Docela obyčejný příběh

Une histoire simple

• slovenský

Celkom obyčajný príbeh

Francie / Západní Německo, 1978, 110 min

Ten film je přesně o tom, co je v názvu. Docela obyčejný příběh o docela obyčejných lidech a jejich docela obyčejných životech. Žádné velké dějové zvraty, žádná zamotaná dramata, žádné psychologické sondy, jen to tak docela obyčejně plyne a ono to naprosto perfektně funguje.(9.3.2014)

"Docela obyčejný příběh" není až tak docela obyčejný jak název naznačuje, ale příběh, který nastiňuje obyčejné životní problémy Marie a jejich přátel. Takové, jaké má většina z nás. Všichni máme problémy, ale ne každý si umí poradit a rozumně je vyřešit. Někdo stále tápe, někdo hledá stále nové cesty, které ho neuspokojují a někdo rezignuje a řeší je tím nejhorším způsobem, který může zvolit. Jsme lidé, jsou nás miliony a řešení problémů nebývá vůbec lehké. Vzhledem romantická, zasněná a krásná Romy Schneider, jedna v té době z nejlepších a nejžádanějších hereček, ztvárnila roli opuštěné manželky opravdu vynikajícím způsobem. Ve spolupráci s neméně známým hercem a zpěvákem Claude Brasseurem a charismatickým Bruno Cremerem připravila divákovi nevšední zážitek. Tento film zcela jistě patří právem do pokladnice francouzské kinematografie minulého století.(22.11.2009)

Romy, Bruno a Claude, a přesto jen 3*? Když příběh je odtažitý, hlavní postavy nepřístupné a divákovi je jedno, jak to celé dopadne, body nezachrání ani původní dabing s ojedinělým počinem ČT, která scénu vystřiženou při premiérovém vysílání nově dodabovala (tleskám, tak se má zacházet s původními dabingy). Marie se motá mezi Sergem a Žoržem, ale jak to celé dopadne, vás možná zajímat nebude. Scény s kamarády byly otravné, to venkovské bydlení s partou přátel mi připomnělo jeden Allenův film.(13.3.2016)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(30.6.2004)

"Proč to vlastně steleš ?? Chceš jí namluvit, že jsi tu nespal ??" - "Takhle už to dál nejde !! Řeknu jí o nás !!"(6.1.2014)