Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fingon
  ****

  70%. První polovina: v lágru je pěkná nuda. Film taky. Druhá polovina: Schmitzer odmítá po večerce vstát z postele, velitel tábora Šteindler za ním přijde a jejich rozhovor je to nejlepší z celého filmu. Nakonec sfárají do uranového dolu (Schmitzer, Dlouhý, Heřmánek) a zas tak moc se toho nestane. Nebýt té scény, byly by to tři.(11.7.2009)

 • Crawler-D
  ****

  Poutavý "výlet" do komunistického lágru, v němž strhne , troufám si říct, autenticita a skvělé herecké výkony především Jiřího Schmitzera. Má to opravdu silný náboj a jako jiný film podle scénáře Jiřího Stránckého se vyznačuje netradičním pohledem a divácky zajímavě neuzavřeným koncem.(15.3.2008)

 • RAiken
  ***

  Krásný lidský film o dobrotě lidského ducha, která zůstává v těch, co nemají moc a naopak ubývá těm, kteří již moc ochutnali. Příběh plyne velice pomalu, přesně jako život v lágru, a představuje nám krásnou postavu JIřího Schmitzera, který nechtěl nic jiného než zůstat takovým dobrotivým člověkem jakým byl před svým uvězněním. Pravdivý film o tom, že bumerang se nemusí vrátit správným směrem a už vůbec ne do těch správných rukou...(21.8.2006)

 • Houdini
  ****

  Český Lev 1 : Herec HR - Jiří Schmitzer + 2 nominace: Herec VR - Vladimír Dlouhý, Hudba(8.9.2004)

 • triatlet
  *****

  Hynek Bočan dokáže atmosféru uprostřed lágru zachytit věrohodně. Herectví všech zúčastněných je přesvědčivé. Podobně jako ve filmu Kousek nebe je zajímavá scéna se psy - jejich proměna z krvelačných šelem v beránky. Na rozdíl od oficiálního textu distributora (!) si nemyslím, že by příběh utrpěl syžetovou řídkostí a nedostatečným dramatickým obloukem. Naopak Jiří Stránský svou povídku upravil do filmového formátu, který rozhodně drama nepostrádá. Zajímavá je symbolika jmen (SVOBODA - PŘÍHODA - DOBRÝ...).(2.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace