Starci na chmelu

The Hop Pickers

Green Gold

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Československo, 1964, 89 min

Povedený muzikál z poloviny šedesátých let, který kupodivu vůbec není poplatný režimu (jak by se snad mohlo zdát) Naopak je s podivem, že v tomto směru tak ironický film mohl vůbec do kin. Navíc je tu pěkně zpracované téma třídního outsidera, který se zamiluje do půvabné Hanky, kterou však má v oku taky grázlík z hezkou fasádou Honza... Až na nějakou tu písničku, kterou nemusím, jde o chytrý a vtipný muzíkál, který asi dosud nebyl překonaný. A to muzikály taky dvakrát nemusím...:-) Ale Pucholt je prostě dokonalý a atmosféra šedesátek pěkně podaná...:-))(26.5.2006)

Cítíte ten kouzelný odér uvolněných a sešněrovaných šedesátých let, v nichž se klasická tabu střetávala s popovým rytmem sexuální revoluce? Angličani měli Beatles, Češi tenhle prostinký muzikál o mladé lásce a starých strukturách. Když dva se rádi mají, stačí jim houpačka v podkroví, pár naivně chytlavých melodií a pocit, že dnes to bude navěky.(8.10.2008)

Na ten nejlepší český muzikál, přiznám se, stále čekám. Tenhle je vážně hodně povedený, výborná hudba podpořená skvěle muzikálovým dějem, ale to jedno oko nad dobou vzniku, která se ve filmu hodně odráží, přimhouřit nedokážu.(17.10.2005)

Super, co říct víc?(30.12.2012)

Mně se na tom filmu zkrátka něco nelíbí a přesně nevím co. Nemůžu mu upřít, že to je první český muzikál, písně jsou taky vcelku dobré, nicméně jsou Starci celí takoví umělí a lehce poplatní době svého vzniku, což ale chápu. Na Noc na Karlštejně a Kdyby tisíc klarinetů nemají.(13.10.2009)