Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sandiego
  ****

  Překvapivě stále svěží tragikomedie plná sympatické ironie a vizuálního humoru, povedená je i hravá hudební stránka a herecké obsazení - Kačerovi role perfektně sedla a Řeháková jako znuděná slečinka je naprosto přesná.(14.3.2009)

 • Marthos
  *****

  Zajímavá sonda do života uměleckého editora, kterému se pod vlivem původně banální historky hroutí profesní i osobní život. Komedie se mění v drama. Jan Kačer v jedné ze svých nejlepších rolí, v epizodní figurce domovní důvěrnice se objevila bývalá operetní star třicátých let Alena Frimlová. Vida, kam až ji osud zavál.(16.3.2009)

 • Ej Hlemýžď
  ***

  Ta schůze uličního výboru, kde měli toho doktora Klímu na paškále, to bylo tedy něco!(21.2.2008)

 • Nathalie
  *****

  Brilancí a hloubek knižní předlohy to (pochopitelně) nedosahuje, zato se k ní (nepochopitelně) přibližuje. Formálně experimentální, hudebně odvážný a po všech liniích hravý Bočanův debut přinesl životní roli pro Jana Kačera (mimochodem jeho fyziognomie vykazuje značnou míru podobnosti s MK) a pro mě osobně jedno z největších překvapení roku. S českou novou vlnou jsem sice rámcově obeznámena, ale tahle anekdota-tragikomedie-ironická hříčka a následné nutné zaplacení účtu v době uličních výboru, schůzí politbyra a všeobjímací kontroly velkého Bratra v podobě malého českého souseda mrazí, baví, okouzluje. Lehce amorální a těžce lehkovážný profil hlavního hrdiny je vytěžen v komických situacích jak vystřižených z amerických screwball comedies, v romanci i ve společenské ironii, jíž tenhle kunsthistorik proplouvá, dokud nenarazí na osudové jméno Záturecký. Pravda zraní, lež vás může zničit a žert dokáže oboje. Publikum v Ponrepu se smálo. A jedna starší dáma to kvitovala nelibě: "Spratkové jedni, nevědí, čemu se smějou. "(29.3.2008)

 • troufalka
  *****

  Velký příběh malých lidiček aneb socialismus v praxi. Pro lidi od kumštu lahůdka! Hlavně schůze, kde se přetřásal soukromý život neměl chybu. Film by si zasloužil zařazení do žánru podobenství.(19.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace