poster

Starci na chmelu

 • anglický

  The Hop Pickers

 • anglický

  Green Gold

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Československo, 1964, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalie
  ****

  Cítíte ten kouzelný odér uvolněných a sešněrovaných šedesátých let, v nichž se klasická tabu střetávala s popovým rytmem sexuální revoluce? Angličani měli Beatles, Češi tenhle prostinký muzikál o mladé lásce a starých strukturách. Když dva se rádi mají, stačí jim houpačka v podkroví, pár naivně chytlavých melodií a pocit, že dnes to bude navěky.(8.10.2008)

 • Divočák
  *****

  "Starci na chmelu" aneb československé "West Side Story". Český muzikál se svému americkému příbuznému přinejmenším vyrovná a mnoho z jeho písniček zůstaly everegreenem doteď. Kecy jako "film poplatný své době" rozhodně neberu, protože kdo si ve Starcích chce nalézt svoje, najde si to v plných hrstech a kdo nechce, tak ať si trhne nohou.(2.4.2007)

 • sepp
  *

  Prominte ,ale toto dilo je polatne sve dobe a tudiz jsem mu na chut neprisel. Jeho umelecka hodnota je silne pochybna...(4.9.2003)

 • Jossie
  *****

  Krásné písničky, výborný Pucholt a nádherná scéna na konci : " Ještě včera jste nám strašně křivdili, dneska už nás soudíte právem ."(12.5.2005)

 • Reiniš
  *****

  Bravurně natočený muzikál, který dodnes (podle mě) nebyl překonán. Film hýří skvělými nápady a chytlavými melodiemi a ústřední pár v podání přesvědčivého Vladimíra Pucholta a krásné Ivany Pavlové (škoda že kvůli svému zranění víc nehrála) je naprosto uvěřitelný. Většina písniček i děj samotný sice dnešnímu divákovi už asi moc neřeknou, i tak ale Starci po právu patří do zlatého fondu české kinematografie.(8.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace