poster

Docela obyčejný příběh

 • Francie

  Une histoire simple

 • slovenský

  Celkom obyčajný príbeh

Drama

Francie / Západní Německo, 1978, 110 min

 • anderson
  ***

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.6.1982 (R: ČST 1 = 13.7.1984)+Trikrát s ... Romy Schneider: ČST 2 = 12.10.1986+ČESKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 2 = 6.1.2014 (R: ČT 2 = 4.10.2014), réžia českého znenia (ČST Praha) = JINDŘICH POLAN (20.2.2011)(20.2.2011)

 • dopitak
  ***

  Romy, Bruno a Claude, a přesto jen 3*? Když příběh je odtažitý, hlavní postavy nepřístupné a divákovi je jedno, jak to celé dopadne, body nezachrání ani původní dabing s ojedinělým počinem ČT, která scénu vystřiženou při premiérovém vysílání nově dodabovala (tleskám, tak se má zacházet s původními dabingy). Marie se motá mezi Sergem a Žoržem, ale jak to celé dopadne, vás možná zajímat nebude. Scény s kamarády byly otravné, to venkovské bydlení s partou přátel mi připomnělo jeden Allenův film.(13.3.2016)

 • LiVentura
  *****

  Skvělý snímek s výbornými herci... Je potěchou vidět umělecké dílko tak věrohodně obyčejné o vztazích jedněch k druhým, o lidech a jejich pocitech, o lásce, smrti.. Sautet to uměl.!(10.8.2007)

 • NinadeL
  *

  Téměř čtyřicetiletá Francouzska v podání Schneiderové začíná svůj příběh rozhodnutím o potratu a končí novým těhotenstvím. S někým jiným, ale i tak zůstává sama a nakonec si další dítě ponechá. Mezi tím se odehrávají jen všednosti adekvátní této generaci v hávu konce 70. let. Nejsem z těch, kdo ve filmech hledají pro své potěšení obraz života někoho jiného, natož odraz reality. Takže za jednu v souvislosti s tím, že i v reálném životě byla Romy kontroverzní zastánkyní potratů a film tak získal zajímavý kontext. Nominace na různé ceny ale nejsou všechno a jen tak mimochodem dabing, jakým opatřili film v LK, sráží zážitek ještě níž.(27.3.2009)

 • Skip
  *****

  Ten film je přesně o tom, co je v názvu. Docela obyčejný příběh o docela obyčejných lidech a jejich docela obyčejných životech. Žádné velké dějové zvraty, žádná zamotaná dramata, žádné psychologické sondy, jen to tak docela obyčejně plyne a ono to naprosto perfektně funguje.(9.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace