Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  ****

  S využitím psacího stroje to byl moc dobrý nápad. Perfektně to totiž dolaďovalo atmosféru a vlastně si tak člověk mohl udělat představu za co tam ti lidé byli, i když stejně všichni měli v papírech špionáž a vlastizradu. Při záběru na nápis "Prací ke svobodě" mě mrazilo v zádech, protože jsem si vzpomněla na nacistické lágry. Ty na svých branách měly napsané úplně to samé. Těžko říct, ve kterých to bylo horší. Schmitzer byl vynikající.(10.2.2012)

 • Crawler-D
  ****

  Poutavý "výlet" do komunistického lágru, v němž strhne , troufám si říct, autenticita a skvělé herecké výkony především Jiřího Schmitzera. Má to opravdu silný náboj a jako jiný film podle scénáře Jiřího Stránckého se vyznačuje netradičním pohledem a divácky zajímavě neuzavřeným koncem.(15.3.2008)

 • bassator

  36. LFŠ UH 2010 - ZVLÁŠTNÍ UVEDENÍ - Minulost za zdí (Bumerang / BOOMERANG / Bumerang)(7.8.2010)

 • Cimr
  ****

  Na začátku není úplně jasné, o co vlastně tvůrcům jde, ale jakmile film překročí polovinu, přemění se na napínavou podívanou s výbornými hereckými výkony (hlavně Schmitzer a Heřmánek jsou skvělí). Nacisti měli na koncentračních táborech nápis ,,Arbeit macht frei" (Práce osvobozuje), komunisti na těch svých měli ,,Prací ke svobodě". Myslím, že to mluví za všechno.(20.8.2006)

 • Radyo
  ***

  Psychologicky hluboký příběh z komunistického lágru, kam se jednoho dne dostane i bývalý vrchní bachař v podání Karla Heřmánka. Skvělý výkon odvedl hlavně Jiří Schmitzer jako jeden ze spravedlivých, kteří se řídili božím přikázáním "odpusť svému nepříteli".(23.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace