• El Pistolero

4/10. Pohádka plná rozporů. Uznávám, že někomu se může líbit, ale já patřím mezi ty, které neoslovila. Herecké obsazení není vůbec špatné, námět jakbysmet. Navíc je to pohádka z pera Boženy Němcové, ve stylu Erbena nebo bratří Grimmů, čili další dobrý předpoklad. Tak proč jenom dvě hvězdičky? Sám nevím. Možná na mě „Sedmero krkavců“ nepůsobilo dost pohádkově, a to i přesto, že jsem si byl od začátku vědom toho, že nic veselého mě nečeká.(10.7.2010)

Možná že vám moje hodnocení kapánek vyrazí dech. Ani já netvrdím, že je film dokonalý. Ovšem něco dokonalého se zde objeví, a to atmosféra a herecké výkony. Představitelka Bohunky je sice nevýrazná, Michal Dlouhý v roli prince solidní, ovšem geniální je Ivana Chýlková, jejíž postava je snad esencí všeho zla světa a Boris Rösner coby nádherně odporný poskok Chrt. Film připomíná chvílemi "Marketu Lazarovou" či jiné drsné středověké filmy, možná podezřívám Ludvíka Rážu, že si zde zkoušel síly na svůj pozdější historický film Vláčilovského střihu "V erbu lvice". Objektivně bych film hodnotil čtyřmi hvězdičkami, ovšem díky zdejšímu nízkému hodnocení a potvrzení, že se jedná o nejlepší porevoluční českou pohádku, dám těch hvězdiček pět.(28.9.2007)

Legendární Chrt Borise Rösnera - jen díky němu jsem si Sedmero Krkavců pamatoval od dětských let. Znovu jsem je viděl až ve věku dospělém a vybavily se mi chvíle strachu, které jsem jako malý zažíval při pohádce o Janovi A Jeho Podivuhodném Příteli, která je desetkrát větší a morbidnější psycho než tato česká klasika. Sedmero Krkavců a severský drasťák spolu leccos sdílejí, třeba onu spornou vhodnost pro dětské publikum. Jako pohádku tak jak ji obvykle vnímáme, opravdu nedoporučuji. Zvlášť jestli se vaše děti bojí u Statečného Kováře s Pavlem Křížem:) Ale jako film s pohádkovou tematikou rozhodně dobré. 70%(10.12.2006)

Skvěle depresivní počin, který by každé dítě mělo zcela určitě vidět :)(2.4.2007)

Není to zas tak špatné. Povedený klasický scénář, dramatičnost a celkem slušný hudební doprovod. Navíc Ivana Chýlková je ďábelsky boží.(25.12.2014)