Starci na chmelu

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Československo, 1964, 88 min

Cítíte ten kouzelný odér uvolněných a sešněrovaných šedesátých let, v nichž se klasická tabu střetávala s popovým rytmem sexuální revoluce? Angličani měli Beatles, Češi tenhle prostinký muzikál o mladé lásce a starých strukturách. Když dva se rádi mají, stačí jim houpačka v podkroví, pár naivně chytlavých melodií a pocit, že dnes to bude navěky.(8.10.2008)

Klasický český film (navíc muzikál), který mladým sice nejspíš moc neřekne, ale určitě potěší. Doba se změnila, dobrý film ale dokáže ocenit každý(30.8.2009)

Ladislav Rychman hudební filmy uměl. Starci na chmelu patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co natočil.(22.4.2011)

Výborné texty strefující se do soudruhů, nádherná hudba tria Bažant-Malásek-Hála a k tomu geniální Vladimír Pucholt. "Až do včerejška jste nám křivdili, dnes nás soudíte právem." Není divu, že Starci na chmelu museli dvacet let pobývat v trezoru.(18.12.2010)

Krásné melodie klasické..(20.9.2008)

• - Honorár predstaviteľky Hanky, Ivany Pavlovej, bol 12 000 Kčs. (Raccoon.city)

• - Keď videl film riaditeľ Viedenskej štátnej opery, ponúkol Milošovi Zavadilovi (Honza), aby hral vo West Side Story hlavnú mužskú postavu. (Raccoon.city)

• - Konkurz na vedlejší role a komparz se konal v Bratislavě a Košicích a účastnilo se ho na 1 200 amaterských herců a tanečníků. (Reiniš)