Haven D. Allridge (Walter Pidgeon) je šéfredaktor deníku News Intelligencer ve městě St. Howard. Jednou vyrazí za svou provdanou dcerou asi padesát kilometrů do Bridgewood County. Na autobusové zastávce lehce ťukne do sloupku a pak naloží spolucestujícího Wilfreda Jacksona (Whit Bissell). Sebere je místní policie a když zjistí, že Alldrige nechal řidičák v kabátě v kanceláři, strčí oba dva do basy. Ráno jim soudce, který jde jasně na ruku místnímu šerifovi K.C. Burkemu (Thomas Gomez), napaří pokutu přesně ve výši toho, co jim našli v peněžence. Přitom očividně porušuje zákony a když na to Alldridge upozorňuje, šerif i soudce se mu vysmějí a vyhrožují, že by mohl dopadnout hůř. Příkladem je mu Jackson, který peníze nemá a jde na měsíc makat do pracovního tábora, ačkoli neudělal vůbec nic. Alldridge se naštve a jeho noviny začnou situaci prověřovat. Vyšťourají nejen podporu ilegálních sázek a hazardu, ale i napojení na gangstery. Burke ovšem není jen tak někdo a jeho lidé začnou méně oficiální, ale účinné tahy proti deníku a jeho šéfredaktorovi i jeho rodině. Do akce se vloží i Chick Johnson (John Hodiak) z prokuratury, ale má těžkou práci, protože spisy od soudu zmizely a koneckonců šéfredaktor také. Jak složitý případ dopadne? (Peabody)

liquido26

Malé město, kde vládne despotický šerif, který zavře každého za cokoliv ... Proti němu se postaví jeden novinář. __ Solidní drama. ()