Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  *****

  Možná že vám moje hodnocení kapánek vyrazí dech. Ani já netvrdím, že je film dokonalý. Ovšem něco dokonalého se zde objeví, a to atmosféra a herecké výkony. Představitelka Bohunky je sice nevýrazná, Michal Dlouhý v roli prince solidní, ovšem geniální je Ivana Chýlková, jejíž postava je snad esencí všeho zla světa a Boris Rösner coby nádherně odporný poskok Chrt. Film připomíná chvílemi "Marketu Lazarovou" či jiné drsné středověké filmy, možná podezřívám Ludvíka Rážu, že si zde zkoušel síly na svůj pozdější historický film Vláčilovského střihu "V erbu lvice". Objektivně bych film hodnotil čtyřmi hvězdičkami, ovšem díky zdejšímu nízkému hodnocení a potvrzení, že se jedná o nejlepší porevoluční českou pohádku, dám těch hvězdiček pět.(28.9.2007)

 • Disk
  *****

  Nejlepší česká porevoluční pohádka.(20.7.2012)

 • Renton
  **

  Scénář: Pavel Aujezdský .. Docela depresivní a temná pohádka, která není tak trapně sladká, jak některé kousky žánru. Pro děti možná moc silné a jako Štědrovečerní pořad dosti nevhodné, ale na jedno podívání (mimo Vánoční svátky) určitě zajímavé. Svého času jsem ji měl i nahranou na VHS a viděl ji nejednou.. dnes jen 50%.(1.10.2005)

 • LiVentura
  ****

  Tvrdá pohádka s dobrým koncem a krásnou melodičností. Paní Chýlkovou jsem vskutku pro její přesvědčivost nenáviděl.!!(6.5.2011)

 • Terva
  ***

  Není to zas tak špatné. Povedený klasický scénář, dramatičnost a celkem slušný hudební doprovod. Navíc Ivana Chýlková je ďábelsky boží.(25.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace