• Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Reinere, ty jsi zpychnul, ty jsi zpanštěl, ty jsi buržoust." Kapitalistický kasař domácího původu Reiner se vrátil do vlasti a dost ztěžka ustával své střety s realitou. Jeho nárazy na zparchantělé chování lidí vychovaných českou socialistickou realitou byly tím nejvtipnějším z celého filmu. A ještě taky hudební doprovod, zejména v podobě songu "Ó Velvary, kdepak jsou mé dolary?", v tomto případě leccos zachraňuje.(23.11.2016)

 • otík
  ***

  Podivná, občas nudná a přitom místy výtečná komedie. Jiří Sovák přiletí z Londýna vykrást na zakázku vilu, která se má velmi brzo zatopit vodou. Jenže mu místní zlodějíček Pepa Dvořák ukradne kufr s nářadíčkem a tím se rozbíhá kolotoč nedorozumění, naschválů, pastí a chytrých řešení. Květa je tu jen do počtu, Lipský si odehrál zajímavý průměr, Krampol si zahrál to, co od něj v té době filmaři očekávali, zato Libíček co slovo to perla. Bohužel film má nevyrovnané tempo, především v prostřední části hrozně nudí, ale závěrečná třetina filmu je skvělá. Ne sice tolik známá, ale dobrá komedie.(30.9.2012)

 • Martin741
  *

  Uz moj oblubenec Elo Romancik tocil normalizacne debiliny. No a tu je dalsia normalizacna debilina v plnej polnej - tentokrat so Sovakom. 5 %(10.6.2014)

 • cariada
  ****

  Naprosto skvělá komedie, která leží neprávem léta v archivu, ještě že ji tv Barrandov vytáhl. Co herec to pojem. Děj je typicky český cizinec sem přijede loupit, ale český lidi mu to samozřejmě jak jinak překazí at už dobrovolně a chtěně a nebo jen náhodou. Spousta záměn a velmi vtipných situací. Třeba zpívající Krampol a nebo amaterský zloděj Dvořák. Cizinec Sovák a spousta jiných. Další skvost z archivu , který není okoukaný.(5.9.2009)

 • rikitiki
  *

  Uniformovaná československá policie přišla na všechno a každý mezinárodní lump na ně byl krátký. Jinak je tenhle film příšerný výtvor a i dobří herci tady hrají jak banda opilých ochotníků. Asi proto, že vlastně nemají co hrát. /30. 9. 11./(30.9.2011)

 • - Na post režiséra se původně počítalo s Otakarem Fukou. (Xell)

 • - Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)

 • - David (Jan Libíček) jezdí Škodou 110R původního provedení se dvěma světly. Později se však toto vozidlo změní na verzi po faceliftu, která má přední světla čtyři. (Stejšn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace