poster

Starci na chmelu

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Československo, 1964, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Starci na chmelu mají všechno co má správný muzikál mít, ať už jsou to dobří herci, skvělá atmosféra, ale hlavně překrásné nadčasové písničky, kdo by neznal nápěv:"Ten příběh, který uvidíte a co tak divně začíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce či nechce rodina". Určitě ho lze zařadit mezi nejlepší a nejslavnější české muzikály. V době vzniku obsahoval všechny typické rysy své doby, které se v dnešní době někomu nemusí líbit, ale mě to nevadí, protozě ty překrásné písně to všechno vynahradí. Klasika, která nestárne......(22.12.2007)

 • Radek99
  ****

  Generační výpověď generace mých rodičů. Symbol učitele (v tomto konkrétním případě učitelky s nomen omen přezdívkou Jana Ámos) - intelektuála jako toho, který selže a nechá se zmanipulovat totalitní mocí a v pomýlení namísto empatie zaujímá nejtvrdší stanovisko, výstižná metafora o úloze inteligence v tragické době 50. let. Film z epochálního zlomu (v důsledku XX. sjezdu KSSS a Chruščovově odhalení tzv. Kultu osobnosti), kdy se ještě téměř nic nesmělo, ale přesto už se mnohé prostě muselo celospolečensky ventilovat, třeba prostřednictvím neškodného muzikálu. Starci na chmelu jako jedni z prvních zvěstovatelů politického tání a celospolečenských změn, později pojmenovaných jako Pražské jaro.(29.12.2012)

 • Galadriel
  ****

  Česká klasika a snad první český opravdu muzikál. Přesto když se na něj dívám a koukám jak nosí kýble na brigádě, tak to místy trochu nechápu. Je pravda, že dnešním mladým (kam se řadím i já) to opravdu moc neřekne.(4.5.2003)

 • Kulmon
  ****

  "Tak šťastnýho brigádníka ještě nikdo nikdy neviděl, ani v televizních novinách"(8.5.2009)

 • sepp
  *

  Prominte ,ale toto dilo je polatne sve dobe a tudiz jsem mu na chut neprisel. Jeho umelecka hodnota je silne pochybna...(4.9.2003)

 • - Původně měl film režírovat Zdeněk Podskalský st. , ale přiznal se, že se mu strašně nelíbil scénář, měl averzi na příběhy z brigád a první lásky. (cariada)

 • - Po veľkom úspechu uvažovali autori, že natočia pokračovanie s pracovným názvom Starci po chmelu, ale nápad sa nerealizoval. (Raccoon.city)

 • - Rolu Filipa, ktorú stvárnil Vladimír Pucholt, mal pôvodne hrať tanečník a mím Ctibor Turba. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace