Příští správná věc

Správna vec

Komedie / Drama

USA, 2000, 104 min

• Avalon820

Madonna tento film potopila i zachránila. Nic proti ní nemám, to rozhodně ne, ale musím přiznat, že zde na mě působila poněkud... dřevěně. Je fakt, že s tak laciným scénářem plným nablblých dialogů nenadělá moc herec, natož pak neherec, avšak ve zdejším lese dřevěných herců působí Madonna jako tisíciletá sekvoj. A nezachránil to ani John Schlesinger z pozice režiséra - jeho práce se mi obvykle líbí, nicméně tento snímek byl po režisérské stránce ukázkový příklad rutiny a fádnosti. Madonna však Příští správné věci zachovala alespoň ždibec cti prostředictvím své cover verze písně American Pie, která je skutečně povedená, ve své době byla hitem a navíc příjemně odvádí pozornost od všeho ostatního ve filmu.(7.5.2013)

• rikitiki

Inspirativní je tenhle film v tom, jak se umí skvěle prodat neherečka a nezpěvačka.(25.11.2009)

• petaspur

Abbie chce od života víc, než život se zábavným homosexuálem Robertem, který ji, v rámci precizně provedeného utěšování z rozchodu, přivedl do stavu zvaného JINÝ. Tento snímek má ambice v oblasti kombinace humoru se závažnými tématy, ale svým nevyváženým provedením postupně selhává na všech frontách.(25.1.2009)

• jhrasko

..ešte horšie než tematicky podobný The Object of my affection videný minulý týždeň. U pána Hytnera mi to je jedno, u pána Schlesingera, režiséra legendárnych vecí ako Polnočný kovboj a Maratónec, je to neodpustiteľné. Okrem soundtracku, ktorý je sám o sebe päťhviezdičkový, ide o paškvil, zhovadilosť a fatálne fiasko. Rozbolel ma z toho břich (a že sa doň toho zmestí) ! Fuj !(22.11.2009)

• kingik

Moc pozitivně se to hodnotit nedá. Madonna hrát neumí, Rupert Everett je lepší a John Schlesinger natočil již povedenější kousky. Je to poměrně nudné a zdlouhavé a nikterak to v závěru nepřekvapí, protože závěr je natolik předvídatelný, že se s tím nedá nic dělat. Ani po režijní stránce to Schlesinger ničím neobohatil. Režíruje dost rutinně a nepřečíst si jeho jméno v titulkách nepoznal bych že to natočil právě on. Remake songu American Pie to celé spasil a pár dobrých momentů se rovněž najde, ale to na dobrý film nestačí. A na to že to byl poslední Schlesingerův film se příliš nevytáhl. Mé hodnocení: 40%(24.11.2009)

• - Pracovní název filmu byl The Red Curtain. (contrastic)

• - Labrador Moise, který se objeví ve filmu, patří Rupertu Everettovi. (Avalon820)

• - Madonna k filmu nazpívala píseň Time Stood Still. Režisér ji potom přemluvil k nazpívání cover verze songu American Pie. I přes to hudbu songu Time Stood Still můžeme ve filmu slyšet. (Patw)