Starci na chmelu

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Československo, 1964, 88 min

Klasický český film (navíc muzikál), který mladým sice nejspíš moc neřekne, ale určitě potěší. Doba se změnila, dobrý film ale dokáže ocenit každý(30.8.2009)

Starci na chmelu mě nejvíc fascinují tím, že (nejen) díky bravurnímu rámování a vnitrozáběrové montáži působí ze stylistického hlediska daleko svěžeji a moderněji než značná část současné české produkce.(30.6.2013)

Krásné písničky, výborný Pucholt a nádherná scéna na konci : " Ještě včera jste nám strašně křivdili, dneska už nás soudíte právem ."(12.5.2005)

„Ten příběh, který uvidíte a co tak divně začíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce, či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě, a nikoli jen na chmelu, a když se nad ním zamyslíte, dosáhl svého účelu.“ Pucholt ve vrcholné formě. Vynikající choreografie. Chytlavá hudba: Život je bílý dům, Kéž na trati se neztratí nebo Chodili spolu z čisté lásky a 17 jim bylo let. Co dodat? Ukázka: http://www.sms.cz/film/starci_na_chmelu/ukazka(12.2.2009)

Mladí starci mají jednu velkou výhodu - nadčasovou linku. Mají v sobě jak atmosféru doby vzniku, tak i něco navíc. I po letech ovanou svěžím dechem.(25.5.2014)

• - Honorár predstaviteľky Hanky, Ivany Pavlovej, bol 12 000 Kčs. (Raccoon.city)

• - S ohledem na velké taneční scény probíhaly konkurzy v Praze, Bratislavě a Košicích. Přesná čísla o počtu zúčastněných se liší, nejčastěji se mluví o 1 200 adeptech. Vybrané jednice dostal na starost známý choreograf Josef Koníček. (Hans.)

• - Vladimír Pucholt souběžně se Starci natáčel i film Miloše Formana Černý Petr. (Reiniš)