Jak si zasloužit princeznu

Pohádka

Česko, 1994, 72 min

• honajz

Naprosto zmatená, dějově nesevřená, a často hodně nelogická pohádka, kde nefunguje charisma mezi herci, kde nefunguje chtěný humor a vtip,a dokonce ani hororové prvky. Což je mi líto o to víc, jak mám režisérovy filmy jinak rád.(27.6.2012)

• MáŠa

hodně špatná pohádka, co se týká zpracování. Potřebné pohádkové propriety tam sice jsou, ale sepsané a zrežírované je to takovým způsobem, že to často nedává smysl. Jak někdo něco věděl? Jaké jsou něčí motivace? Kdo je dobrák a kdo záporák? Proč má Dulava dvě role, něco mi uniklo? Do toho kupa nevýrazných a špatných hereckých výkonů.(1.1.2015)

Milé melodie a tajemný skvělý černokněžník pan Dulava. Ps: Dle mého, jedna z posledních, ne-li poslední řádně zpracovaná a laděná česká pohádka.(4.1.2010)

Divná pohádka o jejíž podivnosti a nechtěné scénáristické absurdnosti nejlépe vypovídá už scéna na začátku, kdy rybář vyloví tři obří vejce a jde spát....v noci se probudí a zjistí, že vejce se ještě několikanásobně zvětšila a jde spát. Tahle pohádka je prostě divoká, ale ne špatná.(2.1.2010)

Hodně zvláštní novodobější pohádka s trošku pochmurnějším dějem, než je "normální". Ale zato s jednou z nejkrásnějších písniček, ta je opravdu úžasná, už jen právě kvůli ní se na pohádku ráda vždycky podívám. Co to má společnýho s láskou...(18.2.2008)