poster

Starci na chmelu

 • anglický

  The Hop Pickers

 • anglický

  Green Gold

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Československo, 1964, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HenryS.
  ****

  I přes některé dost hloupé scény mají kluci a holky dost dobrý hlášky. První film u kterého na mě schematismus nepůsobí odporně.(23.6.2009)

 • Sarkastic
  ****

  Je sice pravda, že je to takové naivní, ale vlastně proč ne, příběhu (na kterém Starci zrovna moc nestaví) to moc neublíží. Stejně tak někoho může naštvat to občasné soudruhování a tak, ale bez toho to v té době moc nešlo. Film stojí na výborných písničkách, milém příběhu (milostná linka) a občasném humoru. No a jelikož Starci víceméně splnili moje očekávání, tak nemám s hodnocením větší problém.(14.10.2009)

 • Radek99
  ****

  Generační výpověď generace mých rodičů. Symbol učitele (v tomto konkrétním případě učitelky s nomen omen přezdívkou Jana Ámos) - intelektuála jako toho, který selže a nechá se zmanipulovat totalitní mocí a v pomýlení namísto empatie zaujímá nejtvrdší stanovisko, výstižná metafora o úloze inteligence v tragické době 50. let. Film z epochálního zlomu (v důsledku XX. sjezdu KSSS a Chruščovově odhalení tzv. Kultu osobnosti), kdy se ještě téměř nic nesmělo, ale přesto už se mnohé prostě muselo celospolečensky ventilovat, třeba prostřednictvím neškodného muzikálu. Starci na chmelu jako jedni z prvních zvěstovatelů politického tání a celospolečenských změn, později pojmenovaných jako Pražské jaro.(29.12.2012)

 • B!shop
  ***

  Nak teda moc nechapu, co na tomhle lidi vidi. Choreografie vetsiny cisel v podstate zadna, pribeh jednoduchej a Pucholt desny hovado. Akorat ty pisnicky jsou sem tam chytlavy a taky me mile prekvapila kamera. Ne ze by to bylo vylozene spatny, ale cekal jsem krapet vic.(30.11.2007)

 • Kulmon
  ****

  "Tak šťastnýho brigádníka ještě nikdo nikdy neviděl, ani v televizních novinách"(8.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace