Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eraserhead666
  *****

  To ještě Češi točili zajímavé a dobré filmy. I když tohle téma asi nemůže jen tak zklamat. Silný scénář, parádní herectví (Schmitzer, Dlouhý), pro mě jeden z nejlepších porevolučních filmů.(6.12.2015)

 • kingik
  **

  V komunistickém lágru 50. let se po odhalení stalinského kultu ocitá mezi vězni v uranových dolech muž, který rozhodoval o jejich životě a smrti, velitel trestaneckých zařízení. Situace, v níž se stává bývalý věznitel spoluvězněm, vytváří prostor pro svědectví o době ale i pro zamyšlení nad obecně platnými otázkami viny a odplaty, otázkami univerzální odpovědnosti. Stejně jako hrdinové filmu, byl i autor předlohy Jiří Stránský dlouhá léta muklem. Nepřesvědčivé herecké výkony, nabblý scénář, slabá realizace. Film, který si hraje na silné téma, ale jen hraje. Ukrutně hloupě vyznívá celá řada scén at už třeba zavalení jednoho z trestanců evidentně polystyrenovými balvany nebo otřesné repliky například od Krampola.Ani jednoho herce není možné pochválit a snad jen vyzáblý Schmitzer naznačoval jak to mohl být zajímavý film. Jenže není. 40%(8.1.2012)

 • tuntavala
  *****

  Kdyz psi dostanou prikaz trhat, lehni si na zem.(18.11.2013)

 • Tosim
  *****

  Podle mě jde o nedoceněný film, jehož myšlenku česká společnost nemůže snad ani pochopit. Jen víc takových! Jiřímu Stránskému (scénárista, podle vlastní povídky) držím palce. Chce to jen vytrvat a taky trošku vychovat.(28.7.2003)

 • dobytek
  ***

  Slušný herecký výkony Schmitzera, Heřmánka a Dlouhýho, celkem slušná atmosféra podpořená hudbou (tušim, že to byla Beethovenova sedmá symfonie), naopak trochu slabší scénář a navíc jsem na konci postrádal nějaký rozuzlení nebo pointu. Myslim si, že se z toho dalo vymáčknout víc. Jinak mi přišlo dost mimo obsazení Milana Šteindlera do role velitele lágru. To pro mě vždycky bude komik. To je skoro stejný, jak kdyby toho velitele hrál třeba Luděk Sobota. 60%(26.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace