poster

Jak si zasloužit princeznu

Pohádka

Česko, 1994, 72 min

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Z vajec, která sebral rybář z obřího hnízda (ano, rybář, ne čihař) se vylíhli tři mladíci oblečení v plátěných hazukách (ne, že bych myslela, že měli nějaké zajímavé fyzické anomálie, jen poukazuji na to, že ptáčata bývají holá). Pak se chytrý, silný a hodný bratr dají na krádež koní. V našich krajích stáda mustangů skutečně nejsou, ale hodný si ulovil jen takového chcípáčka koníka (ne, nevím, v čem byl ten kůň horší, než ostatní). Hodný bratr, který se první třetinu pohádky jmenoval podle vlastního tvrzení Jaroslav, potom záhadně Miroslav zachránil rybu, ptáka a unylého krále, což mu v prvních dvou případech přineslo příslib pomoci v případě problémů, v posledním případě to přineslo ty problémy, aby byl důvod zvířecích služeb využít. Král čeká, až mu někdo najde jeho už rok ztracenou nevěstu. Nečekané, kdo se toho asi tak ujme? No ano, Miroslav (nebo přeci jen Jaroslav?) Pak následuje pomoc zvířátek, sourozenecké tahanice, typicky pohádkový pokus o vraždu, trest za spáchané hříchy a ... pak už si konečně někdo zaslouží i tu princeznu.(8.5.2011)

 • Enšpígl
  **

  Tak brutální sranda, ukázat princezně že si schovávám její použitou botu a tím ji ohromit . Jestli to na Lenku Jelínkovou zabírá, jdu do toho.(24.12.2006)

 • zette
  ***

  Velmi dobry scenar zpracovany podle predlohy Bozeny Nemcove. Skoda hereckych vykonu, ktere jsou nejvetsi kankou na teto pohadce (Jelinkova, Reznicek, Dobry a predevsim Dulava v roli krale byl hodne spatny). Jine obsazeni, zapracovat na vyprave a trochu plynulejsi dej, urcite by se jednalo o vybornou pohadku.(20.9.2014)

 • Linda.csfd
  *

  Příběh, jehož hlavním motivem je silná princeznina nevěra. A já nic moc pohádkového na nevěře nevidím. Chudák král. Veronika je obyčejná coura a vůbec... proč se lidi líhnou z vajec?(26.12.2015)

 • Morien
  ***

  Z dnešního pohledu na téhle pohádce oceňuji hlavně fakt, že hlavní černokněžník má srdce a dodržuje svoje pravidla, kdežto lidé jsou půvoci všeho zla. Je ale pravda, že se s těmi postavami hodně špatně navazuje nějaké spojení, dokonce u toho nikdy nebrečím, a to už je co říct.(1.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace