• El Pistolero

4/10. Pohádka plná rozporů. Uznávám, že někomu se může líbit, ale já patřím mezi ty, které neoslovila. Herecké obsazení není vůbec špatné, námět jakbysmet. Navíc je to pohádka z pera Boženy Němcové, ve stylu Erbena nebo bratří Grimmů, čili další dobrý předpoklad. Tak proč jenom dvě hvězdičky? Sám nevím. Možná na mě „Sedmero krkavců“ nepůsobilo dost pohádkově, a to i přesto, že jsem si byl od začátku vědom toho, že nic veselého mě nečeká.(10.7.2010)

Není to zas tak špatné. Povedený klasický scénář, dramatičnost a celkem slušný hudební doprovod. Navíc Ivana Chýlková je ďábelsky boží.(25.12.2014)

Možná že vám moje hodnocení kapánek vyrazí dech. Ani já netvrdím, že je film dokonalý. Ovšem něco dokonalého se zde objeví, a to atmosféra a herecké výkony. Představitelka Bohunky je sice nevýrazná, Michal Dlouhý v roli prince solidní, ovšem geniální je Ivana Chýlková, jejíž postava je snad esencí všeho zla světa a Boris Rösner coby nádherně odporný poskok Chrt. Film připomíná chvílemi "Marketu Lazarovou" či jiné drsné středověké filmy, možná podezřívám Ludvíka Rážu, že si zde zkoušel síly na svůj pozdější historický film Vláčilovského střihu "V erbu lvice". Objektivně bych film hodnotil čtyřmi hvězdičkami, ovšem díky zdejšímu nízkému hodnocení a potvrzení, že se jedná o nejlepší porevoluční českou pohádku, dám těch hvězdiček pět.(28.9.2007)

Pohádka která nikoho neurazí, naopak potěší. Bohunka si prošla nepěknými věci, které musela obstát kvůli svým bratrům, není pochyb že Sedmero krkavců je i svým stylem taková až drama pohádka, což se jen tak nevidí. Chýlková tu fakt hraje zrůdu a jde jí to, nakonec stejně podlehne lásce a dobrému srdci.(3.4.2012)

• alyssa18

Při vyslovení názvu "pohádky" mi na mysl vytane otřesná vzpomínka na Ivanu Chýlkovou "vraždící za plachtou ubohou dívčinu" a následně zakrvácená ruka oné nebožky, necitlivě plandající z dřevěných nosítek. Plus ještě ta hrůzunahánějící hudba. Netvrdím, že je to špatný film, ale svému dítěti bych to coby pohádku na nedělní odpoledne rozhodně nepustila.(6.10.2010)