Jak si zasloužit princeznu

Pohádka

Česko, 1994, 72 min

• Linda.csfd

Příběh, jehož hlavním motivem je silná princeznina nevěra. A já nic moc pohádkového na nevěře nevidím. Chudák král. Veronika je obyčejná coura a vůbec... proč se lidi líhnou z vajec?(26.12.2015)

• svik

Velice osekaná a stručná pohádka jak v obsahu tak ve scénáři a bylo zde cítit přezpříliž snaživodti a neucelenosti celého štábu. Námět pěkný, ale realizace úplně zcestná.(24.12.2006)

• Gemini

Ano, ano, krásný pohádkový song a kolem něj pusto, prázdno, šalba a klam. Hezky české, konečně bez princezen Eufrozín a podobných vymyšleností, bohužel chybí spád a hlavní panák dvojrolák, kvalitní český herec Jaromír Dulava, se opravdu jeví jako panák. Nevýrazný, stoický, prostě tak jak nemá postava v pohádce vypadat, obzvlášť když hraje zápornou úlohu. Scénář je v myšlence hezký, ale rozvést ho tak, aby z něj vznikl poutavý příběh, se nepodařilo. Zcela nerozhodných 50%.(27.2.2005)

• packa

Pane režisére, jak mám rád vaše vynikající Vracenky, tak nesnáším tuhle příšernost. Proč jste proboha točil tak mizernej scénář? Jdete s kůží na trh, to vás ctí, ale já nicméně využiji svého svatého práva diváka a ten kožich vám řádně proklepu. Pohádka je hrubě nepovedená, absence byť i jen špetky humoru je sakra cítit. Režisér jste výborný, ale tento počin se vám hrubě nepoved. Vzhledem k historicky velmi vysoké úrovni české pohádkové tvorby vyžaduji, aby každý další počin byl obdobně kvalitní, jinak se jedná o .....a dost už s kritikou. Ovšem nemilostrdný být musím, proto ten odpad.(11.11.2004)

Pěkné exteriéry, sympatická princezna, líbivá písnička, ale... nedotažený scénář s prapodivně charakterizovaným králem a černokněžníkem. Nepochopil jsem, proč je oba hrál Jaromír Dulava, když se nejednalo o dvojroli.(2.1.2013)

• - Pro lepší odlišení postav, hraných Jaromírem Dulavou, jej v roli černokněžníka nadaboval Jiří Štěpnička. Lenku Jelínkovou pak nadabovala Simona Vrbická mluveným slovem a Vlaďka Lišková zpěvem. (funhouse)

• - V němčině se film jmenuje "Die verschwundene Königstochter", což lze přeložit jako "ztracená princezna". (Janek2002)

• - Tvůrci pohádku natáčeli v nádherných exteriérech v Ploskovicích, u Koněprus, na Křivoklátě a také ve Francii, poblíž kláštera Mont Saint Michel. Dále se filmovalo i u Lysé nad Labem na rybníku Řehačka. (milaneg)