Docela obyčejný příběh

Une histoire simple

• slovenský

Celkom obyčajný príbeh

Francie / Západní Německo, 1978, 110 min

Príjemne plynúci film s nenapodobiteľnou atmosférou, charizmatickou Romy Schneider a príbehom, ktorý je naozaj obyčajný, bez prebytku dramatických zvratov a založenom prevažne na konverzácii. Ale možno práve preto vzniká pri jeho pozeraní v divákovi dobrý pocit, ktorý nie je ľahké nejako zaradiť alebo vysvetliť. A ešte poznámka na záver: vo filmoch z tohto storočia už nevidieť fajčiacich, ani upotených hercov. Je to vraj v záujme nás všetkých.(10.1.2014)

"Proč to vlastně steleš ?? Chceš jí namluvit, že jsi tu nespal ??" - "Takhle už to dál nejde !! Řeknu jí o nás !!"(6.1.2014)

Romy, Bruno a Claude, a přesto jen 3*? Když příběh je odtažitý, hlavní postavy nepřístupné a divákovi je jedno, jak to celé dopadne, body nezachrání ani původní dabing s ojedinělým počinem ČT, která scénu vystřiženou při premiérovém vysílání nově dodabovala (tleskám, tak se má zacházet s původními dabingy). Marie se motá mezi Sergem a Žoržem, ale jak to celé dopadne, vás možná zajímat nebude. Scény s kamarády byly otravné, to venkovské bydlení s partou přátel mi připomnělo jeden Allenův film.(13.3.2016)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.6.1982 (R: ČST 1 = 13.7.1984)+Trikrát s ... Romy Schneider: ČST 2 = 12.10.1986+ČESKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 2 = 6.1.2014 (R: ČT 2 = 4.10.2014), réžia českého znenia (ČST Praha) = JINDŘICH POLAN (20.2.2011)(20.2.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(30.6.2004)