Bratr z jiné planety

Brother from Another Planet, The

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 108 min

líbilo: ohromující Joe Morton, kupující si LP jen aby si nechal obal a samotný vinyl odhodí jako nepotřebný, jak kousá do celého zelí, jak opravuje hrací automaty, a pak v tom bazaru opraví všechny rozbité věci a dostane za to peníze od ohromeného majitele, jak použil svoje oko jako kameru, bohužel i jak poznává náš svět a drogy v něm, pak ten šílenej blázen, co tam tancoval v noci u garáže jak pomatenej, kluk v metru a jeho skvělej karetní trik, líbil se mi příběh i hudba; nelíbilo: dva bílí agenti byli fakt otřesní, obzvlášť když začli digitálně ječet, také mi přišlo, že mají umělé ruce, no vlastně celí byli tak nějak umělí; výsledkem: tohle je nesmrtelnej film(22.9.2008)

Rozpočet $300,000Tržby USA $3,677,209Tržby Celosvetovo $-(21.12.2008)

Strašně užvaněný film, který nakonec neztrácí kvůli námětu, ale kvůli oné zdlouhavosti a nudě.(12.9.2011)

Nenápadný nízkorozpočtový sci-fi snímek o návštěvníkovi (Joe Morton) z vesmíru, který ztroskotá v New Yorku. Sice nemluví, ale je schopný opravit různé věci pouhým dotykem. Pátrají po něm dva "Muži v černém" (Men in Black), kteří se chovají docela podivně na úředníky z imigračního. Nejsou náhodou...? Odpověď lze ve filmu najít a je docela zajímavá.(7.7.2012)

Typický americký černošský nezávislý film, tentokrát výnimočne ako sci-fi. Morton možno vo svojej najvýraznejšej úlohe, Straithairn určite vo svojej najhoršej. Nikto nevie prísť na to, odkiaľ tento divný chlapík pochádza, všetci hádajú podľa jeho chovania rôzne štvrte a mestá. Vtipné a milé.(27.5.2012)