Nedoceněný film! Jeden z nejlepších českých filmů co byl po revoluci natočen. Skvělý Jiří Schmitzer a Milan Šteindler.(17.11.2007)

Jeden z nejlepších filmů devadesátých let a já jsem jej viděl až v roce 2015. Nicméně jsem si téměř jistý, že bych jej v roce 1996 nevnímal v tolika souvislostech jako nyní. Jiří Schmitzer předvádí životní výkon a obdržel svého nejzaslouženějšího Lva - scéna s propašovaným jídlem pro mě zůstane nezapomenutelnou. Zaujalo mě, že se ve filmu objeví několik vyloženě komediálních herců (Šteindler, Krampol, Vladyka) a film tím nijak neztrácí, právě naopak. A nemohu se nevyjádřit k hudební složce - Beethovenova 7. symfonie mi ještě teď zní v uších. Jen jsem ji filmově měl spojenou pouze se snímkem Ony, což je diametrálně odlišný film. Bravo, pane Bočane a pane Stránský.(4.4.2015)

Určitě důležitý film pro český národ a jeho svědomí. Jeho výpovědní hodnota je nepopiratelná... Přesto zpracování by si námět zasloužil přeci jen lepší. Nic to nemění na tom, že Jirka Schmitzer se pro tuto roli snad narodil.(21.9.2010)

Hodně silný a atmosférický snímek a celou řadou vynikajících herců. Především Schmitzer, Dlouhý a Heřmánek se činili!(2.6.2011)

Přišlo mi to trochu jako pokračování seriálu Zdivočelá země.. Realistický pohled na "život" v komunistickém lágru bez přetvářky.. Dobře natočené i zahrané.. Tahle poloha Bočanovi sedí!!!(8.1.2006)