poster

Tajemství Ocelového města

Dobrodružný / Sci-Fi

Československo, 1978, 85 min

Režie:

Ludvík Ráža

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Kamera:

Jan Němeček

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Jaromír Hanzlík, Martin Růžek, Josef Vinklář, Petr Kostka, Jan Potměšil, Taťjana Medvecká, Tomáš Holý, Josef Somr, Petr Čepek, Vilém Besser, Bořivoj Navrátil, Josef Bláha, Čestmír Řanda st., Karel Gult, Josef Větrovec, Miroslav Moravec, Ferdinand Krůta, Ladislav Potměšil, Viktor Maurer, Jan Pohan, Václav Kaňkovský, Sylva Kamenická, Jiří Havel, Mirko Musil, Ladislav Trojan, Zdeněk Kutil, Zdeněk Srstka, Karel Augusta, Jaroslav Horák, Martin Hron, Zdeňka Rosolová, Václav Kotva, Zdeněk Skalický, Bohumil Vávra, Josef Velda, Richard Záhorský, Karel Fiala, Jiří Kodet, Milan Mach, Jan Přeučil, Jana Bermanová, Jan Cmíral ml., Tomáš Juřička, Renata Mašková, Miluše Šplechtová, Jan Cmíral st., Jaroslav Kotrba, Petr Drozda, Antonín Hardt, Ladislav Lahoda, Roman Skamene, Karel Engel, Tomáš Engel, Vladimír Bárta, Stanislav Benda, Jan Brokl, Jiří Brož, Jiří Fajt, Josef Hejzlar, František Jákl, Petr Jákl st., Arnošt Janeček, Martin Janský, Miroslav Jíra, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Jiří Kraus, Pavel Myslík, Vladimír Procházka, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jaroslav Šanda, Stanislav Tůma, Jiří Vach, Pavel Vaněk, Karel Vítek st., Jaroslav Vlk, Vladimír Ráž
(další profese)
 • gouryella
  ***

  Pomerne zdarila adaptace romanu Julesa Verna se opira predevsim o zdarile herectvi vetsiny hereckych predstavitelu.(25.7.2002)

 • Slavníkovec
  ****

  Z dětství si pamatuju jenom tohle: HOLOMRÁZ!!!!!!!! Opravdu jeden z nejlepších filmů co se u nás natočil. Jde hlavně o zpracování, v kterém nalézám parodii na válku a věci kolem ní.(9.7.2007)

 • MarekT
  ****

  Rážovo zpracování Vernovy látky není imaginativní, jako tomu bylo u Karla Zemana, přesto se dá označit za originální - neznám jiný československý snímek z té doby, který by vlastně odpovídal definici pojmu noirová detektivka, po stránce atmosféry nebo emocí bych mohl srovnávat třeba i s Čínskou čtvrtí. Vím, moc ostrá nadsázka... Ze současného pohledu je zajímavý politický podtext, který si umí najít zastání i přes změnu režimu u nás - Ocelové město a jejich smýšlení se dá z pohledu proletáře chápat jako kapitalistické a z pohled kapitalisty jako proletáské. Co si divák vybere, je prakticky jenom na něm a samotného mě překvapuje, s jakou lehkostí se režisér dokázal vypořádat s možnými připomínkami shora. 80%(23.7.2012)

 • - Město Fortuna byly ve skutečnosti Františkovy lázně. Dále natáčení probíhalo také v Králově dvoře u Berouna, konkrétně v areálu železáren a v lokalitě někdejší dělnické kolonie na Výšinách. (M.B)

 • - Architekt Vladimír Labský vytvoril k filmu multifunkčnú dekoráciu, ktorá bola po úpravách využitá aj pri nakrúcaní filmov Panna a netvor (1978), Deváté srdce (1978) a Kočičí princ (1978). (Raccoon.city)

 • - Ondřej Vogeltanz písal scenár viac ako 2 roky. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace