Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Raven0
  ***

  Určitě důležitý film pro český národ a jeho svědomí. Jeho výpovědní hodnota je nepopiratelná... Přesto zpracování by si námět zasloužil přeci jen lepší. Nic to nemění na tom, že Jirka Schmitzer se pro tuto roli snad narodil.(21.9.2010)

 • Radyo
  ***

  Psychologicky hluboký příběh z komunistického lágru, kam se jednoho dne dostane i bývalý vrchní bachař v podání Karla Heřmánka. Skvělý výkon odvedl hlavně Jiří Schmitzer jako jeden ze spravedlivých, kteří se řídili božím přikázáním "odpusť svému nepříteli".(23.7.2002)

 • Radek99
  *****

  Snaha natočit za každou cenu něco coby memento dávného, co by nemělo být zapomínáno. Kinematografické memento mori. Většinu filmu ale pohříchu táhne jen neuvěřitelné charisma a nedoceněné fyzické herectví Jiřího Schmitzera.(2.6.2011)

 • Tommassi3
  ****

  "Stejně mě sereš !!" - "Tak jsi mě měl tenkrát v tom závalu nechat !!"(18.11.2013)

 • Crawler-D
  ****

  Poutavý "výlet" do komunistického lágru, v němž strhne , troufám si říct, autenticita a skvělé herecké výkony především Jiřího Schmitzera. Má to opravdu silný náboj a jako jiný film podle scénáře Jiřího Stránckého se vyznačuje netradičním pohledem a divácky zajímavě neuzavřeným koncem.(15.3.2008)

 • - Ve filmu několikrát zazní jako ústřední hudební motiv 7. symfonie Ludwiga van Beethovena. (claudel)

 • - Vodca "čierneho komanda" Franta Ježek (Jiří Krampol) hovorí, že do lágru má ako nový väzeň z Leopoldova prísť aj Artur London. Film sa však odohráva v roku 1958 a London bol už v roku 1956 dávno prepustený z väzenia a rehabilitovaný. (Jello Biafra)

 • - Jiří Schmitzer pro svou roli odmítl trénink v posilovně, jelikož tvrdil, že svaly z posilovny vypadají jinak, než svaly z trestaneckého tábora. Jako alternativu si pro přípravu vybral rozbíjení betonových kvádrů krumpáčem, ze kterých na žádost svého švagra vysekával ocelové trubky. (Jizni Tlapa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace