poster

O Janovi a podivuhodném příteli (TV film)

 • Itálie

  Vandronik

  (Itálie)
 • německý

  Der Reisekamerad

Pohádka / Rodinný / Dobrodružný

Československo / Itálie / Západní Německo / Francie, 1990, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mchnk
  ***

  Tak bohatá koprodukce a tak slabý výsledek? Klasický příběh o zakletí, zlu, dobru a vše přenášející lásce, lze nalézt ve spoustě jiných pohádek. Temná atmosféra, zapříčiněná skvělou Hapkovo hudbou a dokonalým dobovým projevem Josefa Kemra, je nepochybně perfektní. Ostatní herecké výkony, v čele s Tomášem Valíkem, film sráží hodně dolů. V některých případech nepřirozeně rušící dabing a velmi tuctová režie - Závěrečný souboj velmi slabý. Zdařilá dvojice zlodějíčků, kteří vedle Kemra jako jediní splňují, svým projevem, dobovou atmosféru, mi k vyššímu hodnocení taky už nepomohou. Skvělý potenciál, který si zasloužil daleko preciznější uchopení.(21.12.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Král má zahradu plnou soch s živýma očima a další nechce. Jeho pocit, že skulptur po zahradě má už víc než dost je natolik silný, že chodí sám otevírat adeptům na zkamenění, aby je od jejich úmyslu odradil. Problém je, že princezna je i přes svou divnou paruku natolik krásná, že ne všechny se odradit podaří. Tajemné a děsivé atmosféře pohádky dělá dobrou službu hudba. Není to pohádka pro malé děti, ale jakmile člověk téhle pohádce "doroste", může si už s klidem dát i nějaký regulérní horor. Co do atmosféry většina z nich za touhle pohádkou kulhá.(20.4.2011)

 • Pierre
  odpad!

  Nejhorší pohádka co může bejt.(27.7.2015)

 • Morien
  *****

  Je to temné, depresivní, smutné, znepokojivé a nepochopitelné, co je to? Další Morienin oblíbený kousek! ♥(19.11.2006)

 • LiVentura
  ****

  Jedna z nejděsivějších česko-německých pohádek a také jedna z těch lepších..!(6.5.2011)

 • - Natáčení probíhalo také na hradě Bouzov. (pávek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace