superdepresivní, ale démonická Chýlková a šílený chrt jsou nezapomenutelní týrači dětské mysli. A navíc, kde jsou ty časy. kdy se svatba uzavřela u skály během 5 minut. p.s. z tohoto filmu si jistě vzali příklad i tvůrci walking death)(28.10.2014)

Extrémně drsná pohádka, ostatně jako všechny pohádky od Erbena a Němcové - spíše horory... ale zpracování je kvalitní, Chýlková a Rösner perfektní ...(19.5.2007)

• castor

Ludvík Ráža nám na počátku devadesátých let předložit dva kusy, které zvládly vyděsit hned několik generací diváků. Přitom šlo primárně o pohádky, které mají pohladit na duši. Jenže Sedmero krkavců a O Janovi a podivuhodném příteli nám spíš vtloukají do hlavy, že Vánoce u televize musejí být depresivní, chladné a místy až ošklivé. Sice dokázaly udržet naši pozornost, ale kdejaké dítě při vzpomínce před spaním na Chrta Borise Rösnera nebo dominantní Chýlkovou na straně jedné a znepokojivou atmosféru na té druhé, musí hůř usínat. Tedy alespoň v dané době.(10.1.2017)

• Minimie

Z téhle "pohádky" jsem měla jako malá noční můry a za žádnou cenu ji rozhodně nechci ve svých dospělých letech vidět znovu.(14.6.2015)

• Houdini

Možná že tato pohádka není tak špatná, ale byla totálně zazděna ČT, protože ji uvedla jako hlavní pořad na Štědrý den. Dodnes si vybavuji zděšené reakce.(4.2.2005)

• - Mária Podhradská hrála pouze ve dvou TV filmech, přičemž oba byly shodou okolností pohádky. V obou se pak setkala s Igorem Ondříčkem. Druhým byl o dva roky později snímek Sen o krásné panně (1995). (hermiona)

• - Pohádka se natáčela na jižní Moravě, v lednicko-valtickém areálu a v prostorách Janova hradu a hradu Pernštejn. Záběry z Bohdanina (Mária Podhrdská) domova byly natočeny ve skanzenu na Veselém kopci. (Saur.us)

• - Bratři coby krkavci sídlí na zřícenině hradu Boskovice, kde je také Bohdanka (Mária Podhrdská) nalezne. (salahadin)