Jak si zasloužit princeznu

Pohádka

Česko, 1994, 72 min

Moje nejoblíbenější současná pohádka! Všechno se mi na tom líbí. Je to takové hezké, milé a vůbec, když to porovnám s těma příšernostma co se točí teď a tváří se to jako pohádky, Jak si zasloužit princeznu by mělo mít ještě hvězdu navíc. Tak! A navíc tak moc hezkou hudbu jsem v pohádce ještě neslyšela...(14.8.2008)

Patetické, ale tohle je jedna z mála pohádek, kde mi to díky její celkové koncepci nejen že nevadilo, ale svým způsobem se mi to i zamlouvalo.(5.1.2016)

• Radyo

Titulní písnička je nádherná, ale jinak tahle pohádka zanechá asi ve většině lidí rozpačité dojmy. Velkým zklamáním je výkon Jaromíra Dulavy, jenž předvádí doslova zoufalý výkon, oproštěný od jakýchkoliv emocí. Ostatní herci sice nehrají bůhvíjak skvěle, ale vedle něj vypadají jako plejáda oscarových umělců.(14.4.2003)

Poměrně pozapomenutá filmová pohádka. Nepatří sice k povedeným ,ale koukat se na ní dá. Je to podle pohádky B.Němcové jen trochu zredukované.(20.8.2008)

Velmi pěkná česká pohádka s krásnou písní. Herci byli velmi sympatičtí, to především a myslím, že podobný námět, příběh se ještě v žádné jiné pohádce nevyskytl. Takže něco "nového". Tuto pohádku jsem jako malá měla velmi ráda.(1.1.2010)