Naprosto skvělá komedie, která leží neprávem léta v archivu, ještě že ji tv Barrandov vytáhl. Co herec to pojem. Děj je typicky český cizinec sem přijede loupit, ale český lidi mu to samozřejmě jak jinak překazí at už dobrovolně a chtěně a nebo jen náhodou. Spousta záměn a velmi vtipných situací. Třeba zpívající Krampol a nebo amaterský zloděj Dvořák. Cizinec Sovák a spousta jiných. Další skvost z archivu , který není okoukaný.(5.9.2009)

Podivná, občas nudná a přitom místy výtečná komedie. Jiří Sovák přiletí z Londýna vykrást na zakázku vilu, která se má velmi brzo zatopit vodou. Jenže mu místní zlodějíček Pepa Dvořák ukradne kufr s nářadíčkem a tím se rozbíhá kolotoč nedorozumění, naschválů, pastí a chytrých řešení. Květa je tu jen do počtu, Lipský si odehrál zajímavý průměr, Krampol si zahrál to, co od něj v té době filmaři očekávali, zato Libíček co slovo to perla. Bohužel film má nevyrovnané tempo, především v prostřední části hrozně nudí, ale závěrečná třetina filmu je skvělá. Ne sice tolik známá, ale dobrá komedie.(30.9.2012)

• Segrestor

Tak nám zase omlátili o držku, jak jsme jako socialistická společnost plná hajzlů a jiných sviní, že to i protřelého bružousta z Anglie přivedlo do rozpaků. Moralistický nesmysl, který kdyby nevznikl, bylo by jen pro ty skvělé herce, kteří se v tom namočili, lepší. Jediné pozitivum filmu je, že z dnešního hlediska další důvod, proč se zaradovat, že ta blbá doba je pryč.(3.10.2011)

• ondrula

Bohužel jsem to nedokoukal a vzdal to někdy v polovině, ale myslím, že to ani nevadí. Vynikající herci hrají v ubohém pokusu o kriminální komedii, ale vážně jim to vůbec nejde. Nejspíš je to vina jednoho z nejslabších scénářů všech dob.(22.2.2012)

• dyfur

Herci výborní,hrali dobre,ale nemalo čo hrať - scenár príšerný = záver : hrozná nuda.Mohli to dať skľudom do trezoru a mohlo to tam i ostať(24.1.2014)