Dokonalá absurdita o malých, nenápadných a snaživých debiloch medzi nami. A o tom, že každého z nás si nejaký nájde, sú totiž strašne spoľahliví.(6.10.2010)

Ta schůze uličního výboru, kde měli toho doktora Klímu na paškále, to bylo tedy něco!(21.2.2008)

S ľahkosťou a ironizujúcim humorom nakrútený film o nie tak vtipnej irónii, do ktorej sa ľahko zamotať jednou "nevinnou" lžou, ale za vysokú cenu.(12.5.2009)

Zajímavá sonda do života uměleckého editora, kterému se pod vlivem původně banální historky hroutí profesní i osobní život. Komedie se mění v drama. Jan Kačer v jedné ze svých nejlepších rolí, v epizodní figurce domovní důvěrnice se objevila bývalá operetní star třicátých let Alena Frimlová. Vida, kam až ji osud zavál.(16.3.2009)

Ano..úplně absurdní totalita. Nepochopila jsem teda proč v tom filmu pořád chodili dokola po jedné cestičce absolutně nesmyslně..asi pro zdůraznění te absurdity. Pobavilo mě hlavně " Jak ta slečna vypadala?" , " No ona měla takovou hezkou hlavu".Milan Kundera psal nadčasově a perfektně takže tomu není skoro co vytknout. Ona srážka s blbcem bolí asi nejvíc.(24.10.2012)