O Janovi a podivuhodném příteli (TV film)

• Itálie

Vandronik

(Itálie)
  • německý

Der Reisekamerad

Pohádka / Rodinný / Dobrodružný

Československo / Itálie / Západní Německo / Francie, 1990, 89 min

Jen TV pohádka? - pro mě naprosto nepochopitelně, protože svojí kvalitou daleko předčí většinu tvorby, která kina jen prošumí.(18.9.2002)

Mám radši podobné temně laděné pohádky, než ty přehnaně pozitivní v barevných kulisách. Z tohoto hlediska jsem byl spokojen, jinak mě ale docela štvala totální schematičnost postav. K pohádkám to sice patří, ale nemuselo by být všechno buď černé, nebo bílé... Hudba a herci na jedničku. 70 %(14.12.2013)

Povedená pohádka na motivy Hanse Christiana Andersena. Docela temná s komickými prvky pánů Zedníčka a Labudy. Hezký příběh.(15.12.2013)

Jedna z nejděsivějších česko-německých pohádek a také jedna z těch lepších..!(6.5.2011)

Jedna z nejzvláštnějších pohádek, jaké jsem kdy viděla. V kinech by možná neuspěla tak, jak si zdejší uživatelé myslí, protože děti by pravděpodobně ze sálů utíkaly s pláčem a nepochopením. Ano, mrzelo mě, že některé skutečnosti nebyly ani v závěru vysvětleny (původ věnců, proč byla vlastně princezna zakletá). Dabing taky na kvalitě dost ubral, hlavně u jinak velice sympatického Tomáše Valíka. Ovšem ta hororová hudba, krásná princezna a podivuhodný závěr (kdy mě "přítel" docela vystrašil) si zaslouží silné ***.(30.9.2012)

• - Natáčení probíhalo také na hradě Bouzov. (pávek)