O Janovi a podivuhodném příteli (TV film)

• Itálie

Vandronik

(Itálie)
  • Západní Německo

Reisekamerad, Der

(Západní Německo)

Pohádka / Rodinný / Dobrodružný

Československo / Itálie / Západní Německo / Francie, 1990, 89 min

Chceš vědět, proč jsem ti pomáhal? Protože si jako nejchudší z chudých obětoval svůj jediný peníz, aby nezvítězilo zlo! Jednal si, jak ti radil tvůj otec. Jak? S láskou a dobrotou v srdci chlapče. Jednej tak i jako král. Pohádka, která si zasloužila můj respekt, už i když jsem ji viděl jako malý kluk!(17.7.2011)

Je to temné, depresivní, smutné, znepokojivé a nepochopitelné, co je to? Další Morienin oblíbený kousek! ♥(19.11.2006)

Nádherná a tajemná pohádka. Ukazuje i dětem tu relativitu života, dobra a zla. A hlavně... nemá vyložený happyend...(18.10.2007)

Při sledování tohoto TV FILMU ( Klidně bych to dal i do kin ) si musí každý zákonitě uvědomit, že každá pohádka má hluboké a zlé kořeny.(17.7.2011)

Nemám rád Andersenovy pohádky, když jsem byl malý, působily na mě ponure a strašidelně, a na tom se nic nezměnilo. Stejně tak jsem vnímal a vnímám tuto. Nicméně samotný příběh má hlavu a patu a navíc je zpestřený tragikomickou dvojicí Zedníčka a Labudy, která výborně kontrastuje se strašidelnými okamžiky.(22.12.2008)