Perfektně zorganizovaná akce zahraničního špičkového kasaře selhá na "zájmech " několika českých podvodníčků. Ve vile, která je určena k demolici byl v trezoru zlatý poklad, ale díky "zájmům" zmizel… (oficiální text distributora)

Garch odpad!

Muž z Londýna vůbec netušil, jak je normalizační socializmus úžasný. Dobří herci v plíživé agitce. Sovák a Libíček to museli dostat za trest. Když si uvědomím, že ve stejném roce bylo možné natočit skvělou perlu Jáchyme, hoď ho do stroje nebo Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách!, tak je mi z téhle míchanice 30 případů majora Zemana s komedií blivno. ()

Lindiště

Mě se to líbílo. Nebyla to sice ta klasická česká komedie, na které jsme možná zvyklí, ale bylo to zábavné, svižné a celkově mi to sedlo, jak příběh, tak i herci v jednotlivých rolích. A také nesmím opomenout lokace, mám tím na mysli onu kubistickou vilu, byť bohužel jen papundeklovou, ve které se odehrávalo to nejdůležitější z celého filmu. Nad jejími slohově čistými interiéry včetně stylového nábytku jsem jen slintala. Jsem ráda, že se tento film vysílal v tv a pokud má existence televizního kanálu Barrandov TV nějaký smysl, pak je to právě jen díky pouštění těchto filmů. ()

ViktorD

Podivná taškařice, zatím nejslabší film Hynka Bočana, který jsem kdy viděl... 11. 6. 2010: Zhruba po půl roce jsem měl možnost film vidět znovu a svůj unáhleně příkrý posudek musím tak trochu vzít zpět. Snímek není až tak jalový, o jednu hvězdičku více si určitě zaslouží jednak za výkony Jana Libíčka a Josefa Dvořáka a jednak za stylovou hudbu Zdeňka Lišky. Dávám tedy čtyři pěticípé. :) ()

D.Moore

Velmi slabá satira, napsaná i natočená tak, aby byla maximálně nezávadná, která si takové obsazení rozhodně nezasloužila. Kasařské eso v podání Jiřího Sováka se vrací z Londýna, aby zjistilo, že v Československu jeho bývalí kolegové bůhvíproč pracují a dokonce chodí na noční, že se tady krade cement ze staveb a poměry tu jsou jiné, než jak je líčí "tam venku". A že tu všichni poslouchají Lásku bláznivou od Karla Gotta. Hudba Zdeňka Lišky je fajn a občas se v tom blátě objeví vtip, ovšem většinou má krátkou životnost. ()

PetrJulian

Ó Velvary, ó Velvary, kdepak jsou mé tolary?. Nevšední beatové podání lidovky se mi z celého filmu líbilo snad nejvíc. Oceňuji výkony herců, ale filmu chyběl propracovanější příběh, který navíc v závěru byl trochu překombinovaný. Taky je škoda, že se tvůrci snažili téma odlehčit několika rádobyvtipnými vsuvkami, které tam opravdu nepasovaly. I když tehdy se asi lidi smáli všemu, neb nebyli zvyklí na lepší. ()

• V jedné ze scén se nemůže David (Jan Libíček) dostat ze Škody 110R dveřmi, a tak proleze ven kufrem. Toto auto ale má zavazadlový prostor vepředu a s kabinou není nijak spojený, navíc je velmi mělký a dospělý člověk se do něj v žádném případě nevejde. (Stejšn)
  • Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)