Příští správná věc

Next Best Thing, The

Správna vec

Komedie / Drama

USA, 2000, 104 min

Žánrově nevyhraněný film, který kupodivu není vůbec tak špatný, jak se o něm psalo. Z Madonny se vám jako obvykle bude chtít zvracet, příběh skáče z romantické komedie do melodramatu a soudního dramatu, ale má jednu nepopiratelnou kvalitu, která ten film zachraňuje - Ruperta Everetta. Tento talentovaný Brit si byl jistě vědom, že nehraje v žádném veledíle, přesto svou roli zahrál tak zodpovědně a se sobě vlastní nadsázkou, že je to především jeho film.(11.4.2003)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $14,990,582Tržby Celosvetovo $24,362,772(24.12.2009)

• Terva

"Instruktorka jógy a homosexuál. Může to fungovat?" U mě ne.(5.1.2012)

• kingik

Moc pozitivně se to hodnotit nedá. Madonna hrát neumí, Rupert Everett je lepší a John Schlesinger natočil již povedenější kousky. Je to poměrně nudné a zdlouhavé a nikterak to v závěru nepřekvapí, protože závěr je natolik předvídatelný, že se s tím nedá nic dělat. Ani po režijní stránce to Schlesinger ničím neobohatil. Režíruje dost rutinně a nepřečíst si jeho jméno v titulkách nepoznal bych že to natočil právě on. Remake songu American Pie to celé spasil a pár dobrých momentů se rovněž najde, ale to na dobrý film nestačí. A na to že to byl poslední Schlesingerův film se příliš nevytáhl. Mé hodnocení: 40%(24.11.2009)

• Avalon820

Madonna tento film potopila i zachránila. Nic proti ní nemám, to rozhodně ne, ale musím přiznat, že zde na mě působila poněkud... dřevěně. Je fakt, že s tak laciným scénářem plným nablblých dialogů nenadělá moc herec, natož pak neherec, avšak ve zdejším lese dřevěných herců působí Madonna jako tisíciletá sekvoj. A nezachránil to ani John Schlesinger z pozice režiséra - jeho práce se mi obvykle líbí, nicméně tento snímek byl po režisérské stránce ukázkový příklad rutiny a fádnosti. Madonna však Příští správné věci zachovala alespoň ždibec cti prostředictvím své cover verze písně American Pie, která je skutečně povedená, ve své době byla hitem a navíc příjemně odvádí pozornost od všeho ostatního ve filmu.(7.5.2013)