostí a snobstvím. Popravdě jsem ovšem byl vždy na Soamesově straně, nejen kvuli skvělému Damianu Lewisovi, ale též proto, že narozdíl od Jolyonovy frakce musí skutečně pracovat, aby ti rozervaní salónní teoretici umění mohli žít s představou vlastní nezávislosti. Oproti tomu June je přes vznešenou vizáž studená jak psí čumák a June neukojená kráva (=> prototyp feministky). Další neodolatelnou postavou je ovšem Prosper Profound Michaela Maloneyho, který nádherně prosvětluje právě tu anglickou zakyslost svým bonvivánským způsobem života (vlastně bych to měl napsat k hodnocení druhé série, ale proč to dělit). Jen jednu věc nechápu: při prvním uvedení šel seriál sestříhaný do deseti celších dílů, pak už do třinácti kratších.(22.11.2005)

Je to výborný seriál především díky dvěma věcem: má skvělou knižní předlohu a je perfektně obsazený. Všichni představitelé jsou typově přesní (i když ne fyzickým vzhledem, Soames je pro zajímavost v předloze tmvovlasý a má knírek, Irene a June jsou blondýny...:), Damian Lewis v roli Soamese je pak bezkonkurenční v zobrazení Soamesovy rozpolcené osobnosti vlečené očekáváním okolí a konzervativními představami.(26.6.2007)

Jediný rodinny seriál o vztazích, který se mi líbil. Miluju 19. století, miluju tyhle herecké výkony (Soames, Irene), miluju tuhle hudbu, miluju svěží tempo seriálu. I bez kýče jde natočit rodinnou ságu, jen mne mrzí, že jsem neviděla starší zpracování, tak nemůžu porovnat. Můžu říct jen jedno: jestli to poběží znovu, já u toho budu.(28.7.2005)

• IllIlIlIIl

Toto není můj šálek kávy.(29.11.2007)