• Segrestor

Tak nám zase omlátili o držku, jak jsme jako socialistická společnost plná hajzlů a jiných sviní, že to i protřelého bružousta z Anglie přivedlo do rozpaků. Moralistický nesmysl, který kdyby nevznikl, bylo by jen pro ty skvělé herce, kteří se v tom namočili, lepší. Jediné pozitivum filmu je, že z dnešního hlediska další důvod, proč se zaradovat, že ta blbá doba je pryč.(3.10.2011)

Podivná, občas nudná a přitom místy výtečná komedie. Jiří Sovák přiletí z Londýna vykrást na zakázku vilu, která se má velmi brzo zatopit vodou. Jenže mu místní zlodějíček Pepa Dvořák ukradne kufr s nářadíčkem a tím se rozbíhá kolotoč nedorozumění, naschválů, pastí a chytrých řešení. Květa je tu jen do počtu, Lipský si odehrál zajímavý průměr, Krampol si zahrál to, co od něj v té době filmaři očekávali, zato Libíček co slovo to perla. Bohužel film má nevyrovnané tempo, především v prostřední části hrozně nudí, ale závěrečná třetina filmu je skvělá. Ne sice tolik známá, ale dobrá komedie.(30.9.2012)

• rikitiki

Uniformovaná československá policie přišla na všechno a každý mezinárodní lump na ně byl krátký. Jinak je tenhle film příšerný výtvor a i dobří herci tady hrají jak banda opilých ochotníků. Asi proto, že vlastně nemají co hrát. /30. 9. 11./(30.9.2011)

Sedmdesátý čtvrtý rok a následné, úspěšná doba klasických tuzemských komedií okořeněná tak typickou hudbou pro komedie z těch let. Mimochodem, nedovedu si představit ten tehdejší herecký ansámbl komiků bez hudby Zdeňka Lišky. A to by nebyla správná komedie Hynka Bočana, aby se v ní "nehrálo" o velký balík peněz. Tak se tedy podívejte, jak se někteří koumáci uměli v té naší krásné netržní socialistické vlasti nádherně otáčet. Tehdejší podvodníci by ale mohli těm dnešním "tunelářům" jen a jen závidět. Jak tak koukám dnes okolo sebe, dodneška to někteří stále dobře umí a vybrušují své nekalé jednání k naprosté dokonalosti. Bohužel.(31.1.2010)

• ondrula

Bohužel jsem to nedokoukal a vzdal to někdy v polovině, ale myslím, že to ani nevadí. Vynikající herci hrají v ubohém pokusu o kriminální komedii, ale vážně jim to vůbec nejde. Nejspíš je to vina jednoho z nejslabších scénářů všech dob.(22.2.2012)

• - David (Jan Libíček) jezdí Škodou 110R původního provedení se dvěma světly. Později se však toto vozidlo změní na verzi po faceliftu, která má přední světla čtyři. (Stejšn)

• - V jedné ze scén se nemůže David (Jan Libíček) dostat ze Škody 110R dveřmi, a tak proleze ven kufrem. Toto auto ale má zavazadlový prostor vepředu a s kabinou není nijak spojený, navíc je velmi mělký a dospělý člověk se do něj v žádném případě nevejde. (Stejšn)

• - Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)