poster

Tajemství Ocelového města

Dobrodružný / Sci-Fi

Československo, 1978, 85 min

Režie:

Ludvík Ráža

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Scénář:

Ondřej Vogeltanz

Kamera:

Jan Němeček

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Jaromír Hanzlík, Martin Růžek, Josef Vinklář, Petr Kostka, Jan Potměšil, Taťjana Medvecká, Tomáš Holý, Josef Somr, Petr Čepek, Vilém Besser, Bořivoj Navrátil, Josef Bláha, Čestmír Řanda st., Karel Gult, Josef Větrovec, Miroslav Moravec, Ferdinand Krůta, Ladislav Potměšil, Viktor Maurer, Jan Pohan, Václav Kaňkovský, Sylva Kamenická, Jiří Havel, Mirko Musil, Ladislav Trojan, Zdeněk Kutil, Zdeněk Srstka, Karel Augusta, Jaroslav Horák, Martin Hron, Zdeňka Rosolová, Václav Kotva, Zdeněk Skalický, Bohumil Vávra, Josef Velda, Richard Záhorský, Karel Fiala, Jiří Kodet, Milan Mach, Jan Přeučil, Jana Bermanová, Jan Cmíral ml., Tomáš Juřička, Renata Mašková, Miluše Šplechtová, Jan Cmíral st., Jaroslav Kotrba, Petr Drozda, Antonín Hardt, Ladislav Lahoda, Roman Skamene, Karel Engel, Tomáš Engel, Vladimír Bárta, Stanislav Benda, Jan Brokl, Jiří Brož, Jiří Fajt, Josef Hejzlar, František Jákl, Petr Jákl st., Arnošt Janeček, Martin Janský, Miroslav Jíra, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Jiří Kraus, Pavel Myslík, Vladimír Procházka, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jaroslav Šanda, Stanislav Tůma, Jiří Vach, Pavel Vaněk, Karel Vítek st., Jaroslav Vlk, Vladimír Ráž
(další profese)
 • Djkoma
  ****

  Mám velkou slabost pro podobné filmy laděné do výtvarné podoby, kterou vtiskl Zeman do svých adaptací Julea Verna a vytvořil z nich nezapomenutelná díla. Bohužel Ludvík Ráža není Karel Zeman a Tajemství si zaslouží slabší 4*. Herecké obsazení je dost kvalitní a je jen škoda, že režisér nezariskoval trochu víc a neinspiroval se ještě více svým o dost lepším konkurentem.(5.7.2007)

 • maverick10
  ****

  Proc se za minuleho rezimu tocili takhle svele filmy a dneska koukame jenom na depresivni Medvidky? Verne bez Zemana je porad uzasnej. Snad diky atmosfere oceloveho mesta ala Velky bratr ci kvuli Velkemu pribehu J.Verna a v neposledni rade diky mnoha skvelym prednim i zadnim ceskym hercum.(11.12.2009)

 • WANDRWALL
  ***

  Verneovka. Příběh o dobru a zlu, a kdo čemu slouží. Pěkná pohádka o snaze podmanit si druhé město, silou a mocí, město, kde žije plno láskyplných lidí, kteří nechtějí zbrojit, neb jsou uvědomělejší, než ten, kdo chce zbrojit a vidět vše v troskách, aby tam pak mohl vládnout. Technika selže, dobří lidé zvítězí.(25.9.2010)

 • swamp
  ****

  Jaromír Hanzlík ve dvojroli za podpory výborných českých herců a Verneovy předlohy. Lehce mrazivé dílo Ludvíka Ráži plné depresivního Ocelového města a plánu na zničení Fortuny..(25.12.2011)

 • Tommassi3
  ****

  "Kysličník uhličitý, to je prevít !! Holt neměl tolik štěstí jako ti před měsícem, těm to vzalo jenom nohy !!" ;)(14.12.2014)

 • Josef Vinklář

 • - Autori nechceli natáčať trikový film, preto na jednej strane museli brať do úvahy možnosti filmovej techniky a na druhej strane čo si voči Julesovi Vernovi nemôžu dovoliť. (Raccoon.city)

 • - Ondřej Vogeltanz písal scenár viac ako 2 roky. (Raccoon.city)

 • - Město Fortuna byly ve skutečnosti Františkovy lázně. Dále natáčení probíhalo také v Králově dvoře u Berouna, konkrétně v areálu železáren a v lokalitě někdejší dělnické kolonie na Výšinách. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace