O Janovi a podivuhodném příteli (TV film)

• Itálie

Vandronik

(Itálie)
  • Západní Německo

Reisekamerad, Der

(Západní Německo)

Pohádka / Rodinný / Dobrodružný

Československo / Itálie / Západní Německo / Francie, 1990, 89 min

V pohádce mě příliš nebavila unylá Eva Vejmělková v roli Agnes. Jinak jde o poměrně zdařilou adaptaci Andersenovy pohádky. Malým dětem ale příliš nedoporučuji.(4.9.2012)

Jedna z těch strašidelnějších pohádek, kde hlavní postavou je sympaťák Tomáš Valík. Nepotřebuji ji vidět několikrát do roka, ale jednou za nějaký ten uběhnutý čas není špatná.(22.12.2008)

Snad podivná souhra náhod, pustit si svou oblíbenou (určitě v první pětici mých jejoblíbenějších a nejlepších pohádek) pohádku v den, kdy zemře člověk, který pro ni dělal hudbu. Pohádka krásně atmosférická, ještě si vzpomínám, jak jsem v kině propadal občasným náznakům strachu, s dobrým obsazením (Eva tehdy prostě jela, jen nechápu, proč jí dali tu paruku), docela povedenou výpravou a charismatickým záporákem. S tradičně výtečnou, atmosférickou a chlupy ježící hudbou, protože Petr Hapka zklame jen málokdy. Budiž ti země lehká Petře.(26.11.2014)

"Víš, bez konce by život ztratil smysl.."(15.8.2014)

Výborná atmosféra a výprava. Jako malá jsem se dost bála, ale dodnes tahle "pohádka" patří k mým nejoblíbenějším!! Doteď mě mrazí, když na to pomyslím. :)) Nádhera :)(12.9.2008)