Starci na chmelu

The Hop Pickers

Green Gold

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Československo, 1964, 89 min

„Ten příběh, který uvidíte a co tak divně začíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce, či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě, a nikoli jen na chmelu, a když se nad ním zamyslíte, dosáhl svého účelu.“ Pucholt ve vrcholné formě. Vynikající choreografie. Chytlavá hudba: Život je bílý dům, Kéž na trati se neztratí nebo Chodili spolu z čisté lásky a 17 jim bylo let. Co dodat? Ukázka: http://www.sms.cz/film/starci_na_chmelu/ukazka(12.2.2009)

Na muzikály si zrovna nepotrpím, ale Starce mohu vidět kdykoli. Pro mne nezpochybnitelná klasika.(24.3.2003)

Česká klasika a snad první český opravdu muzikál. Přesto když se na něj dívám a koukám jak nosí kýble na brigádě, tak to místy trochu nechápu. Je pravda, že dnešním mladým (kam se řadím i já) to opravdu moc neřekne.(4.5.2003)

Krásné písničky, výborný Pucholt a nádherná scéna na konci : " Ještě včera jste nám strašně křivdili, dneska už nás soudíte právem ."(12.5.2005)

Klasický český muzikál, který vyniká zejména nadčasovými písničkami. Scénáristicky je to trochu prostější, ale jak říkám, ty skvělé písně dokážou tento film pozvednout mezi absolutní českou elitu všech dob.(6.4.2003)