Jak si zasloužit princeznu

Pohádka

Česko, 1994, 72 min

• Enšpígl

Tak brutální sranda, ukázat princezně že si schovávám její použitou botu a tím ji ohromit . Jestli to na Lenku Jelínkovou zabírá, jdu do toho.(24.12.2006)

• packa

Pane režisére, jak mám rád vaše vynikající Vracenky, tak nesnáším tuhle příšernost. Proč jste proboha točil tak mizernej scénář? Jdete s kůží na trh, to vás ctí, ale já nicméně využiji svého svatého práva diváka a ten kožich vám řádně proklepu. Pohádka je hrubě nepovedená, absence byť i jen špetky humoru je sakra cítit. Režisér jste výborný, ale tento počin se vám hrubě nepoved. Vzhledem k historicky velmi vysoké úrovni české pohádkové tvorby vyžaduji, aby každý další počin byl obdobně kvalitní, jinak se jedná o .....a dost už s kritikou. Ovšem nemilostrdný být musím, proto ten odpad.(11.11.2004)

• Jinny

Znáte už vítěze soutěže nejhůř zahráná česká pohádka?(15.5.2003)

Velmi dobrá pohádka, určitě jedna z nejlepších u nás natočených po roce 1990. Obzvláště bych vyzdvihl hudbu Ivana Hlase, ale opravdu mě nenapadá nic, co by mě zklamalo. Originalitě se zde meze nekladou (viz narození bratrů z obřích vajec), příběh je klasicky pohádkový s jemně temným nádechem, jak to mám rád. 70 %(4.10.2014)

Svým příběhem je to pěkná pohádka, samotnou realizací, a to po všech stránkách (scénář, herecké výkony, režie...) je to špatná pohádka. Kdyby to tak trestuhodně neodbyli, mohl to být velmi povedený kousek. Vždy, když se na pohádku dívám, lituji této zmarněné příležitosti.(8.5.2011)